Esileht Pereelu ja suhted Kui ema otsustab elust lahkuda

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 210 )

Teema: Kui ema otsustab elust lahkuda

Postitas:
Kägu

Aga kurjategijad, kes halba teevad – nemad on ju elu hammasrataste vahele jäänud inimesed, ega nad ei tee kuritegusid lõbu pärast, eks elu ikka sunnib. Kas neid peaks sama moodi mõistma ja õigustama?

Eks laste suhtes ongi tegemist kurja ja alatu teoga, hirmsaim, julmim ja südametuim tegu, mida üldse saab oma lastele teha.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kurjategijad, kes halba teevad – nemad on ju elu hammasrataste vahele jäänud inimesed, ega nad ei tee kuritegusid lõbu pärast, eks elu ikka sunnib. Kas neid peaks sama moodi mõistma ja õigustama?

Jah, just ja võib-olla ka neid sunnib kuriteole depressioon?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kurjategijad, kes halba teevad – nemad on ju elu hammasrataste vahele jäänud inimesed, ega nad ei tee kuritegusid lõbu pärast, eks elu ikka sunnib. Kas neid peaks sama moodi mõistma ja õigustama?

Jah, just ja võib-olla ka neid sunnib kuriteole depressioon?

Kui kurjategijal tuvastatakse psüühikahäire või vaimne probleem, mis tema tegusid on põhjustanud, siis loomulikult tulebki teda ravida, mitte karistada. Depressioon siiski harilikult teisi inimesi kahjustama kedagi ei aja. Iseennast aga küll. Kuidas sa ei mõista – depressioonis olija ei näe enda elul väärtust, näeb ennast kui mõttetut ja segavat tegurit, mitte kui väärtuslikku inimest, kes vajab abi.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kurjategijad, kes halba teevad – nemad on ju elu hammasrataste vahele jäänud inimesed, ega nad ei tee kuritegusid lõbu pärast, eks elu ikka sunnib. Kas neid peaks sama moodi mõistma ja õigustama?

Äkki sa tahad siis juba ühekorraga ka väita, et depressioon on valik?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kurjategijad, kes halba teevad – nemad on ju elu hammasrataste vahele jäänud inimesed, ega nad ei tee kuritegusid lõbu pärast, eks elu ikka sunnib. Kas neid peaks sama moodi mõistma ja õigustama?

Äkki sa tahad siis juba ühekorraga ka väita, et depressioon on valik?

Kohe tuleb tal jutt lumehelbekestest, ma juba haistan …

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kurjategijad, kes halba teevad – nemad on ju elu hammasrataste vahele jäänud inimesed, ega nad ei tee kuritegusid lõbu pärast, eks elu ikka sunnib. Kas neid peaks sama moodi mõistma ja õigustama?

Kui sa minu postitusi silmas pead, siis ei ole mina kiusajaid oigustanud. Aga ma olen elus kiusaja-tyypidega kokku puutunud, ning tean, et mingi jutt ega palumine, et ara nii tee, halb on, neile ei moju. Monikord on isegi vastupidi.

Ma ei arva, et kurjategijad oleks depressiivsed, selleks, et kurja teha, peab olema ettevotlikkust, mida depressiivsel inimesel enamasti pole. Kurjategijad on pigem sotsiopaadid ja psyhhopaadid, kes arvavad, et reeglid on teiste jaoks. Pigem on siis need kiusajad kurjategija tyypi. Seda rumalamat tyypi, kes on otseselt seadusega vastuollu lainud, selle asemel, et olla koolidirektor voi suurfirma juhatuses, kus on head voimalused voimu kuritarvitamiseks.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kurjategijad, kes halba teevad – nemad on ju elu hammasrataste vahele jäänud inimesed, ega nad ei tee kuritegusid lõbu pärast, eks elu ikka sunnib. Kas neid peaks sama moodi mõistma ja õigustama?

