Esileht Ilu ja tervis Kui hambad on väga korrast ära…Ehk kellelgi olnud.

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Kui hambad on väga korrast ära…Ehk kellelgi olnud.

Postitas:

Minu mehel on hambad väga korrast ära. Ise võtab ta seda kokku ühe sõnaga: Surnuaed 🙂
Vahel harva mõni hammas valutab, selle lahendab ta tablettidega. Mina ikka julgustan tagant et läheks hambaarsti juurde, sest kuskilt otsast peab ju alustama…Tema aga vastu et kus ta läheb sellise surnuaiaga…
Mina arvan et hambaarstid on hullematki näinud, nad on ju hambaarstid ja see on nende töö….Teha hambad korda mitte halvustada nende hetkeseisu.
Kujutan ette et enamus hambaid tõmmatakse tal välja, ta ise arvab ka samuti…Kuid kas nende hammaste asemele pannakse uued hambad? Või on ju võimalik panna hambad nii, et ei peaks iga õhtu proteese klaasi uputama?
Ma ei taha mõeldagi kui kalliks kogu see asi minna võib, aga ei pea ju kõike korraga tegema..saab ka sammhaavad ja vastavalt oma võimetele?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.06 09:05; 12.06 09:30; 12.06 11:54; 14.06 11:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige raskem ongi teha see esimene samm, saada üle valehäbist ja hirmust. Siis lepitakse arstiga juba järgmine külastus, kasvõi kuu aja pärast, kokku ja nii see läheb. Käib kasvõi kaks aastat, aga lõpuks saab suu korda. Kui kirjutad, kuskandis olete, siis kindlasti saad siit heade arstide soovitusi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asume Lõuna-Eestis, täpsemalt ei soovi kirjutada.

AGa üldiselt kui suur võib olla see summa mis ÜHE visiidi ajal välja peab käima?
No kui ma käisin tavalises hambaravis nt juureravi vms…kokku läks selleks vist 2 külastuskorda ja mõlema korra eest maksin vanas rahas 500eeku, kokku 1000eek.
Et kui kallis see üks kord võib olla sellises olukorras.
Kas ültse saab nii et tõmmatakse nt üks hammas välja ja asendatakse alustuseks see…või peab enne \”sahtli\” tühjaks tegema ja siis paar aastat tühjalt ringi käima neid vaikselt asendades?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.06 09:05; 12.06 09:30; 12.06 11:54; 14.06 11:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

igasuguseid variante saab, kui on ikka väga hull olukord, võetakse jäljendid ja tehakse ulatuslik protees. Surnuaed suus on aga kõige hullem- see sööb tervist, südamelihast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.06 10:22; 12.06 12:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Surnuaia saab julge inimese ja tuimestuse abil eemaldada 1-2 visiidiga, siis võetakse kohe proteesijäljend ja umbes 1 kuu pärast või varemgi on uued hambad suus. Hammaste implantatsioon on ülikallis, hind ulatub 2000 euroni ühe hamba eest. Proteeesid on samuti kallid, pakun et suurusjärk väiksemas kohas võiks olla 500-700 eurot suu eest. Samas on tänapäeval proteesid nii kvaliteetsed, et võivad ja ongi inimestel suus ööpäev läbi kogu aeg. Välja võetakse vaid puhastamiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga proteesid on ju suulaega…ja mulle tundub küll üsna kõhe kui mu mehel(kes ei ole veel 40) oleks proteesid suus…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.06 09:05; 12.06 09:30; 12.06 11:54; 14.06 11:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

palju kõhedam oleks olla mehega, kellel on suus surnuaed, kehv hingeõhk, pidev igemepõletik, hambavalud ning üha rohkem kahjustuv süda, potentsiaalne liigestepõletik ja midaiganes. Ning kes pole veel 40-negi.
Ning ei ole kõik proteesid suulaega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.06 10:22; 12.06 12:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega siin muud lahendust pole, kui surm või hambaarst.

Ego probleemid (kartus halvustamise ees) tuleb ainult esimene kord üle elada, järgmine kord on juba lihtsam.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]No aga proteesid on ju suulaega…ja mulle tundub küll üsna kõhe kui mu mehel(kes ei ole veel 40) oleks proteesid suus…[/tsitaat]

