Esileht Pereelu ja suhted Kui hästi saate läbi oma täiskasvanud lastega ,kes elavad eraldi ?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 46 )

Teema: Kui hästi saate läbi oma täiskasvanud lastega ,kes elavad eraldi ?

Postitas:

Minu täisealine laps nagu ära vahetatud ,muudmoodi ei oska selle kohta öelda

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.12 02:38; 08.12 19:09; 09.12 01:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sama hästi, kui elaksime koos, isegi paremini. Poiss on, kodus käib 2x kuus. Siis kallistame ja räägime pikemalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, saan hästi läbi. Elame mõlemad Tallinnas ja kohtume umbes korra nädalas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu täisealine laps nagu ära vahetatud ,muudmoodi ei oska selle kohta öelda

Paistab, et su postituse põhjuseks oli mure halva läbisaamise pärast ning need, kes siin kirjutavad, et neil kõik super, sind ei lohuta. Mul tekkis keskmise lapsega selline asi, et suhe oli hea kogu selle aja, kui ta teises linnas õppis ja korterit üüris ning teda rahaliselt toetasin, aga siis leidis ta elukaaslase, kellele, tundub, meie pere nii väga ei meeldi. Pärast seda on asjad käest ära läinud, ta ei taha enam külla tulla ja üldse suhelda. Mulle tundub, et elukaaslane on teda selles osas palju mõjutanud, aga kuna nad omavahel tunduvad sobivat, siis olen selle mõru pilli alla neelanud ja leppinud. Peaasi, et mu laps oma eluga hakkama saaks ja rahul oleks, kui mina tema pilti täna ei mahu, see on valus, aga mis parata. Oma teiste lastega on meil head suhted.
Kas on su lapsel äkki tekkinud uusi sõpru või kaaslasi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub, et elukaaslane on teda selles osas palju mõjutanud, aga kuna nad omavahel tunduvad sobivat, siis olen selle mõru pilli alla neelanud ja leppinud.

Mina hakkasin ka vanematel palju harvemini külas käima peale elukaaslase leidmist. Miks? Sest mulle meeldib temaga kahekesi meie kodus palju rohkem olla, kui võtta ette pikk sõit vanemate juurde ja seal olla. Oma kodus on mugavam: teen mida tahan, millal tahan. Vanemate juures on alati vaja midagi teha (mu vanemad on täies elujõus keskealised inimesed ning ei vaja abi, kui see aeg tuleb, aitan meelsasti), kellegi juures käia ja samadele küsimustele sada korda vastata. Ei mäletata, kus töötame (oma vanemadki mitte), kuigi viimati vahetasin tööd mitu aastat tagasi, kus elame (seegi sama olnud pikalt), millega tegeleme (jälle, kõik sama). Ja siis tekibki tunne, et milleks, kui kedagi tegelikult ei huvita minuga suhtlemine (asjad jääks ju meelde, kui huviga kuulataks). Olen parem kodus ja naudin oma vähest vaba aega omas kodus, ilma stressita. Teen neid toimetusi, mida minul vaja teha on, sest ega minu äraolekul elamine end ise ei korista ega pesu pestud saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tavaliselt alles üksi (või kaksi) elama minekul jahenebki kodustega suhtlemine, mitte alati, aga tihti. See läheb üle, küll ta leiab tee koju, ära ainult nääguta liiga palju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.12 18:18; 09.12 02:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

hästi saame. ausalt öeldes tunnen puudust võimalusest rohkem nendega omavahel suhelda ja meie omi jutte rääkida. enamasti on kaaslased kaasas ja siis ei ole nagu seda õiget hetke. aga mis teha, eks nii see elu juba kord on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul endal kadus (laps olles siis) vanematega tihedam suhtlemine küll, kui eraldi kolisin, aga seda sellepärast, et nad ei ole mulle kunagi olnud hingelt nii lähedased, et oleks neile midagi rääkima läinud või kallistanud vms. Kui mul nüüd endal laps on, siis nad hoiavad teda tihti ja siis on suhtlemine küll tihenenud, kuid see on kahjuks vaid minu mugavus ja vajadus, mitte armastusest ja hoolivusest. See kui soojad suhted peres on antakse vist lapsepõlves vanemate ja laste vahel kaasa terveks eluks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga sageli ei kohtu, rohkem FB-telefon-skaip, aga kui kokku saame, siis pole küll mingit tõrget ega võõristust – kallistame, vaterdame, teeme plaane. Üldiselt lasen neil rahus omaette olla: kui on abi vaja või mõni mure, siis küsivad-räägivad ja muidugi aitan nagu oskan või suudan. Aga täiskasvanud inimeste ellu ei peagi ennast kogu aeg vahele toppima, usun ma. Lase lapsel elada!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

oleme pojaga alati lähedased olnud, hästi läbi saanud. Laps pikalt juba kooselus, ja mingil hetkel hakkas suhtlemine harvemaks muutuma. Nüüd näeme nii kord kvartalis, vahepeal veidi suhtleme netis.
Kui koos oleme, on tore – saame ka lapse kaaslasega kenasti läbi. Aga ta on keerulisemast perest, ja olen aru saanud, et ta ei soovi suurt läbikäimist. Veidi kahju on muidugi, aga nagu eespool keegi, siis lepin lihtsalt. Peaasi, et nad on õnnelikud ja et need harvad kohtumised on toredad. Ega me keegi pole erilised suhtlejad tegelikult.
Loodan, et tulevikus ehk lävime tihedamalt jälle.