Kurjategijaid mõistetaksegi ju – miks muidu nad eraldatakse ühiskonnast, toimib kool-kirik-töö, lastakse vabadusse, ravitakse – samuti psühholoogid jne. Vastasel juhul oleks ju üks lihtne lahendus – elektritool, surmasüst vmt. Vangla ongi ju neile “ravi” lootuses, et suudavad normaalse inimese kombel ühiskonda tagasi tulla.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest depressiooni saavad põdeda inimesed, kellele seda võimaldatakse. Kui sul on ikkagi arved maksta ja ei taha ka puu alla kolida, siis inimene võtab ennast kokku. Fakt. Aga kuni on võimalus kellegi nunnutamise saatel või kellegi toel/ülalpidamisel kuidagi ära elada, siis ei juhtugi midagi paremuse suunas.

Suitsiid – on nõrkadele ja isekatele inimestele. Kes selle asemel, et võidelda (eriti oma laste pärast ja nimel!) mõtlevad ainult iseendale, mis on puhas isekus. Kas lapsed ei ole seda väärt, et nende nimel otsida lahendust, milliseid on, olgem ausad, väga palju.

Huvitav, kui meest poleks, kas siis oleks sama sammu teinud ja lapsed maailma lausa üksi jätnud..

…ta kas votab ennast kokku voi siis teeb oma elule lopu, siis pole vaja mingeid arveid maksta ega kusagil kaia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa minu postitusi silmas pead, siis ei ole mina kiusajaid oigustanud. Aga ma olen elus kiusaja-tyypidega kokku puutunud, ning tean, et mingi jutt ega palumine, et ara nii tee, halb on, neile ei moju. Monikord on isegi vastupidi. Ma ei arva, et kurjategijad oleks depressiivsed, selleks, et kurja teha, peab olema ettevotlikkust, mida depressiivsel inimesel enamasti pole. Kurjategijad on pigem sotsiopaadid ja psyhhopaadid, kes arvavad, et reeglid on teiste jaoks. Pigem on siis need kiusajad kurjategija tyypi. Seda rumalamat tyypi, kes on otseselt seadusega vastuollu lainud, selle asemel, et olla koolidirektor voi suurfirma juhatuses, kus on head voimalused voimu kuritarvitamiseks.

Kurjusealge on sees päris paljudes inimestes, ilmselt me ei teagi, kui paljudes tegelikult. Kuid enamikul see ei avaldu või avaldab vaid väga varjatul ja vähendatud kujul. Kurjuse avaldumiseks on vaja teatud tingimusi – ja üks esimesi ja suurimaid tingimusi selleks on võim ning karistamatuse tunne. Selline inimene lõpetab oma kurjategemise ära siis, kui talle koidab, et “ups, nüüd on hoopis minul endal probleem!” Tehes halva inimese elu ebamugavaks ja keeruliseks, tõmbub ta tagasi. Sest tal kurja teha pole enam lihtne ega mugav.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest depressiooni saavad põdeda inimesed, kellele seda võimaldatakse. Kui sul on ikkagi arved maksta ja ei taha ka puu alla kolida, siis inimene võtab ennast kokku. Fakt.

Olen olnud psühhiaatriahaiglas õde. Näinud depressiooni diagnoosiga inimesi, kes juba enne haiglasse saabumist pole suutnud isegi vetsu minekuks voodist tõusta ega näiteks nädal aega midagi süüa. Kel on LAMATISED ainult depressioonist. Kes pole 4 kuud ennast pesnud, sest ei suuda muud teha, kui hämaras toas voodis nägu seina poole nuuksuda. Kes on viimase kuu jooksul seepärast näiteks kaotanud lapsed, abikaasa ja töö.

Öelda, et nad teevad seda ainult seepärast, et neile seda võimaldatakse, on väga empaatiavõimetu. Kusjuures enamik neist on vaid pool aastat või aasta varem olnud lihtsalt veidi ületöötanud ja pisut stressis ning täiesti toimekatel töökohtadel.

