Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kui enam vaimset tööd teha ei saa

Näitan 8 postitust - vahemik 61 kuni 68 (kokku 68 )

Teema: Kui enam vaimset tööd teha ei saa

Postitas:
Kägu

Kuna bioloogiline ravi on kallis, siis saavad vaid vähesed, peab oskama ise küsida ja võidelda. Bioloogiline on ilmselgelt uus põlvkond artriitide ja vähi ravis, siin pole sul midagi vaielda. PS. Standardravi nagu nt Trexan, on tohutu mürk ja tapab su sisemust mõnuga, miks sa ei kirjuta seda? Oled ikka arst, ma eeldan? Mina olen. Seetõttu üllatav seisukoht sul.

Kas sa just arstina tahad öelda, et bioloogiline ravi sobib igal juhul ja eranditult kõigile ja annab igal juhul otsekohe suurepärased tulemused?

Kõrvaltoimed puuduvad?

Kui ma oleks artriidihaige, ma muidugi üritaks seda endale välja võidelda, aga kas sa saaksid sirge näoga väita, et see on 100% garanteeritud hea tulemusega?

Teiseks. Sa ise ütled, et bioloogiline ravi on kallis ja seda ei anta igaühele. Kui see nii on; ja kui sa räägid inimesega, kellele on seda keeldutud andmas, siis MIKS SA NII ÕEL OLED? Kas sa ise ei saa aru, kuidas selline tõrjumine ja selekteerimine inimestele haiget teeb? Kuidas see põhjustab madalat enesehinnagut ja seda, et inimene lõpuks tõesti loobub arstie tülitamast, sest niikuinii kuuleb ta ainult seda, kuidas ta on ise süüdi, süüdi, süüdi – mitte seda, kuidas päriselt abi saaks? Äkki sa siis hoopis annaks nõu, mida peaks tegema, et seda ravi tõesti saada?

 

Hoopis teisest vallast – mul on poeg autist, akadeemiliselt võimekas, aga ametliku diagnoosiga, juba lapsest peale. Vahepeal olid tal jubedad peavalud, käisime psühhiaatri juures ja psühhiaater – arst! – kulutas suurema osa vastuvõtuajast sellele, et mulle selgeks teha, kuidas autism on ema külmuse ja hoolimatuse tagajärg. Viimased viis minutit õnneks kulutas ta sellele, et kirjutada meile saatekiri neuroloogi juurde (kus suhtumine oli hoopis teine).

Ja selline suhtumine on ARSTIDE SEAS VALDAV.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üle keskea inimene(ja 50+ on seda kindlalt), ei saa enam teha samu asju võrdselt noortega. Näiteks taimede pikeerimine on kindlalt selline sundasendis töö, mis liigitub mitte kerge füüsilise alla, kui seda peab püstiasendis terve tööaja tegema. See pole sama, mis oma kodus 50 taime ära pikeerida ühe päevaga.

Valvurikohad istumise ja seismisega kuskile suures muuseumis – soovitada hea, aga neid pole ju.

Lasteaed ei ole kõnealunegi.

Täisdementne inimene pole võimeline sellist teemaalgatust kirjutama, nagu teemaalgataja. Aga kelle hinnang see on, et intellekt ei võimalda enam seda tööd teha, mida seni tegid? Kas see on arsti hinnang, kas testiti vaimset võimekust? Kui just ei juhtu ränka õnnetust või insulti, siis ei lange intellekt nii järsult.

Kui kolleegid või tööandja arvavad, et sa pole enam varasemal tasemel, siis see ei tähenda, et sa üldse mitte mingit vaimset tööd teha ei suudaks, teemaalgataja. Ammugi ei tähenda see, et vaimne töö oleks keelatud. Lisaks peavad nad tõendama, mil viisil sa pole enam tasemel. Tavaliselt ajaga küll vaimne võimekus tasapisi langeb, ent ajaga kogunenud kogemused ja oskused teevad selle tasa.

Ju see on ikka tõendatud, muidu TA poleks seda ju kirjutanud.

Kindlasti on selliseid töid, mis sobiskid, oleneb juba elukohast, kus TA elab ja mis seal oleks.

TA ei kirjuta, et tal on arsti poolt määratud piirangud vaimse töö tegemisele.
Minule jääb küll mulje, et see jutt võib pärineda hoopis töökiusust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

nt lasteias saaks vast kenasti hakkama. See töö võib isegi tore olla.

Töö lasteaias on samaaegselt nii vaimne kui füüsiline, nii et see variant langeb teemaalgataja puhul kindlasti ära.

Võib-olla sobiks töö mõne asutuse valvelauas – selline, kus oma asutuse inimestele vaja kabinetivõtmeid kätte anda-vastu võtta ja majja saabunud külalistele keegi vastu kutsuda.