Vanavanemad vist põevad rohkem selle harvasuhtlemise pärast:(

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.12 08:54; 08.12 12:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on see suhteliselt raske teema. Meie täiskasvanud laps sisuliselt katkestas peale eraldi kolimist kõik suhted – esimesel aastal käis kodus veel jõulude ajal ning siis poolteist aastat hiljem tuli korra paariks tunniks, kuid nüüd pole me teda juba üle kolme aasta näinud. Ise ta meile ei helista, meie kõnedele vahel siiski vastab, kuid räägib jah-ei vormis. Mulle ja mehele on sünnipäeval ja isadepäeval-emadepäeval sõnumi saatnud, kuid noorema õe ja vennaga puudub igasugune suhtlus (nende kõnedele ei vasta). FB-s meie sõbrakutseid vastu ei võtnud. Tema elukohas me kordagi käinud ei ole (tänavat ja maja numbrit siiski teame).

Algul arvasin, et laps naudib üksielamise vabadust ja uskusin, et meie varem üsnagi lähedased suhted taastuvad. Nüüd aga tundub mulle, et ta on meid oma elust lihtsalt välja kirjutanud. Kummaline, kuna kodus elamise ajal saime minu meelest hästi läbi ja ühtki lapsepõlvetraumat, mille tõttu perekonnaga mitte suhelda, minu teada ka ei olnud. Aga hetkel olen tänulik ka nende harvade ühepoolsete telefonikõnede eest ja loodan, et mingil hetkel me siiski hakkame jälle rohkem suhtlema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ausalt öeldes tunnen puudust võimalusest rohkem nendega omavahel suhelda ja meie omi jutte rääkida. enamasti on kaaslased kaasas

Mina just naudin laienenud pereringi ja ei ole mul oma lastega mingeid salajutte, mille rääkimist kaaslaste juuresolek takistaks. Laste kaaslased on mulle kallid ja olen nendega lähedane.

Siin mitu kägu kirjutanud, et laps hakkas eemale hoidma peale kaaslase tekkimist. Äkki te olete ka sellised “tahaks lapsega omaette oma jutte rääkida, aga lapsel jälle kaaslane kaasas” vanemad? Loomulikult hakkab laps seepeale teist eemale hoidma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

ausalt öeldes tunnen puudust võimalusest rohkem nendega omavahel suhelda ja meie omi jutte rääkida. enamasti on kaaslased kaasas

Mina just naudin laienenud pereringi ja ei ole mul oma lastega mingeid salajutte, mille rääkimist kaaslaste juuresolek takistaks. Laste kaaslased on mulle kallid ja olen nendega lähedane.

Siin mitu kägu kirjutanud, et laps hakkas eemale hoidma peale kaaslase tekkimist. Äkki te olete ka sellised “tahaks lapsega omaette oma jutte rääkida, aga lapsel jälle kaaslane kaasas” vanemad? Loomulikult hakkab laps seepeale teist eemale hoidma.