+16
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kurjategijad, kes halba teevad – nemad on ju elu hammasrataste vahele jäänud inimesed, ega nad ei tee kuritegusid lõbu pärast, eks elu ikka sunnib. Kas neid peaks sama moodi mõistma ja õigustama?

Jah, just ja võib-olla ka neid sunnib kuriteole depressioon?

Kui kurjategijal tuvastatakse psüühikahäire või vaimne probleem, mis tema tegusid on põhjustanud, siis loomulikult tulebki teda ravida, mitte karistada. Depressioon siiski harilikult teisi inimesi kahjustama kedagi ei aja. Iseennast aga küll. Kuidas sa ei mõista – depressioonis olija ei näe enda elul väärtust, näeb ennast kui mõttetut ja segavat tegurit, mitte kui väärtuslikku inimest, kes vajab abi.

Oioi ma arvan, et vägagi võib depressioon viia kuritegudeni! Võid kindel olla, et iga vang sellele ka rõhub.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kurjategijad, kes halba teevad – nemad on ju elu hammasrataste vahele jäänud inimesed, ega nad ei tee kuritegusid lõbu pärast, eks elu ikka sunnib. Kas neid peaks sama moodi mõistma ja õigustama?

Äkki sa tahad siis juba ühekorraga ka väita, et depressioon on valik?

Kus ta siis valik on, just ju seletasin, et ega kurjategija ei taha halba teha, aga elu hammasrattad v depressioon (koos kõige kaasneva ja ahelreaktsioonina tagajärgedega) sunnib. No tappis inimesi, mis teha, tuleb mõista, ei saa pahaks panna – depressioon ju?

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kurjategijad, kes halba teevad – nemad on ju elu hammasrataste vahele jäänud inimesed, ega nad ei tee kuritegusid lõbu pärast, eks elu ikka sunnib. Kas neid peaks sama moodi mõistma ja õigustama?

Kui sa minu postitusi silmas pead, siis ei ole mina kiusajaid oigustanud. Aga ma olen elus kiusaja-tyypidega kokku puutunud, ning tean, et mingi jutt ega palumine, et ara nii tee, halb on, neile ei moju. Monikord on isegi vastupidi.

Ma ei arva, et kurjategijad oleks depressiivsed, selleks, et kurja teha, peab olema ettevotlikkust, mida depressiivsel inimesel enamasti pole. Kurjategijad on pigem sotsiopaadid ja psyhhopaadid, kes arvavad, et reeglid on teiste jaoks. Pigem on siis need kiusajad kurjategija tyypi. Seda rumalamat tyypi, kes on otseselt seadusega vastuollu lainud, selle asemel, et olla koolidirektor voi suurfirma juhatuses, kus on head voimalused voimu kuritarvitamiseks.

Ma ei tea millest sa räägid v millele vastandud, aga mina püsin teemas e ma tõin paralleeli suitsiidiku ja kurjategija (nt mõrtsukas) vahele. Mõlemad on tapjad ja mis vahet seal on kas tappis enda v kellegi teise?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest depressiooni saavad põdeda inimesed, kellele seda võimaldatakse. Kui sul on ikkagi arved maksta ja ei taha ka puu alla kolida, siis inimene võtab ennast kokku. Fakt.

Olen olnud psühhiaatriahaiglas õde. Näinud depressiooni diagnoosiga inimesi, kes juba enne haiglasse saabumist pole suutnud isegi vetsu minekuks voodist tõusta ega näiteks nädal aega midagi süüa. Kel on LAMATISED ainult depressioonist. Kes pole 4 kuud ennast pesnud, sest ei suuda muud teha, kui hämaras toas voodis nägu seina poole nuuksuda. Kes on viimase kuu jooksul seepärast näiteks kaotanud lapsed, abikaasa ja töö.

