Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kui enamus külalisi ei tule lapse sünnipäevale..

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 147 )

Teema: Kui enamus külalisi ei tule lapse sünnipäevale..

Postitas:
Kägu

.. siis olete pettunud ja tunnete kurbust või võtate vabalt, ei mõjuta teid?

Olgu öeldud, et juba mitmes kord on nii läinud ja mind teeb see kurvaks.

+32
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kui enamus külalisi ei tule; juba mitmes kord on nii

Mitu korda see peaks veel juhtuma, et sulle ükskord kohale jõuaks, et antud eluetapis su lapsuke ei ole klassi vaimne liider?

Ja mõttekam olekski kutsuda maksimum kaks-kolm parimat sõpra, kellel oleks hiiglama tore.

JA MILLE TAGAJÄRJEL juba edaspidi, ehk aasta pärast, avaldavad ülejäänud lambad ise soovi kohale imbuda.

+15
-66
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma korraldasin eelmine aasta esimest korda lapse sünnipäeva mängutoas, laps sai 5, ja kutsusin esimest korda rühmakaaslasi jm sõpru. Sõpru on tal palju, saab kõigiga hästi läbi, aga kogu rühma ei julgenud ka kutsuda. Mitte keegi neist ei ilmunud kohale. Enamus ütlesid ette, üks lubas kindlalt tulla oma lapsega, aga peo alguseks oli mind ära blokkinud. Õnneks olin mina rohkem endast väljas kui laps, tema sai sugulastelt ikka kingitusi ja pärast mängutoast ära minekut mängis kodus täiskasvanud sugulastega. Mängutoast tahtis ära minna kohe, kui aru sai, et kedagi ei tule, tuju oli null. Mina nutsin ikka pikalt pärast seda, kui teistele sellest rääkisin. Edaspidi peame kõik sünnipäevad kodus pereringis.

+64
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kui enamus külalisi ei tule; juba mitmes kord on nii

Mitu korda see peaks veel juhtuma, et sulle ükskord kohale jõuaks, et antud eluetapis su lapsuke ei ole klassi vaimne liider?

Ja mõttekam olekski kutsuda maksimum kaks-kolm parimat sõpra, kellel oleks hiiglama tore.

JA MILLE TAGAJÄRJEL juba edaspidi, ehk aasta pärast, avaldavad ülejäänud lambad ise soovi kohale imbuda.

Täpsustan, et mul on 2 väikse vanusevahega last ja koolini on veel mitu head aastat aega.

+10
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Suvesünnipäevade traagika? Enamik lapsi linnast ära praegu. Pea õigel ajal sugulastega aga sõpradega nt augusti lõpus.

+54
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

.. siis olete pettunud ja tunnete kurbust või võtate vabalt, ei mõjuta teid?

Olgu öeldud, et juba mitmes kord on nii läinud ja mind teeb see kurvaks.

Kuidas mitmes kord?

Mitmel aastal ehk mitu sünnipäeva järjest on sama lugu.

+6
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina emana ei suuda seda mõista. Lapse sellise käitumise eest vastutab lapsevanem ja kui sellised olukorrad lood, siis on kuskil ikka täiskasvanulikust käitumisest midagi väga puudu.

Me ei ole jätnud kunagi minemata sünnipäevale, kui pole tõesti mõjuvat põhjust ning sel juhul ka teatan võimalikult vara. Iga kutsuja ei pea olema parim sõber. Minemata jätaks ehk tõesti siis, kui lastel pikk isiklik konflikt olnud (järjepidev kiusamine, mis ei ole leidnud lahendust ka täiskasvanute toetusel).

Kohati see jätab mulje, et inimestel puudub igasugune empaatiavõime, ei suudeta mõista, et lapsed on erinevad ja et kõik pole klassi või rühma liidrid ning mõnel lapsel pole juba erilise loomuse pärast lähedasi sõpru.

+50
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Suvesünnipäevade traagika? Enamik lapsi linnast ära praegu. Pea õigel ajal sugulastega ja sõpradega nt augusti lõpus.

Talvel teise lapse sünnat pidades oli sama lugu kusjuures..

+8
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mind tegi see kurvaks ja samas tekitas ka viha..meie lapsel küll nii ei ole olnud, et mitte kedagi ei tulnud, aga kõiki lasteaia kaaslasi ei kutsunud ja nendest kutsututest tuli ka 5 last kohale. Õnneks olid ka mõned perekonnatuttavad. Minul endal on elus olnud 1x kui mitte keegi ei ilmunud mu sünnipäevale ja mul on see 26a ka hiljem veel meeles ja kui meeletult kurb ma olin…

+37
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Suvesünnipäevade traagika? Enamik lapsi linnast ära praegu. Pea õigel ajal sugulastega ja sõpradega nt augusti lõpus.