ei, olen alati miniasse nagu tütresse suhtunud.
Pigem ma usun, et erinev peretaust mängib rolli, ja kui on sellised introvertsemad tüübid ka. Ega neil midagi meie vastu pole, lihtsalt omaette on veel mõnusam.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.12 08:54; 08.12 12:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu enda ja tutvusringkonna kogemus näitab (raudselt on erandeid, lihtsalt mina ei tea neid), et pojad kipuvadki ikkagi kaugenema peale kaaslase leidmist. Mul on 2 tütart ja poeg. Nt jõululaupäeval on ikka tütred koos peredega meie juures, poega pole. Mõnel aastal tulevad 25. või 26. dets. läbi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis jõuludesse ja jaanipäeva puutub, siis eks seal mängib rolli see, kus peres neid tähistatakse ja kus mitte. Nt minu vanemad elavad maakohas omaette talus. Ema ja isa on mõlemad elus. Mul on mitu õde-venda, kel ka lapsed. Jõulude ajal tuuakse alati kuusk tuppa. Üks naabrionu mängis jõuluvana. Kui lapsed juba suuremaks said, siis vahepeal olid lumiste talvedega kingikotid peidetud õue suure kuuse alla ja küünaldest rada viis sinnani. Minu vanemad on viitsinud selliseid asju korraldada. No muidugi me siis oleme jõulude ajal pigem seal, kui lesest ämma juures, kus sellist trilli-tralli ei toimu. Sama jaanipäeval. Ämma juures istuksime oma perega ümber ufogrilli. Minu vanemate poole tulevad kokku pool suguvõsa, naabrid ja peretuttavad. Oleme sinna ka omi sõpru kaasa võtnud tõelisele maajaanitulele.
Mis võib lapsi eemale peletada, on ka see, kui neid võetakse tasuta tööorjadena. Ämma meelest on tema poeg vist loodusvara, kelle sealviibimist ei tohi raisku lasta. Vahel nagu polegi midagi teha, aga ämm lausa mõtleb töid välja. Peaasi, et pojake niisama ei passiks. Ükskord, kui me alles hakkasime koos elama, läksime sinna läbisõidul paariks tunniks. Ämm oli täiesti vapustatud, et me ilusal suvepäeval, kui võiks ometi trimmerdada või puid lõhkuda, tuleme rannast ja sõidame sõprade poole edasi.
Aga vastuseks teemaalgataja küsimusele, siis minu vanim laps elab ka juba teist aastat eraldi. Osa asju on tal veel siin ka ja vahel ta tuleb läbi midagi võtma. Kui nädalavahetusel midagi erilist süüa teen, kutsun teda ka sööma. Kui ta saab, kui tööl pole, siis tuleb. Kuna me nüüd igapäev ei näe, siis on rohkemgi rääkida, kui oli siis, kui ta kodus elas. Nüüd, kui laps tuleb, võtan endale ka aega, istun ja ajame juttu. Kui ta kodus elas, siis polnudki sellist jutuajamise aega, kuigi muidugi vahel kujunes ka jutuajamisi. Aga ma arvan, et saame ehk pareminigi läbi, kui tema siin elades.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.12 14:57; 09.12 16:04; 09.12 23:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hästi saan läbi, helistame, sõnumeerime igapäevaselt. Kui satume samal ajal samasse linna siis saame kokku. Mees ei saa üldse lastega läbi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu täisealine laps nagu ära vahetatud ,muudmoodi ei oska selle kohta öelda

Paistab, et su postituse põhjuseks oli mure halva läbisaamise pärast ning need, kes siin kirjutavad, et neil kõik super, sind ei lohuta. Mul tekkis keskmise lapsega selline asi, et suhe oli hea kogu selle aja, kui ta teises linnas õppis ja korterit üüris ning teda rahaliselt toetasin, aga siis leidis ta elukaaslase, kellele, tundub, meie pere nii väga ei meeldi. Pärast seda on asjad käest ära läinud, ta ei taha enam külla tulla ja üldse suhelda. Mulle tundub, et elukaaslane on teda selles osas palju mõjutanud, aga kuna nad omavahel tunduvad sobivat, siis olen selle mõru pilli alla neelanud ja leppinud. Peaasi, et mu laps oma eluga hakkama saaks ja rahul oleks, kui mina tema pilti täna ei mahu, see on valus, aga mis parata. Oma teiste lastega on meil head suhted.
Kas on su lapsel äkki tekkinud uusi sõpru või kaaslasi?

Olen teemaalgataja,mul on ka täpselt samasugune tunne ,et tema elukaaslane mõjutab kohe ikka väga palju ja ei lase isegi minuga mobiilis rääkida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.12 02:38; 08.12 19:09; 09.12 01:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on hiljuti eraldi kolinud lapsega head suhted. Aga tal on küllaltki kiire: töö, kool, elukaaslane, vahest tahaks niisama ka kodus vedeleda. Nii, et ega me väga tihti ei näe, kaks korda kuus vast. Telefoniga pole talle kunagi rääkida meeldinud, sealt saabki ainult ühesilbilisi vastuseid. Kas Su laps enne armastas telefonis lobiseda? Samas meie räägime tihti facebooki messangeris, kui tal pole aega külla tulla (elab samas linnas), siis käin temaga töö ja kooli vahepeal lõunal, nädalavahetusel shoppamas ja vahest satume ikka teineteise juurde koju ka.
Soovitan, ära anna alla, ega ole liiga pealetükkiv. Proovi alternatiivseid suhtluskanaleid (messinger, saada meil), anna teada, et Sa oled alati olemas ja armastad teda. Ta saab vastata siis kui talle sobib või kui elukaaslast pole läheduses. Üldiselt selline vanematega suhtlemise takistamine (kui te pole just asotsiaalid, ohtlikud või on tegu usuküsimusega?) võib viidata vägivaldsele või domineerivale suhtele. Ma oleksin veidi mures.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on hiljuti eraldi kolinud lapsega head suhted. Aga tal on küllaltki kiire: töö, kool, elukaaslane, vahest tahaks niisama ka kodus vedeleda. Nii, et ega me väga tihti ei näe, kaks korda kuus vast. Telefoniga pole talle kunagi rääkida meeldinud, sealt saabki ainult ühesilbilisi vastuseid. Kas Su laps enne armastas telefonis lobiseda? Samas meie räägime tihti facebooki messangeris, kui tal pole aega külla tulla (elab samas linnas), siis käin temaga töö ja kooli vahepeal lõunal, nädalavahetusel shoppamas ja vahest satume ikka teineteise juurde koju ka.
Soovitan, ära anna alla, ega ole liiga pealetükkiv. Proovi alternatiivseid suhtluskanaleid (messinger, saada meil), anna teada, et Sa oled alati olemas ja armastad teda. Ta saab vastata siis kui talle sobib või kui elukaaslast pole läheduses. Üldiselt selline vanematega suhtlemise takistamine (kui te pole just asotsiaalid, ohtlikud või on tegu usuküsimusega?) võib viidata vägivaldsele või domineerivale suhtele. Ma oleksin veidi mures.