Kas on veel selliseid asutusi, kus selliseid valvelauatädid alles on?

mullu suvel sattusin VKG peamajja, kus oli just selline valvelauatädi täitsa olemas 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Näe, valetasin ennist. Täna tuli puuduva töövõime toetus, midagi 450 ringis oli. Sinna lisandub 46 eurot sügava puude toetust.  Ainult sellega ei lea jah, mina suudan õnneks ikka tööd ka teha juurde, kuigi litsentsilepingutega, mis pensionistaaži ei taga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millistel asjaoludel sa väidad, et ta juba ei saa bioloogilist ravi või et sellel ei ole vastunäidustusi, kui ta ei saa seda? Milleks lahmid? Sa nagu mõtled, et bioloogiline ravi on mingi süütu asi ja samas mingi võluvits? Ei ole kumbagi. Palun põhjenda oma postitust. Ma ei saa üldse aru, mille üle sa vaidled. Oled ise artriidihaige, kellele standardravi pole kunagi mõjunud ja invaliidsus aina suureneb ja siis said bioloogilise peale ja polnud 48 tunniga juba hoopis parem? Või su sapp on selles kinni, et sina seda ei saa? Ma üritasin aidata, inimestele võimalusi tutvustada, muud midagi. Kuna bioloogiline ravi on kallis, siis saavad vaid vähesed, peab oskama ise küsida ja võidelda. Bioloogiline on ilmselgelt uus põlvkond artriitide ja vähi ravis, siin pole sul midagi vaielda. PS. Standardravi nagu nt Trexan, on tohutu mürk ja tapab su sisemust mõnuga, miks sa ei kirjuta seda? Oled ikka arst, ma eeldan? Mina olen. Seetõttu üllatav seisukoht sul.

Mina olen reumatoloog, see tähendab, et olen eriarst vastaval alal.

Bioloogiline ravi on Eestis kättesaadav, kuid mööndustega, olemas peab olema reumatoloogide konsiiliumi otsus, mis ühtlasi sätestab, et sel patsiendil on reumatoloogide arvates bioloogilise ravi näidustus.

Trexan on väga hästi toimiv ja õigesti kasutatavalt täiesti ohutu ravim. Mis mõttes ‘tohutu mürk’? Trexan ei tapa kellegi sisemust (mida iganes see väljend siis ka ei peaks tähendama, millist sisemust, äkki  sa täpsustaksid?). Ma ei mõista su postitust. ‘Said bioloogilise peale’? Mida see tähendab ja miks nii väljendud? Katsu edaspidi väljenduda korrektsemalt.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna bioloogiline ravi on kallis, siis saavad vaid vähesed, peab oskama ise küsida ja võidelda. Bioloogiline on ilmselgelt uus põlvkond artriitide ja vähi ravis, siin pole sul midagi vaielda. PS. Standardravi nagu nt Trexan, on tohutu mürk ja tapab su sisemust mõnuga, miks sa ei kirjuta seda? Oled ikka arst, ma eeldan? Mina olen. Seetõttu üllatav seisukoht sul.

Kas sa just arstina tahad öelda, et bioloogiline ravi sobib igal juhul ja eranditult kõigile ja annab igal juhul otsekohe suurepärased tulemused?

Kõrvaltoimed puuduvad?

Kui ma oleks artriidihaige, ma muidugi üritaks seda endale välja võidelda, aga kas sa saaksid sirge näoga väita, et see on 100% garanteeritud hea tulemusega?

Teiseks. Sa ise ütled, et bioloogiline ravi on kallis ja seda ei anta igaühele. Kui see nii on; ja kui sa räägid inimesega, kellele on seda keeldutud andmas, siis MIKS SA NII ÕEL OLED? Kas sa ise ei saa aru, kuidas selline tõrjumine ja selekteerimine inimestele haiget teeb? Kuidas see põhjustab madalat enesehinnagut ja seda, et inimene lõpuks tõesti loobub arstie tülitamast, sest niikuinii kuuleb ta ainult seda, kuidas ta on ise süüdi, süüdi, süüdi – mitte seda, kuidas päriselt abi saaks? Äkki sa siis hoopis annaks nõu, mida peaks tegema, et seda ravi tõesti saada?

Hoopis teisest vallast – mul on poeg autist, akadeemiliselt võimekas, aga ametliku diagnoosiga, juba lapsest peale. Vahepeal olid tal jubedad peavalud, käisime psühhiaatri juures ja psühhiaater – arst! – kulutas suurema osa vastuvõtuajast sellele, et mulle selgeks teha, kuidas autism on ema külmuse ja hoolimatuse tagajärg. Viimased viis minutit õnneks kulutas ta sellele, et kirjutada meile saatekiri neuroloogi juurde (kus suhtumine oli hoopis teine).

Ja selline suhtumine on ARSTIDE SEAS VALDAV.

Vabandust, aga nüüd sa materdad mind ilmaasjata. Mina olen inimene, kes võitleb selle eest, et bioloogiline ravi kui uus ajajärk artriitide ravimisel peab olema kättesaadav igale Eesti inimesele. Seetõttu ütlesingi, et nõudke, et patsiendid ise oleks teadlikumad.

Mul on ju samamoodi põletavalt kahju, et vaid 10 protsenti neist, kes sed vajaksid, saavad seda.

Ära riidle minuga. Kuidas ma sulle õel tundun?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Näe, valetasin ennist. Täna tuli puuduva töövõime toetus, midagi 450 ringis oli. Sinna lisandub 46 eurot sügava puude toetust. Ainult sellega ei lea jah, mina suudan õnneks ikka tööd ka teha juurde, kuigi litsentsilepingutega, mis pensionistaaži ei taga.

Kuidas sul nii vähe on? 550.- peaks olema ja mul nii ongi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Näe, valetasin ennist. Täna tuli puuduva töövõime toetus, midagi 450 ringis oli. Sinna lisandub 46 eurot sügava puude toetust. Ainult sellega ei lea jah, mina suudan õnneks ikka tööd ka teha juurde, kuigi litsentsilepingutega, mis pensionistaaži ei taga.

Kuidas sul nii vähe on? 550.- peaks olema ja mul nii ongi.

See kuu tuli 457 ja eelmine kuu 506. Detsembris 489, novembris 506. Tundub kõik nagu loogiline.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 61 kuni 68 (kokku 68 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kui enam vaimset tööd teha ei saa