Talvel teise lapse sünnat pidades oli sama lugu kusjuures..

Kui tegemist väikeste lastega, siis haiguste hooajal võib olla vähe terveid lapsi.
Ma ei tahaks uskuda, et lasteaiaealiste puhul on tegemist pahatahtlikkusega…

+12
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vb on siis erinevad põhjused? Talvesünnipäev satub gripilaine ajale ja suvel on lapsed laiali sõitnud? meil on ka olnud alati jant lapse suvise sünnipäevaga. Isegi sugulasi on siis raskem kokku saada.

+12
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina emana ei suuda seda mõista. Lapse sellise käitumise eest vastutab lapsevanem ja kui sellised olukorrad lood, siis on kuskil ikka täiskasvanulikust käitumisest midagi väga puudu.

Me ei ole jätnud kunagi minemata sünnipäevale, kui pole tõesti mõjuvat põhjust ning sel juhul ka teatan võimalikult vara. Iga kutsuja ei pea olema parim sõber. Minemata jätaks ehk tõesti siis, kui lastel pikk isiklik konflikt olnud (järjepidev kiusamine, mis ei ole leidnud lahendust ka täiskasvanute toetusel).

mitte miski, absoluutselt mitte miski ei vabanda ega õigusta mitteteatamist, kuid see, et laps käib kõigil sünnipäevadel, kuhu teda on kutsutud, ei ole ka alati võimalik, ja see ei ole mingi empaatiaküsimus. mul on üks väga sotsiaalne laps, keda kutsutakse praktiliselt kõigile sünnipäevadele, mis tutvuskonnas toimuvad. ja no ei ole võimalik ka parima tahtmise juures kõigile minna. muu elu on ka, trennid, muusikakoolid, perega käigud. rääkimata sellest, et paljudes peredes seaks ka raha piirid. nii et jõuabki ainult parimate sõprade sünnipäevadele ja selle taga ei ole mingit ükskõiksust või empaatiavõimetust, puhas igapäevareaalsus.

+28
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil ei ole üldse probleemi, vaid ainult sugulastega istumegi ja ei korraldagi pidu. Lastel tähtis, et kingid saavad ja tordilt küünlaid puhuda. Suurem on nii suur, et kui soovib sõbrannadega sünnat, siis ega keegi ei keela. On ka olnud üks bowlingus ja teine kunagi lasteaia rühmakaaslastega. Kusjuures kõik tulid kohale, mida imestasin, aga sünnipäev polnud kodus, vaid sõidutati bussiga batuudikeskusesse. Muidu aga ülejäänud kõik vaid sugulastega olnud.

+13
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

On ka seda juhtunud ja see on põhjus, miks kõigil kolmel lapsel peame sünnipäevi pereringis ja läheme näiteks reisile/matkale + kingitus on üks suur ja kauaoodatud vs palju väikeseid pudinaid sõpradelt. Emana on väga raske taluda seda kui su last hüljatakse ja mingis vanuses hakkavad nad ise ka järjest rohkem aru saama. Pigem kohe teistsugused traditsioonid luua, see oli meie mõte.

+33
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mind huvitab vaid, kas need keda kutsusin ka kindlalt lubasid tulla, teiste kutsutute suhtes ma nii kindel pole

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Arusaadav kui keegi kas siis laps või tema ema jääb haigeks ja ei tule seetõttu. Või on juba varem selleks kuupäevaks plaanid tehtud. Ikka tuleb ette ja sellega tuleb arvestada.

Kuid mida te tunneksite kui mõni vastab teile, et sorry, me muidu ärkame kell 9 aga ei taha tõusta kell 7. Kas tõesti on raske 1x aastas erandit teha? Nemad muideks pidasid oma lapse sünnat hiljem kellaajaliselt kui meile meeldiks, kuid osalesime ja tegime erandi.

Või kui teile öeldakse, et me juba kahel järjestikusel päeval oleme linna sõitnud, sorry, kolmandal päeval oleme kodus. Jällegi, lapse sünnipäev ju ainult kord aastas.. mulle tunduvad sellised absurdsed põhjused veidrad. Imelik on lihtsalt see, et muidu suhelda kõlbab kuid sünnale ei vaevuta tulema. Jätab mulje, nagu ei olekski siis olulised inimesed sellistele. Kurb.

