Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kui kaotaksite töö, mida ainsana oskate, aga uut tööd ei leia?

Näitan 5 postitust - vahemik 31 kuni 35 (kokku 35 )

Teema: Kui kaotaksite töö, mida ainsana oskate, aga uut tööd ei leia?

Postitas:
Kägu

Mul tuttav oli mõni aeg tagasi maapiirkonnas postiljon. See tähendab, et pead sõitma iga ilmaga ja igasuguse teeoluga oma ringi läbi, pead ka kõik pakid koju viima, nt e-poest tellitud külmiku. Minu meelest tal seal mingit tõstukit polnudki, nii et naisterahvast postiljon pidi siis koos paki saajaga külmikut ubima.

Üldiselt kõik need väljapakutud ametid eeldavad ikkagi teatavat füüsilist võimekust. Kui on põieprobleemid (ülitundlik põis või pidamatus või alailma korduvad põletikud) või ärritunud sool, siis ei saa klienditeenindaja või liinitöötaja või taksojuht olla ka sel juhul, kui käed-jalad-selg korras.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma kindlasti võiks töötada koristajana ja postiljonina. Majahoidjana. Ma arvan, et pakendaja/komplekteerija tööga saan hakkama. Muuseumi/näituse valvurina. Kassapidajana ja kaupade väljapanijana. Kindlasti on neid ameteid veel ja mul pole mingit probleemi lihtsat tööd teha.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Haigete jalgadega kontorirotile sobiksid veel ju sellised töötüübid nagu andmesisestaja/analüütik, telefonioperaator (dispetser, no telefonimüügiagendiks ei soovita) kohad ka. Palju asju saab teha arvutis, millealane elementaarne oskus peaks kontoriinimesel olema nagunii olemas.

Ainuke häda, et selliste kontori-lihtöö kohtade peale on tohutu konkurents.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaatasin oma kodumaakonna töötukassa ja CVkeskuse tööpakkumisi. Need vähesed pakkumised, mille tegemisega ma füüsiliselt hakkama saaksin, nõuavad kas mingit sellist haridust, mida mul pole, või keeleoskust, mida mul pole. Nii et täpselt 0 kohta, kuhu kandideerida.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hetkel küll minu heietused teoreetilised, mul on ju töö olemas veel. Aga vanus kasvab (olen 50+) ja ma ise näen, et ma ei jaksa noorte projektijuhtidega võrdväärselt enam vaimustuda ja kepselda. Seega oht mingil hetkel mittesobivaks muutuda üsna reaalne, seepärast seda teemat nii huviga jälgingi. Olen paaril korral proovinud ka ametit vahetada ja kandineerinud analüütkuks, paraku pole sinna saanud. Proovitööd teen ära, vestlusele saan ka, aga valitakse keegi teine. Nii et kui häda käes peaks olema ühel hetkel, siis pean tõesti nende lihtsalt ära õpitavate ja senisest töökogemusest kaugete ametite pelae mõtlema.

Kas sinu haridusega mõnes koolis ei oleks võimalik töötada? Iseenesest on sul ju kogemus hea ja kui uuendustega enam nii hästi kaasas ei käi, siis teoorias saaksid ehk enda teadmisi teistele jagada. 🙂

lasteaeda vist ka ei saa ilma erihariduseta?

Lasteaia osas jään vastuse võlgu, aga Tallinna Lastekodu otsib küll pidevalt kasvatajaid ja “päevatädisid”, kus on jäänud silma, et ei ole mingeid erihariduse nõudeid. Ega need kasvatajad ka sotsiaalpedagoogi tööd ei tee ja eks füüsiliste probleemidega on jällegi raskem sellist tööd teha ja lastega sammu pidada.

0
0
Please wait...

Näitan 5 postitust - vahemik 31 kuni 35 (kokku 35 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kui kaotaksite töö, mida ainsana oskate, aga uut tööd ei leia?