Esileht Beebi ja mitmikud Kui emapalk lõppeb?!

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Kui emapalk lõppeb?!

Postitas:

Küsimus siis selline, et kuidas saate hakkama, kui emapalk saab läbi ja sõimekohta ei saa? Kas panete kaksikud erahoidu ja maksate topelt (kas keegi teab mis on erahoiu tasu nt Tartus?) või võtate lapsehoidja? Palju küsib tavaline lapsehoidja kaksikute hoidmise eest tasu eeldades tavalisi toiminguid lastega?

Nimelt mul saab kohe kohe vanemahüvitis läbi ja ühe palgaga me hakkama ei saa ja minu palk suht kesine ca 600 eur.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kaksikute ootaja ja mõtlen sellele praegu. Paneme raha mehega kõrvale juba kuid, et oleks selleks u aastaks võtta, kui emapalk läbi, aga lastele ilmselt aiakohta ei saa. Lisaks ma ei raatsi alla 2a ka pesast välja lasta.

Suurem laps käib mul Tartus linna toetatud eralasteaias. Kuutasu on praegu 58euri, lisandub toiduraha ja 100 euri u kuus tuleb kokku (kui haige on, siis vähem). Eks kaksikutega oleks siis u topelt. Seda ka, et sinna (ja kõigisse linna toetatud eralasteaedadesse) on järjekorrad. Linnalt linnalasteaiaga mitte võrdväärselt pearaha saavad eralasteaiad ja -hoiud on kallimad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Panin kõrvale pool emapalka ning asusin 1,5-aastaste laste kõrvalt kodus vaikselt tööd tegema. Sõime läksid nad 2,5-aastaselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hakkasin kõrvale panema juba enne raseduse planeerimist, palk oli siis nii 10 000 krooni ringis. Kaksikud tulid muidugi üllatusena, kuid seda enam hoidsime minu emapalga ajal kokku (ega kaksikute kõrvalt muidugi olegi tahtmist midagi eriti ette võtta, uni tundub suurim luksus) ja olin lastega kodus, kuni nad 2 a 10 kuused olid. Tartus on ju lasteaiakoha probleem nii ammu, et seda mitte ette näha on küll tõesti enda rumalus. Mees muide ei ole rikkur, teenib samuti umbes Eesti keskmist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tõesti vabandan, agas sellised postitused tekitavad pahameelt. Emapalk kohe lõpeb ja ei tea, mis edasi saab? Mis plaan siis last planeerides oli? Isegi kui sõimekoha saaks, on pooleteiseaastased liiga väikesed kodust minemasaatmiseks.
Loomulikult hakkasime raha kõrvale panema last planeerides, tegime seda laste ooteajal ja VH ajal.
Tundub, et VH on tõesti kasu asemel kahju toonud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 15:26; 04.03 10:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hakkasin VH saades kohe raha kõrvale panema, et lapsed saaks 2,5 aastat kodus olla.
Aga sind see info eriti ei aita enam 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olime säästnud, mehel korralik palk ja hakkasin suht varakult ka kodus tööd tegema. Tööd tegin kui kaksikud magasid ja vahel käis ka lapsehoidja.
Sõime ei saanud, aeda läksid siis kui nad olid 3a3kuud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu ema hoiab praegu 1,5aastaseid kaksikuid 2,5 euri tunnis. Kui on pikk päev, tasub isegi ära. Ja kogemus on minu kaksikutega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks kõigil emapalga lõppemisega paanika on? Veel mõned aastad tagasi polnud seda üldse ja elati ainult mehe palgast ka lapse kolmeaastaseks saamiseni ära..
Vastuseks teemaalgatajale: saame hakkama mehe palgaga (meil kokku neli last)
Tõsi küll soojamaareisidel ja suusapuhkustel ei käi, spaades ei mõnule, aga iga kell ajan enne vähesemaga läbi, kui nii väikeste laste juurest tööle torman.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma tõesti vabandan, agas sellised postitused tekitavad pahameelt. Emapalk kohe lõpeb ja ei tea, mis edasi saab? Mis plaan siis last planeerides oli? Isegi kui sõimekoha saaks, on pooleteiseaastased liiga väikesed kodust minemasaatmiseks.
Loomulikult hakkasime raha kõrvale panema last planeerides, tegime seda laste ooteajal ja VH ajal.
Tundub, et VH on tõesti kasu asemel kahju toonud.[/tsitaat]

Ega ometi ei ole võimalik, et kõik lapsed ei ole planeeritud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.03 09:02; 04.03 09:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma tõesti vabandan, agas sellised postitused tekitavad pahameelt. Emapalk kohe lõpeb ja ei tea, mis edasi saab? Mis plaan siis last planeerides oli? Isegi kui sõimekoha saaks, on pooleteiseaastased liiga väikesed kodust minemasaatmiseks.
Loomulikult hakkasime raha kõrvale panema last planeerides, tegime seda laste ooteajal ja VH ajal.
Tundub, et VH on tõesti kasu asemel kahju toonud.[/tsitaat]

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.03 09:02; 04.03 09:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ega ometi ei ole võimalik, et kõik lapsed ei ole planeeritud?[/tsitaat]

Isegi planeerimata laste puhul on ju üle kahe aasta aega raha koguda ja plaane teha. Tõesti ei mõista postitusi stiilis, et järgmisel kuul lõpeb VH, mis nüüd saab.
Tegelikult peaksid kõik lapsed olema planeeritud küll.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 15:26; 04.03 10:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule tulid kaksikud üllatusena, olin siis juba 4 lapse ema, suurt midagi ei kogunud ega saanud ka kõrvale panna, kuid saame hakkama ,issil on siis meie peres sissetulek ja mina kahjuks tööle minna ei saa, sest jäin peale kaksikuid haigeks.Nagu ka eelpool mainiti, ei saa ja spaasse ja kuskile reisile aga eluks põhiline olemas, eks ikka kõik oleneb vanematest endist, kaksikutega on kulutused suuremad aga kui võtta asja mõistuse piires saab alati hakkama, mõelge neile emadele kes pole kunagi saanud VH aga nad on hakkama saanud.Jõudu ja jaksu teile.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Beebi ja mitmikud Kui emapalk lõppeb?!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.