+21
-15
Please wait...

Postitas:
Kägu

Või kui teile öeldakse, et me juba kahel järjestikusel päeval oleme linna sõitnud, sorry, kolmandal päeval oleme kodus. Jällegi, lapse sünnipäev ju ainult kord aastas.. mulle tunduvad sellised absurdsed põhjused veidrad.

sinu lapse sünnipäev on kord aastas, kuid see pere peab võibolla iga nädal sünnipäeval käima. tead, kui sul on rohkem kui kaks last, siis on neid sünnipäevi nii palju, et paratamatult tuleb valik teha, sest lapse sünnipäevakutsega on automaatselt seotud ka vähemalt üks täiskasvanu perest ja olenavalt laste vanusest võib juhtuda, et kaasa tuleb tassida kõik õed-vennad ja nendega kolm tundi kuskil aega parajaks teha…

mul on väga lahju, et su lapse sünnipäevale kedagi ei tulnud, aga neid, kes sellest ette teatasid, ei saa küll hukka mõista. ära vaata ainult oma mätta otsast. kui inimesed on nt kahenädalaseks puhkuseks maal, siis sellest ajast veel kolm korda pooleks päevaks linna sõita… arusaadav, et ei taha.

+27
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Arusaadav kui keegi kas siis laps või tema ema jääb haigeks ja ei tule seetõttu. Või on juba varem selleks kuupäevaks plaanid tehtud. Ikka tuleb ette ja sellega tuleb arvestada.

Kuid mida te tunneksite kui mõni vastab teile, et sorry, me muidu ärkame kell 9 aga ei taha tõusta kell 7. Kas tõesti on raske 1x aastas erandit teha? Nemad muideks pidasid oma lapse sünnat hiljem kellaajaliselt kui meile meeldiks, kuid osalesime ja tegime erandi.

Või kui teile öeldakse, et me juba kahel järjestikusel päeval oleme linna sõitnud, sorry, kolmandal päeval oleme kodus. Jällegi, lapse sünnipäev ju ainult kord aastas.. mulle tunduvad sellised absurdsed põhjused veidrad. Imelik on lihtsalt see, et muidu suhelda kõlbab kuid sünnale ei vaevuta tulema. Jätab mulje, nagu ei olekski siis olulised inimesed sellistele. Kurb.

Meil oli samamoodi minu meelest suht mõttetud vabandused. Kes oli just reisilt tulnud, kellel oli 3 päeva tagasi väike palavik, kellel oli nv isa juures, kes läks lihtsalt sellisesse kohta, kuhu oleks võinud ka muul ajal minna. Pärast muidugi kõik vanemad ahastasid, et oi kui kole, oleks ma seda teadnud, oleks kindlasti tulnud. Järelikult oleks parema tahtmise korral kõik saanud tulla. Mina ei suhtle igatahes ühegagi neist vanematest enam.

+28
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eelmisel aastal otsustasime ka màngutoa rentida ja lapsele suurema peo korraldada. Ikkagi 4 juba ja rühmakaaslastega hea läbi saamine.

Kutsusime loomulikult terve rühma. Kohale tuli vaid 1.
Kurb.

Õnneks suur perering ja sôbrad päästsid päeva.

Sel aastal peame vaid pere ringis.

Nukraks tegi ja kui varasemalt püüdsin lapse igale rühmakaaslase sünnipäevale viia, kes kutsus, siis peale seda polegi enam suurt tahtmist saata. Tean, et tobe. Aga pisut kripeldab.
Ei taha uskuda, et 20-st rühmakaaslasest, lausa 19-nel oli sel päeval plaanid tehtud.
Aga on nagu on.

+43
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sünnipäev, mida on planeeritud pidada suurelt ja külalisterohkelt, ent kuhu ei tule keegi, on üks kurvemaid asju inimese elus. Korraldamisega on palju vaeva nähtud, mängutuba v-o juba mitu kuud ette ära broneeritud, hulk tööd tehtud ja ega see ruumi rent mingi odav lõbu ka pole. Nii mõnedki vanemad koguvad lapse sünnipäevapeo jaoks mitu kuud raha. Ja siis jääb pidu ära, kuna mitte keegi ei tulegi kohale…

Saan täiesti aru, kui mõni eriti popp laps ei viitsi enam sünnipäevadel käia, kuid sel juhul tuleks kindlasti aegsasti teatada. Ja tõesti, kui 19 last lasteaiarühmast äkki tulla ei saa, võib vabalt tegu olla kiusamisjuhtumiga. Olen olnud tunnistajaks, kuidas lasteaiarühma liider, kellele üks tagasihoidlikum tüdruk oli julgenud vastu hakata, rääkis seejärel kättemaksuks kogu rühmale, et nood ei tohi selle tüdruku sünnipäevale minna. Suurem osa ei julgenud, aga paar parimat sõpra siiski läksid.

