Esileht Pereelu ja suhted Kui inimest ei saa aidata…

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 62 )

Teema: Kui inimest ei saa aidata…

Postitas:
Kägu

Ma ei teagi, mida siit ootan, äkki lihtsalt ärakuulamist. Meil on lähedane sõber, kes on paraja portsu otsa sattunud. Ja ilmselgelt kannatab ta vaimse koduvägivalla all. Kuna käime perekonniti läbi, siis ju ikka hakkab silma. Naine ei tee kodus absoluutselt mitte midagi, isegi toidunõusid ei pane ära. Lapsed -koduloomad on täiesti sõbra kaelas. Naine ainult näägutab, kamandab. Lisaks karjub laste peale. Vabad hetked veedab oma hobiga tegeledes või muidu ringi sõites.  Ka laste jutust selgub sama. Sõber on aastatega täiesti otsa jäänud. Näha on, et hakkab juba tervisele. Peale pikka tööpäeva on vaja lastele süüa teha ja nendega õppida, koristada.  Saatjaks kogu aeg pidev näägutamine ja nõudmine. “Miks meil seda pole”, “miks meie ei käi… ” “miks sa seda ei tee/osta/too…

Kunagi meie juures alkoholi mõju all mu mees küsis, miks ta midagi ette ei võta ja ära ei lähe. Sõber vastas, et ta ei saa ju, naine ähvardab endalt elu võtta. Lisaks ähvardab, et ei lase lastele ligi. Täitsa usun, et naine suudaks kohtus veenev olla, võõrastele jätab mulje kui toredast ja aktiivsest haritud emast.

Kuna sõbral on ka kogemusi tutvusringkonnast ja meediast, kuidas kättemaksuhimuline naine on lapsed isast lahutanud, siis ta ei julge midagi ette võtta.

Kas meil kui kõrvalseisjatel on üldse mingi võimalus sõpra aidata?

+16
-19
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Appi, mis möku.

+5
-25
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kuidas nii – naine ähvardab endalt elu võtta ja samas ähvardab, et ei lase lastele ligi?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma nüüd lugesin ja ootan huviga vastuseid. Vastused peaksid olema samad, mis kirjutataks naisele, kelle taoline mees kodus…..muidu oleks silmakirjalikkus. Kahepalegelisus ja kahepeelisus takka otsa.

+14
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas nii – naine ähvardab endalt elu võtta ja samas ähvardab, et ei lase lastele ligi?

Täpselt nii ongi. Palju erinevaid ähvardusi.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui saad õhtulehte lugeda siis seal sama lugu. Mingi nõuande liin aga on maksmatagi näha.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõber vastas, et ta ei saa ju, naine ähvardab endalt elu võtta.

Sellise lause peale tuleks juba kotid kokku pakkida. Lolli manipulaatoriga ei taha keegi koos olla. Ja kui võtab endalt elu, siis see on tema otsus.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mehega rääkida. Mees peab ise tahtma lahkuda. Võimalik, et ta sisendab endale, et ta ei sa X ja Y põhjusel aga vähemalt tahe sellisest suhtest lahkuda peab olemas olema. Sellist inimest ei saa aidata, kes ise soovib sellisesse suhtesse jääda. Seega esmalt mehega juttu teha, mis ta ise sooviks ja siis vajadusel aidata nõu ja jõuga lahendada neid hirme, mille tõttu mees ehk lahkuda ei julge. Seal võib päris palju varjatud põhjuseid veel olla, miks mees mindud ei saa. Nt eluase mehe oma, naine keeldub lahkumast, mees ei soovi oma kodunt ära kolida jms. Igasuguseid asju kasutatakse inimeste suhtepantvangis hoidmiseks.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli ükskord samasuguses olukorras meeskolleeg. Tema ei saanud seepärast lahutada, et naine ei lubanud.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna käime perekonniti läbi, siis ju ikka hakkab silma. Naine/mees ei tee kodus absoluutselt midagi/…/

Peale pikka tööpäeva on vaja lastele süüa teha ja nendega õppida, koristada. Saatjaks kogu aeg pidev näägutamine ja nõudmine.

See on väga paljude naiste argipäev tänapäeva Eestis. Peetakse loomulikuks ja arvatakse, et kannatagu ära.

