Esileht Pereelu ja suhted Kui ema on alkohoolik

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )

Teema: Kui ema on alkohoolik

Kommentaar kustutatud autori palvel

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina alkohooliku ja skisofreeniku täiskasvanud lapsena võin öelda, et ongi emotsionaalselt raske toime tulla. Seda nähtust nimetatakse kaassõltuvuseks – sõltutakse lähedaste probleemidest. Täpsemalt saad selle toimemehhanismide kohta lugeda vähemalt paarist asjalikust raamatust, guugeldades leiab ka midagi.

Praktilises elus olen isiklikult saavutanud edu emotsionaalse distantseerumisega. See ei tähenda inimestevaheliste sidemete katkestamist ega hülgamist, vaid piiride tõmbamist emotsionaalses maailmas. On minu ja on nende maailmad, kus iga inimene elab oma elu, nii kuidas oskab ja saab. Näituseks, kui mu isa on purjus või emal tekkinud mingist tugevast emotsionaalsest liigutusest erutus, siis olen mina esimene, kes neile meelde tuleb. Kuna mõlemil on oma iseärasuste tõttu psüühikas tugevad muudatused toimunud, siis nendepoolsetel kontaktivõttudel kuulan hoolega esimesi lauseid. Üpris kiirelt saan aru, kas on tõsisem mure või kogu maailma-/keda-iganes-materdamisehoog. Viimasel juhul “levi hakib”, lapsel hakkas “äkkpaha” jne. Neil kordadel tuleb otsutavalt enda emotsionaalset maailma kaitsta, sest siis ei räägi nemad ise, vaid nende sõltuvus/haigus. Seetõttu nad hiljem ei mäletagi räägitust ise midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Distantseeru. Säästa ennast. Sa ei vastuta oma vanema, täiskasvanud inimese eest.
Minu isa oli joodik. Kuldne inimene, aga joodik. Terve lapsepõlve kannatasin. Piisavalt täiskasvanuks saades alles teadvustasin, et kui keegi, olgu see või mu oma isa, end surnuks juua tahab, ei saa keegi seda takistada. Eemaldusin, ignoreerisin, säästsin ennast häbist, mida pidin tundma teise inimese pärast. Kirja panduna kõlab julmalt, tegelikkuses puhas enese alalhoiu instinkt. Ära leppisime alles enne isa surma, kui ta oli pöördumatult haige ja püsis kaine, seega ei piina mind miski. Ema ütles leina-ajal väga kenasti, et isa oli muidu tore inimene, aga väljakannatamatult sageli oli tal pudelikujuline abikaasa.
Joodik peres on traagika, mida asjassepuutumatud ei adu. Jaksu Sulle, saatusekaaslane.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu ema on ka alkohoolik. Juhul kui sa pole seda teinud, siis alusta iseendast. Tee endale teema selgeks, mis on alkoholism, mis on kaassõltuvus ja kuidas käituma peaksid, et mitte hoogu juurde anda sellele, paraku paljud ilmselt teadmatusest seda teevad (silma kinni pigistamine, tagajärgede likvideerimine, emotsinaalne sekkumine jmt). Alustada võib näiteks kasvõi siit: http://alkoinfo.ee/et/lahedastele/kuidas-saab-aidata-ennast-alkoholisoltlase-lahedane/
Ainuke asi, mille üle sul päriselt mingit kontrolli on, on see kuidas ise reageerid ja käitud. Ei saa teise inimese elu elada ega otsuseid teha ega millekski sundida teda. Ma tean, et iga kord hing puruneb miljoniks killuks ja see kõik on kirjeldamatult õudne. Sa ei ole selles üksi, meid on kahjuks palju, kelle lähedasel see haigus on. Kui võimalik, siis pöördu mõne asjatundja poole – saad ilmselt kiiremini nõu ja abi kui ise katsetades ja eksides.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 03:21; 07.01 00:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib öelda,et mu elukaaslasel on alkohooliga probleemid.On ka kaineid päevi.Kui jooma hakkab,joob ikka mitu päeva.Jooja ise probleemi ei tunnista.Lähedastel raske vaadata ja olla selle keskel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kusjuures paljud nimesed kes sellise joodikuga kokkupuutuvad ja joodik aga kurdab et näe lapsed ei aita ja üksinda maailmas ja nii raske siis mõistetakse just lapsed hukka ja mitte joodik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 14:00; 08.04 23:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nägin laste võitlust ema alkoholismiga kõrvalt enda sõbranna perekonnas. Kui inimene ikka ise muutuda ei taha, siis paraku vägisi temaga midagi ette võtta ei saa. Pead arvestama võimalusega, et sinu lapsel ei saa kunagi olema vanaema ja ema matuseid pead hakkama korraldama enne “õiget” aega.

