Esileht Koolilaps Kui gümnaasiumis kahes õppeaines kevadeks 2

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Kui gümnaasiumis kahes õppeaines kevadeks 2

Postitas:

Kas siis jäetakse istuma?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.02 07:45; 28.02 08:05; 28.02 09:02; 28.02 09:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas siis jäetakse istuma?

Gümnaasium pole kohustuslik. Miks peaks seal kahemehi istuma jätma?

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tean, et pole kohuslik. Vastus on siis, et visatakse välja?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.02 07:45; 28.02 08:05; 28.02 09:02; 28.02 09:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõigepealt peaks olema täiendav õppetöö (suvetöö).
Seadus ütleb:
§ 28. Õpilase koolist väljaarvamine
(1) Õpilane arvatakse koolist välja:
7) kui õpilasele on gümnaasiumis õppides ühe õppeaasta jooksul pandud kolmes või enamas õppeaines üle poolte kursusehinnetena välja «nõrgad» või «puudulikud»;

aga koolil võivad oma nõudmised olla, st soovitatakse lahkuda, “kui meie kooli tingimustele ei vasta”.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb gümnaasiumist. Veel võib oleneda sellest, mitu kursusehinnet reaalselt kahed on, kui nt see kevadeks kaks tähendab nt matemaatikat, kus on 5 kursust, ja seda, et kõik need 5 kursust on kahed, siis ei ole suurt lootust küll, et täiendav õppetöö midagi annab. Mõnes koolis ja mõne õpetajaga saab muidugi võibolla kaubelda hindeid välja või mingi muu selline nihverdamine. Kui on ainult 2 kursusehinnet kahed, s.t mitte 2 ainet tervenisti või on kahed ainetes, mis ongi ainult 1 kursus aasta peale, siis on mingi võimalus ehk täiendava õppetööga korda saada, aga mõni kool on karmim ja pole sellist variantigi äkki, et gümnaasiumis ka täiendavale õppetööle jäetakse, seda saad teada kooli kodukorrast, kuidas koolis nõuded on. Gümnaasiumis üldjuhul istuma ei jäeta, heal juhul antakse võimalus klassikursust kordama jääda neile, kel on mingid mõjuvad tervislikud põhjused vms erandlik olukord, nii et kui hiljemalt sügiseseks õppenõukoguks pole hinded sellised, nagu kooli kodukord ette näeb, tuleb lahkuda, seda otsustab õppenõukogu, loomulikult võib iga kell koolist lahkuda ka omal soovil.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.02 08:56; 28.02 09:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan vastuste eest! Ei teadnudki, et gümnaasiumis ei saa istuma jääda. Ei usu ka, et täiendav õppetöö mind aitaks, vajaksin hoopis eraõpetajat, seda ei saa ma aga omale lubada, mul vaevu jagub raha koolis käimisekski … Ja ma nii tahtsin ülikooli minna tulevikus, ei teagi, mida nüüd teha. ????

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.02 07:45; 28.02 08:05; 28.02 09:02; 28.02 09:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan vastuste eest! Ei teadnudki, et gümnaasiumis ei saa istuma jääda. Ei usu ka, et täiendav õppetöö mind aitaks, vajaksin hoopis eraõpetajat, seda ei saa ma aga omale lubada, mul vaevu jagub raha koolis käimisekski … Ja ma nii tahtsin ülikooli minna tulevikus, ei teagi, mida nüüd teha. ????

Täiskasvanute gümnaasium on paljusid sellises olukorras edasi aidanud. Aga kui juba oledki täiskasvanutes või isegi kui ei ole, võiksid oma kooli koordinaatoriga (õppejuhi, sotsiaaltöötaja vms sellise ametnikuga) kontakteeruda ja juba praegu uurida variante, sest kaotada pole sellest suurt midagi ja kindlasti pole sa esimene noor, kes samas olukorras on olnud. Klassijuhatajat vms sellist tegelast teil pole või, temaga saaksid muidu ka olukorra üle arutleda.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.02 08:56; 28.02 09:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan vastuste eest! Ei teadnudki, et gümnaasiumis ei saa istuma jääda. Ei usu ka, et täiendav õppetöö mind aitaks, vajaksin hoopis eraõpetajat, seda ei saa ma aga omale lubada, mul vaevu jagub raha koolis käimisekski … Ja ma nii tahtsin ülikooli minna tulevikus, ei teagi, mida nüüd teha. ????

Vabandust, aga kohati on tunne, et mõned noored ikka ei suuda päris eluga hakkama saada. Igas koolis on ju õpetajatel ka lisa konsultatsiooni tunnid – kui ei saa mõnest osast hästi aru, siis tasubki kohe minna õpetaja lisatundi, mitta saada järjest ja järjest kahtesid ja siis loota, et ükskord kauges tulevikus (suvetööl, järgmisel õppeaastal?) saad lenneldes raskest osast aru. Ja eraõpetaja asemel võib abiks olla ka mõne klassikaaslasega koos õppimine – oled proovinud?
Mis ülikooli puudutab – oleneb ju erialast, mida soovid õppida. Kui praegune 2-line õppeaine su tulevast eriala ei puuduta, selle riigieksamit ei arvestata ülikooli sisse saamisel ja teiste õppeainete tulemused on ülikooli saamiseks piisavalt head, siis ikka saad ka ülikooli minna, kui selline soov on.

