Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kui ema ja isa on arvutimängurid

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )

Teema: Kui ema ja isa on arvutimängurid

Postitas:
Kägu

Nii on nimelt meie peres. Kohtusin oma abikaasaga umbes 10 aastat tagasi ühes arvutimängus. Nüüd oleme 40 ja 41, elame koos ja meil on 3 last.

Meie hobideks on arvutimängud ja lauamängud. Neid mängime küll ainult siis kui tööpäev läbi, lapsed on voodisse läinud ja meil on nö meie aeg.

Klapime hästi ja väga antisotsiaalsed ka pole. Kuigi enamus meie sõpradest on ka mängurid, kellega suhtleme läbi interneti.

Olen tähele pannud, et kui me oma hobidest kuskil avalikult räägime nö näost näkku:), siis ei võeta seda väga hästi vastu. Imelikud pilgud ja eelarvamused a la issand, te ju nii vanad mängimiseks, mul on oma ajaga ka paremat teha, mis teie lastest saanud on – neil ka kindlasti lubatud päev läbi arvutis istuda jne jne.

Tahtsin huvi pärast küsida, et kas teil on ka pigem negatiivsed eelarvamused? On teil ka tutvuskonnas selliste huvidega täiskasvanuid?

+21
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Võib-olla on asi selles, kuidas sellest räägite? Kui keegi mulle ütleks, et talle meeldivad laua- ja arvutimängud, siis mis siis sellest ikka, meeldib mängida, siis mängigu. Võib-olla kuidagi võimendate üle seda juttu? Või siis kujutad seda reaktsiooni endale ette.

Ilmselt peaksid sellest rääkides mitte liiga üksikasjalik olema. Kui keegi mulle hakkaks üksipulgi seletama, kui palju aega ta arvuti ääres on, põeks sealjuures veel, ega sellest valesid järeldusi ei tehta, siis võib vale mulje jääda küll. Siis kõlab see kõik kokku nagu rääkija ise arvaks, et tal on sellega probleeme ja ise üritaks seda kuidagi kontrolli all hoida. Keda arvutimängud ei huvita, sel on ka savi sellest, kui palju aega sa täpselt neid mängid või kas teed seda laste uneajal jne.

+9
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Couples who play together, stay together. Samamoodi oleme mehega “geimerid”, enamasti arvutis, kuid ka lauamänge naudime väga. Jah, on inimesi kes vaatavad viltu ja ohivad, et “issssssssssand jummmääl mingid pubekad olete vä?” ja on tuttavaid kes kadestavad, et oleks ometi kaaslane kõrval kes ka arvutimänge mängiks. Aga meil on palju parem suhe selle arvelt, et meil on midagi mis meid mõlemaid huvitab ja ühine tegevus, samuti on ka meil online-sõpru. Mul on hea meel, et meil on selline ühine asi ja kummalgi on ka oma eripärad ja enda isiklikud huvid. Peale mängimise on tema selline sportlik pool ning mina olen kunstiinimene. Kergelt oleme same same but different. Teie lastel on kindlasti vedanud, et nii lahedad vanemad on 🙂

+20
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kes mängib, kes joob õhtuti veini, spordib vms. Niikaua kui lapsed ei ole hooletusse jäetud, ei tohiks see kellegi asi olla mis inimesed omal vabal ajal teevad.

+27
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

ka meie olime abikaasaga mängurid, aga ca 34 eluaastal (hetkel ca 10 aastat vanem juba) käis mul lihtsalt krõks läbi ja pärast seda enam lihtsalt absoluutselt ei paku huvi. abikaasal õnneks kadus huvi ka enam-vähem samal ajal. olen isegi proovinud uuesti mängida ja Steami installisin ja soetasin paar mängu, aga noo ei huvita enam. samas kedagi hukka ei mõista ja minu arust isegi tore kui varsti meil ka seeniori eas mängureid on 🙂

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

no ma olen 45, naine, ema, ja ka mängin.

Minumeelest on veider see, et inimesed arvavad, justkui
A) naised ei mängi üldse mingeid mänge, alates sellest east kui enam nukkudega ei mängi ja
B) kui oled juba mingi 20+, siis oled täiskasvanu ja täiskasvanud ei mängi mingeid laua-ega arvutimänge
ja
C) nagunii oled sõltlane ja selle tõttu on kõik muud asjad unaruses.