Soovitan ka distantseerumist, sinu enda ja su perekonna pärast. See võib tunduda raske, aga on vajalik Sina oma ema muuta ei saa ja tema elu elama ei pea, nii et las ta lihtsalt elab oma elu ise nii kuidas oskab ja suudab. Olete õega teda juba aidata proovinud, aga lõputult te seda teha ei saa. Ema peab ise oma elus muudatusi teha soovima või kui ta seda ei taha/proovi, siis allakäigutrepist alla peab ta minema üksi, lapsi kaasa vedamata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu ema on alkohoolik nii juba paarkümmend aastat (tervis on tal hästi vastu pidanud) ning mind on aidanud see, et juba rohkem kui kümme aastat ma ei suhtle temaga, kui ta on purjus. minu jaoks on ta nagu jekyll ja hyde – kainena inimene oma heade ja halbade külgedega, kellega võin täitsa sõbralikult läbi saada ja kellele soovin head, ning purjus olekus keegi, kes suudab mu vihaskaalal 0st 100ni viia nii 8 sekundiga 🙂 olen selle teise variandi oma elust lihtsalt kustutanud – ei suhtle temaga pühade ajal ega muudes olukordades, kus alkohol osaline, ning ka tema ei helista mulle purjus olles (ehkki muidu joob ja ketrab küll – või vähemalt vanasti tegi seda). aastate jooksul paaril korral siiski on ka täis peaga helistanud, nt head uut aastat soovides, need kõned olen paari minutiga viisakalt ära lõpetanud.

kui ta kaine on, siis lähen külla või kutsun külla või kohtume kuskil väljas, veedame lapselapsega aega – minu tütart ta armastab ja hellitab. lähedased me muidugi pole ning “elevandist toas” ei räägi.

minu jaoks on see olnud lahendus ning kuna nüüd on juba aastaid pole tema pahupoolega kokku puutuma pidanud, siis selle koleduse mõju mu elule ja olemusele on kahanenud väga väikseks. tean, et see on olemas, aga see pole osa minu elust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu ema ja vend on alkohoolikud. Proovisin mõlemaid aidata, nii palju kui see minu võimuses oli. Kaine peaga lubati maad ja taevad kokku, purjus peaga sõimati, et tegelegu ma oma asjadega. Ema hakkas veel märtrit mängima, kuidas tema suurest murest oma laste pärast joob, aga mingit adekvaatselt selgitust ei andnud. Mingil hetkel tundsin, et enam ei jaksa ja praegu suhtlen mõlemaga nii palju kui hädavajalik, sünnipäevadel õnnitlen telefoni teel ja kui häälest kuulen, et on kaine (seda juhtub kahjuks harva), siis lähen läbi. Häid jõule ja head uut aastat samuti telefoni teel. Ei oska öelda, on see õige või vale, aga joodiku ebaadekvaatne käitumine tekitas minule iga kord trauma ja piinlikkustunde ja seetõttu pidasin vajalikuks sellest distantseeruda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tahaks küll teemat solkida, aga vägisi tekkis mõte, et siin on lapsed emadega kimpus, kuid mida pevad tegema need emad, kelle täiskasvanud noored pojad on alkohoolikud? Kas ka emotsionaalselt ja füüsiliselt distantseeruma? KUIDAS SEE EMAARMASTUSE JUURES ÜLDSE VÕIMALIK ON? Mina eeldan, et lapse armastus ema vastu on siiski midagi muud kui ema armastus lapse vastu. Ja selliselt tanki pandud murest ja meeleheitest kurnatud EMASID on oi kui palju, rohkem kui lapsi, kes ema pärast muretsevad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tahaks küll teemat solkida, aga vägisi tekkis mõte, et siin on lapsed emadega kimpus, kuid mida pevad tegema need emad, kelle täiskasvanud noored pojad on alkohoolikud? Kas ka emotsionaalselt ja füüsiliselt distantseeruma? KUIDAS SEE EMAARMASTUSE JUURES ÜLDSE VÕIMALIK ON? Mina eeldan, et lapse armastus ema vastu on siiski midagi muud kui ema armastus lapse vastu. Ja selliselt tanki pandud murest ja meeleheitest kurnatud EMASID on oi kui palju, rohkem kui lapsi, kes ema pärast muretsevad.

