Esileht Ilu ja tervis Kui kallis juureravi tänapäval on?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: Kui kallis juureravi tänapäval on?

Postitas:

Pole 2a. hambaarstil käinud, tookord läks juureravi maksma ~40,- ühe korra eest. Mis need hinnad nüüd tänapäeval on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.01 15:26; 07.01 21:54; 10.01 20:27; 10.01 23:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaarli hambapol. 500 eurot 1 tagumine hammas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuttava hambaarsti juures läks tarkusehamba juureravi + plommimine 180 eurot

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tuttava hambaarsti juures läks tarkusehamba juureravi + plommimine 180 eurot [/tsitaat]No mul ei ole tuttavat hambaarsti, maksta tuleks ikka täie hinnaga. 🙂 Huvitab et kas ~300,-eurisest palgast jaguks, et esimene ajutine täidis ära lasta panna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.01 15:26; 07.01 21:54; 10.01 20:27; 10.01 23:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitu korda tuleb käia ja iga kord maksad, nii et ka väiksema palgaga saab osade kaupa ära majandada.

Aga kas selle kalli ravi eest ka mingi garantii on või öeldakse, et töö on tellija materjalist?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.01 21:57; 09.01 23:08; 10.01 19:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole vist mingit garantiid. Minul tehti juureravi ära, selgus, et põletik ikka alles, katkuti taas lahti ja jälle otsast peale. Juureravi on päris keeruline, ega iga arst seda väga hästi teha ei oskagi, aga ega nad seda sulle ütlema ei tule.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käin praegu juureravi tegemas ühe hambaga. Esimene kord tehti pilt, puhastati juurekanalid ja pandi rohi sisse ning prooviplomm peale ning siis läks umbes 100 eurot. Pärast seda olen käinud pool aastat pea iga kuu ning tehakse pilt ja vahetatakse rohi (mul selline juhus, kus rohi ära kaob sealt kanalist) ning maksan iga kord ca 35 eurot. Viimastel kordadel pidavat olukord juba päris hea olema ja hammas seisab veel paar kuud jälgimisel ning kui kõik kombes, siis lubati aprilli alguses hammas kinni panna. Siis vist läheb ikka 200 eurot ära ma arvan. Seega, eks oleneb kui pikalt seda juureravi peab tegema. Ma olen neid 35 euroseid kordi juba 5-6 korda teinud ning seega läheb kõik kokku selle hamba peale üle 500 euro. Varem on mõnda hammast ravitud ja on piisanud ühest korrast rohuvahetamisest ning siis võib isegi poole vähem minna kokku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Visiiditasu tuleb ka maksta esimesl korral, see peaks pool aastat kehtima.Kõigepealt tehakse Röntgen-ülesvõte, siis süstetuimestus, siis hakatakse kanaleid laiendama. Asetatakse rohi ja ajutine täidis. Kui järgmisel visiidil hammas endast märkui ei anna täidetakse juurekanalid ja astetatakse valguskõvastuv täidis. Kui hammas annab endast märku, vahetatakse rohi ja asetatakse ajutine täidis.
Hind sõltub mitut juurekanalit on vaja lainedada, ravida. Igal hambaravil on ka hinnakiri, sealt saad ka hinna kokku kalkuleerida ja oma raviarstiga raviplaan koostada.

Umbes,

Visiit (iga 6 kuu järel)6.-
Röntgen-ülesvõte 8.-
1 juurekanali avamine, laiendamine 37.-
Iga järgneva kanali avamine, laiendamine
39.-/46.-
Vahepanus + ajutine täidis
21.-
1 juurekanali täitmine
18.-
Iga järgneva kanali täitmine
19.-/24.-

Lisaks kui on,
Vana täidise eemaldamine 8.-

saad valida kas Keemiliselt kõvastuv
27.-
Valguskõvastuv
40.-

Kalkuleeri kokku umbkautselt…korraga sa ei maksa kõige kallim on esimene kord, rohu vahetus ei ole kallis ja lõpus täitmine koos täidisega.