On selline tuus mutt Merle Jääger alias Merca, kel on need vanaema-proteesid juba aastaid, et mitte öelda aastakümneid. Täitsa avalikult küsis veel Kultuurkapitalilt raha ka, et tahab uusi ja paremaid. Lisaks nillib järjest nooremaid mehi ja kõik on okei. Mis teil siis häda?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alustada tuleks ikka kontrollist, küll siis arst räägib, mida oleks vaja teha ja millised variandid on. Ei maksa kodus panna diagnoosi, et vaja kõik välja tõmmata. Ehk tuleb hoopis välja, et saab hakkama paari plommi ja krooniga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]No aga proteesid on ju suulaega…ja mulle tundub küll üsna kõhe kui mu mehel(kes ei ole veel 40) oleks proteesid suus…[/tsitaat]
kumb teist selle asja juures suurem pidur on? sina või mees?
iseenesest väga kummaline suhtumine – pigem lageda sahtliga mees kui valehammastega mees?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul läksid ka hambad 2 rasedusega väga käest ära ja arst leidis, et muud pole teha kui välja tõmmata. Välja tõmmati 7 või 8 hammast.
Nende asendamine proteesidega läheks umbes 900-1000 eurot. Implantaadid jah väga kallid.
Aga jah kindlasti on mõtekas suu korda teha, sest muidu kaotab mees viimasedki hambad ja tervisele ka muidugi kasulikum.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]No aga proteesid on ju suulaega…ja mulle tundub küll üsna kõhe kui mu mehel(kes ei ole veel 40) oleks proteesid suus…[/tsitaat]

minu meelest on kõhedam, et mehel, kes ei ole veel 40ki, on suus juba surnuaed?! kuidas te selle olukorra üldse selliseks lasite? kuidas sa selle mehega küll suudled?!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega mina ei ole oma mehe hambaid üksikasjalikult üle vaadanud…Hingeõhk tal halb ei ole.
Ma ei tea kuidas teie suudlete, aga meie suudleme keele ja huultega, mitte hammastega 😀
Mismõttes lasime? Ega me terve elu ei ole ju koos elanud nagu õde ja vend või ema ja laps….Me oleme koos olnud 5 aastat ja õnnelikult ja tõesti ei taibanud kohtudes hammaste olukorra kohta küsida..Või tehakse nii et saadakse kokku ja kui hambad on korrast ära minnakse lahku?
Eesmised hambad mis rääkides ja naeratades paisatavad on korras….vähemalt tunduvad korras 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.06 09:05; 12.06 09:30; 12.06 11:54; 14.06 11:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on väga kehvad hambad, ag akäöin regulaarselt arstil ja seega on asi mingil moel kontrolli all. arst kiidab, et muidu oleks ammu implantaadid suus. praegu käin 1x kuus kuni jälle mingi hetk kõik tööd selleks korraks tehtud, siis vast pool aastat pausi ja hakkab jälle pihta. iga kord läheb nii 80-100 eurot, kui just krooni ei panda. mul veel implantaate pole, aga 2 krooni ja palju juureraviga hambaid ning tulevik on ikka selline, et ilmselt hakkan ükshaaval implantaate panema. mõni reisib selle raha eest, minu vaba raha läheb hambaarstile, samas mis seal ikka, ju sees siis see minu rist siin elus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina põdesin ka väga pikalt hambaarsti juurde minekut, oleks ammu tahtnud minna kuid oli paaniline hirm. Läksin siis kui tõesti tbl. enam ei aidanud kuid nüüd võtsin end kätte ja läksin uuesti arstile. Seletasin, et katastroof on tulnud paanilisest hirmust aga nüüd tahaks siiski suu korda saada, et korralikult süüa ja ka naeratada. Viimase rasedusega lagunesid viimased tagahambad ja nüüd pm-lt võin süüa mannaputru. Ennast ajab nutma kuid ma pean oma suu korda saama ja seda ma üldse ei põe,et tehishambad. Pigem tehishambad kui et jube surnuaed. Ja muide ma olen alla 30ne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole ikka küll nii,et 1-2 korraga kõik hambad väljas!
Minul on lapsena juba hambad nõrgad.15 aastat tagasi pandi kõikidele ülemistele hammastele juurtele kruvid.Nüüdseks olid jälle kõik lagunenud.Õnneks alumised on terved.
Hakkasin aprillis käima hambaarstil.Korraga tõmmati 4 hammast.Ülevalt tõmmati kõik välja.Ainult 2 jäeti ette,aga ka need võetakse operatsiooni käigus ära.Minul läksid hamba väljatõmbamised ca 200 euri maksma.Totaalprotees pole lahendus,kuna suu vajub lõpuks ikka ära.Totaalprotees läheks maksma 400 euri.
Mina otsustasin implantaatide kasuks.Kallis küll,aga tasub ära.See läheb kokku maksma 21 000.-eurot.Alguses tehakse operatsioon,paigaldatakse 10 implantaati.Kahe nädala pärast pannakse ajutine büügelprotees.See on 6 kuud kuni aasta.Siis alles pannakse kroonid.
Ma pole rikas,aga võtsin laenu 10-ks aastaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 23:35; 21.06 20:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mis siis eelimiste implantaatidega juhtus? Või sain ma valesti aru ja sul mingid muud kruvid 15 aastat tagasi pandi?
Mul praegu üks implantaat ehk kruvi luustub, esihammas ka veel. Ei tahaks ennast küll 10 või 15 aasta pärast ootamatult esihambutuna leida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.06 21:20; 20.06 11:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ülevalt tõmmati kõik välja.Ainult 2 jäeti ette,aga ka need võetakse operatsiooni käigus ära.Minul läksid hamba väljatõmbamised ca 200 euri maksma.Totaalprotees pole lahendus,kuna suu vajub lõpuks ikka ära.Totaalprotees läheks maksma 400 euri.
Mina otsustasin implantaatide kasuks.Kallis küll,aga tasub ära.See läheb kokku maksma 21 000.-eurot.Alguses tehakse operatsioon,paigaldatakse 10 implantaati.Kahe nädala pärast pannakse ajutine büügelprotees.See on 6 kuud kuni aasta.Siis alles pannakse kroonid.
Ma pole rikas,aga võtsin laenu 10-ks aastaks.
[/tsitaat]Tunnen kaasa. Tõsiselt õudne. Aga mis saab vahepeal, implantaatide paigaldamisega läheb ju palju aega, kõigepealt paraneb väljatõmmatud koht, siis pannakse kruvid, need luustuvad vähemalt 4 kuud … vähemalt aastake läheb aega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina lasin 10 a. tagasi suu korda teha. paar hammast tõmmati välja, paigaldati üks sildprotees, osadele hammastele tehti juureravi ja paigaldati kroonid. need hambad, mis olid lihtsalt plommitud, neil vahetati plommid ja krooniti. kuna enda hambaluu oli kollane ja töö oli väga mahukas, siis tahtsin nn filmitähe naeratust ja lasin kõige heledama värvi valida, seetõttu tuli need üksikud hambad, mis \”omad\” jäid samuti lihvida ja lamineerida. kuna mul läksid kõik esihambad \”töösse\” siis sain ka esihammastele uue kuju valida 🙂 valisin sharon stone hambad. maksma läks tol ajal umbes 150 000 krooni ja aega läks pool aastat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Tunnen kaasa. Tõsiselt õudne. Aga mis saab vahepeal, implantaatide paigaldamisega läheb ju palju aega, kõigepealt paraneb väljatõmmatud koht, siis pannakse kruvid, need luustuvad vähemalt 4 kuud … vähemalt aastake läheb aega.[/tsitaat]

