Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kui kaotaksite töö, mida ainsana oskate, aga uut tööd ei leia?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )

Teema: Kui kaotaksite töö, mida ainsana oskate, aga uut tööd ei leia?

Postitas:
Kägu

Kuidas toimiksite, kui kaotate töö, mida olete pikalt, nii 15-20a teinud, aga uut samasugust tööd ei leia?

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Läheksin muule tööle, mida antakse. Valiksin nende seast paremini maksva ja huvitavaima (kui üldse midagi huvitavat on). Õpiksin selle selgeks.

N60

+19
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

See peab ikka päris eriline inimene olema, kes kohe mitte midagi muud teha ei oska kui vaid seda ühte tööd, mida seni teinud. Lihttöid, mille puhul on väljaõpe tund-paar tööle asumisel, oskab ja saab tavaline terve mõistuse ja füüsisega inimene ju ikka teha. Isegi siis saab, kui mõistus või füüsis väga hea pole.
Aga kui tõesti selline inimene oleksin, eks siis peaksin midagi uut õppima hakkama. Töötukassa loodetavasti suunab näiteks puhastusteenindajate kursustele.

Kui aga mõtled, et samasuguse spetsialiseerumise tasemega muud tööd ei oska teha, siis on 2 varianti: teha midagi lihtsamat, milleks pole erilisi oskusi vaja või midagi uut õppima asuda. Esimese variandi puhul on alati võimalik tasapisi uuesti karjääriredelil tõusta, selleks vajalikke oskusi töö käigus omandades.

+9
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kui raha oleks vaja, siis loomulikult teeksin mõnda muud tööd. Maailmas töökohti küll, kuhu ei ole mingeid spetsiaalseid oskuseid või teadmisi vaja ja mida saab töö käigus õppida.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kas keegi tooks näiteid ka nendest töödest, mida ruttu ja lihtsalt ära saab õppida? Tihti öeldakse, et oh, lähen koristajaks. Ma armastan küll puhtust ja korda, igapäevase puhtuse hoidmisega saan enam-vähem hakkama, aga sellised suurpuhastused, kus tuleb plekke ja vuugivahesid nühkida, ajavad mind täitsa masendusse. Ka koristan ma väga aeglaselt, ei kujuta ette, et suudaksin sellega leiba teenida ka pärast väljaõpet. Üldse pole ma käelistes tegevustes väga osav. Ise olen mõelnud, et kui peaksin oma praeguse töö kaotama, mida olen eluaeg teinud, ei oleks vist muud varianti, kui poodi või hulgilattu riiulitele kaubapaigutajaks minna.

+17
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas keegi tooks näiteid ka nendest töödest, mida ruttu ja lihtsalt ära saab õppida?

Kassapidaja/klienditeenindaja, administraator, postiljon, köögiabiline, lüpsja, autopesija, saalitöötaja/laotööline, liinitöötaja, kojamees, toidukuller, taksojuht (juhiloa olemasolul), (abi)kasvataja lasteasutuses jne jne.

+5
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on lähisugulane, kes koondati asutusest, kus ta töötas 20 aastat (riigifirma ja ülimalt spetsiifiline eriala). Koos temaga koondati veel hulk inimesi. Tegid oma firma ja läksid koos klientidega. Ka nii saab!

+14
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Praegu on töökohtadega nii halvasti. Ja ei vastata. Kui siis mingi eriti madala palgaga töökoha saab, kus on eesmärgiks mingi töö tegemine et päev õhtusse saaks. Ära sellega küll ei ela

+4
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on lähisugulane, kes koondati asutusest, kus ta töötas 20 aastat (riigifirma ja ülimalt spetsiifiline eriala). Koos temaga koondati veel hulk inimesi. Tegid oma firma ja läksid koos klientidega. Ka nii saab!

Hakkajad inimesed, väga tore lahendus kokkuvõtteks.
Kui senine töö nõuab mingeid väga erilisi oskusi ja teadmisi väga kitsal erialal ja seda on tehtud nii kaua, siis ollakse väga hinnatud spetsialist tõenäoliselt. Eriti kui tegemist näiteks reaalalaga siis on nagu eriti nõme minna kuhugi pakke tõstma.
Sellised leiavad kiiresti uue töö võibolla veidi teise suunitlusega, aga kindlasti leiab erialase või siis lahendatakse asi nii nagu tsiteeritud postituses.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis alal selline riigifirma tegutseb kelle tegevuse saab eraettevõttena üle võtta ja kliendid eraettevõttelt teenust edasi ostavad?

