Esileht Väikelaps Kui hoolega jälgite lapse nahka (karedust, allergia)?

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Kui hoolega jälgite lapse nahka (karedust, allergia)?

Postitas:

Õhtust 😉
Tahangi teada, kas ma olen tähelepanematu ema (järgmine nädal saan kindla vastuse)? Kas jälgite oma lapse nahka? Kui täpid peale tulevad või punetab, jääb kohe silma aga kas katsute ja jälgite suurematel lastel (2a ja peal) naha karedust? Ma pole sellele eriti kunagi tähelepanu pööranud, kui väiksem oli, siis mõned üksikud karedad laigud aga no, ikka juhtub. Ise olen lapse naha arvanud lihtsalt kuivema poolsem olema. Nüüd käisime LOR vastuvõtul, adenoidid keskmisest natuke suuremad, jäime jälgimisele ja saadeti ka allergologile. Nüüd lugedes rohu infolehte (heinatolmu allergiale ka), hakkas väike kahtlus hinge närima ja kui last pesin, siis tõesti panin tähele, et selg oli ikka suht kare :S Võib olla ongi allergia millegi vastu? Aga seda saan juba järgmine nädal teada. Sellest tekkis aga küsimus, kas teie jälgite lapsel naha karedust? Sest silma see niisama ei jää ju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul 3a kaksikud. Igal õhtul on vann või niisama du¨¨. Kasutuses (eriti talveperioodil) on Linola vanniõli ja igasugused kehakreemid (Dexeryl, Lipolan, Helosan, Linola, Essex vms – hetkel näiteks Lipolan). Kuivatades näen ju kohe kui kuskilt kare on, siis alati kreemitame. Allergiad on ka – herneste, pähklite ja mingi säilitusaine vastu (nt Lotte maisikepikeste peale on käsivarred kohe karedad). Tasub jälgida menüüd ja nahka – ega muidu allergiat ei avastagi, herneallergia tuvastamine võttis meil mitu kuud (lapsed sõid kamapalle ja ma ei taibanud, et seal hernes sees).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.02 00:08; 23.02 14:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie mõlemal lapsel atoopiline dermatiit ja nahaarst soovitas last nädalas korra üleni pesta (eriti talvisel perioodil), sest vesi kuivatab nahka. Loomulikult peseme lastel igapäevaselt pepu, näo, käed ja hambad.
Peale pesu kasutan linola õli ning igapäevaselt Dexeryl, äärmisel vajadusel sibicort.

Poiss on sellest jamast välja kasvanud. Äkki läheb tüdrukuga samamoodi, õnneks on tüdrukul probleem tunduvalt väiksem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina näiteks ei jälgi naha karedust, ei näe selleks vajadust, enne, kui laps hakkab märku andma, et tal on tõesti ebamugav. Parem on ikka see, kui lapse nahk ise õpib keskkonnaga kohanema ja oma rasueritust reguleerima, tugeva allergi puhul enamasti laps kurdab ka ja siis kreemitan. Kreemitamine-õlitamine on ikka hädavajaduse puhuks. Pesen üle kere lapsi ka ainult korra nädalas, igapäevaselt vaid ilma seebita nägu ja peput.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kreemitan ennast ka iga päev või vähemalt ülepäeviti – miks siis last ei peaks…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.02 00:08; 23.02 14:22;
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Väikelaps Kui hoolega jälgite lapse nahka (karedust, allergia)?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.