Väga kitsarinnaline suhtumine, aga olen seda väga palju kohanud. Kui ma kasvataks kodus näiteks mürgiämblikke, siis oleks ka ilmselt suhtumine mõistvam 😀

+24
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

noh veab siis, et leiate selle aja, meie 4aastane jääb ca 22.30 magama, selleks ajaks ma ise ka juba suht väsinud, hea kui vahel jõuab mõne pisikese mängu mängida, mingi ühine mängimine ja online sõbrad võtaks ikka tunde, kunagi on seda ka tehtud, aga praegu ei kujuta küll ette

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Parem ikka kui alkoholi kaanimine.

+12
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu jaoks on vahe selles, kas te panustate pärast mängu hankimist sellesse veel raha või ei. Põhimõtteliselt saab ju ka malet raha peale mängida. Kui mängite niisama, siis mul poleks sellest sooja ega külma. Kui asi kisub selle poole, et “ostan 10 euro eest 60000 mängumünti”, siis kisub käest ära.
Iseenesest mis vahet on, kas vaatad telkust midagi või mängid, kui see pereliikmete aega ära ei võta ning pereraha.
Kas te panete sellesse mängu raha?

+5
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sõna “mängur” on minu jaoks halvustava tähendusega ja seostub hasartmängude ja mängusõltuvusega. Maletaja jaoks on male mängimine elukutse, aga tema kohta ei öelda “mängur”.

Aga lauamängud on väga toredad. Mulle ka meeldivad. Ma ei nimetaks seda “mängurluseks”. Arvutiga mängimine ei ole isiklikult minu hobi, aga ei suhtu kuidagi mängimisse halvasti.

+11
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu jaoks on vahe selles, kas te panustate raha või ei. Põhimõtteliselt saab ju ka malet raha peale mängida. Kui mängite niisama, siis mul poleks sellest sooja ega külma. Kui asi kisub selle poole, et “ostan 10 euro eest 60000 mängumünti”, siis kisub käest ära.

Iseenesest mis vahet on, kas vaatad telkust midagi või mängid, kui see pereliikmete aega ära ei võta ning pereraha.

Järgmiseks sa küsid, ega nad ometi lauamänge raha eest ei osta. Mis seal lõppude lõpuks vahet on, kas raha eest osta laua- või arvutimängu?

Kas see on sinu jaoks OK, et ma sel nädalal ostsin 9 euro eest 3 orienteerumiskaarti (st sisuliselt kolm ühekordset piletit)? Kui ma ostan aeg-ajalt kunstiringi jaoks paberit ja värve?

Ma tahan öelda, et enamus hobisid võtavad aeg-ajalt raha. Isegi kui sa vaid kodus teleka eest istud ja õlut jood, maksad sa teleühenduse ja õlle eest.

+18
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

enamus 40+ inimeste jaoks tähendab arvuti firefox või chrome. muud nad seal teha ei oska ega taha. ei ole ka midagi imestada kui esimene arvuti saadakse endale 20-30a vanuselt. see ei ole nende süü et nad sind ei mõista.

+7
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu jaoks on vahe selles, kas te panustate pärast mängu hankimist sellesse veel raha või ei. Põhimõtteliselt saab ju ka malet raha peale mängida. Kui mängite niisama, siis mul poleks sellest sooja ega külma. Kui asi kisub selle poole, et “ostan 10 euro eest 60000 mängumünti”, siis kisub käest ära.

enamus inimesed ostaved endale mitmesaja eest teleka ja maksavad igakuiselt televisooni eest veel paarkümend iga kuu juurde.
kuidas see parem on?

+13
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mind huvitab pigem, mis nende mängude sisu on. Ma pole muid sõltuvusmänge näinud kui vägivaldsed või seksimängud. Mõlemad on vastikud. Kui te tõesti mehega koos rallit sõidate, siis okei.

+2
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

“Mängur” on tõesti pigem negatiivse tähendusega sõna. see on inimene, kel on mängusõltuvus, kes ei suuda adektvaatselt muudest teemadest rääkida, sotsiaalse ja tööeluga hakkama ei saa ja ka kulutab kogu oma sissetuleku mängimise peale – ehk siis pigem rahapeale mängija – ja on seetõttu ka võlgades.
See, kuidas teemaalgataja ennast ja oma partnerit kirjeldab on midagi muud. Teil on hobija ehk irooniliselt nimetate ka üksteist “mänguriteks”.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu jaoks on vahe selles, kas te panustate raha või ei. Põhimõtteliselt saab ju ka malet raha peale mängida. Kui mängite niisama, siis mul poleks sellest sooja ega külma. Kui asi kisub selle poole, et “ostan 10 euro eest 60000 mängumünti”, siis kisub käest ära.

Järgmiseks sa küsid, ega nad ometi lauamänge raha eest ei osta. Mis seal lõppude lõpuks vahet on, kas raha eest osta laua- või arvutimängu?