+11
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis alal selline riigifirma tegutseb kelle tegevuse saab eraettevõttena üle võtta ja kliendid eraettevõttelt teenust edasi ostavad?

Uudishimu lühendab eluiga! Ära uuri nii palju asju korraga.

0
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas keegi tooks näiteid ka nendest töödest, mida ruttu ja lihtsalt ära saab õppida?

Kassapidaja/klienditeenindaja, administraator, postiljon, köögiabiline, lüpsja, autopesija, saalitöötaja/laotööline, liinitöötaja, kojamees, toidukuller, taksojuht (juhiloa olemasolul), (abi)kasvataja lasteasutuses jne jne.

Ruttu ja lihtsalt saavad kiisud poegi. Ka need alad vajavas õppimist ka ja ei pruugi nii mõnelegi lihtsad olla. Muidu poleks Eestis ühtgi kodutut ega prükkarit.

+6
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

pakuks, et see võis olla nt eesti energia, kus liiniehitajad koondati ja need siis tegid erafirma ja hakkasid mingeid elektritöid tegema. või veevärgi mehed tegid oma torutöödefirma.
mingi riigiasutuse ja ametnike puhul ei suuda küll välja mõelda, et keegi läheks ja võtaks nt maksuametist või politseist lahkudes kliendid kaasa ja hakkaks teenust pakkuma

+9
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

mis see nii spetsiifiline töö on siis? oled ajukirurg? sel juhul läheksin tööle välismaale. kui tegelikult oled turvavööde stantsija, siis hakkaksin stantsima mingeid muid jubinaid. ja kui tahad asjalikke vastuseid, siis on elementaarne, et kirjutad veidi teemat lahti.

+5
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

pakuks, et see võis olla nt eesti energia, kus liiniehitajad koondati ja need siis tegid erafirma ja hakkasid mingeid elektritöid tegema. või veevärgi mehed tegid oma torutöödefirma.

mingi riigiasutuse ja ametnike puhul ei suuda küll välja mõelda, et keegi läheks ja võtaks nt maksuametist või politseist lahkudes kliendid kaasa ja hakkaks teenust pakkuma

kas maksuametis ja politseis tehakse spetsiifilist tööd

+1
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hakkaksin kodukoristajaks alguses.

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ruttu ja lihtsalt saavad kiisud poegi. Ka need alad vajavas õppimist ka ja ei pruugi nii mõnelegi lihtsad olla. Muidu poleks Eestis ühtgi kodutut ega prükkarit.

Mul on üks tuttav (elas aastaid samas külas), kes on erakordselt aeglane, keskharidusega ajast, kui see oli kohustuslik (ehk, kui poleks kohustuslik olnud, tal seda poleks), vanem pealekauba ja mitte eriti esindusliku välimusega. Ainsad boonused tema puhul on viinavea puudumine ja ausus, ei suitseta ka. Ja väga ebalevalt kandideeris ta kassapidajaks, arvates, et esiteks teda ei võeta (0 teeninduskogemust), teiseks, et tema seal hakkama ei saa, et nii jube keeruline olla. No paar kuud hiljem küsisin, et kuidas läheb ja tema teatas rõõmsalt, et töötabki kassapidajana, midagi keerulist ei ole ja talle täiesti meeldib.

Kodutud ja prükkarid on seda omal valikul, tavaliselt on põhjuseks viinaviga.