Viga saab olla ainult elukaaslases,sest ennem midagi taolist pole olnud,see viimase lause sulgudes osa ei vasta ükski sõna meie kohta ,sest oleme ikkagi kõrgharidusega ja hea palgaga aga üks võõras inimene kes tungib minu lapse ellu ,muudab täiesti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.12 02:38; 08.12 19:09; 09.12 01:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga üks võõras inimene kes tungib minu lapse ellu ,muudab täiesti.

Sellise suhtumise peale ei olegi midagi muud oodata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.12 18:18; 09.12 02:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis jõuludesse ja jaanipäeva puutub, siis eks seal mängib rolli see, kus peres neid tähistatakse ja kus mitte. Nt minu vanemad elavad maakohas omaette talus. Ema ja isa on mõlemad elus. Mul on mitu õde-venda, kel ka lapsed. Jõulude ajal tuuakse alati kuusk tuppa. Üks naabrionu mängis jõuluvana. Kui lapsed juba suuremaks said, siis vahepeal olid lumiste talvedega kingikotid peidetud õue suure kuuse alla ja küünaldest rada viis sinnani. Minu vanemad on viitsinud selliseid asju korraldada. No muidugi me siis oleme jõulude ajal pigem seal, kui lesest ämma juures, kus sellist trilli-tralli ei toimu. Sama jaanipäeval. Ämma juures istuksime oma perega ümber ufogrilli. Minu vanemate poole tulevad kokku pool suguvõsa, naabrid ja peretuttavad. Oleme sinna ka omi sõpru kaasa võtnud tõelisele maajaanitulele.
Mis võib lapsi eemale peletada, on ka see, kui neid võetakse tasuta tööorjadena. Ämma meelest on tema poeg vist loodusvara, kelle sealviibimist ei tohi raisku lasta. Vahel nagu polegi midagi teha, aga ämm lausa mõtleb töid välja. Peaasi, et pojake niisama ei passiks. Ükskord, kui me alles hakkasime koos elama, läksime sinna läbisõidul paariks tunniks. Ämm oli täiesti vapustatud, et me ilusal suvepäeval, kui võiks ometi trimmerdada või puid lõhkuda, tuleme rannast ja sõidame sõprade poole edasi.

Minu meelest on see üksjagu ebameeldiv postitus ja heaks illustratsiooniks väitele, et just pojad hakkavad eemale hoidma. Sest nende naised teevad neile selgeks, et sinu ema pole eriti midagi väärt, paremal juhul. Sellele on paar põhjust: kas on minia meeletult armukade või tuleb ise katkisest perest, kus vanemaid oldi harjutud põlastama. Minu ühel pojal on selline naine, ja nende pere silmis, kaasa arvatud lapsed, olen ma täiesti mõttetu ja nõme eit. Sain alles hiljuti väga juhuslikult ja mõneti ootamatult teada, kuidas minia täpsemalt oma peret minu suhtes alati töödelnud on. See selgitas mulle lapselaste mõnikord mõistatusliku käitumise, ja pole vist vaja öelda, kui valus see mulle oli.
Aga mul on ka teine poeg ja teine minia, kellega on suhted absoluutselt teistsugused. Tema kallistab mind alati, me lobiseme ja nende laps armastab mind sama palju vastu. Tema pealt olen siis teada saanud, et äkki ma polegi selline värdjas ja idioot nagu olin juba harjunud mõtlema.
Kummagi poja lapsi olen hoidnud palju.

