Esileht Pereelu ja suhted Kui isa ei lase elada

Näitan 12 postitust - vahemik 31 kuni 42 (kokku 42 )

Teema: Kui isa ei lase elada

Postitas:
Kägu

Mis olud need siis on, kus peab vaid 3,5-kuust last üksi kasvatama? Kus on lapse isa ometi? Kuidas tema toetab teisiti, aga suhted on teil head? Miks su lapse isa sinuga koos teie ühist last ei kasvata? Miks sa ootad abi oma isalt, kus on lapse isa?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmelt on isa vanakoolikas onu Heino ja üheks põhjuseks võib olla see, et tütre üksikema staatus teeb temale tuska. Kummaline pere on nagunii – ema viskab hagu alla, et käib tütrele rääkimas, mida isa räägib, ilmselt on emal ka mingi okas hinges, et sedasi käitub. Samas jälle keelab isaga suhteid katkestamast, et äkki on abi vaja jne. Ega see hingerahu leidmine kerge ei ole ja need, kes ütlevad, et ära võta abi vastu, ei tea, mis majaduslikus seisus TA on.

Tütar on ju täiskasvanud naine, kes sai ise hiljuti emaks ja niisugust abivajadust ei saa olemas olla, milles saab aidata ainult tütre isa ja mitte keegi teine. Ema on ka kummaline, ärgitab konflikti tütre ja isa vahel, samas meenutab tütrele, et isa abi võib vaja minna. Okas hinges kahtlemata. Lapse isa on üldse ei tea mis oludel mitte last kasvatamas ja tolle sugulased samuti, mis oludel ei osale lapse kasvatamisel ja muidugi pole ka ühtegi muud sõbrannat, ega kedagi, kes aitaks, on ainult isa.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meest mul hetkeseisuga kahjuks või õnneks polegi-tõin ühes oma postituses välja ju selle, et kasvatan last olude sunnil üksinda, ehkki lapse isaga on säilinud õnneks head suhted ja ta aitab teisiti.

Välismaa mees? või kohalik abielumees

Pidevalt taaskord ema käest kuulen, mida kõike ta on jälle rääkinud, uurinud

.

Ema ütles

Üks suur ussitamine käib, üks ütles nii, teine mõtles naa. Ütled emale, et sind ei huvita mida nad isaga omavahel arutavad, sul isaga omad jutud. Mis ütleja see ema on.

Just pidin sama kirjutama. Ka mulle jäi mulje, et pigem see ema on siin vahel see valus uss, kes mürgitab nii oma mehe kui tütre elu ja teeb kõik selleks, et perekonnas oleks veelgi halvem sisekliima.

Õudne ussitamine ja tagaseljaklatsh teil seal igal juhul

Ega sa juhuslikult sama neiu pole, kes siin mõni aeg tagasi kurtis, et isa on paha-paha, julged su valikuid kritiseerida ja halvasti öelda, samas saidki juhusliku mehega lapse ning mehel polnud sinust ega lapsest sooja ega külma. Ja siis naiivselt, kõht viimase vindi peal püsti ees, imestasid, kuidas sa küll sünnitusmajast lapsega tagasi peaksid saama?

Minu isal viskaks ka selle peale närv üle, ausalt. Eriti kui oma moor takka halab tütre ohhjahhitamisele.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nagu katkise telefoni mäng. Üks midagi mõtles, teine midagi kuulis, kolmas midagi arvas ja neljas tegi omad järeldused. Äkki lõpetaks need kummalised mängud ema ja isaga ära ja keskenduks oma lapse kasvatamisele ja oma elu elamisele koos lapsega? Ema võib oma mõtteid isale esitada ka täiesti ilma sinu vahefiltrita. Püüaks siluda suhteid lapse isaga ja kasutaks mõtlemisel mitte teiste külajutte, vaid omaenda aju? Õde vist tundub seal peres üsna arukas, tasuks ehk õega rohkem suhtlema hakata.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja.

Rääkisin sellest kõigest natukene emaga ning palusin teda, et ta enam mulle seda kõike edasi ei räägiks, mida halvustavat isa minu kohta kõike ütleb. Samamoodi (kuigi vähe leebemas vormis) kritiseerib ja halvustab ta ka minu 2 õde. Pidevalt uurib, nuhib, ütleb halvustavalt jne.

Noorem õde tundub olevat temast juba ammu lahti öelnud. Ei oota teda endale külla, ei lähe loomulikult ise teda vaatama, ei helista talle, ei võta kõnesid vastu jne.

 

Keegi siin küsis, et kas ma pole äkki juhuslikult see sama neiu, kes mõni kuu tagasi püstitas teema-kuidas sünnitusmajast koos lapsega koju saada. Jah, olen küll.

Sai see koju transport ka organiseeritud. Haiglasse me ei jäänud. Lapsel ka kõik vajaminev ja arvan, et isegi rohkemgi veel olemas.

 

Mõned tundsid huvi, kus on lapse isa? Vastus selline, et tema elab oma elu, kaugel meist. Me ei jõudnud teineteist õigupoolest veel tundmagi õppima, kui ma lapseootele jäin. Aga me suhtleme omavahel ilusti ning lubasime säilitada lapse huvides hea läbisaamise. Samuti maksab ta ilusti elatist niiet ei saa midagi väga halba öelda ehkki alati võiks olla veel parem.

