Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kui inimene on surnud –

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Kui inimene on surnud –

Postitas:
Kägu

Vabandan, et täna õhtul selline teema, aga ehk keegi oskab aidata, internetist leidsin vastakat infot. Ma ei oska kuskilt peale hakata.

Kui inimene suri haiglas,  siis kas ma pean minema surma registreerimiseks tema perearsti juurde või perekonnaseisuametisse või saab seda interneti teel ise teha?  Haiglast sain koos tema asjadega kaasa surma teatise,  aga sain aru,  et kuskilt pean võtma ka tõendi surma kohta, mille alusel saan matusebüroosse minna ja siis edasise korraldab juba matusebüroo.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Vabandan, et täna õhtul selline teema, aga ehk keegi oskab aidata, internetist leidsin vastakat infot. Ma ei oska kuskilt peale hakata.

Kui inimene suri haiglas, siis kas ma pean minema surma registreerimiseks tema perearsti juurde või perekonnaseisuametisse või saab seda interneti teel ise teha? Haiglast sain koos tema asjadega kaasa surma teatise, aga sain aru, et kuskilt pean võtma ka tõendi surma kohta, mille alusel saan matusebüroosse minna ja siis edasise korraldab juba matusebüroo.

https://www.eesti.ee/et/perekond/surma-registreerimine-ja-matused/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Panen ühe lingi veel. Ehk on abiks.
http://memoris.ee/teekond/

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Surmateatisega saad matusebüroosse. Surmatunnistus ka haiglast. Võimalik, et tööpäeval sekretär väljastab. Sõltub haiglast, vaata haiglas ehk kodulehel kirjas. Matusebüroo teeb kõik ülejäänu.

Kusjuures me saime matusebürooga kokkuleppele juba telefoni teel, sest surm oli nädalavahetusel haiglas

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aitäh!

Mul tekitab segadust see,  et eesti.ee-s ja Memorise lehel on erinev info.  Kas on nii,  et haigla kandis surma andmed ise registrisse ja ma ei pea enam perekonnaseisuametisse minema,  vaid võin kohe matusebüroo poole pöörduda?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Haiglast saadud paber ongi lõplik surmatunnistus, millega enam kuhugi minema ei pea. Varasemalt pidi minema veel perekonnaseisuametisse. Nüüd ei. Kohe matusebüroo. Internetis ise mingeid kandeid tegema ei pea.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Haiglast saadud paber ongi lõplik surmatunnistus, millega enam kuhugi minema ei pea. Varasemalt pidi minema veel perekonnaseisuametisse. Nüüd ei. Kohe matusebüroo. Internetis ise mingeid kandeid tegema ei pea.

Suur tänu!

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Avaldan kaastunnet!

+15
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Omavalitsusest saad toetust äkki taotleda. Me saime 350.-

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Avaldan kaastunnet!

Tänan.

Ma tavaliselt nii saamatu ei ole, aga kõik see tuli täna õhtul nii ootamatult,  et alles haiglast asjade järgi koju jõudes sain aru, kuidas ma millestki õigesti aru ei saa ja alustada ei oska.

+21
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui sina oled matuste korraldaja (olenemata sugulussidemest), siis tasub jaa esitada matusetoetuse taotlus, see käib lihtsalt, (tema) kov kaudu. On mõeldud kõigile, mitte ainult vähekindlustatutele vms. Summa on 250-500 ja oleneb sellest, kuhu lahkunu oli viimati elanikuna registreeritud.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui sina oled matuste korraldaja (olenemata sugulussidemest), siis tasub jaa esitada matusetoetuse taotlus, see käib lihtsalt, (tema) kov kaudu. On mõeldud kõigile, mitte ainult vähekindlustatutele vms. Summa on 250-500 ja oleneb sellest, kuhu lahkunu oli viimati elanikuna registreeritud.

Aitäh,  see on minu jaoks ka uus, aga vajalik info.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Avaldan kaastunnet !