Kas see on sinu jaoks OK, et ma sel nädalal ostsin 9 euro eest 3 orienteerumiskaarti (st sisuliselt kolm ühekordset piletit)? Kui ma ostan aeg-ajalt kunstiringi jaoks paberit ja värve?

Ma tahan öelda, et enamus hobisid võtavad aeg-ajalt raha. Isegi kui sa vaid kodus teleka eest istud ja õlut jood, maksad sa teleühenduse ja õlle eest.

Ma pidasin silmas – pärast mängu hankimist. Tegin vastava paranduse. Aitäh aitamast.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See halb suhtumine tuleb sellest, et arvutimängude mängimine tekitab sõltuvust. Tegelikult ei ole vahet, kas su hobi on jotadega viina joomine või arvutimängud. On lihtsalt teatud tegevused, mis tekitavad oluliselt rohkem sõltuvust kui teised. Malemäng ei tekita sellist sõltuvust kui arvutimängud. Inimesed ju siis ei mõista, kas sa mängid tund päevas arvutimänge või enamus ajast. Siin alles oli ju teema mehest, kes jäi lõpuks kõigest ilma tänu sellele toredale “hobile”. Me võime hobiks nimetada igasuguseid asju, millega meile meeldib tegeleda. Küsimus ongi selles, kuidas muu elu keerleb ümber hobitaja. Kas ta suhtleb piisavalt oma partneriga, oma lastega, sugulastega. Ma mõtlen näost näkku, sest mingid On-line “sõbrad” pole ju päris sõbrad. Kui inimesed väidavadki, et ainult pärast laste magama panekut mängime mänge, siis ma loodan, et sa, teemaalgataja oled lugenud Jaan Aru raamatuid või kuulanud tema loenguid, mida helendav ekraan sinu ajuga teeb ja kuidas see mõjub sulle, sest enne magamaminekut ei tohiks üldse ekraani taga olla. See on sama kahjulik, kui alkohol. Me ei tea, mis tagajärjed sellel tulevikus on.

+6
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, on eelarvamus. Suuresti seoses endise elukaaslasega, kes pööras sageli mängule rohkem tähelepanu kui päriselule.
Teemaalgatusest ei sobi minule asjaolu et

enamus meie sõpradest on ka mängurid, kellega suhtleme läbi interneti.

Minu jaoks ei ole läbi interneti suhtlus võrreldavgi päriselus suhtlusega, kus inimesed füüsiliselt ka näevad ja kuulevad üksteist. Ei nimeta päris sõpruseks seda, vaid mingi muu tasandi oma.

Samas nende mängurite laste pärast ma küll ei muretseks. Igaühe oma asi, kuidas lapsi kasvatada ja kui ütlete, et nemad suurt arvutisistumist pealt ei näe, siis fine by me.

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma pidasin silmas – pärast mängu hankimist. Tegin vastava paranduse. Aitäh aitamast.

Ja mis vahet sealgi on? Paljudel hobidel on mingid regulaarsed kulud. Kasvõi teleka vaatamise eest maksad liskas teleka soetamisele igakuiselt paketi eest. Et rahale ma seda küll ei taandaks. Oluline on see, et mingi asi (näiteks seesama mängimine) sõltuvuseks ei muutuks. Kui suudad oma elu normaalselt elada ning ei ole sõltlane, siis küll vahet ei ole, kas vabal ajal lõõgastud (ja kulutad selleks lõõgastuseks võibolla ka pisut raha) arvutiga mängides, telekat vaadates või pea peal seistes.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mind huvitab pigem, mis nende mängude sisu on. Ma pole muid sõltuvusmänge näinud kui vägivaldsed või seksimängud. Mõlemad on vastikud. Kui te tõesti mehega koos rallit sõidate, siis okei.

Mulle pandud miinuste järgi saab oletada, et mitme käo arvates on vägivaldsed seksimängud toredad. 🙂