Öelda, et nad teevad seda ainult seepärast, et neile seda võimaldatakse, on väga empaatiavõimetu. Kusjuures enamik neist on vaid pool aastat või aasta varem olnud lihtsalt veidi ületöötanud ja pisut stressis ning täiesti toimekatel töökohtadel.

Sa võisid neid näha jne, aga sel inimesel pidi järelikult olema olemas tuba, kus ta sai voodis külili haliseda. Kui tal arved maksmata, oleks ta sealt korterist välja löödud. Tânavale – kodutuks, kerjuseks! Siis ehk oleks depressioon üsna kiirelt otsa saanud ja jalad tagumiku alt välja võetud kuna – elu sunniks! Aga veelkord – kuni ei sunni, ei juhtu midagi! Võib käia psühholooge v psühhiaatreid pidi ja lõpmatult halada ja saada halamiseks sellest “toetusest ja mõistmisest” aina hoogu juurde. Kuid tegelik lahendus on paraku mujal. Ainult inimene ise saab end aidata, aga selleks peab ta seda tahtma ja tal peab selleks olema motivatsioon. Kui oma lapsed pole piisav motivatsioon, siis ei vääri inimene ema/isa nimetust ja tena isekus ja enesekesksus ületab kõik piirid. Ja see on see, millest on teema, depressiooni ja muu pläma on toonud mängu seltskond mõistjaid (kes on ilmselt täiesti empaatiavõinetud).

+3
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lahe vaadata, kuidas kõige kõvemini pasandavad need inimesed, kes pole niisuguses seisundis kunagi olnud, aga teadmisi sellest on oi kui palju. 🙂

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oioi ma arvan, et vägagi võib depressioon viia kuritegudeni! Võid kindel olla, et iga vang sellele ka rõhub.

Kus ta siis valik on, just ju seletasin, et ega kurjategija ei taha halba teha, aga elu hammasrattad v depressioon (koos kõige kaasneva ja ahelreaktsioonina tagajärgedega) sunnib. No tappis inimesi, mis teha, tuleb mõista, ei saa pahaks panna – depressioon ju?

Vaata, need, kes seda otsustavad, kas kurjategija on vaimselt terve või mitte, teavad depressioonist ja muudest häiretest oluliselt rohkem kui sina. Nemad teevad vahet pärisprobleemil ja näidendil. Vähemalt enamasti.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oioi ma arvan, et vägagi võib depressioon viia kuritegudeni! Võid kindel olla, et iga vang sellele ka rõhub.

Kus ta siis valik on, just ju seletasin, et ega kurjategija ei taha halba teha, aga elu hammasrattad v depressioon (koos kõige kaasneva ja ahelreaktsioonina tagajärgedega) sunnib. No tappis inimesi, mis teha, tuleb mõista, ei saa pahaks panna – depressioon ju?

Vaata, need, kes seda otsustavad, kas kurjategija on vaimselt terve või mitte, teavad depressioonist ja muudest häiretest oluliselt rohkem kui sina. Nemad teevad vahet pärisprobleemil ja näidendil. Vähemalt enamasti.

Lubage naerda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest depressiooni saavad põdeda inimesed, kellele seda võimaldatakse. Kui sul on ikkagi arved maksta ja ei taha ka puu alla kolida, siis inimene võtab ennast kokku. Fakt.

Olen olnud psühhiaatriahaiglas õde. Näinud depressiooni diagnoosiga inimesi, kes juba enne haiglasse saabumist pole suutnud isegi vetsu minekuks voodist tõusta ega näiteks nädal aega midagi süüa. Kel on LAMATISED ainult depressioonist. Kes pole 4 kuud ennast pesnud, sest ei suuda muud teha, kui hämaras toas voodis nägu seina poole nuuksuda. Kes on viimase kuu jooksul seepärast näiteks kaotanud lapsed, abikaasa ja töö.

Öelda, et nad teevad seda ainult seepärast, et neile seda võimaldatakse, on väga empaatiavõimetu. Kusjuures enamik neist on vaid pool aastat või aasta varem olnud lihtsalt veidi ületöötanud ja pisut stressis ning täiesti toimekatel töökohtadel.