Nende paljude tuhandete naiste kogemuse põhjal ma ütleks, et las see sinu sõber hakkab üles kirjutama kõiki neid kordi, mil naine jätab oma poole vanemlikest kohustustest täitmata ja lahku minnes las isa võtab lapsed endale. Ja saab siis täiesti üksi hakkama nii tööl käimisega kui perekondliku logistikaga.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sõber ise midagi muuta ei taha/julge, siis ei olegi teil midagi teha. Inimene peab ise ka tahtma sellest välja tulla, teised ei saa teda vägisi kiskuda.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitu last ta sellise nõiaga siis tegi, st mitu aastat veel “istuda” on?  Esiteks muidugi see enesetapujutt on hülgemöla, SELLISED ähvardajad võib-olla ajavad esimest korda elus jalad siis kõhu alt välja. Laste mittenäitamise ähvardus on palju tõenäolisem, mahajäetud naiste viha on suur.

Egas midagi, kannatab kuni lapsed on ca 15-16, siis ei saa enam nendega suhtlemist ema nagunii keelata.

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peale pikka tööpäeva on vaja lastele süüa teha ja nendega õppida, koristada.

Tõsi ka!? Päris õudne. Küll on hea, et ühtegi naist selleks ei sunnita, eksole!

Esiteks: ära ela teiste pereelu, ei tea sina NII täpselt, mis ja kus ja kuipalju. Elate koos või? Ei? Mõttetu klats on su teema. Ei tea sina peensusteni, mis seda meest seal kinni hoiab, mis kaalutlused on naisel või miks emb-kumb nii käitub. Teiseks: kui mees ise midagi ette võtta ei julge, siis pole teil ka midagi teha.

+11
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peale pikka tööpäeva on vaja lastele süüa teha ja nendega õppida, koristada.

Tõsi ka!? Päris õudne. Küll on hea, et ühtegi naist selleks ei sunnita, eksole!

Esiteks: ära ela teiste pereelu, ei tea sina NII täpselt, mis ja kus ja kuipalju. Elate koos või? Ei? Mõttetu klats on su teema. Ei tea sina peensusteni, mis seda meest seal kinni hoiab, mis kaalutlused on naisel või miks emb-kumb nii käitub. Teiseks: kui mees ise midagi ette võtta ei julge, siis pole teil ka midagi teha.

Kirjeldatud mehe naine sõna võtmas?

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Julm, aga tõesti pole sinu asi. Ütledki mehele, et oled talle toeks, kui soovib lahkuda. Aitad kuidas suudad. Ei hakka talle nina alla hõõruma, et on toksilises düsfunktsionaalses suhtes, suss, saamatu jms.

Meil siin mitu sellist juhtu olnud. Minu amet selline, kus lapsed räägivad väga isiklikke asju ja kurb on. Tundub, et üksikvanema lapsed on tervema närvikavaga ja elurõõmsamad kui mitte armastusest, austusest, hoolivusest koos olevate vanemate lapsed.

Siiski tulen tagasi selle juurde, et meie saame vaid toeks olla.

+17
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei teagi, mida siit ootan, äkki lihtsalt ärakuulamist. Meil on lähedane sõber, kes on paraja portsu otsa sattunud. Ja ilmselgelt kannatab ta vaimse koduvägivalla all. Kuna käime perekonniti läbi, siis ju ikka hakkab silma. Naine ei tee kodus absoluutselt mitte midagi, isegi toidunõusid ei pane ära. Lapsed -koduloomad on täiesti sõbra kaelas. Naine ainult näägutab, kamandab. Lisaks karjub laste peale. Vabad hetked veedab oma hobiga tegeledes või muidu ringi sõites. Ka laste jutust selgub sama. Sõber on aastatega täiesti otsa jäänud. Näha on, et hakkab juba tervisele. Peale pikka tööpäeva on vaja lastele süüa teha ja nendega õppida, koristada. Saatjaks kogu aeg pidev näägutamine ja nõudmine. “Miks meil seda pole”, “miks meie ei käi… ” “miks sa seda ei tee/osta/too…

Kunagi meie juures alkoholi mõju all mu mees küsis, miks ta midagi ette ei võta ja ära ei lähe. Sõber vastas, et ta ei saa ju, naine ähvardab endalt elu võtta. Lisaks ähvardab, et ei lase lastele ligi. Täitsa usun, et naine suudaks kohtus veenev olla, võõrastele jätab mulje kui toredast ja aktiivsest haritud emast.