Selleks ongi alkohoolikute lähedaste tugigrupid ja psühholoogid. Pealegi, kahjuks väga paljudel juhtudel need emad oma kaassõltuvusega võimendavad alkohooliku probleeme, tahtmatult ja südamest head soovides, aga võimendavad.
Teemaalgataja on õigel teel. Emaga tuleb suhelda ainult siis, kui ta on kaine. Nii kui on aru saada, et ema on purjus, nii tuleb hetkega kõne katkestada. Selline käitumine EI OLE JULM, sest nii nagu teemaalgataja ise ütleb, ema ei mäletagi, mida ta rääkinud on. Sama lugu on külla minemisega, juba enne minekut tuleb endale aru anda, et võib olla hea päev, aga võib olla ka kehv päev. Veel parem oleks ema kuhugi kohvikusse vms kohta kutsuda. Minu töökaaslane käis oma maal elavatel padujoodikutest vanematel ja vennal külas alati soojal aastaajal. Tuppa ei tahtnud ta oma lapsi viia, aga õues piknikku pidada, kui oma söögikraam kaasas, oli siiski tore.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tahaks küll teemat solkida, aga vägisi tekkis mõte, et siin on lapsed emadega kimpus, kuid mida pevad tegema need emad, kelle täiskasvanud noored pojad on alkohoolikud? Kas ka emotsionaalselt ja füüsiliselt distantseeruma? KUIDAS SEE EMAARMASTUSE JUURES ÜLDSE VÕIMALIK ON? Mina eeldan, et lapse armastus ema vastu on siiski midagi muud kui ema armastus lapse vastu. Ja selliselt tanki pandud murest ja meeleheitest kurnatud EMASID on oi kui palju, rohkem kui lapsi, kes ema pärast muretsevad.

Sellest võiks kohe eraldi teema teha. Alkohoolikute vanemad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 21:54; 07.01 00:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tahaks küll teemat solkida, aga vägisi tekkis mõte, et siin on lapsed emadega kimpus, kuid mida pevad tegema need emad, kelle täiskasvanud noored pojad on alkohoolikud? Kas ka emotsionaalselt ja füüsiliselt distantseeruma? KUIDAS SEE EMAARMASTUSE JUURES ÜLDSE VÕIMALIK ON? Mina eeldan, et lapse armastus ema vastu on siiski midagi muud kui ema armastus lapse vastu. Ja selliselt tanki pandud murest ja meeleheitest kurnatud EMASID on oi kui palju, rohkem kui lapsi, kes ema pärast muretsevad.

Selleks ongi alkohoolikute lähedaste tugigrupid ja psühholoogid. Pealegi, kahjuks väga paljudel juhtudel need emad oma kaassõltuvusega võimendavad alkohooliku probleeme, tahtmatult ja südamest head soovides, aga võimendavad.

Nõus. Meil oli sama – isa jõi, ema lahkus ta juurest (mh lootuses, et see paneb ta mõtlema ja pingutama), aga kohe kolis vanaema korterisse sisse, et pojakest toetada …

Ma ei tea, mis oleks võinud saada, kui vanaema oleks võtnud sama hoiaku nagu meie. Nüüd igatahes isa enam ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas oleks isekas nüüd kogu suhtlus emaga lõpetada? Ma lihtsalt ei jaksa enam. See mõjutab juba ka minu enda pereelu mehega.