+11
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sellest listist ma äkki kassapidajana või taksojuhina tuleksin toime? Igasugused jalgadel tööd ei sobi, sest mul on jalad haiged. Haigete jalgadega postiljon või abikasvataja ei saa ju hakkama. Administraatori tööga saaksin ehk ka hakkama, aga sinna otsitakse pigem nooremaid ja ilusamaid (või on mul eelarvamused?). Lüpsja? Ma ei kujuta ette, mis eeldused selleks tööks on (kas peab palju jalgadel olema?) ning kas mu kodust mõistlikul kaugusel kuskil sellist tööd saada on.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mina kui elupõline kontorirott püüdsin ka hädaga pea 20 aastat tagasi lihttööd leida.
Leidsin ridamisi:
R-kioskis-nädala vist pidasin vastu-varahommikune ärkamine ei ole minu teema
Reklaame kandsin 2 päeva laiali-siis tuli neid eriti suur kogus ja loobusin
Asutustesse lõunasööke tegevas firmas tegin omlette-tegin vist liiga häid, neid hakati jube palju tellima. Raskeks läks (pidi 4 panniga, tohutu kiirusega tegema). Lisaks tuli aegajalt joosta tulise pliidi äärest külmkambrisse (mitte külmkapp, vaid jäine suuuuur ruum) otsima midagi mida välimuse põhjal haarata ei osanud, vaid pidin silte lugema. Jäin haigeks ja tulin ära. sai vist nädal oldud.
Kartulikrõpsude laos liimisime kahte pakki kokku+reklaam külge, see oli heas seltskonnas mõnus töö. Aga seda oli kahjuks ainult ajuti.
Käisin müüjaid ja muid teenindajaid kontrollimas. Odav ja tüütu. Mitmeleheküljeline korduvate küsimustega ankeet tuli täita.
Käisin kodudes küsitlemas, see oli täiesti tasuv, aga tööd oli ainult ajuti.
Jagasime kodudesse kassi-ja koerasöögipakke laiali+täitsime ankeete. Jälle tasuv, aga ajutine töö.
Püüdsin ka tõsiseid tehasetöid leida, aga kordagi ei kutsutud isegi vestlusele.

Siis naeratas õnn ja pääsesin ühe kontorilaua taha.

+10
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Läheksin koolitusele/kooli ja õpiksin uue ameti, oskuse. Mõtleksin läbi, kas mul on mingi hobi, mida hästi oskan. Mõni põnev idee? Hakkaksin eraettevõtjaks.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Haigete jalgadega kontorirotile sobiksid veel ju sellised töötüübid nagu andmesisestaja/analüütik, telefonioperaator (dispetser, no telefonimüügiagendiks ei soovita) kohad ka. Palju asju saab teha arvutis, millealane elementaarne oskus peaks kontoriinimesel olema nagunii olemas.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mida see kontoritöö päris tähendab? Nendel kontoritöötajatel peab olema ju ka mingi ametinimetus? Miks seda kunagi ei öelda?
Teemast. Oleneb asjaoludest paljudest. Sina oled sina ja mina või tema on teised. Kui sinust jutt, siis oleneb vanusest. Uue oskuse õppimine ei tähenda iga korda ülikooli. On olemas kursused, mida annab töötukassa või mida saad ise raha eest võtta ametikoolides või mida seal tasuta antakse. Oleneb kohast, kus elad ja mida seal on pakkuda, kui suur on valik tööandjate ja kursuste poolel.
Kui palju on võimalik valida seda koolitust-kusrust või uut tööd sinu eelmise ameti ja oskustega võrreldes, kui ligilähedale, et neid ära kasutada?
Kui valid uut õpet või kohta, siis ikka selle poole kaldu, milles oled tugevam ja mis huvitab. Kui pole midagi sellist valida, siis suured tehased ja tootmised on kohandatavad enamusele.
Kui kodus ei pea olema(lapsed suured, elad üksi) siis võib inimene minna ka mujale, kaugemale ilma. Võid ka ise otsida ja kuulutada, et hoiad näiteks lapsi või koristad.
Kui jutt minust, et mida mina teeksin, siis mina olen sinust vanem. Ja olen olenud erinevatel ametitel. Praegu minu tervis ei luba kõiki kohti enam võtta vastu, sest ei suuda üle tunni aja järjest liikuda ega seista.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Haigete jalgadega kontorirotile sobiksid veel ju sellised töötüübid nagu andmesisestaja, telefonioperaator (depietser, no telefonimüügiagendiks ei soovita) kohad ka. Palju asju saab teha arvutis, millealane elementaarne oskus peaks kontoriinimesel olema nagunii olemas.