+25
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kuid mida te tunneksite kui mõni vastab teile, et sorry, me muidu ärkame kell 9 aga ei taha tõusta kell 7.

Mis kell see sünnipäevapidu siis algas? Kell 8 hommikul? Sellest põhjendusest saan mina isiklikult aru, sest neid hommikuid, kus ma veidigi kauem saan magada, on nädalas ainult kaks ja kümneks sünnipäevale jõuda ei oleks mingi probleem, aga kell 7 ei hakka ma pühapäeva hommikul küll ärkama, et järjekordsele sünnipäevale jõuda. Mul on kolm last ja sünnipäevapeole minemine ei ole “ainult üks kord aastas” tegevus.

+38
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

On ka seda juhtunud ja see on põhjus, miks kõigil kolmel lapsel peame sünnipäevi pereringis ja läheme näiteks reisile/matkale + kingitus on üks suur ja kauaoodatud vs palju väikeseid pudinaid sõpradelt. Emana on väga raske taluda seda kui su last hüljatakse ja mingis vanuses hakkavad nad ise ka järjest rohkem aru saama. Pigem kohe teistsugused traditsioonid luua, see oli meie mõte.

No aga saa aru, lapsed on erineva populaarsusega ja isiksusega. Meil on ka traditsioon -kõigi kolme lapse synnipäevad ikka sõpradega ja ägedalt, sugulastega ei pea. Alati on kohal ca 30 last, paar tykki ytlevad ära, kuna haiged v välismaal.
Miks su lapsi hyljatakse, mõtiskle ometi. Äkki annab aidata? See ei ole ilmselgelt normaalne. Tavaliselt lapseeas tahavad kõik synnipäevale minna, kui kutse saavad.

+4
-40
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuid mida te tunneksite kui mõni vastab teile, et sorry, me muidu ärkame kell 9 aga ei taha tõusta kell 7.

Mis kell see sünnipäevapidu siis algas? Kell 8 hommikul? Sellest põhjendusest saan mina isiklikult aru, sest neid hommikuid, kus ma veidigi kauem saan magada, on nädalas ainult kaks ja kümneks sünnipäevale jõuda ei oleks mingi probleem, aga kell 7 ei hakka ma pühapäeva hommikul küll ärkama, et järjekordsele sünnipäevale jõuda. Mul on kolm last ja sünnipäevapeole minemine ei ole “ainult üks kord aastas” tegevus.

Väga kurb, aga tõesti, kell 8 hommikul sünnipäev..
Minu lastele on kell 9 või 10 ka vara. Ehk siin peitubki põhjus miks keegi ei läinud, teemaalgataja?

+33
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

SULLE on sinu lapse synnipäev kord aastas, proovi aru saada, et lapsed saavad synnipäevakutseid lademes ja mitte yks kord aastas. Meil tavaline, et iga reede, laupäev, pyhapäev 6-7 kutset ja peab valiku tegema, kui ajaliselt kattuvad.
See, kui kellegi synnipäev on nädalavahetusel kell 9-10 hommikul, on meil ka diilbreiker. Mitte keegi ei oleks selleks kellaks voodist väljas, no mis kellaaeg peo pidamiseks? Teatangi viisakalt äraytlemisest.
Inimeste elurytm on lihtsalt erinev ja seda peaks iga kutsuja ju mõistma. Korralda synnipäevasid normaalsel ajal, näiteks 13-18, raudselt tuleb ka rohkem kutsutuid kohale.

+16
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

No aga saa aru, lapsed on erineva populaarsusega ja isiksusega. Meil on ka traditsioon -kõigi kolme lapse synnipäevad ikka sõpradega ja ägedalt, sugulastega ei pea. Alati on kohal ca 30 last, paar tykki ytlevad ära, kuna haiged v välismaal.

Miks su lapsi hyljatakse, mõtiskle ometi. Äkki annab aidata? See ei ole ilmselgelt normaalne. Tavaliselt lapseeas tahavad kõik synnipäevale minna, kui kutse saavad.