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pangast saad kadunu kontolt kuni 2000€ matuse korraldamiseks, kui endal raha selleks ei jätku. Odavam kirst maksab juba väga palju.
Tunnen kaasa!

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pangast saad kadunu kontolt kuni 2000€ matuse korraldamiseks, kui endal raha selleks ei jätku. Odavam kirst maksab juba väga palju.

Tunnen kaasa!

Juhul, kui lahkunul seal sellist summat üldse oli.

+2
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul suri eelmisel nädalal sugulane hooldekodus. Saadeti meiliga surmatõend. Ma elan välismaal ja tal ei olnud ka ühtegi teist sugulast Eestis enam, lapsi ja perekonda polnud kunagi, oligi üksik vanainimene.
Helistasin krematooriumisse, sealt saadeti auto, mina valisin internetis krematooriumi lehelt sobivad teenused, sealtsamast kaudu sai neile edastada surmatõendi. Maksin netipangas arve ja sain meilile teate, mis ajast alates urni kätte saab.
Mõned aastad tagasi, kui suri mu isa, tormasin Eestisse ja uhasin ringi mööda Tallinna linna. Perekonnaseisuameti mahajäetud krundi ääres oli ümber kukkunud silt, et me oleme uues asukohas. Kui selle üles leidsin, pidin isa surmatõendi saamiseks istuma kabinetis ja vastama ametniku küsimustele, nt, mis haridus teil on. Kui julgesin suud paotada, et vabandage, mis sellel nüüd peaks mu isa surmaga pistmist olema, vastati, et statistikat teeme.
Mul ei ole suur suguvõsa ja vanavanemad surid juba siis, kui olin alles laps. Seega polnud mul mingit kogemust matuste korraldamisega ja olin kogu sellest kaosest nagu puuga pähe saanud. Helistasin panka, et blokeerida konto ja ma ei tea veel kuhu mingitele teenusepakkujatele. Ema, kes ka juba eakas, oigas, et kui tema seda kõike üksi korraldama peaks, jääks küll inimene maa peale.
Nüüd, kui lahkunud sugulase konto pärast panka helistasin, öeldi, et neile tuleb kohe rahvastikuregistrist automaatselt info ja konto läheb ise lukku. Urn saab seista krematooriumis ootel kuni saan tulla Eestisse ja korraldada muldasängitamise. Kui seda ei taha, saab jätta ka sinna kolumbaariumisse.
Olen siiani pisut hämmingus. Eesti on vist küll ainus riik maamuna peal, kus saab lahkunu interneti teel ära saata. Ma ei suuda tegelikult päris täpselt aru saada, mis tundeid see minus tekitab…

+26
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas koroona?

0
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nüüd, kui lahkunud sugulase konto pärast panka helistasin, öeldi, et neile tuleb kohe rahvastikuregistrist automaatselt info ja konto läheb ise lukku.

Kui minu isa 18 aastat tagasi suri, siis olime emaga mõlemad nii augus, et isa pangaarve ei tulnud mitu aega meeldegi.
Lõpuks peale matuseid suutsime sellelegi mõelda ja läksime emaga panka.
Ega teadustöötajast isal arvel suurt polnud, vast praeguses vääringus umbes 1000€, aga abiks oleks see suuresti olnud.

Paraku teatas pank, et kahju küll, aga konto lukus ja seda raha enam ei saa. Oleks pidanud kohe tulema (jah, mõne võõra ametniku meelest on väga lihtne surmateadet saades kohe panka lipata..).

Uurisime, kuhu see raha siis läheb, aga meile vastati, et sellist infot nad ei jaga.

Jäi selline läbipekstud ja nörritatud tunne, nagu oleksime isa suhtes üleöö võõraks muutunud, et isegi tema raha edasist saatust me teada ei või.
Praegugi seda kirjutades tuli tohutu nördimus peale.

Väga hea teada, et nüüd enam nii alatult (jah, just!) ei käituta ja on võimalik esimese leina möödudes kadunukese arvelt raha kätte saada. Järsku üksi jäänud inimese jaoks on see väga oluline.