Ma pole küll see, kellele küsimuse suunasid, kuid paar päeva enne hamba väljatõmbamist võetakse suust jäljend ja kohe, kui hammas on tõmmatud, saab nö suulaega plastmassproteesi asemele. See on siis niikaua, kuni implantaadi kroon on lõplikult paigas. Seega hambutuna ei pea hetkegi olema (v.a implantaadi paigalduse päev)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.06 21:20; 20.06 11:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, see esimene kord minna ongi hirmutav. Tuleb leida lihtsalt tore arst. Mina olen seda hirmu kogenud ja tean teisgi. Kartsin just arsti esimest reageeringut. Eks mõne korra elus olen halvustamist ja ebameeldivat imestamistki tunda saanud arstide poolt, kuid sinna pole ma siis enam läinud.
Alguses tehakse vist peale läbivaatust mingi raviplaan, arutatakse, mismoodi teha, mis vahendite ja hindadega. Ja leitakse sobiv.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ei olnud enne implantaadid.Oma hamba juure sees olid kruvid.Nüüd need eemaldati ära,kuna lagunenud.
Ma ei ole seni hambutu,kui juured luustuvad.Kaks nädalat pärast implantaatide paigaldamist pannakse püügelproteesid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.06 23:35; 21.06 20:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hammaste puhul pole pea liiva alla peitmisest kasu. Iseenesest ei parane ükski hammas ja kui ta lagunema on hakanud, laguneb ainult edasi.

Mina arvasin, et mul on kehvad hambad. Lapse-noorena kannatasin arstile minekuga seni, kuni valutama hakkas. Täiskasvanuna võtsin end lõpuks käsile, leidsin toreda arsti ja lasin aja jooksul terve suu korda teha (sh välja vahetada vanad hõbeplommid).

Enamik inimesi pesevad hambaid lohakalt ja liiga lühidalt. Suuhügienist õpetab seda õigesti tegema.

Igatahes olen ma nüüd viimased aastad arsti juures saanud käia ilma, et midagi parandada oleks vaja. Paar hammast on jälgimisel, on väike plekike peal, aga see pole edasi liikunud. Arst kiidab, et pesen korralikult hambaid. Novot, polnudki mul kehvad hambad. Oli hoopis hirm arsti ees ja kehv suuhügieen.

Aga kui su mees kiiremas korras abi ei otsi, on ta nii või teisiti varsti hambutu. Praegu ehk saaks veel paljugi päästa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Ilu ja tervis Kui hambad on väga korrast ära…Ehk kellelgi olnud.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.