No andmesisestaja oleksin ma (haigete jalgadega kontorirott, mis minu puhul tähendab IT projektijuhi ametit) vabalt. Noorena just selle tööga alustasin. Aga tänapäeval tehakse ju kõik andmesisestus kohe jooksvalt ära. Eraldi andmesisestajaid väga ei palgata. Jah, telefonioperaator sobib ka, kui eesti ja inglise keelest piisab ja sellise koha leian.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul sama jama, 25 aastat töötasin väga spetsiifilisel alal, mille kohti nt Tartus rohkem pole. 20 aastat tagasi lõpetasin majanduse, aga töötasin muul alal ja õpitust ei mäleta absoluutselt mitte midagi.
Vaatan ka pakkumisi, aga igal erialal on vaja teada spetsiifikat, küll programme jne.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sellest listist ma äkki kassapidajana või taksojuhina tuleksin toime? Igasugused jalgadel tööd ei sobi, sest mul on jalad haiged. Haigete jalgadega postiljon või abikasvataja ei saa ju hakkama. Administraatori tööga saaksin ehk ka hakkama, aga sinna otsitakse pigem nooremaid ja ilusamaid (või on mul eelarvanused?). Lüpsja? Ma ei kujuta ette, mis eeldused selleks tööks on (kas peab palju jalgadel olema?) ning kas mu kodust mõistlikul kaugusel kuskil sellist tööd saada on.

Eks iga töökohaga leiab põhjendusi, miks see ikka sellele või teisele ei sobi (ülalpool välja toodud kodutud jne). Ja ongi ka puudega inimesi, kes tõesti ei saagi muud tööd teha kui kaitstut või toetatut (kui sedagi). Minu mõte nende ametikohtade välja pakkumisega oli suunatud pigem sellele, et kui keegi on 20 aastat mingit ühte tööd teinud (eriti kui see on mingi spetsiifilisemat oskust/haridust vajav töö), siis see inimene tõenäoliselt päris tuutu ei saa olla ja minu poolt välja toodud ametikohad, meeldib see siin mõnele või mitte, aga ei ole väga kõrget haridust või erioskusi vajavad ning on üldiselt töö käigus õpitavad.

Kui sul on olemas juhiluba, mida sul ilmselt on, kui sa taksojuhina ennast näeksid, siis on sul juba oluliselt kergem tööd leida. Ka osad postiljonid tänapäeval veavad posti autoga -jään nüüd küll vastuse võlgu, mis spetsiifika neil on, et nad autot kasutada saavad, aga Omniva autodega vuhivad ringi. Administraatoriks ei pea ka just sinna firmasse kandideerima, kus esinduslikku välimust otsitakse. Administraatorid on ka muudes asutustes kui ilusalongides ja spordiklubides, võib olla ka nt mingi “valvelaua töötaja” vms nime all (nt koolides jne). Lüpsja tööga ma ka nii hästi kursis ei ole, aga nii palju kui olen kuulnud, siis tänapäeval ei pidavat see enam füüsiliselt eriti raske töö olema, kogu töö teevad ju ära masinad.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sellist olukorda aitab ennetada õppimine. Mul nt on baka ja magister erinevatel erialadel ja hetkel töötan üldse kolmandal erialal.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eks iga töökohaga leiab põhjendusi, miks see ikka sellele või teisele ei sobi (ülalpool välja toodud kodutud jne). Ja ongi ka puudega inimesi, kes tõesti ei saagi muud tööd teha kui kaitstut või toetatut (kui sedagi). Minu mõte nende ametikohtade välja pakkumisega oli suunatud pigem sellele, et kui keegi on 20 aastat mingit ühte tööd teinud (eriti kui see on mingi spetsiifilisemat oskust/haridust vajav töö), siis see inimene tõenäoliselt päris tuutu ei saa olla ja minu poolt välja toodud ametikohad, meeldib see siin mõnele või mitte, aga ei ole väga kõrget haridust või erioskusi vajavad ning on üldiselt töö käigus õpitavad.

Jah, õpitavad need ametid ilmselt on. Valisin neist välja lihtsalt need, millega arvan, et võiksin hakkama saada. Kas neile ka reaalselt pääseksin, ei tea. Kassapidajaid küll vist otsitakse ikka, sinna võiks ikka pääseda.