Nii et palju sõltub naistest, väga palju. Ämma kohta alati minagi ikka leiab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.12 10:16; 09.12 11:18; 09.12 19:19; 09.12 19:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ämm veel küll ei ole aga võin kommenteerida seda – naine mõjutas teemat. Minu mees oli meie kooselu alguses väga lähedane oma emaga. Kooselu edenedes ta natuke hakkas ise temast kaugenema, nii et paari aasta pärast leidsin end tihti talle ütlemas – helista oma emale, saame temaga kokku jne. Nii et tema laps ise kaugenes, mina pigem nägin vaeva, et ta oma emaga ikka suhtleks. Ühel hetkel, peale suurt konflikti, ma seda utsitamist ja meeldetuletamist lihtsal enam ei teinud. Ma võin mürki võtta, et kui nüüd minna ja minu ämma käest küsida, siis ta arvab, et suhtluse raugemise taga olen mina. Et mina ei luba, takistan jms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ämm veel küll ei ole aga võin kommenteerida seda – naine mõjutas teemat. Minu mees oli meie kooselu alguses väga lähedane oma emaga. Kooselu edenedes ta natuke hakkas ise temast kaugenema, nii et paari aasta pärast leidsin end tihti talle ütlemas – helista oma emale, saame temaga kokku jne. Nii et tema laps ise kaugenes, mina pigem nägin vaeva, et ta oma emaga ikka suhtleks. Ühel hetkel, peale suurt konflikti, ma seda utsitamist ja meeldetuletamist lihtsal enam ei teinud. Ma võin mürki võtta, et kui nüüd minna ja minu ämma käest küsida, siis ta arvab, et suhtluse raugemise taga olen mina. Et mina ei luba, takistan jms.

Ega siis ei ole alati või koguni enamasti mängus mingid keelud ja käsud. Sellest saad ju isegi aru. Mees tajub, kui naine ta ema põlgab, ja hoiab oma naise poole. Sa võisid utsitada, aga see oli selleks, et iseendagi ees puhtaks jääda – näed, mina teen kõik, et suhtes oleks head. Aga sul tuligi see “suur konflikt”, pärast mida sa ei pruugigi enam silmakirjatseda.
Ma ei tea, mismoodi mul võiks selle teise miniaga tulla mingi suur konflikt. Tegelikult ma ei tea, mismoodi mul peaks see isegi selle esimese miniaga tulema, kuivõrd näost näkku on ta alati lausa sulavõi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.12 10:16; 09.12 11:18; 09.12 19:19; 09.12 19:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul toimus mingi ajutine kaugenemine, kui olin värskelt kodust läinud, kõik uus, vabadus kõike teha. Kui “maha rahunesin”, siis suhtlesin ka vanematega palju rohkem. Pärast laste sündi samamoodi. Aga minul on endal olnud vajadus ilma kaaslaseta ka oma vanematega suhelda. Ma ei ole tundnud, et suhtes “mina” kaon ära ja jääb vaid “meie”. On korrad, kus sai käidud elukaaslasega vanemate juures ja korrad, kus käisin üksi.

Kuid see töötegemine vanemate juures? Ma ei suuda seda mõista. Minu vanaema oli samasugune mu isaga- iga kord oli paberil nimekiri, mida vaja teha. Nüüd saan aru, et enamus asju oleks võinud ta ise teha. Muidugi ma aitan oma vanemaid hea meelega, aga meie peres pole sellist kommet, et korjatakse nimekiri kokku ja laps tuleb ning peab tööle hakkama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ämm veel küll ei ole aga võin kommenteerida seda – naine mõjutas teemat. Minu mees oli meie kooselu alguses väga lähedane oma emaga. Kooselu edenedes ta natuke hakkas ise temast kaugenema, nii et paari aasta pärast leidsin end tihti talle ütlemas – helista oma emale, saame temaga kokku jne. Nii et tema laps ise kaugenes, mina pigem nägin vaeva, et ta oma emaga ikka suhtleks. Ühel hetkel, peale suurt konflikti, ma seda utsitamist ja meeldetuletamist lihtsal enam ei teinud. Ma võin mürki võtta, et kui nüüd minna ja minu ämma käest küsida, siis ta arvab, et suhtluse raugemise taga olen mina. Et mina ei luba, takistan jms