Kuna sõbral on ka kogemusi tutvusringkonnast ja meediast, kuidas kättemaksuhimuline naine on lapsed isast lahutanud, siis ta ei julge midagi ette võtta.

Kas meil kui kõrvalseisjatel on üldse mingi võimalus sõpra aidata?

Ikka saate aidata, mõni õhtu valmistage rohkem süüa ja kutsuge mees lastega sööma. Kui lastel õppimisega vaja tegeleda, siis saab ka nendega ajapikku hea suhte luua, et lapsed julgeks teilt ka abi õppimises paluda. Samuti saab pakkuda mehele oma abi laste trennidest sõidutamise või järelevaatamise näol. Koduloomadega sama lugu, võite ju ise mõnel õhtul koera jalutama viia või hoopiski hommikul.
Võib-olla vajab mees ka laste juhendamisel veidi abi, kui mees ja lapsed mõnel õhtul teil söömas käivad saad ju ise lapsi paluda, et sina pane taldrikud nõudepesumasinasse, sina aga pühi laud ja lauaalune. See kõik muidugi eeldab esimesena lastega usaldusliku suhte loomist, kui tasapisi harjutada lapsi ka kohustustega ja meest ülesannete jagamisel viivad nad vast sama tegutsemise ka kodus käiku.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lubab see nõid jah oma peret teiste juurde sööma, ta tahab ju ka ja tuleb kaasa. Üks pere ju.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tavaline igapäevaelu lastega. Ise ei oska asju korraldada. Lapsed õpivad pärast kooli iseseisvalt. Söök on tänspäeval kiirelt valmiv. Mis hullu koristamist?

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tavaline igapäevaelu lastega. Ise ei oska asju korraldada. Lapsed õpivad pärast kooli iseseisvalt. Söök on tänspäeval kiirelt valmiv. Mis hullu koristamist?

Kõik lapsed ei õpi iseseisvalt. Ja mitte sellepärast, et nad oleksid laisad või neilt ei nõutaks seda. Seda pead sina teadma ehk siis tead nüüd.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas meil kui kõrvalseisjatel on üldse mingi võimalus sõpra aidata?

Kui sõber ei taha, siis ei saa.

Meil on ühe sugulasega veel hullem seis, kuid aidata ei saa (oleme korduvalt proovinud), sest inimene ise ei taha. Ta saab aru, et tema kaaslane on halb ja takistab tema suhtlemist lähedastega, rikub tema vara ja muudki. Aga kaaslasest loobuda ei taha. Kui tahaks, oleks see tegelane päeva pealt läinud tema elust, aga ta ei taha ja kuni ta ei taha, ei saa midagi teha.

 

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ükski täiskasvanu ei vaja, et tema peretuttavad teda elama õpetaks. Kui tegemist pole lapsi kahjustava või elu ohustava olukorraga, pole vaja oma nina teiste eraellu toppida ega nende eest nende elu elada. Kui sõbral abi vaja on, küllap ta küsib ise.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ükski täiskasvanu ei vaja, et tema peretuttavad teda elama õpetaks. Kui tegemist pole lapsi kahjustava või elu ohustava olukorraga, pole vaja oma nina teiste eraellu toppida ega nende eest nende elu elada. Kui sõbral abi vaja on, küllap ta küsib ise.

Ühelgi täiskasvanul pole suud peas ja oskust valida sõpru? Sõbral pole kohustust aidata isegi küsimise peale. Sõprus pole mingi sotsiaalabi pakett.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on enda tutvusringkonnas ka üks mees, kellel on vägivaldne naine. Õnneks neil ei ole ühiseid lapsi. Kokku-lahku suhe ja iga kord on mees jälle selle naise juures tagasi.

Neil on korralikud kaklused, naine loobib nõusid, lõhub mööblit… Lisaks sellele ka vaimne vägivald.