Ei, emaga suhtlemise lõpetamine pole isekas, aga sa mainisid, et sul on ka õde, kes on koos sinuga selles pasas.
Õige oleks õde informeerida, et sa kavatsed ema hooldamise lõpetada ja et temal on sama valik, et sa toetad teda moraalselt, kui tema teeb sama valiku. Vastasel korral jätad sa ta sellesse jamasse üksinda ja seda ei ole su õde ära vast ära teeninud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas oleks isekas nüüd kogu suhtlus emaga lõpetada? Ma lihtsalt ei jaksa enam. See mõjutab juba ka minu enda pereelu mehega.

Ei, emaga suhtlemise lõpetamine pole isekas, aga sa mainisid, et sul on ka õde, kes on koos sinuga selles pasas.
Õige oleks õde informeerida, et sa kavatsed ema hooldamise lõpetada ja et temal on sama valik, et sa toetad teda moraalselt, kui tema teeb sama valiku. Vastasel korral jätad sa ta sellesse jamasse üksinda ja seda ei ole su õde ära vast ära teeninud.

Õega võiks käitumisstrateegia läbi arutada ja kokku leppida, et mõlemal oleks tugi teiselt ja kumbki ei tunneks, et ta on üksi selle supi sisse jäetud. Moodustage ühisrinne, niiöelda, siis ei saa ema hakata ka üht tütart teise vastu mängima. Nii nagu vanematel peaks olema enam-vähem ühine arusaam laste kasvatamisest, nii võiks olla lastel ka ühine arusaam ema kasvatamisest. 😉

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 22:17; 07.01 12:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alkohoolikust tuleb lahti lasta emotsionaalselt. Lepid sellega, et on alkohoolik. Käid aitamas kui vaja (sul on küll vist raskem kaugelt), kraamid niipalju kui ise hädavajalikuks pead, ühesõnaga tagad füüsilise toimetuleku, kuid emotsionaalselt jätab sind ta külmaks. On mälestused ja on hoolitsus esmavajaduste katmise eest ja see on kõik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Õega räägin alati asjad läbi.
Eile ja täna on nüüd selline põrgu lahti, et ema on kaks korda kiirabi endale kutsunud, et tema tapab ennast ära(imestan,et kiirabi üldse teist korda kohale läks). Rääkisin temaga. Tema arvates on kõik ok ja tema ei korralda midagi ja kõik on paremas korras. Loomulikult homsest alates lubas kaine olla.
See on nii ajuvaba, kohutav häbi ja ta tekitab probleeme juba ka muja(sellele tuttavale ja tema perele).
Õde, kes Eestis elab läks nüüd 30 min tagasi olukorda kontrollima.
Ta oligi haiglas olnud kõrgvererõhu(võtab rohtu iga päev) pärast ja kui peale seda, kui kiirabi ta koju tagasi viis ja tuttav kontrollima läks, istus ta taas laua taga liitrise viinaga. See kallati ära ja läks uue järele.
No mida kuradit ma aidata ja teha saan. Ma juba ütlesin ka et siit läheb minu piir aga ega ta hommikul seda enam ju mäleta.
Ta joob tohutuid koguseid. Töökohast juba varastab/”laenab” alkot(on poes koristaja).
See on juba nii ebainimlik.
Istub köögis leivanuga käes ja lubab ennast ära tappa. Ja 112 on pidevalt valimises. Kas tõesti talle politsei kutsuda? Politsei ju omast kodust ära ei vii? Aga ometi ta tüütab tühjalt kiirabi.
Kõige kurvem ja hullem kogu asja juures ongi see, et kui ema töö kaotab(on juba 2 hoiatust saanud) läheb tema korteri pangalaen minu kraesse. Laen on tema nimel aga korter minu nimel. Ja seal edasi elades ta lihtsalt laseb sellel ära mädaneda otseses mõttes. Seega kõik on nii p***ses kui olla veel saab. No mida ma teen? Ütlengi emale, et davai tapa ennast ära?
Mul on suur süda ja nüüd täna ma küll ei suuda ta numbrit hoolimata kõigele ära blokkida. Saadan ta kuuse alla elama kui ongi töökaotuse hetk käes? Minul seda 140 eurot kuus lisaraha oleks väga keeruline leida, et tema joomarlust toetada.
Minu onu(ema vend) jõigi ennast surnuks ja vanaema juurde oleks ka julm teda elama panna, kuna vanaemal oleks taaskord üks laps surnuks joomas. Vanaema muidugi juba vana ja ei saaks vb arugi(ei vii enam nägusid ja nimesid koķku) aga no minu süda seda ei luba vanaemale teha.