Äkki tõesti võtta pigem nooremast õest eeskuju ning isaga suhtlus lihtsalt ära lõpetada. Ega keegi ei saa ju kohustada temaga suhtlema.

Äkki oleks tõesti igas mõttes niimoodi kergem. Ma ei taha elusees, et mu väike laps peaks sellise röökimise, peksmise ja vägivalla keskel üles kasvama, mida see inimene (minu isa) on mulle ja mu õdedele põhjustanud.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me ei jõudnud teineteist õigupoolest veel tundmagi õppima, kui ma lapseootele jäin.

? mis see nüüd tähendab siis? on küll korduvalt räägitud teema, kuid jah, las ta jääda.

Samuti maksab ta ilusti elatist niiet ei saa midagi väga halba öelda

Hea et maksab, kuid kui ühel päeval enam ei maksa, on su laps ka sinu vanemate toita.

röökimise,

Isa ei taha sulle halba, selle taipamine tuleb sulle ainult ajaga.

 

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pigem, et äkki läheb tema abi vaja kuidagi teisiti. Teinekord ntx transpordil, kolimisel vms. No eks aeg-ajalt on ta siiski ka rahaliselt toetanud, aga mitte just märkimisväärse summaga niiet see selleks. Nii palju mõni kuu tagasi ütles, et kui mul avaneb võimalus saada pangalaenu , et korter osta, saaks ka tema rahaga aidata. Siis hiljem jälle kuulen ema kaudu kõik tagasi, mis ta ütles ja see teeb tuju jälle nii kehvaks ja kurvaks.

Katsu siis elada nii, et ei peaks isast sõltuma. Võib-olla su isal onig jäänud mulje,  et oled suht abitu inimene, keda peab pidevalt aitama ja õpetama.

Las ema aitab sind, selle asemel, et sulle isa jutte vahendada..

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja.

Kahjuks ei ole võimalik teha päris niimoodi, et ei laseks teda lapse (lapselapse) lähedusse, kuna ta tuleb meile ikka külla, mõni päev tagasi tähistasime maakodus perekeskis jõule. Kahjuks elab ta mulle suhteliselt lähedal-32km.

Isegi raseduse lõputrimestril pani ta mind enda halbade väljaütlemistega suisa selliselt tundma, et ma juba mõtlesin, et akki olnuks parem, kui ma polekski lapse sünnini jõudnud vaid valinuks selle teise tee…ohjah.

Aga kui ma oma väikest rõõmupalli 3.5k titat vaatan, siis ei teagi, kuidas sain üldse midagi niisugust mõelda..

Aga põhiprobleem on ikka tema käitumises ja suhtumises.

Noorem õde on temaga juba pmst igasugu kontaktid katkestanud, võiks väita, et temast isegi lahti öelnud tahtmata teda näha, temaga kontakteeruda jne.

Mitu kuud tagasi võttis noorem õde üles väga suure tüli, milles süüdistas isa oma depressioonis, haigusseisundis jne. Isa ei kaitsnud end vist ühegi sõnaga, pigem vastupidi…ei tea, kas tundis end süüdi vms? Ise ma päris nii ei julge, sest tema puhul kardad juba, et kui ta ägestub, võib ta isegi kätega kallale tulla.

Lapsena peksis ta mind pidevalt.

Ohjah.. eks paljuski seetõttu on mul madal enesehinnang, pole sõpru tekkinud, olen tihti kurvameelne ja masenduses

 

Millised värdjad on need inimesed, kes sellise kommentaari peale on miinuseis ladunud.

Teemaalgataja ma kummardan su õe ees, ta on tark inimene. Sa pead toimima isa suhtes tàpselt nii nagu toimis su ôde, sest su isa on totaalne, vaimne ja ka füüsiline manipulaator ning sadist. Katkesta kontaktid. Sa oled väikese lapse ema, miks sa lased oma vaimset tervist lôhkuda?

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Issand jumal, mida ma just lugesin. See inimene peksis sind lapsena. Miks sa ometi ei katkesta igasuguseid suhteid?

 

Kas sul pole mitte kedagi, kes vajadusel aitaks? Kolimine, transport vms – selleks pole sul ometi isa abi vaja. Emapalk+elatis – majanduslikult peaksid ju toime tulema? SOS puhul aitaks ehk lapse isa, ema või keegi teine?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millised värdjad on need inimesed, kes sellise kommentaari peale on miinuseis ladunud.

Mine seisa peegli ette, seal näed….. Kohutav suuvärk, kontrolli, ja palun paranda ennast.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millised värdjad on need inimesed, kes sellise kommentaari peale on miinuseis ladunud.

Mine seisa peegli ette, seal näed….. Kohutav suuvärk, kontrolli, ja palun paranda ennast.

Inimene kirjutab, kuidas isa teda peksis ja mingid laovad miinuseid. Kontrolli ise oma aju hallollust.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitaks psühholoogi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 31 kuni 42 (kokku 42 )


Esileht Pereelu ja suhted Kui isa ei lase elada