Edu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

minu hambaarst ütles, et ca75% juureravidest tegelikult ebaõnnestuvad – kanaleid ei ole võimalik lõpuni täita ja probleemid hambaga jätkuvad. Aga kuna alternatiivi ka eriti pole, siis on see siiski esimene valik, sest see lükkab oma hambast ilmajäämist vähemalt edasi. Mõnikord koguni nii pikalt, et piisab elu lõpuni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus Teie küll hambaarstil käite?Hindasid vaadates 🙂
Mina sain just juureraviga lõpule.Kõige tagumine ja keerulisem hammas oli.
Esimene kord maksin 48eur+visiiditasu,teinekord ka midagi 48eur ringis,kolmas kord,kui sain plommi maksin natuke üle 65eur.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kus Teie küll hambaarstil käite?Hindasid vaadates 🙂
Mina sain just juureraviga lõpule.Kõige tagumine ja keerulisem hammas oli.
Esimene kord maksin 48eur+visiiditasu,teinekord ka midagi 48eur ringis,kolmas kord,kui sain plommi maksin natuke üle 65eur.[/tsitaat]

Kus sa nii soodsalt saad? Siira huviga küsin, sest endal vaja ka see asi ära teha, aga oma arst on hullult kallis 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hmmm, mul läks ka juureravi mingi 70 kui ma õigesti nüüd mäletan? Pärnus käisin.
Aga ma täpselt ei tea, mul tehti terve suu plommide vahetus ja mõned uued pisiparandused, kokku läks 650 eurot :S Kusjuures juureravi oligi ainult see üks. Mul jube kehvad hambad :S

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]minu hambaarst ütles, et ca75% juureravidest tegelikult ebaõnnestuvad – kanaleid ei ole võimalik lõpuni täita ja probleemid hambaga jätkuvad. Aga kuna alternatiivi ka eriti pole, siis on see siiski esimene valik, sest see lükkab oma hambast ilmajäämist vähemalt edasi. Mõnikord koguni nii pikalt, et piisab elu lõpuni.[/tsitaat]
Hm, nii lühikest elu ei tahaks küll elada.
Kui juureravi ebaõnnestub, ega siis üle 5 a väljatõmbamiseni ei lähe.

Müstilised summad ja mingit garantiid ei olegi. Pigem siis kohe hammas välja tõmmata, milleks riskida teades, et kinniplommitud hamba alla varem või hiljem nagunii põletik tuleb?
http://www.telegram.ee/toit-ja-tervis/hambaravi-luubi-all-juurekanali-poletikust-sudamehaiguste-ja-vahini#.Us8Plvsat8E

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.01 21:57; 09.01 23:08; 10.01 19:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ca 200 eurot mitme visiidi peale kokku, aga hambaarst hoiatas ka kohe alguses selle hinna suhtes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kus Teie küll hambaarstil käite?Hindasid vaadates 🙂
Mina sain just juureraviga lõpule.Kõige tagumine ja keerulisem hammas oli.
Esimene kord maksin 48eur+visiiditasu,teinekord ka midagi 48eur ringis,kolmas kord,kui sain plommi maksin natuke üle 65eur.[/tsitaat]
Ainuüksi korralik valguskõvanev täidis maksab rohkem kui sinu toodud 65¤. Hind sõltubki materjalidest ja juureravi paljuski sellest mitut otsikut arst iga juurekanali jaoks kasutan ja mitu kanalit on vaja ravida. Tagumistel hammastel on kanaleid 4 tk ja nende ravi läheb eriti kalliks. Minul läks viimati tagumise nelja kanaliga hamba ravi maksma ligi 600 ¤.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ainuüksi korralik valguskõvanev täidis maksab rohkem kui sinu toodud 65¤. Hind sõltubki materjalidest ja juureravi paljuski sellest mitut otsikut arst iga juurekanali jaoks kasutan ja mitu kanalit on vaja ravida. Tagumistel hammastel on kanaleid 4 tk ja nende ravi läheb eriti kalliks. Minul läks viimati tagumise nelja kanaliga hamba ravi maksma ligi 600 ¤.[/tsitaat]
Aga see on ju lihtsalt kohutav! Kust võtavad tavapalka saavad inimesed sellised summad?
Teatud vanuses hakkavad hambad kõik korraga lagunema ja teoreetiliselt sellel perioodil peaksid inimesed kogu oma palga viima ainult hambakliinikutele. See ei ole ju majanduslikult võimalik.
Ja võtta laenu teadmata, kas juureravist üldse kasu on?
Ei, tänan. Majanduslikult on otstarbekas lasta tagumised hambad, kui nad juureravi vajama hakkavad, välja tõmmata. Las kliinikud ravivad pealegi soomlasi edasi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.01 21:57; 09.01 23:08; 10.01 19:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Hm, nii lühikest elu ei tahaks küll elada.
Kui juureravi ebaõnnestub, ega siis üle 5 a väljatõmbamiseni ei lähe.