Ma tahaks KARJUDA JA AIDATA!
See olukord on nii kohutav. OLEN ISE JUBA MURDUMAS!

Ma ei oska midagi muud öelda kui seda, et ma tunnen sulle väga väga väga kaasa.
Vanasti läksid sellised sundravile. Vajadusel korduvalt ja korduvalt. Pärast korraldati neile ringkäendus ja määrati mentorid.
Nüüd istuvad inimesed üksi kõige sellega silmitsi. Kui emade kallal saab veel haukuda et “ise kasvatasid”, siis lapsed ei saa milleski süüdi olla ja ometi …
Ah, kui saaksin, siis teeksin midagi praegu sinu heaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 21:54; 07.01 00:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik on 100% arusaadav aga see karjumine ja enda elu tuksi keeramine ei ole ka lahendus. Praegu siin inimesed annavad nõu aga väga vist kuulata ei taha? Et ise ka nii kehvas seisus emotsionaalselt (mis on loomulik sellises olukorras) aga see tähendab ka seda, et ka oma emale ei saa sa kuidagi kasulik olla kui endal tasakaal puudub.
See, et häbi on jmt – sellest peate küll üle saama ja endiselt üritate tagajärgi likviideerida või maanda vmt. Ta peab hakkama ise vastutust võtma (seda ei pruugi muidugi kunagi juhtuda) ja karm tõsiasi ongi see, et ära suremise tõenäosus on ühel või teisel viisil väga suur. Et kui selle kõige hullemaga leppida, siis saab ka hakata oma käitumist ja suhtumist suunama ja jälgima ja see on ainuke asi, millest reaalselt võib olla mingit kasu.
Karjumisest ei ole kasu. Enda elu ära rikkumisest ka mitte.
Minu ema tahtis ka ennast ära tappa, et ka see kogemus täiesti olemas.
Hetkel äkki proovid(te) eluliinist vmt kohast nõu küsida, et mida teha? http://www.eluliin.ee/
Emotsionaalse toe telefon
Avatud õhtuti alates 19.00 kuni 7.00 hommikuni.
eesti keeles 655 8088
vene keeles 655 5688