Olen talle öelnud, et lõpetagu ära enne kui politseiuudistes on teade, kuidas üks teisele nuga andis, aga ega seda ei kuula. Läheb pool aastat mööda ja jälle sama jama. Mees räägib sellist juttu, mis on nagu õpikunäide selle kohta, mida me tavaliselt kuuleme naistevastasest vägivallast. Olen ise ühe korra käinud seda naist ära saatmas, tõesti on selles suhtes naine see vägivaldsem pool.

Aga mingit nõu või abi ei olegi anda, kõik nõuanded on ju samasugused nagu naistevastase vägivalla puhul, ainult et meeste puhul on see konks juures, et tema nagu kohe üldse ei taha uskuda seda, et ta on vägivaldses suhtes ja et tema on see, keda tambitakse. Isegi kui pärast jalg sidemetes või pea lõhki.

Meeste puhul on see teema, et mehe füüsiline jõud käib siiski naise omast vajadusel üle, nii et sellist asja jah tõesti ei ole, et naine regulaarselt lihtsalt peksaks meest. Ja siis mees arvab, et kuna niisugust asja ei ole, siis ta ikkagi on ise süüdi, et naine lõhkuma hakkab ja nii see ring läheb. Seda ei märka, missugune vaimne manipulatsioon asja juures käib. Aidata ei saa, kuni ta ise selle teadmiseni ei jõua, et niisugune suhe ei ole okei.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kunagi meie juures alkoholi mõju all mu mees küsis, miks ta midagi ette ei võta ja ära ei lähe. Sõber vastas, et ta ei saa ju, naine ähvardab endalt elu võtta. Lisaks ähvardab, et ei lase lastele ligi. Täitsa usun, et naine suudaks kohtus veenev olla, võõrastele jätab mulje kui toredast ja aktiivsest haritud emast.

Mehe alkoholilembus, tore ja aktiivne haritud ema. Kui üks pool kasutab peres alkoholi, siis sellega on kõik öeldud! Mida sa selle naise asemel ise teeksid kui alkohol on kõik p….e keeranud.  On teatud tüüp inimesi, kes ei talu oma läheduses alkoholi. Tundub, et sellel proual on sama” puue”, ta ei talu enda läheduses joomist. Sõpra saate nii aidata, et alkohol tuleb ära unustada, siis lööks ka pereelu õitsele.

Mis eelnes sellele, kui naine ähvardas endalt nn. elu võtta. Sa ei tea seda, ehk mees karjus: sa s..t ei sa ju ilma minuta hakkama! ja naine vastas, jaaaaa kohe lähen ja teen endale lõpu peale. Ongi jälle lugu valmis.

Naine ei tee kodus absoluutselt mitte midagi, isegi toidunõusid ei pane ära.

Kas siis too päev oli naise kord nõusid ära panna? Peres on ju igalühel kaasa arvatud lastel  kohustus osaleda nii toidunõude ära panemisel kui ka teistel koristustöödel.

Muidugi ei saa 100% väita, et see naine ei oleks vägivaldne. Siin foormuis Tööelu alla on raseda üürikorteri lugu, seal näed tõelist vägivalda, mida naised on võimelised tegema, teisele naisele,  rasedale naisele.

+5
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mehe alkoholilembus, tore ja aktiivne haritud ema. Kui üks pool kasutab peres alkoholi, siis sellega on kõik öeldud! Mida sa selle naise asemel ise teeksid kui alkohol on kõik p….e keeranud.  On teatud tüüp inimesi, kes ei talu oma läheduses alkoholi. Tundub, et sellel proual on sama” puue”, ta ei talu enda läheduses joomist. Sõpra saate nii aidata, et alkohol tuleb ära unustada, siis lööks ka pereelu õitsele.

TA olen. Misasja sa nüüd ajad? Sõbral pole mingit alkoholilembust. Lihtsalt tollel sünnipäeval said mehed jutule tänu sellele. Või arvad, et Eesti mees päevast päeva sõbrale kurtmas käib? Naisel endal tuleb kindlasti rohkem sõbrannadega veinitamist ette.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jag, mehe-naise rollid on siin justkui traditsiooniliselt ära vahetatud.