Müstilised summad ja mingit garantiid ei olegi. Pigem siis kohe hammas välja tõmmata, milleks riskida teades, et kinniplommitud hamba alla varem või hiljem nagunii põletik tuleb?
http://www.telegram.ee/toit-ja-tervis/hambaravi-luubi-all-juurekanali-poletikust-sudamehaiguste-ja-vahini#.Us8Plvsat8E%5B/tsitaat%5DKüll hambaarstid selliste artiklite peale tagajalgadele tõusevad. 😛 Nende kallis raha jääb siis ju saamata kui inimesed hakkavad muudkui tagumisi hambaid välja tõmbama. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.01 15:26; 07.01 21:54; 10.01 20:27; 10.01 23:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ainuüksi korralik valguskõvanev täidis maksab rohkem kui sinu toodud 65¤. [/tsitaat]

mul on viimasest juureravist (2013a) t¨ekid alles ja vaatasin nüüd järgi.
ja summad on sellised:
11märts – 44,10; 11aprill 32,55; 16mai 43,05: 20juuni 49,35
viimane kord pandi ka plomm, see on seal hinna sees lisaks süstile ja röntgenile.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.01 20:57; 24.04 20:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Ainuüksi korralik valguskõvanev täidis maksab rohkem kui sinu toodud 65¤. Hind sõltubki materjalidest ja juureravi paljuski sellest mitut otsikut arst iga juurekanali jaoks kasutan ja mitu kanalit on vaja ravida. Tagumistel hammastel on kanaleid 4 tk ja nende ravi läheb eriti kalliks. Minul läks viimati tagumise nelja kanaliga hamba ravi maksma ligi 600 ¤.[/tsitaat]Sorry, mul peaks olemas otsatte kirjutatud suurelt LOLL kui ma juureravi eest nii palju maksaks – eriti veel kui tegu on ajutise mõttetusega …

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.01 15:26; 07.01 21:54; 10.01 20:27; 10.01 23:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina just uurisin oma arstilt, et mis maksaks alumise purihamba (3 juurt) juureravi ning sain vastuseks, et 150-180 eurot. kusjuures tegemist on keskmisest kallima kliinikuga

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.01 23:32; 12.01 23:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

just lõpetasin esihamba juureravi, üks kanal. raha läks kokku ~200¤, s.h rohu vahetamine 5x ja lõplik valguskõvastuv plomm.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mullu oi artikkel hambaravi hindadest, odavaim olevat tartus veerikul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mullu oi artikkel hambaravi hindadest, odavaim olevat tartus veerikul.[/tsitaat]
see veeriku vanatädi kasutab 80ndatest pärinevat puuri 😀 arvatavasti on ka täidised samast ajast

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.01 23:32; 12.01 23:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu läks juureravi kolme juurekanaliga hambal maksma 203 eurot. Kokku kolm visiiti. Kahel esimesel pani rohtu ning kattis ajutise täidisega, kolmandal visiidil sain hamba korda ja peal on valguskõvastuv täidis. Kuna oma hambast oli selleks hetkeks üsna vähe järele jäänud, siis tuli hammast nö veidi ehitada ja sellest ka selline hind. Käisin Tartus Judent hambakliinikus ja jäin väga rahule.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kaua juureravi ajaliselt kestab? Loen siit, et iga visiidi vahele jääb umbes 1 kuu. Miks nii pikk aeg, kas selleks, et rohi mõjuks? Kas keegi on lühema ajaga ka hakkama saanud, näiteks 2 visiidiga nädalase vahega?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