Sa võisid neid näha jne, aga sel inimesel pidi järelikult olema olemas tuba, kus ta sai voodis külili haliseda. Kui tal arved maksmata, oleks ta sealt korterist välja löödud. Tânavale – kodutuks, kerjuseks! Siis ehk oleks depressioon üsna kiirelt otsa saanud ja jalad tagumiku alt välja võetud kuna – elu sunniks! Aga veelkord – kuni ei sunni, ei juhtu midagi! Võib käia psühholooge v psühhiaatreid pidi ja lõpmatult halada ja saada halamiseks sellest “toetusest ja mõistmisest” aina hoogu juurde. Kuid tegelik lahendus on paraku mujal. Ainult inimene ise saab end aidata, aga selleks peab ta seda tahtma ja tal peab selleks olema motivatsioon. Kui oma lapsed pole piisav motivatsioon, siis ei vääri inimene ema/isa nimetust ja tena isekus ja enesekesksus ületab kõik piirid. Ja see on see, millest on teema, depressiooni ja muu pläma on toonud mängu seltskond mõistjaid (kes on ilmselt täiesti empaatiavõinetud).

Kuidas muidu sotsiopaat on olla?

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kurjategijad, kes halba teevad – nemad on ju elu hammasrataste vahele jäänud inimesed, ega nad ei tee kuritegusid lõbu pärast, eks elu ikka sunnib. Kas neid peaks sama moodi mõistma ja õigustama?

Jah, just ja võib-olla ka neid sunnib kuriteole depressioon?

Kui kurjategijal tuvastatakse psüühikahäire või vaimne probleem, mis tema tegusid on põhjustanud, siis loomulikult tulebki teda ravida, mitte karistada. Depressioon siiski harilikult teisi inimesi kahjustama kedagi ei aja. Iseennast aga küll. Kuidas sa ei mõista – depressioonis olija ei näe enda elul väärtust, näeb ennast kui mõttetut ja segavat tegurit, mitte kui väärtuslikku inimest, kes vajab abi.

Oioi ma arvan, et vägagi võib depressioon viia kuritegudeni! Võid kindel olla, et iga vang sellele ka rõhub.

See on tõsi küll. Kurb depressiivne lapsepõlv on enamasti kurjategijate taust.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest depressiooni saavad põdeda inimesed, kellele seda võimaldatakse. Kui sul on ikkagi arved maksta ja ei taha ka puu alla kolida, siis inimene võtab ennast kokku. Fakt.

Olen olnud psühhiaatriahaiglas õde. Näinud depressiooni diagnoosiga inimesi, kes juba enne haiglasse saabumist pole suutnud isegi vetsu minekuks voodist tõusta ega näiteks nädal aega midagi süüa. Kel on LAMATISED ainult depressioonist. Kes pole 4 kuud ennast pesnud, sest ei suuda muud teha, kui hämaras toas voodis nägu seina poole nuuksuda. Kes on viimase kuu jooksul seepärast näiteks kaotanud lapsed, abikaasa ja töö.

Öelda, et nad teevad seda ainult seepärast, et neile seda võimaldatakse, on väga empaatiavõimetu. Kusjuures enamik neist on vaid pool aastat või aasta varem olnud lihtsalt veidi ületöötanud ja pisut stressis ning täiesti toimekatel töökohtadel.