Ma võin ka pea anda, et mu ämm arvab minust sama. Ma ka aastaid tuletasin mehele meelde, et nüüd võiks vanematele külla minna, nüüd vii emale lilled, valmistasin kingitusi, võtsime ämma kaasa erinevatele väljasõitudele jne. Samuti peale ühte nõmedat konflikti, ma enam neid asju ei tee, seega on muutunud ka mees ämma silmis ilmselgelt tähelepanematuks. Raudselt ajab minu kaela kõik, aga seda, et ta ise on sellise poja kasvatanud, seal ta osalust ei näe. Kusjuures minule mees kingib lilli ja teeb üllatusi. Alles nüüd saan aru, et ilmselt pole seal peres kunagi olnud sellist lähedust ja heatahtlikkust nagu minu peres. Mõtlen järjest enam, et varasemalt võisid minu kingid ja lilled tunduda hoopis üle võlli ja minu ämm võis mind hakata pidama vastavalt oma kasvatusele hoopis silmakirjalikuks. Lõpuks ju jõudsime selle ühe konfliktini. No igastahes edasine elu elagu selliselt nagu varasemalt, ilma pereliikmete külaskäikude ja tähelepanuta. Peaks ju olema talle igati harjumuspärane, aga kahjuks inimene harjub kõige heaga ja tema klatšilaadast ma enam ei pääse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei suuda otsustada kas olla kade või mitte nendele kes oma täiskasvanud lastega peaaegu igapäevaselt suhtlevad. Ja kes kaks kord kuus kohtumist peavad harvaks kokkusaamiseks. Täpsemalt mõtlen siis poegasid, sest jah, paraku on tavaliselt tõesti nii, et pojad kaugenevad emast tihedamini kui tütred.
Minu poeg on 30-aastane ja umbes 10 aastat elab omaette, sellest viimane 3 aastat koos elukaaslasega. Alguses suhtlesime tõesti väga tihti, siis tuli periood kus ta ilmselgelt vältis mind. Ma püüdsin aru saada, et miks ja lõpuks mõtlesin välja, et ta ei ole veel nö suureks saanud. Tihti võttis ta minu märkuseid ja ütlusi väga isiklikult. Siis ükskord istusime maha ja ma rääkisin, et ma ei proovigi enam tema elu juhtida, aga et mul on õigus oma arvamusele ja ka selle välja ütlemisele. No ja muud sellised jutud juurde. Muidugi püüdsin mõni aeg oma arvamust veits rohkem endale hoida.
Teiseks otsustasin, et ma ei võta mittesuhtlemist isiklikult. Mul poeg on väga introvertne ja vajab palju oma aega. Õnneks olen ma enamvähem samasugune. Sellel sügisel “avastasin”, et ma ei ole pojal külas käinud umbes aasta. Tema minu juures on käinud, lisaks on meil maakoht kus kohtume teatud tähtpäevadel niiöelda igal juhul. Jaanid ja jõulud ja vanaema sünnipäev ja mõni päev veel. Mul on väga hea meel, et poeg neid lapsepõlvest pärit traditsioonilisi kokkusaamisi oluliseks peab ja tõesti, kui me peaksimegi füüsiliselt ainult umbes 4-5 korda aastas kohtuma, siis miks mitte. Aeg läheb kiiresti ja elu ruttu.

Üks asi veel – me suhtleme peamiselt messengeris, kui ma pojale helistan, siis saan sealt vastuseks suht ebaviisaka tooniga “möh” või “räägi ruttu”. Jällegi – hetkest kui otsustasin, et ei võta seda isiklikult on minu elu palju kergem ja suhtlus pojaga võib öelda et isegi tihedam ja kindlasti pingevabam. Ma helistan talle ainult hädaolukorras.

Ja kõige selle juures arvan ma, et meie saame omavahel hästi läbi. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ämm veel küll ei ole aga võin kommenteerida seda – naine mõjutas teemat. Minu mees oli meie kooselu alguses väga lähedane oma emaga. Kooselu edenedes ta natuke hakkas ise temast kaugenema, nii et paari aasta pärast leidsin end tihti talle ütlemas – helista oma emale, saame temaga kokku jne. Nii et tema laps ise kaugenes, mina pigem nägin vaeva, et ta oma emaga ikka suhtleks. Ühel hetkel, peale suurt konflikti, ma seda utsitamist ja meeldetuletamist lihtsal enam ei teinud. Ma võin mürki võtta, et kui nüüd minna ja minu ämma käest küsida, siis ta arvab, et suhtluse raugemise taga olen mina. Et mina ei luba, takistan jms.

Ega siis ei ole alati või koguni enamasti mängus mingid keelud ja käsud. Sellest saad ju isegi aru. Mees tajub, kui naine ta ema põlgab, ja hoiab oma naise poole. Sa võisid utsitada, aga see oli selleks, et iseendagi ees puhtaks jääda – näed, mina teen kõik, et suhtes oleks head. Aga sul tuligi see “suur konflikt”, pärast mida sa ei pruugigi enam silmakirjatseda.
Ma ei tea, mismoodi mul võiks selle teise miniaga tulla mingi suur konflikt. Tegelikult ma ei tea, mismoodi mul peaks see isegi selle esimese miniaga tulema, kuivõrd näost näkku on ta alati lausa sulavõi.