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.02 09:21; 28.02 10:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust, aga kohati on tunne, et mõned noored ikka ei suuda päris eluga hakkama saada. Igas koolis on ju õpetajatel ka lisa konsultatsiooni tunnid – kui ei saa mõnest osast hästi aru, siis tasubki kohe minna õpetaja lisatundi. Ja eraõpetaja asemel võib abiks olla ka mõne klassikaaslasega koos õppimine – oled proovinud?

Kahjuks pole mul selliseid kaaslaseid, kes oleks valmis mu järele aitamisele pühenduma. Konsultatsioonides käisin algul, kuid loobusin. Need on väga lühikesed, 45 minutit ja seal on ka teisi, igaühel erinev asi, õpetaja lihtsalt ei jõua kõigile aega pühendada.

Ning ei jaksa jah eluga hakkama saada, keegi pole õpetanud ka, pole vaja soola haavale raputada.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.02 07:45; 28.02 08:05; 28.02 09:02; 28.02 09:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei raputa soola haavale, vaid soovitan kainelt ja kaalutlevalt oma võimed ja võimalused läbi kaaluda. Kui vaevu jagub raha koolis käimiseks, siis tulevikus ülikool + tööl käimine ka teab mis lihtne variant ju pole. Kas teised õppeained on korras – on need 4-5? Ehk et kui ka teised ained vaaguvad seal 3-4 piiril ja kool, kus sa käid pole riigieksamite tulemustes esirinnas (ehk pole just kuigi tugev kool), siis kui suur tõenõusus on sul oma soovitud erialale ülikooli sisse saada? Mis eriala sooviksid ülikoolis õppida – kas sarnast eriala ja valdkonda ei paku mõni kutseõppe asutus? Võib-olla oleks tark see aasta praeguses koolis lõpuni käia, anda endast parim ja minna uuel aastal hoopis kutsekooli? Kutsekoolides on paindlikud kavad, praeguse aasta hinded saab seal vist arvesse võtta, pead ainult eriala tunde tegema, aga 3-4 aasta pärast on sul elukutse omandatud ja saad tööle minna – ülikooli võid muidugi veel lisaks minna, sinna võid minna ka 30-40 aastaselt, aga siis on sul juba mingi amet olemas ja eeldatavalt teeniksid rohkem, kui niisama gümnaasiumi pingist tulnud ilma igasuguste oskusteta tööline.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.02 09:21; 28.02 10:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tean, et pole kohustuslik. Vastus on siis, et visatakse välja?

Jah, kustutatakse nimekirjast.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kevadeni on ju veel palju aega, jõuad kõik järgi õppida, kui tahtmist on. Minul avastas ema gümnaasiumi lõpu eel, et ma ei oska üldse matemaatikat, mitte midagi pole õppinud. Meil oli väga nõrk õpetaja ja tööd tegi minu eest sõbranna, ta tegi alati kaks varianti kontrolltöid. Kahe kuuga õppisin kogu kursuse järgi ja sain eksamil hea tulemuse. Kas sina siis elad üksi ja pead ennast täiesti üksi üleval pidama, et eraõpetaja pole võimalik? Aga kasvõi targem klassikaaslane, kellele jõudumööda tasud? Midagigi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.03 16:00; 02.03 20:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kevadeni on ju veel palju aega, jõuad kõik järgi õppida, kui tahtmist on. Minul avastas ema gümnaasiumi lõpu eel, et ma ei oska üldse matemaatikat, mitte midagi pole õppinud. Meil oli väga nõrk õpetaja ja tööd tegi minu eest sõbranna, ta tegi alati kaks varianti kontrolltöid. Kahe kuuga õppisin kogu kursuse järgi ja sain eksamil hea tulemuse. Kas sina siis elad üksi ja pead ennast täiesti üksi üleval pidama, et eraõpetaja pole võimalik? Aga kasvõi targem klassikaaslane, kellele jõudumööda tasud? Midagigi?

Sõbrannal tundus hea õpetaja olevat?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõbrannal tundus hea õpetaja olevat?

Tema oli lihtsalt väga nutikas ja kohusetundlik, ei olnud õpetada vajagi. Nüüd on ise matemaatikaõpetaja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.03 16:00; 02.03 20:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millised ained on puudulikud?
On need jutustavad? Reaalained? Teineteisest sõltuvad? (näiteks matemaatika ja füüsika).
Praegu on märtsi algus.
Üsna oluline – ilmuta huvi oma õpitulemuste vastu. Püüa konsultatsioonis siiski käia. Kõnele tõsiselt õpetajaga. Ütlegi, et tunned, et ei saa hakkama ja vajad ilmselt lisatööd koguni koju kaasa (lihtsamaid ülesandeid näiteks). Pusi ise – katseta, proovi, alusta uuesti, tõmba maha, alusta jälle. Internet on juhendeid täis. Leia vaid üles.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Koolilaps Kui gümnaasiumis kahes õppeaines kevadeks 2