Esileht Koolilaps Kui kahtlustan lapse hüperaktiivsust?

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Kui kahtlustan lapse hüperaktiivsust?

Postitas:

Kuhu pöörduda, kust alustada? Kas keegi oskaks soovitada väga head arsti? Meil perarstid vahelduvad ja oma õiget nagu polegi, pöörduks kohe õige spetsialisti poole. Tütar on 8-aastane, ülimalt püsimatu, kogu aeg nagu \”sipelgad püksis\”. Koolis olid esimesel aastal pidevalt märkused tunni segamsie ja lobisemise eest. Ta on kogu aeg lärmakas, räägib vahet pidamata ja on pidevas liikumises. Mu arsenalis on pidev sõna \”Ära!\” Kodus kogu aeg juhtub midagi, midagi puruneb, midagi kukub maha, ise kukub jne. Lüidalt, selle lapse seltskonnas hakkab kõigil pea ringi käima, nii intensiivne on ta. Muidu armas, tark (muidugi ka ninatrk) ja hea südamega laps. Aga mul on hirm selle ees, et ta on nii hooletu, tuulepea, tähelepanu ei suuda keskendada, kõik läheb justkui ühest kõrvast sisse ja teisest välja. Sooviksin konsulteerida arstiga, kas tegu võib olla tähelepanuhäirega ja hüperaktiivsusega. Mul muidugi oleks selle diagnoosi ees hirm ja eriti ravimiste ees (ma ei poolda kergekäelislet ravimite poole pöördumist, mida arstid vahel liiga varmalt soovitavad).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.06 14:01; 24.06 14:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

\”Meil perarstid vahelduvad ja oma õiget nagu polegi…\”

Tundub, et oled ka ise püsimatu ja otsustusvõimetu. Alusta sellest, et vali omale kindel perearst (teda võib ka teiste muredega vaja minna) ja tema suunab edasi vajalikele uuringutele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mine ikka psühholoogi juurde. Tema suunab juba edasi vajadusel psühhiaatrule. Mine kuskile haigla jurues asuvasse, seal ka kohe psühhiaater käepärast võtta, kui peetakse vajalikuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]\”Meil perarstid vahelduvad ja oma õiget nagu polegi…\”

Tundub, et oled ka ise püsimatu ja otsustusvõimetu. Alusta sellest, et vali omale kindel perearst (teda võib ka teiste muredega vaja minna) ja tema suunab edasi vajalikele uuringutele. [/tsitaat]

Perearstid vahetunud aasta jooksul 3-4 korda; sest üks läks dekreeti, tema asemik läks kusagile mujale üsna ruttu, siis uus asemik Soome õppima, siis uus jälle dekreeti. Nii et korra näed arsti ja juba uus noor ülikooli kõrvalt vms, kahjuks ei jää keegi eriti püsima. Minu püsimatusega pole sellel perearstide vaheldumisel põhjust (meie põhiarst on lastega kodus juba vist 5. aastat ja tal asemikud, kes väga ajutised paraku), aga tõsi see on, et ma olen ka ise püsimatu ning jutukas, aga elus sellegipoolest kenasti hakkama saanud ja igas valdkonnas, kus töötanud (mul on paralleelselt alati mitu töökohta – et oleks huvitavam, ning mitu eriala omandatud), ka edu saavutanud. Seetõttu olen püüdnud lapse püsimatusele ka läbi sõrmede vaadata ja pigem seda iseloomuomadusena võtta ning arstlikke diagnoose kardan. Aga mõne hea spetsialistiga konsulteeriksin siiski, kas olukord on normaalne ning tegu lihtsalt eripära ja iseloomujoonega vm.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.06 14:01; 24.06 14:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

psühhiaatri vastuvõtule peaks saama ka ilma perearsti suunamiseta. psühholoogile on meil vaja olnud suunamist.et saada seda teenust haigekassa raha eest.
kui oled Tallinna lähedalt, siis Tallinna lastehaiglas on laste psühhiaatriakeskus.Sinna saab ka koolilapsega minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]\”Meil perarstid vahelduvad ja oma õiget nagu polegi…\”

Tundub, et oled ka ise püsimatu ja otsustusvõimetu. Alusta sellest, et vali omale kindel perearst (teda võib ka teiste muredega vaja minna) ja tema suunab edasi vajalikele uuringutele. [/tsitaat]
paljudes väiksemates kohtades ei ole paraku mingit valikuvõimalust, kui just ei taha 50+km kaugusel hakata arsti juures käima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

psühhiaatri vastuvõtule saab ilma perearsti suunamiseta.
pane lapsele psühhiaatri aeg kinni, tee seda kohe, arstid puhkavad suvel. ehk saate siiski veel suvel jutule. diagnoosimine võtab ka aega.

apteegis võid omega-3 sisaldusega toidulisandeid uurida, neid on ka päris lastevariante, aitavad kaasa keskendumisele ja tähelepanuvõimele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Koolilaps Kui kahtlustan lapse hüperaktiivsust?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.