Hm, jah, ja kui mina jälle loen, kuidas sina täiesti võõra inimese kohta suvaliselt foorumis arvad, et ju tegelikult ta ikka mehe ema põlgas ja mees seda tajus ja naine ainult silmakirjatses, siis mina jällegi omakorda hakkan mõtlema, et ei tea, võib-olla sul ka see sinu minia, kes sinuga hästi läbi saab, tegelikult poeb samamoodi nagu teine, sest selliste lambist võetud eelarvamustega inimesega ei saa just kuigi kerge olla läbi saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis jõuludesse ja jaanipäeva puutub, siis eks seal mängib rolli see, kus peres neid tähistatakse ja kus mitte. Nt minu vanemad elavad maakohas omaette talus. Ema ja isa on mõlemad elus. Mul on mitu õde-venda, kel ka lapsed. Jõulude ajal tuuakse alati kuusk tuppa. Üks naabrionu mängis jõuluvana. Kui lapsed juba suuremaks said, siis vahepeal olid lumiste talvedega kingikotid peidetud õue suure kuuse alla ja küünaldest rada viis sinnani. Minu vanemad on viitsinud selliseid asju korraldada. No muidugi me siis oleme jõulude ajal pigem seal, kui lesest ämma juures, kus sellist trilli-tralli ei toimu. Sama jaanipäeval. Ämma juures istuksime oma perega ümber ufogrilli. Minu vanemate poole tulevad kokku pool suguvõsa, naabrid ja peretuttavad. Oleme sinna ka omi sõpru kaasa võtnud tõelisele maajaanitulele.
Mis võib lapsi eemale peletada, on ka see, kui neid võetakse tasuta tööorjadena. Ämma meelest on tema poeg vist loodusvara, kelle sealviibimist ei tohi raisku lasta. Vahel nagu polegi midagi teha, aga ämm lausa mõtleb töid välja. Peaasi, et pojake niisama ei passiks. Ükskord, kui me alles hakkasime koos elama, läksime sinna läbisõidul paariks tunniks. Ämm oli täiesti vapustatud, et me ilusal suvepäeval, kui võiks ometi trimmerdada või puid lõhkuda, tuleme rannast ja sõidame sõprade poole edasi.

Minu meelest on see üksjagu ebameeldiv postitus ja heaks illustratsiooniks väitele, et just pojad hakkavad eemale hoidma. Sest nende naised teevad neile selgeks, et sinu ema pole eriti midagi väärt, paremal juhul. Sellele on paar põhjust: kas on minia meeletult armukade või tuleb ise katkisest perest, kus vanemaid oldi harjutud põlastama. Minu ühel pojal on selline naine, ja nende pere silmis, kaasa arvatud lapsed, olen ma täiesti mõttetu ja nõme eit. Sain alles hiljuti väga juhuslikult ja mõneti ootamatult teada, kuidas minia täpsemalt oma peret minu suhtes alati töödelnud on. See selgitas mulle lapselaste mõnikord mõistatusliku käitumise, ja pole vist vaja öelda, kui valus see mulle oli.
Aga mul on ka teine poeg ja teine minia, kellega on suhted absoluutselt teistsugused. Tema kallistab mind alati, me lobiseme ja nende laps armastab mind sama palju vastu. Tema pealt olen siis teada saanud, et äkki ma polegi selline värdjas ja idioot nagu olin juba harjunud mõtlema.
Kummagi poja lapsi olen hoidnud palju.

Nii et palju sõltub naistest, väga palju. Ämma kohta alati minagi ikka leiab.

Mina kirjutasin selle ja täiesti uudishimust küsin: mis oli sinu jaoks minu kirjapandus ebameeldiv? Ma pean oma ämmast kokkuvõttes lugu. Igas inimeses on häid ja halbu külgi. Näiteks ka oma emas ma näen külgi, mis mulle ei meeldi. Aga kokkuvõttes ma pean teda ikkagi toredaks inimeseks. Sama ämmaga. Ämm ja ema on mul mingis mõttes vastandlikud inimesed. Mis ühes mulle meeldib, on teises minu jaoks just nõrk külg. Ema on mul hästi tugeva närviga inimene. Ämm võib olla vahel dramaatiline. Just nende tööde osas. Minu vanematekodus, kui oli vaja tiigi kaldalt paju maha võtta, tõmmati saag käima ja võeti paju maha. Mehe peres, st ämma poolt, aga tehakse perenõukogu. Mis kuupäeval tulevad kõik lapsed maale paju maha võtma? Milliseid tööriistu on vaja? Kes mis ülesandeid täpselt täidab? Paju on lihtsalt näide. Mõte on see, et iga väike töö, mis oleks paari tunniga tehtav, puhutakse üles suureks projektiks. Ämm nagu ei usuks, et ta on oma lastele kallis inimene ja lapsed tuleksid teda vaatama. Selleks, et lapsed tuleks teda vaatama, pole vaja mingeid töid välja mõelda. Kui lapsed tulevad teda vaatama, siis muuseas saab ka mingid tööd ära tehtud. Mulle meeldiks, kui asjade tähtsusjärjekord oleks sedapidi: me läheme maale ema vaatama ja seal olles teeme ära ka mõned tööd. Mis me seal ikka kaks päeva niisama vahime. Aga ämm seab asjad kuidagi nii, et me tuleme maale tööd tegema ja siis muuseas saab ka emal külas käidud.
Aga oleks tore lugeda sinu vaatepunkti, mis minu kirjapandus sind riivas, ebameeldiva tunde tekitas?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.12 14:57; 09.12 16:04; 09.12 23:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ämm veel küll ei ole aga võin kommenteerida seda – naine mõjutas teemat. Minu mees oli meie kooselu alguses väga lähedane oma emaga. Kooselu edenedes ta natuke hakkas ise temast kaugenema, nii et paari aasta pärast leidsin end tihti talle ütlemas – helista oma emale, saame temaga kokku jne. Nii et tema laps ise kaugenes, mina pigem nägin vaeva, et ta oma emaga ikka suhtleks. Ühel hetkel, peale suurt konflikti, ma seda utsitamist ja meeldetuletamist lihtsal enam ei teinud. Ma võin mürki võtta, et kui nüüd minna ja minu ämma käest küsida, siis ta arvab, et suhtluse raugemise taga olen mina. Et mina ei luba, takistan jms.