Masendav suhtumine. Minul on nii, sul ei ole, nooo, kuidas küll, see ei kõlba, mõtiskle ometi, kuidas saada samasuguseks nagu mina, sest ainult nii on õige!
Äkki harjutaks ise veidike teistest aru saamist?
Mina nt leian, et sinu komme korraldada igale lapsele mingi rahvapidu (laps + 1 lapsevanem = 60 inimest?), aga samas sugulased kutsumata jätta on suht veider. Ma võiks ka sulle kommentaari kirjutada, et oioi, mõtiskle ometi, mis sul seal pereringis puudu on, mida võõraste inimeste abil kompenseerida üritad ja veel laste kaudu, üritad odavat populaarsust võita ilmselt. See ei ole ilmselgelt normaalne.
Aga ma ei kirjuta, sest igas peres ongi erinevad kombed ja igaüks võib sünnipäevi tähistada nii nagu soovib. Ilma et mingid “ägedad” peokorraldajad selle üle ohiks.
P.S. Ü-täht on klaviatuuril kohe seal Õ ja Ä läheduses. Või ei ole selle kasutamine äkki piisavalt populaarne ja äge?

+35
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ju siis lihtsalt ei taheta tulla, laps ei ole nii oluline sõber ja valivad muud tegevused. Praegu inimesed puhkavad, sõidavad ringi. Kui pole nii oluline sõber, siis ei vaheta nt Palanga reisi su lapse sünna vastu välja.

+12
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga miks peab sünnipäev olema 30+ lapsega ja lapsevanemad veel otsa? Kedagi te ju ei tunne. Peaks olema paar kindlamat sõpra ja need ikka tulevad.
Praegu ongi lapsevanemal 10 kutset kuus, loomulikult saadetakse suurem osa pikalt.

+18
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Praegusel koroona-ajal ei vii mina ka oma lapsi mängutuppa. Aga ma annan mittetulemisest ka varakult teada.
Suvel on tõesti keerulisem, lasteaiaealised lapsed ei puutu suvel eriti kokku omavahel ja vähemalt minu lastel on küll nii, et kui pole kaaslastega ammu koos mänginud, siis on nad kuidagi häbelikud, võõristavad ja kui küsin, et kas sa tahaksid nt X sünnipäevale minna, siis vastus on tavaliselt “ei”. Vastu lapse tahtmist teda ka kohale ei vii.

Samas on selles eas laste vanemad ju need, kes peavad omavahel suhtlema ja need otsused langetama. Väga ebaviisakas on tõesti, kui ei anta vastust tulemise/mittetulemise kohta, kui kutse on juba käes.

+18
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siin läks jutt vahepeal oma sugulaste kutsumise peale (küll mitte minuga seoses). Ka meie laste sünnipäevadel ei ole kunagi käinud ühtegi muud sugulast peale oma pere ja kahe vanaema. Teisi lihtsalt pole. Oleme abikaasaga mõlemad üksikud lapsed ja ka meie vanemad omakorda olid kas üksikud lapsed või siis on nende sugulased surnud või kolinud välismaale. Kadestan suuri suguvõsasid, kus käib tihe suhtlus ja on olemas onud-tädid ja nende lapsed, kes võiks olla minu lapsele mängukaaslasteks. Kahjuks neid lihtsalt polegi. Nii et midagi pole teha, ka meie laste sünnipäevadel sugulasi ei ole.

Kui lapse õige sünnipäev satub nädala keskele, siis peame koos vanaemadega koduse õhtusöögi, ning nädalavahetusel tuleb siis pidu oma rühma- või klassikaaslastega.

+13
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sünnipäev, mille jaoks peab kell 7 VABAL PÄEVAL tõusma?? Miks? See on juba ette hukule määratud. Sinu lapse sünna on üks kord aastas, kuid meie paljulapselisele perele on see kutsete hunnik tihti päris tüütu kohustus. Jah, alati ütlen, kui ei saa minna ja lapsed valdavalt väga tahavad minna ja käime ka, kuid kuskil on piir.
Samuti, kui lapsed on Lõuna-Eestis vanaema juures suvel, siis kahjuks tõesti, kui mingit lisapõhjust pole koju tulla, siis 6h autosõitu max 3h mängutoa sünnipäeva üles ei kaalu. Lihtsalt nii on.

Mul on su lapsest väga kahju, kuid kesksuvel kell 8 hommikul lapse sünnipäevale meie pere ka ei jõuaks.

+34
-4
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 147 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kui enamus külalisi ei tule lapse sünnipäevale..