Ma arvan, et see ema on paras manipulaator samamoodi nagu sageli on isad. Inimene, kes kunagi kodus ei korista ja süüa ei tee saab reaalsuse lajatuse, kui tal järsku on kolm näljast ja räpast last kodus ja ei ühtegi meest, kes nende eest kasiks ja kes neid toidaks. See on ainult jutt, et ei laseks lastele ligi.

Ma arvan, et sõpra saaksite ikka veenda ennast kokku võtma ja nii enda kui ka oma laste tervise nimel tegutsema. Lastele pole ju samuti hea pidevalt näägutava ema juuresolek. Hakaku dokumenteerima naise käitumist – kirjutada üles, videoid teha jne, vajadusel saab seda sotsiaaltöötajale, perelepitajale või isegi kohtule ette näidata.

Ka see inimene, kes enesetapuga ähvardab, ei ole tavaliselt suitsiidile kalduv. Kuigi tunudb, et mingite vaimsete probleemide all – depressiooni või isegi hullema tõve – see naine võibolla isegi kannatab. Aga, et paraneda peab tal mudiugi ise tahtmist olema. Praegu saab oma haigust parneri kulul “nautida”.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen. Misasja sa nüüd ajad? Sõbral pole mingit alkoholilembust. Lihtsalt tollel sünnipäeval said mehed jutule tänu sellele. Või arvad, et Eesti mees päevast päeva sõbrale kurtmas käib? Naisel endal tuleb kindlasti rohkem sõbrannadega veinitamist ette.

Kes seal pundis kõik koos elavad, et lembused ja tolmurullid puusalt raporteerida on.  Mees kutsub põlvel istuva linnukega sõbra jälle koju “juttu ajama”, ennem kui on viitsinud isegi kodu ära kraamida.  No sellise loo peale röögataks iga naine.

Järelikult ka sinu mees räägib teie omavahelisi asju tollele sõbrale.  Usaldada teda ju ei saa.  Äkki su mehel endal on hoopis armuke ja sõbra naist ajab see teater juba vihale.  Sina ju otseselt ei ole seda kuulnud, et naine ähvardaks endaga midagi peale hakata. See võib olla ka sinu mehe väljamõeldis.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõtlesin, et jutt on meie perest. Kui meil külalised käivad, siis on mees see, kes ringi sebib ja kohvi pakub, sel ajal kui ma külalistega juttu puhun. Mehele ei meeldi lauas pikalt istuda, mina  olen see, kes klass käes külalistega jaurab. Mees võib  vabalt sel aja nõusid masinasse toppida või lapsi kantseldada.

Kui mees on aastaid seda kannatanud, peaksid lapsed olema juba suured ja ise otsustama, kas tahavad isaga kohtuda.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõtlesin, et jutt on meie perest. Kui meil külalised käivad, siis on mees see, kes ringi sebib ja kohvi pakub, sel ajal kui ma külalistega juttu puhun. Mehele ei meeldi lauas pikalt istuda, mina  olen see, kes klass käes külalistega jaurab. Mees võib  vabalt sel aja nõusid masinasse toppida või lapsi kantseldada.

TA olen. Ega siin ei saagi kõiki asju lahata. Selles olen kindel, et ei ole ajutine olukord. Me ju suhtleme tihedalt, oleme käinud koos reisimas ja lapsed mängivad koos.

See armukese-postitus oli väga segane, seda ma ei oska isegi kommenteerida.

Kas ja kui palju maksaks meie tunnistused kohtus, kui kunagi ikkagi laste jagamiseks läheks?

 

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen. Ega siin ei saagi kõiki asju lahata. Selles olen kindel, et ei ole ajutine olukord. Me ju suhtleme tihedalt, oleme käinud koos reisimas ja lapsed mängivad koos. See armukese-postitus oli väga segane, seda ma ei oska isegi kommenteerida. Kas ja kui palju maksaks meie tunnistused kohtus, kui kunagi ikkagi laste jagamiseks läheks?

Teised on segased, aga sina ise ei ole segane? Ütlen sulle korra veel, sa muretse parem mehe armuelu pärast, mitte ära ela teiste pereelu. Näha on, et sellel naisele on vajadus lihtsalt ärapanna. Kohtus ei maksa sinu oletused essugi.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 62 )


Esileht Pereelu ja suhted Kui inimest ei saa aidata…