Ega siis ei ole alati või koguni enamasti mängus mingid keelud ja käsud. Sellest saad ju isegi aru. Mees tajub, kui naine ta ema põlgab, ja hoiab oma naise poole. Sa võisid utsitada, aga see oli selleks, et iseendagi ees puhtaks jääda – näed, mina teen kõik, et suhtes oleks head. Aga sul tuligi see “suur konflikt”, pärast mida sa ei pruugigi enam silmakirjatseda.
Ma ei tea, mismoodi mul võiks selle teise miniaga tulla mingi suur konflikt. Tegelikult ma ei tea, mismoodi mul peaks see isegi selle esimese miniaga tulema, kuivõrd näost näkku on ta alati lausa sulavõi.

Hm, jah, ja kui mina jälle loen, kuidas sina täiesti võõra inimese kohta suvaliselt foorumis arvad, et ju tegelikult ta ikka mehe ema põlgas ja mees seda tajus ja naine ainult silmakirjatses, siis mina jällegi omakorda hakkan mõtlema, et ei tea, võib-olla sul ka see sinu minia, kes sinuga hästi läbi saab, tegelikult poeb samamoodi nagu teine, sest selliste lambist võetud eelarvamustega inimesega ei saa just kuigi kerge olla läbi saada.

Olen täitsa nõus, et sul on õigus ja võimalik nõnda arvata. Igaühel on oma lugu ja taust, vastavalt sellele ka arvamused ja järeldused.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.12 10:16; 09.12 11:18; 09.12 19:19; 09.12 19:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga oleks tore lugeda sinu vaatepunkti, mis minu kirjapandus sind riivas, ebameeldiva tunde tekitas?

Suur tänu siira ja viisaka küsimuse eest. Vastan meeleldi.
Mind riivas see, et lesest ämm, kes tõesti võib olla keerulisem ja kinnisem inimene kui sinu vanemad, oleks nagu vähem tähelepanu väärt. Ma kujutlesin üksikut ja majandusraskustes inimest, kes ei taha oma lapsi tüüdata “lihtsalt niisama” küllakutsetega, vaid püüab leida kokkutulekule mingi ratsionaalse põhjuse. Et selline kiiks tal. Ja ju ta on ilmselt eluaeg olnud sutsu ebapraktiline ja tema jaoks käivad kõik tööd kuidagi läbi rattarummu, vaevaga ja tohutu planeerimisega.
Mõistan, et see kiiks ja iseloom ei meelita just ligi, ja mul on temast kahju.
Aga riivamisega edasi minnes mõtlesin veel su mehe peale. Et kui teil on seal sinu vanemate juures lõbus ja soe, siis tema ilmselt siiski mõtleb ka oma üksildase ema peale ja ei saa täiega nautida ja on natukene südamepõhjas kurb, et tema ema nii tore ei ole. Ja siis oli mul kahju ka sinu mehest.
Veel riivas mind mingi tajutav isekus, et kuna sinu vanemate juures on niivõrd palju toredam, siis loomulikult lähete te pigem sinna. See tundus olevat sinu enesestmõistetav korraldus – minna sinna, kus on toredam. Ja siis mul hakkas jälle mehe emast kahju.

Ma ei arva sust halvasti, seda ära mõtle, ma räägin, mis mind riivas. Samas pole mul midagi paremat kah välja pakkuda. Lihtsalt kurb on kõigi nende pärast, kes ei saa täiel rinnal elust rõõmu tunda. Eks see on jälle minu kiiks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 09.12 10:16; 09.12 11:18; 09.12 19:19; 09.12 19:29;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 46 )


Esileht Pereelu ja suhted Kui hästi saate läbi oma täiskasvanud lastega ,kes elavad eraldi ?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.