Sa võisid neid näha jne, aga sel inimesel pidi järelikult olema olemas tuba, kus ta sai voodis külili haliseda. Kui tal arved maksmata, oleks ta sealt korterist välja löödud. Tânavale – kodutuks, kerjuseks! Siis ehk oleks depressioon üsna kiirelt otsa saanud ja jalad tagumiku alt välja võetud kuna – elu sunniks! Aga veelkord – kuni ei sunni, ei juhtu midagi! Võib käia psühholooge v psühhiaatreid pidi ja lõpmatult halada ja saada halamiseks sellest “toetusest ja mõistmisest” aina hoogu juurde. Kuid tegelik lahendus on paraku mujal. Ainult inimene ise saab end aidata, aga selleks peab ta seda tahtma ja tal peab selleks olema motivatsioon. Kui oma lapsed pole piisav motivatsioon, siis ei vääri inimene ema/isa nimetust ja tena isekus ja enesekesksus ületab kõik piirid. Ja see on see, millest on teema, depressiooni ja muu pläma on toonud mängu seltskond mõistjaid (kes on ilmselt täiesti empaatiavõinetud).

Kuidas muidu sotsiopaat on olla?

Kuidas muidu plaan on, kui depressioon peale tuleb, siis jäävad su lapsed vanemata?

+2
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kui jube on nende laste saatus, kes teavad ja peavad mingitel hetkedel välja ütlema, et ema tappis ennast ära……..

Just. Ja seetõttu siiski on äärmiselt isekas väikeste laste emana end vabatahtlikult tappa. Lastel on süütunne ja tempel mällu igaveseks. Lastest on väga kahju.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kurjategijad, kes halba teevad – nemad on ju elu hammasrataste vahele jäänud inimesed, ega nad ei tee kuritegusid lõbu pärast, eks elu ikka sunnib. Kas neid peaks sama moodi mõistma ja õigustama?

Eks laste suhtes ongi tegemist kurja ja alatu teoga, hirmsaim, julmim ja südametuim tegu, mida üldse saab oma lastele teha.

Just. Proual olid kunstripsmed ja küüned kõik peal ja sätitud, abikaasa jumaldas ja pidas üleval, terved lapsed, no polnud ju kehv elu. No milleks selline samm? Ripsmete ja küünte raha eest oleks ammu võinud ka tasulise psühhiaatri vastuvõtule minna. Vabandan, aga nii on. Julm ja veelkord julm väikeste laste suhtes.

+3
-9
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Minu meelest depressiooni saavad põdeda inimesed, kellele seda võimaldatakse. Kui sul on ikkagi arved maksta ja ei taha ka puu alla kolida, siis inimene võtab ennast kokku. Fakt. Aga kuni on võimalus kellegi nunnutamise saatel või kellegi toel/ülalpidamisel kuidagi ära elada, siis ei juhtugi midagi paremuse suunas.

Suitsiid – on nõrkadele ja isekatele inimestele. Kes selle asemel, et võidelda (eriti oma laste pärast ja nimel!) mõtlevad ainult iseendale, mis on puhas isekus. Kas lapsed ei ole seda väärt, et nende nimel otsida lahendust, milliseid on, olgem ausad, väga palju.

Huvitav, kui meest poleks, kas siis oleks sama sammu teinud ja lapsed maailma lausa üksi jätnud..

…ta kas votab ennast kokku voi siis teeb oma elule lopu, siis pole vaja mingeid arveid maksta ega kusagil kaia.

Ja seega ongi vastutustundetu nõrk ja isekas inimene.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kahe väikelapse ema otsustab lapsed maha jâtta ja elust lahkuda, siis mis see on? Täielik enesekesksus?

Üldiselt. See on mehele orienteerumine, mehe pärast elamine. Kui mees ähvardab maha jätta, ära minna, petab jne, siis kaotab elu mõtte. Nii lihtne seletus ongi. Vaadates proua postitusi, siis piitsutas ennast tublisti ja kommentaar mehelt, kes nüüd teisi naisi proua varjus enam ei märkagi. Varem siis märkas? Kui palju märkas? Kas see naine sai selles suhtes ikka olla tema ise. Mina ei usu.  Kindlasti ei anna mehele raha, veelenam, miks raha peaks mingi võõra kontole laekuma? Kas mees oli ikka imeline? kunagi ei tea nelja seina päris lugu. Oleks selline sõbranna, siis ennem deperssiooni- diagnoosi paneks mõistuse lihtsalt pähe. Kahju!