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 03:21; 07.01 00:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei oska öelda, kuidas saaks sind hetkel, nüüd ja praegu, aidata muud moodi, kui lihtsalt öelda, et sa ei ole vastutav oma ema eest. Loll on ka öelda, et mine magama, mis põed!
Minu meelest ka ongi nii, et teie õega ei saagi enne aidata, kui ema seda otsust ei tee, et ta vajab abi nagu ütles ka Kägu 00:49.
Palun, püüa rahuneda. Krt, kaua ta ikka võimleb, peaks ju ära ka kukkuma juba.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.01 03:00; 07.01 03:23; 07.01 03:57; 07.01 04:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui vana see poiss on, et ta ei saa üht purjus naist koju tarida? Ausalt öeldes peab purjus inimesega suht konkreetne olema,aga mitte kuri. See on jõle peen psühholoogia. 🙂 Isaga natuke kogemust kunagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.01 03:00; 07.01 03:23; 07.01 03:57; 07.01 04:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See tänane tants ja tagaajamine on ere näide selle kohta, mida te õega mingil juhul teha ei tohi. Teie asi ei ole, mida tema kokku keerab. Sulle on täna roppumoodi palju head nõu antud, aga Sa üldse ei loegi vist seda, mida öeldakse. Inimene, tule mõistusele! Kui see naabripoiss joodiku naabrimuti sisse lasi, siis jagagu ise. Kui politsei kohale ei tule ja ema ära ei vii, kuigi too ähvardab noaga pererahvast, siis ähvardagu hommikul kaebus reageerimata jätmise eest teha. See, mida ema purjuspäi teeb või tegemata jätab, ei ole teie asi ega teie häbi. Seni, kuni teie tema joomise pärast muretsete ja jooksete, ei saa joomine lõppeda. Ei ole lihtsalt võimalik. Ega pärastki ei pruugi, aga vähemalt teie elu on jälle elamisväärne. Kui ema läheb kuuse alla, siis läheb. No midagi pole teha. Need on tema eluvalikud, aga kaks plikanähvitsat arvavad, et neil on õigus emale ette kirjutada, kuidas tema oma elu elama peab. Ei ole õigus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selleks korraks siis nii, pead paksema naha kasvatama omale. Aga mis mina ka tean, mu lapsedki on vanemad kui sina. 🙂 Dinosaurus noh!
Igatahes parem suhtumine, kui eelmises teemas kus vanemaid ei lasta tuppagi. Pereliikmest hoolimine on ju inimlik, aga piiri peate õega küll tõmbama ja emale ka ütlema seda. Otsustaja on siiski tema, kas tahab seda piiri ületada või mitte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.01 03:00; 07.01 03:23; 07.01 03:57; 07.01 04:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

emale ka ütlema seda.

Ja ütlema seda, kui ema on kaine. Purjus või ähmas inimesega ei ole ABSOLUUTSELT mingit mõtet teemat üles võtta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.01 03:00; 07.01 03:23; 07.01 03:57; 07.01 04:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on isa alkohoolik. Ta helistas ka alati täis peaga ja siis ühel hetkel tegime õega selgeks, et suhtleme temaga vaid kainena. Kui ta mõnikord helistabki täis peaga, siis ma lihtsalt ei räägi talle eriti vastu ja püüan võimalikult ruttu kõne ära lõpetada. Põhiline vabandus: mul pole hetkel aega. Pean nüüd lõpetama, räägime mõni teinekord.
Kui julgeks, siis tegelikult tahaks öelda: sa oled purjus. Räägime siis kui kaineks saad.
Mina ei suhelnyd ca 2-3a isaga, kuid nüüd suhtleme iga nädal ja enamus kordadest on ta kaine.
Inimene peab ikka ise muutuda tahtma.

NB! Purjus inimesega ei tohi mingeid kokkuleppeid teha või üritada teda ümber muuta.Ta niikuinii ei mäleta homme sõnagi, mida sa talle ütlesid. Enda lubadusi ei mäleta ta ammugi.
Tõsised vestlused ainult KAINE peaga!!!!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See tänane tants ja tagaajamine on ere näide selle kohta, mida te õega mingil juhul teha ei tohi.

täpselt. ja mis etteheited politseile on? mida nad siis tegema peaks? arreteerima ta või? omast kodust ju kainerisse ei viida.
see naabripoiss on ilmselt ka joodik, ega nad muidu seal öösel ei taidleks. las jauravad omavahel, ärge päästke teda koguaeg.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ta korraldab ka naabriposile(minu vanune),täiesti süütule inimesele probleeme nii eraelus kui tööl, kes ei saa täna öösel isegi magada,kuan mu ema on seal ja ära ei lähe. Vehib ka seal noaga. Ja Eesti kuradima politsei ei tee mitte midagi! Võttis vaid allkirja ja kõik. Ma lihtsat käskisingi selle poisil oma emale politsei kutsuda ja no ei ole kasu. Ei viida isegi kainetusmajja.
Ma jälle nutan oma silmi peast. Ma ei saa ise ka politseile helistada,kuna ma viibin soomes ja telefon ühendab mind soome politseiga.