Kui sul on olemas juhiluba, mida sul ilmselt on, kui sa taksojuhina ennast näeksid, siis on sul juba oluliselt kergem tööd leida. Ka osad postiljonid tänapäeval veavad posti autoga -jään nüüd küll vastuse võlgu, mis spetsiifika neil on, et nad autot kasutada saavad, aga Omniva autodega vuhivad ringi. Administraatoriks ei pea ka just sinna firmasse kandideerima, kus esinduslikku välimust otsitakse. Administraatorid on ka muudes asutustes kui ilusalongides ja spordiklubides, võib olla ka nt mingi “valvelaua töötaja” vms nime all (nt koolides jne). Lüpsja tööga ma ka nii hästi kursis ei ole, aga nii palju kui olen kuulnud, siis tänapäeval ei pidavat see enam füüsiliselt eriti raske töö olema, kogu töö teevad ju ära masinad.

Maapiirkondades sõidavad postiljonid autoga ja siin ma ka elan, nii et ses mõttes võiks võibolla isegi sobida. Õnneks mu põlved ei valuta, nii et autosse istumine ja välja ronimine väikeste ajavahemike järle ei ole probleem. Tean ühte, kes peale proovipäeva autoga postiljonina sellest loobus, sest liigesehaigel hakaks liiga põvedele. Minul põlvelligestega ok, nii et jah, postiljon võiks teoorias ka sobida.

Ja lüpsja puhul tean ma ka seda, et väga füüsiline enam ei ole, aga kui palju on, seda ei kujuta ette. Kunagi kauges nooruses olen ämmal lüpsta aidanud, st puhastasin udaraid, ämm siis pani masina alla. Tänapäeval see enam nii ei käi, aga kuidas käib, ma ei tea. Oleks päris huvitav uurida.

Hetkel küll minu heietused teoreetilised, mul on ju töö olemas veel. Aga vanus kasvab (olen 50+) ja ma ise näen, et ma ei jaksa noorte projektijuhtidega võrdväärselt enam vaimustuda ja kepselda. Seega oht mingil hetkel mittesobivaks muutuda üsna reaalne, seepärast seda teemat nii huviga jälgingi. Olen paaril korral proovinud ka ametit vahetada ja kandineerinud analüütkuks, paraku pole sinna saanud. Proovitööd teen ära, vestlusele saan ka, aga valitakse keegi teine. Nii et kui häda käes peaks olema ühel hetkel, siis pean tõesti nende lihtsalt ära õpitavate ja senisest töökogemusest kaugete ametite pelae mõtlema.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kummaline, et riigisektor ei oska end kaitsta. Kui mõni erafirma töötaja oleks nii teinud oleks ammu kohtuasi kaelas.
Aga teemasse. Sellise asja vastu aitab kui teha erinevaid asju erinevatel töökohtadel sh ka suurema ettevõtte siseselt liikuda. Vajadusel tuleb ka elukohta vahetada.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

ma vist saaksin enamus nende töödega hakkama, lüpsjat kui selilst ehk tänapäeval enam ei eksisteeri, pigem peaksid oskama arvuti peal opereerida ja lasteaeda vist ka ei saa ilma erihariduseta?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sellist olukorda aitab ennetada õppimine. Mul nt on baka ja magister erinevatel erialadel ja hetkel töötan üldse kolmandal erialal.

Üldiselt need kasutamata magister ja baka ei päde ju. Kui mina tööandjana peaksin kedagi palkama ja teised on veel kehvema erialase taustaga kui sinu 10+ aastat tagasi tehtud kraad, millel töökogemus kasin, siis muidugi saaksid tööd, aga kui keegi töökogemusega ja ilma erihariduseta võtta oleks, siis tõenäoliselt palkaks tema. Näen oma erialal, kuidas kunagised kursusekaaslased, kes erialal ei tööta, palkavad endale inimesi, kes on pädevad sel alal, mida palkaja kunagi õppinud on. Mul endal ka kaks haridust, esimesega seotud alal töötasin väga ammu. Ma olen absoluutselt kindel, et kui ma kuhugi läheks kandideerima oma cum laude diplomiga, siis mind ei kutsutaks isegi vestlusele, sest kogemus on napp ja ammune.

+2
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kui kaotaksite töö, mida ainsana oskate, aga uut tööd ei leia?