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa võisid neid näha jne, aga sel inimesel pidi järelikult olema olemas tuba, kus ta sai voodis külili haliseda. Kui tal arved maksmata, oleks ta sealt korterist välja löödud. Tânavale – kodutuks, kerjuseks! S

Neist mõnedki toodigi tänavatelt või õigemini urgastest, kuhu teised kodutud olid nad viinud. Tead, ka kodutud kutsuvad üksteisele kiirabi, kui vaja.
Mõned neist elasid küll oma kodus, aga ei saanud pärast ravi sinna tagasi minna, sest nt elektriarve oli aasta maksmata.
Mõnel olid edukuse perioodist säästud ja otsekorraldused. Nii pime ei saa ka olla, et väita, et depressioon on kättevõtmise küsimus. Vat läbipõlemise ennetamine võib seda olla ja ongi, aga depressioon on haigus. Sul lihtsalt puudub empaatiavõime ja mõte töötab tasandil, et mis sa trügid siin oma ratastooliga, kasvata endale uued jalad.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kurjategijad, kes halba teevad – nemad on ju elu hammasrataste vahele jäänud inimesed, ega nad ei tee kuritegusid lõbu pärast, eks elu ikka sunnib. Kas neid peaks sama moodi mõistma ja õigustama?

Kurjategijaid mõistetaksegi ju – miks muidu nad eraldatakse ühiskonnast, toimib kool-kirik-töö, lastakse vabadusse, ravitakse – samuti psühholoogid jne. Vastasel juhul oleks ju üks lihtne lahendus – elektritool, surmasüst vmt. Vangla ongi ju neile “ravi” lootuses, et suudavad normaalse inimese kombel ühiskonda tagasi tulla.

Just see ongi üks osa sellest, milleni me selle ühuskonnaga oleme jõudnud – kurjategijaid poputatakse (meie raha eest!) ja lastakse ka vabadusse katse-eksitus meetodil, et no vaatame, meile (!) tundub, et ehk on meelt parandanud! Ptui. Ja siis inimesed, kes sellise kurjategija läheduses peavad olema/elama hoiavad kahe käega peast kinni. Kuigi, ohjaa, lubatakse ju nime vahetada, et kõrvalseisjad lausa pimeduses kobaksid. See on lubamatu ja just üks osa sellest suurest poolemeelsest “mõistmisest”.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest depressiooni saavad põdeda inimesed, kellele seda võimaldatakse. Kui sul on ikkagi arved maksta ja ei taha ka puu alla kolida, siis inimene võtab ennast kokku. Fakt. Aga kuni on võimalus kellegi nunnutamise saatel või kellegi toel/ülalpidamisel kuidagi ära elada, siis ei juhtugi midagi paremuse suunas.

Suitsiid – on nõrkadele ja isekatele inimestele. Kes selle asemel, et võidelda (eriti oma laste pärast ja nimel!) mõtlevad ainult iseendale, mis on puhas isekus. Kas lapsed ei ole seda väärt, et nende nimel otsida lahendust, milliseid on, olgem ausad, väga palju.

Huvitav, kui meest poleks, kas siis oleks sama sammu teinud ja lapsed maailma lausa üksi jätnud..

Oma koeralegi mõeldes ei teeks iial sellist tegu, et koera sellisel viisil hüljata ja saatuse hooleks jätta. Kui koer ei hakkagi iial aru saama kuhu tema peremees jäi ning jääbki teda alati ootama, otsima ja igatsema, siis lapse hinge jääb alatiseks küsimus “Miks?!”, “Miks ema minu peale ei mõelnud, kas mina polnud siis elamist väärt ega ema jaoks oluline…”.
Ja võite kindlad olla, et see küsimus ja tunnetus muutub vanusega aina hingematvamaks, eriti siis, kui ollakse juba ise vanemad ja tekib oma lapsi vaadates reaalne arusaam selle kohta, mida tähendaks oma laste hülgamine (sellisel viisil).