Mul on küll sellele politseile etteheide. Mis mõttes inimene läks naabripoisi juurde, vehib seal noaga ja politsei ei tee mitte midagi? Mis piirkonna milline politseinik nii käitus? Ma kohe tahaks teada! Kui inimene vehib võõral territooriumil noaga, on see loomulikult ju alus arreteerimiseks, ei pea ootama, kuni veri juba voolab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõigele siin kirjutatule lisaks:

Naabrile ütledki, et sa oled täiskasvanud inimene(28aastane pole 8aastane ega ka mitte kogemusteta nooruk) ja palun lahenda oma probleemid naabriga ise. Jah, ta on minu ema aga mina ei saa aidata. Mulle Soome pole mõtet helistada, sest ma reaalselt ei saagi ju midagi teha.
Ära lase sisse. Kui lärmab või lõhub siis kutsu politsei. Kui politse ei tule esita kaebus jne.Kui on juba sees, võtad natist kinni ja viskadki välja ja uks lukku jne jne

Ja ennast distanseerid. Kõnedele ei vasta kui on purjus, midagi ei aruta kui on purjus jne jne
Julm aga muud võimalust ise normaalseks ja ellu jääda ei ole.
Mis korterisse puutub siis kui sa nii loll olid, et laenu käendasid (vabandust aga olid ju) siis tuleb sul paraku ka kulutused kahjuks kanda…või müüdki korteri maha ja ema pöördub sotsosakonda vms Sest muidu pole olukorda, et tema laen(mille eest laen kui korter on sinu oma?) läheb sulle kui käendus ju?

Sest see on TEMA ELU, TEMA OTSUS, TEMA KÄITUMINE. Ta on täiskasvanud ja vastutusvõimeline, mitte sinu hooldatav või eestkostealune. Teeb oma otsused ja kannab oma tagajärjed. Ise.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 07.01 12:07; 07.01 12:28; 07.01 13:24; 07.01 16:45; 09.01 19:59; 10.01 10:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui see korter kuulub sinule ja sa pole ema laenu käendaja, siis mis imelisel viisil sa arvad, et see korter kuidagi ema laenusse puutub st kuidas seda saab ära võtta?
Lubasid OMA korteri TEISE INIMESE st ema laenu tagatiseks?
Sama rumal käitumine kui käendada, kahjuks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 07.01 12:07; 07.01 12:28; 07.01 13:24; 07.01 16:45; 09.01 19:59; 10.01 10:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lubasid OMA korteri TEISE INIMESE st ema laenu tagatiseks?

Sa seda kohta lugesid, et ta oli sel ajal alaealine? Kuidas saab alaealine laps emale öelda, et ma ei luba… mida siis ei luba, seda korterit minu nimele kirjutada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.01 22:17; 07.01 12:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alaealise lapse nimele korterit kirjutades oli vaja ka luba(mitte lapse vaid eestkosteasutuse-eri aegadel oli see kohalik omavalitsus või lausa kohus), et see on lapse huvides. Seega oli.

Nüüd ongi nii, et harju lihtsalt mõttega, et sul pole seda korterit. Korteri teema lõpp.

Kuigi huvitav lugu kui sul on väidetavalt kinnistu aga samas sellel kinnistul sulle midagi(korterit) ei kuulu…Samas kirjutad, et korter on sinu nimel.

Otsusta siis ära, kas see ON sinu korter või ema oma. Kui sinu(mis mõttes saab see siis olla ema laenu tagatis kui sa nõusolekut ei andnud?), muretse edasi…kingi ära, müü maha vms kui soovid. Kas või kingi emale ja oledki murest vaba, et mis ta sinu korteriga korda saadab ja mida sa peaks tegema, muretsema jne. Kui POLE sinu siis ära sellele üldse mõtle, sina ei vastuta ka selle eest kuidas teine inimene oma eluasemega toimib

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 07.01 12:07; 07.01 12:28; 07.01 13:24; 07.01 16:45; 09.01 19:59; 10.01 10:16;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )


Esileht Pereelu ja suhted Kui ema on alkohoolik

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.