+3
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei ole sellepeale varem mõelnud, aga tänu sellele teemale olin arvamuses, et arvutimängud on ikka laste-noorte pärusmaa. Kunagi sai ise ka mängitud, aga nüüd enam ei tõmba ega huvita see.
Ma vist vaataks ka imeliku pilguga, kui 40+ räägiks arvutimängude mängimisest.
Meenub, et Venemaal külmus beebi surnuks, kuna ta vanemad oli mängurid. Minu arust võtab arvutimäng jubedalt aja käest, kui kunagi ise mängisin, siis ikka mitu tundi järjest.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei oma eelarvamusi selle suhtes. Lapsi küll ei ole, aga mõlemad mängime, vahel ka koos. Ka sõbrad on samasugused, kuid muidugi saame ka reaalses elus kokku.
Mänge on ikka väga erinevaid, selles asi ongi, et inimesed enamasti teavad nimetada neid kõige hullemaid või äärmuslikemaid, mis palju kajastust saavad. See on täpselt sama hea kui teada, et maailmas on ainult kaks autot – umbes eelmise aasta Vormel 1 sõiduk ja Ford T – aga kõik, mis sinna vahele jääb, on väga mitmekülgne, kuigi kõik on autod.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mänge on ikka väga erinevaid, selles asi ongi, et inimesed enamasti teavad nimetada neid kõige hullemaid või äärmuslikemaid, mis palju kajastust saavad.

Ma hea meelega avardan oma silmaringi. Mis sorti arvutimängud veel sõltuvust tekitavad peale tapmise ja seksi? Tõsiselt küsin.

+3
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja kuidas on siis nende teiste asjadega – orienteerumisega (tuleb iga kord maksta osalustasu), kunstiringiga (aeg-ajalt täiendada paberi ja värvi varusid), metsajooksuga (vahel tuleb uuendada spordivarustust), telekavaatamisega (igakuine tasu), heegeldamisega (materjal), laulukooriga (tuleb maksta kohalesõidu eest), jne jne jne?

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minule meeldis ka mängida, aga siis tulid lapsed. Mees aga ei suurnud mängimist piirata ja iga õhtu veetis seal tunde, kuigi oli pere aeg. Nüüd on ta eksmees ja mängib ikka oma assassin’s creedi.
Tema tekitas minus kohe viha mängude suhtes ja ise enam nendele pühenduda ei suuda. Samas korra või kaks aastas mängin The Sims 3-e ja kui lähme külla, kus on ps või xbox, siis teen lastega mõned mängud. Eelistan platformereid. Ja arvutis tööl olles päevas paar solitairet ka teen.
Mängurlus viitab kuidagi sõltuvusele. Kui defineerida end kui mängur, siis see on suur osa elust. Kui mainida, et mängin vabal ajal laua-ja arvutimänge, siis see on leebem. Ja kui pikalt hakata rääkima levelitest, armourist, staminast jms, siis see on paljudele võõras.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mulle meeldib juba aastaid üks iseenesest lihtne arvutimäng kus väga sisulist kaasamõtlemist pole vaja. Selle mängimise ajal olen läbimõelnud sadu probleeme, suunanud sinna palju pahameelt ja solvumisi ja kurbust. Kes kuulab muusikat, mina mängin seda lihtsat arvutimängu.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mänge on ikka väga erinevaid, selles asi ongi, et inimesed enamasti teavad nimetada neid kõige hullemaid või äärmuslikemaid, mis palju kajastust saavad.

Ma hea meelega avardan oma silmaringi. Mis sorti arvutimängud veel sõltuvust tekitavad peale tapmise ja seksi? Tõsiselt küsin.

Mina mängin juba u 10 aastat igapäevaselt Killer Sudokut (st kui olen arvutist eemal viibinud, siis mängin nonde päevade omad pärast tagantjärele): https://www.killersudokuonline.com.

+4
0
Please wait...

Postitas:
ninakaspreili

Hukka ei mõista, aga hämmingut tekitab küll. Ise selliseid ei tunne, ilmselt seetõttu. Samuti meie teed ei ristuks ilmselt kunagi. Mõni tegeleb vabamüürlusega, mõni NAINE mängib arvutimänge, mõni seksib sõbranna mehega.
Aga vahva, et sarnased inimesed üksteist leiavad, ega teised ei peagi aru saama.

/ninakaspreili

0
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mulle pandud miinuste järgi saab oletada, et mitme käo arvates on vägivaldsed seksimängud toredad. 🙂

Ei, paljude kägude arust oled sa loll, kui sinu arust ainult need võimalused ongi.

Teemaalgatuses pole sõltuvusest sõnagi.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja kuidas on siis nende teiste asjadega – orienteerumisega (tuleb iga kord maksta osalustasu), kunstiringiga (aeg-ajalt täiendada paberi ja värvi varusid), metsajooksuga (vahel tuleb uuendada spordivarustust), telekavaatamisega (igakuine tasu), heegeldamisega (materjal), laulukooriga (tuleb maksta kohalesõidu eest), jne jne jne?

Mängu raha panemine tähendab ikka hasartmängude mängimist. Seda ikka ei anna võrrelda osalustasude maksmisega. Vahel võidad, vahel kaotad ja siis ainult kaotad…

+2
-3
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kui ema ja isa on arvutimängurid