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oma koeralegi mõeldes ei teeks iial sellist tegu, et koera sellisel viisil hüljata ja saatuse hooleks jätta.

No KUI keeruline on ometi aru saada, et sa mõtled nii, sest sa ei ole depressioonis, sest sa pole haige? Ja need, kes ON depressioonis, mõtlevad hoopis teistpidi, irratsionaalselt – ja nad ei tee seda kurjusest ega isekusest, vaid seda teeb nendega see haigus.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kahe väikelapse ema otsustab lapsed maha jâtta ja elust lahkuda, siis mis see on? Täielik enesekesksus?

Üldiselt. See on mehele orienteerumine, mehe pärast elamine. Kui mees ähvardab maha jätta, ära minna, petab jne, siis kaotab elu mõtte. Nii lihtne seletus ongi. Vaadates proua postitusi, siis piitsutas ennast tublisti ja kommentaar mehelt, kes nüüd teisi naisi proua varjus enam ei märkagi. Varem siis märkas? Kui palju märkas? Kas see naine sai selles suhtes ikka olla tema ise. Mina ei usu. Kindlasti ei anna mehele raha, veelenam, miks raha peaks mingi võõra kontole laekuma? Kas mees oli ikka imeline? kunagi ei tea nelja seina päris lugu. Oleks selline sõbranna, siis ennem deperssiooni- diagnoosi paneks mõistuse lihtsalt pähe. Kahju!

Kui naisel ja emal tuleb mees enne lapsi, siis on midagi väga valesti inimese peas.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa võisid neid näha jne, aga sel inimesel pidi järelikult olema olemas tuba, kus ta sai voodis külili haliseda. Kui tal arved maksmata, oleks ta sealt korterist välja löödud. Tânavale – kodutuks, kerjuseks! S

Neist mõnedki toodigi tänavatelt või õigemini urgastest, kuhu teised kodutud olid nad viinud. Tead, ka kodutud kutsuvad üksteisele kiirabi, kui vaja.

Mõned neist elasid küll oma kodus, aga ei saanud pärast ravi sinna tagasi minna, sest nt elektriarve oli aasta maksmata.

Mõnel olid edukuse perioodist säästud ja otsekorraldused. Nii pime ei saa ka olla, et väita, et depressioon on kättevõtmise küsimus. Vat läbipõlemise ennetamine võib seda olla ja ongi, aga depressioon on haigus. Sul lihtsalt puudub empaatiavõime ja mõte töötab tasandil, et mis sa trügid siin oma ratastooliga, kasvata endale uued jalad.

Mina arvan, et ei peaks loodusele vastu astuma. Ongi see loogika, et tugevad jäävad ja nõrgad … surevad välja. Nii oleks ühiskonna ja tulevaste põlvkondade jaoks parim.
Kas indiaanlased olid need, kes viisid nõrgad hõimu liikmed mäe otsa surema? Või tehti seda vanadega, ei mäleta, aga loogika on tegelikult sama.
Nii et ma olen ses mõttes nõus sellega, et see liigne poputamine, alates sellest, et tuuakse maailma lapsed, kes siin mitte olema ei peaks ja kellele elu on tegelikult piin ja nende naerusuitsele vanematele vahend, millega Instagrami kontol laike ja jälgijaid saada, siis see on ka asi, mis on isekas, kui kasutada siinset retoorikat. Minu meelest ei mõelda ka sellisel juhul tegelikult lapsele – kas ta soovib sellist elu, kas ta tahab valudes elada, mis temast saab siis, kui ta peaks elama oma vanemad üle jnejne, või siis et, kas see lühike elu on tõesti hoidmist väärt nende laste jaoks või on see pigem vanemate egotrip?

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 210 )


Esileht Pereelu ja suhted Kui ema otsustab elust lahkuda