selleks, et kulusid hajutada.
ja näiteks minu arstil ei oleks nädala pärast ühtegi vaba aega pakkuda, ta selline populaarne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.01 20:57; 24.04 20:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks juureravid odavates kohtades ebaõnnestuvad?. Sest kasutatakse ajast ja arust seadmeid ja materjale ja ei kasutata mikroskoopi. Kui teile tehakse juureravi ilma mikroskoobita, keerake kohe sellele arstile selg ja põgenege tuhatnelja! Ilma mikroskoobita isegi EI NÄE kõiki juurekanaleid, rääkimata nende laiendamisest, rohu sissepanemisest ja puhastamisest. Loomulikult siis on tulemuseks null. Ja sel juhul on mitmeid kordi makstud 40 eurot (mis alguses tundus sääst) ju täiesti mahavisatud raha, lisaks kahjustub kogu organism põletiku tagajärjel ja lõpuks vajab see hammas ikka korraliku arsti juures ravi või väljatõmbamist.
Hambaravi ei ole koht, kus tuleks otsida ainult kõige odavamat hinda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma lähen suisa närvi selle sõna peale. Mul on mitmel hambal tehtud juureravi ja ikkagi on lõpuks välja tõmmatud jutuga, et hammas ei allunud ravile ja midagi pole teha. 5 korda võeti see hammas lahti ja jälle rohi sisse. Need mitmeid kordi parandatud hambad lagunevad laiali ja see hammas ei ole iialgi nii tugev, kui on oma naturaalne hammas. Põhimõtteliselt ütlen enda kogemuste põhjal, et ei saagi sellise hambaga enam närida. Miks lollitatakse inimesi? See tuleks ära lõpetada ja hambaarstid peaksid hakkama ka garantiid andma. Kui ei saa oma tööga hästi hakkama ja kallis raha on makstud, aga hammas laguneb ikkagi laiali, siis tuleks teha vähemalt tasuta uuesti. Ehk peab mõnda aega vähemalt vastugi. Kohutav, millised summad on hambaarstidele viidud ja lõpuks maksa veel selle eest ka, et välja tõmmatakse ja siis nuta ja mõtle, et kust see raha veel võetakse, et implantaat panna. Ja ma ei ole käinud odavates kohtades.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma lähen suisa närvi selle sõna peale. Mul on mitmel hambal tehtud juureravi ja ikkagi on lõpuks välja tõmmatud jutuga, et hammas ei allunud ravile ja midagi pole teha. 5 korda võeti see hammas lahti ja jälle rohi sisse. Need mitmeid kordi parandatud hambad lagunevad laiali ja see hammas ei ole iialgi nii tugev, kui on oma naturaalne hammas. Põhimõtteliselt ütlen enda kogemuste põhjal, et ei saagi sellise hambaga enam närida. Miks lollitatakse inimesi? See tuleks ära lõpetada ja hambaarstid peaksid hakkama ka garantiid andma. Kui ei saa oma tööga hästi hakkama ja kallis raha on makstud, aga hammas laguneb ikkagi laiali, siis tuleks teha vähemalt tasuta uuesti. Ehk peab mõnda aega vähemalt vastugi. Kohutav, millised summad on hambaarstidele viidud ja lõpuks maksa veel selle eest ka, et välja tõmmatakse ja siis nuta ja mõtle, et kust see raha veel võetakse, et implantaat panna. Ja ma ei ole käinud odavates kohtades.

Toetan, sest iga arst kiidab ikka ennast ja oma tööd ja tihtipeale väiklasem laidab teise oma. Tavakodanik ei ole võimeline reaalset hinnangut hambaarsti tööle andma, seega saab iga hambaarst kinnitada, et tema tegi parima töö, aga hammas oli vilets ja tuleb ikka väljatõmmata. Samas toidab ta edukalt ära nii ennast kui ka tasub kabineti üüri. Garantii peaks oma tööle ikka olema, teised arstid kõik vastutavad oma töö ja valede ravivõtete eest nii et tolmab, hambaarstid kehitavad õlgu. Samas teevad ette leivatüki ortodontidele. Töö on kõikidel arstidel tellija materjalist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin hiljuti juurepõletikuga hambaarsti juures. Hambaarst võttis kanalid lahti, puhastas ära, pani rohu sisse ja ütles, et see ei ole hästi tehtud töö ning tema vahendid ei võimaldagi keerulisi kanaleid korralikult teha. Edasi saatis ta mind arsti juurde, kes ongi spetsialiseerunud juurekanalitele ning töötab mikroskoobiga. Siiani on mul läinud 300 eurot.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )


Esileht Ilu ja tervis Kui kallis juureravi tänapäval on?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.