Minu siiras kaastunne, teemaalgataja!

+13
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ega teadustöötajast isal arvel suurt polnud, vast praeguses vääringus umbes 1000€, aga abiks oleks see suuresti olnud. Paraku teatas pank, et kahju küll, aga konto lukus ja seda raha enam ei saa. Oleks pidanud kohe tulema (jah, mõne võõra ametniku meelest on väga lihtne surmateadet saades kohe panka lipata..). Uurisime, kuhu see raha siis läheb, aga meile vastati, et sellist infot nad ei jaga.

see raha läheb loomulikult isa pärandi hulka, mitte ei võta pank seda omale

+11
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas koroona?

Ei, õnnetus.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tunnen kaasa!

See paljude jaoks üllatus, et tõesti kõigil polegi seal arvel matuste rahagi.

0
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Paraku teatas pank, et kahju küll, aga konto lukus ja seda raha enam ei saa.

Tegelikult on praegu samamoodi, lihtsalt panka minnes ei saa midagi peale matusekulude. Selle raha, mis kadunukese arvel oli, saab ikka ainult pärija, kui pärimismenetlus on lõppenud.

Ja seda tuhandet-paari matusekuludeks ei anna vist ka mitte kõik pangad välja, see pole minu teada mingi riiklik korraldus? Või on?

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Peale oma ema surma võtsin pangaautomaadist ema kaardiga raha kohe välja.

+4
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on ka üks küsimus, see ei ole must huumor, vaid päris küsimus. Kui inimene kodus vanadusse ära sureb, kas ma võin hoida teda maakeldris kuni matusteni või peab viima kuhugi- näiteks haiglasse “külmkambrisse”? Kui inimene on vanadusse surnud, siis ju lahkamist enam vaja pole.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on ka üks küsimus, see ei ole must huumor, vaid päris küsimus. Kui inimene kodus vanadusse ära sureb, kas ma võin hoida teda maakeldris kuni matusteni või peab viima kuhugi- näiteks haiglasse “külmkambrisse”? Kui inimene on vanadusse surnud, siis ju lahkamist enam vaja pole.

Matusebüroost kutsud kohale viivad nende külmkambrisse. Esiteks helistad kiirabisse, tulevad registeerivad surma, edastavad perearstile, saad surmatunnistuse. Vanureid üldiselt ei lahata aga kui kuskil maakeldris säilitad võib olla isegi lahatakse.

Oma maakeldris hoidmine on karistatav.

0
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siis jätkub valla toetusest urni ostuks ja krematsiooniks.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vanasti hoiti ka külmemas kohas (keldris, garaažis) kuni matuse päevani, keegi kuskile surnut ei transportinud. Pesti ja tehti korda ka kodus.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma siiski leian, et võiks ikka surnuid erandjuhtudel maakeldris hoida. Kui  ma näiteks elan väiksel saarel ja kadunuke maetakse ka sinna, miks peaks kadunukese transportima mandrile ja tagasi. Kiirabi vaatab kadunukese üle (kui ta ükskord sinna miskit moodi jõuab), kirjutab surmatunnistuse ja siis maetaksegi maha. Paraku kõik inimesed  ei ela mandril ja suurte linnade läheduses.  Maakohtades ja eriti  väikesetel saartel käib elu nii nagu 100 aastat tagasi.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Matusebüroost kutsud kohale viivad nende külmkambrisse. Esiteks helistad kiirabisse, tulevad registeerivad surma, edastavad perearstile, saad surmatunnistuse. Vanureid üldiselt ei lahata aga kui kuskil maakeldris säilitad võib olla isegi lahatakse. Oma maakeldris hoidmine on karistatav.

see on täielik väljamõeldis. külmkambrisse viimine ei ole ometi kohustus, vaid võimalus.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Peale oma ema surma võtsin pangaautomaadist ema kaardiga raha kohe välja.

Ja pärimismenetlust läbi viival notaril on õigus see raha sinult tagasi nõuda, kui sa ei ole just ainus pärija.

+4
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kui inimene on surnud –