Esileht Imetamine Kui kaua ainult rinnapiima

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Kui kaua ainult rinnapiima

Postitas:

Tere,
Kui kaua võib toita ainult rinnapiimaga? Beebi on 7kuune ja lisatoidust väga vaimustatud pole. Samas 6kuuselt kaalus 11kg (73cm pikk) ning ma ei ole eriti lisatoidule rõhku pannud, sest rinnaga toitmine on mugavam.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina alustasin lisatoiduga, kui laps oli 7-kuu vanune. 6-kuu kontrollis arvas arst, et laps võtab ilusasti rinnapiimaga juurde ja kui ei soovi, siis ei pea lisatoiduga veel alustama. Mul oli ka päris suur laps, nüüd on kaal seisma jäänud mitu kuud (1a6k ja 12kg).

Mina soovitaksin sul lisatoiduga alustada juba, algul ühe maitsega (kõrvitsapüree) ja pärast segatud maitsega (kartuli-juurvilja vms).
Mina ei teinud nii nagu soovitati, et nädal aega 1 toit ja järjest suurendada kogust. Mina andsin paar päeva ühte maitset, mõned päevad hiljem teist maitset ehk kiirendasin seda maitsemisperioodi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Öeldakse küll, et esimesel eluaastal on põhitoit rinnapiim ja muud sööki maitstakse. Ma arvan, et su lapse toitainevajadused on praegu veel kaetud, aga 6-7-kuuselt peaksid lapsed juba liha saama, et ei tekiks rauavaegust ja kui sa alustad lisatoiduga hiljem, siis alustad ka lihaga hiljem, sest beebi seedeelundkond ei ole valmis esimese toiduna liha vastu võtma, enne peaks harjutama kergema söögiga. Samuti peaks beebile tutvustama tükilist toitu teatud vanuses, sest muidu võib juhtuda, et ta ei tahagi seda, kui liiga hilja alustada. Jällegi, kui lisatoiduga alustada liiga hilja, siis jõutakse ka tükilise toiduni liiga hilja.

Eks see söötmine ja mäkerdamine on muidugi tüütu, aga see on vajalik, et laps sööma õpiks. Mõned emmed peavad veel mitmeaastasele lapsele toitu püreestama, sest pole õigel ajal tükilist toitu tutvustatud.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimesel eluaastal ongi muu toidu nimi “lisatoit”, sest kogused on tihti veel väikesed. Ma arvan, et lapsele maitsete tutvustamine on väga oluline ja seda tuleks kindlasti teha igapäevaselt, aga ei peaks muretsema kui laps sööb veel väikeseid koguseid, samas kosub normaalselt. Minu laps hakkas kohe isukalt lisatoitu sööma. Esimest korda pakkusin 5,5-kuuselt. Aga lapsed ongi erinevad. Kui laps suudab piisavalt sirge seljaga istuda, siis on hea aeg ka tutvustada tahkemat toitu (nn näputoitu), mida ta saab iseseisvalt katsuda ja süüa.
Osad uuemad uurimused on näidanud, et mida varem laps saab proovida ka erinevad allergeene sisaldavaid toiduained, siis seda suurema tõenäosusega ta on tulevikus tolerantne nende allergeenide suhtes ehk tal on väiksem tõenäosus erinevate toiduallergiate tekkimiseks.
Kogemus minu oma lapsega näitab ka seda, et mida varem ja erinevamaid toiduaineid tutvustad siis seda suurema tõenäosusega laps hiljem neid asju sööb. Väga keeruline on saada nt 2-aastast sööma mõnda tema jaoks võõra välimuse, maitse ja tekstuuriga toitu. Aga alla aastased või kuni 1,5a lapsed ei ole veel sellised skeptikud ja proovivad hea meelega kõike.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

6-kuuselt peaks hakkama lisatoitu pakkuma. Aga kui laps pole huviatud, ega sa talle vägisi sissetoppida saa. See tähendab, et sa ikka pakkuda iga päev ja vastavalt soovitustele tõsta lisatoidukordade arvu päevas, aga sa ei saa sundida teda mingit n kogust ära sööma. Kogemus kahe lapsega, kellest kumbi veel 8-kuuselt polnud lisatoidust üldse vaimustuses ja sõid ikka imepisikesi koguseid, kuid aastaselt oli juba 50/50 ja paar kuud hiljem oli alles ainult uneeelne rp. (läbimurre toimus mõlemil 10.-11.kuuselt).

Oh ja lisan juurde, et esimese lapsega ma muidugi stressasin meeletult selle pärast ….teisele andsin lihtsalt julgemalt rohkem näputoitu, et siis midagigi sai.

Soovitan ka pakkuda lapsele juurde näputoitu (auruttatud köögiviljad, kotletid lapsele sobiliku koostisega jne). Osad lapsed tahavad ka tõesti kiiremini vaheldumist (sellest sain teise lapsega aru alles hiljem, et ta ei söögi kaks päeva järjest sama toitu, ka 3-aastaselt mitte). Sinu puhul lapsel tuleb küll kaalu ilusti, kuid ma ütleks, et liigagi ilusti – ta on sul 1-aastase lapse kaalus ja tegelikult vajab natuke lahjemat toitu, et liiga suur kehakaal ei hakkaks liikumist, kõndima hakkamist segama. Aga jälle – kui ta ei söö, siis ta ei söö ja sa ei saa muud teha, kui pakkuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisatoiduga alustatakse just maitsetega harjumise pärast, mida rohkem erinevaid asju laps harjubq sööma, seda vähem ta hiljem toiduga pirtsutab. Ning püreede ning hiljem väikeste tükkidega toidu ning 1a+ krõbuskite söömine treenib suulihaseid, mis on rääkimiseks kasulikud. Suurem laps ei saa kõiki mineraale ja vitamiine rinnapiimast kätte, vajalik on lisa toit. Nt B12 lihast. Osad vitamiinid tulevad rinnapiimaga, aga päris kõik mitte. Lugesin, et mida varem beebi harjutada erivate maitsetega, seda vähem valiv maitsete suhtes hiljem, kõige vastuvõtlikum pidigi uute maitsete suhtes nooremana olema. Ei pea kõhtu täis söötma, lihtsalt maitsmise pärast. Ise alustasin 4,5 kuusele kõrvitsa-, lillkapsa-, suvikõrvitsa püreede andmisega. Oli suure kaaluga laps, niiet mitte kõhu täis toitmise pärast, vaid just maitsete pärast. Algul veerand teelusikat uut püreed päevas, iga päev natuke suurendades kogust. Rekord oli vist 5-6 teelusikat, mis ta üldse nõus oli korraga sööma. 5-7 päeva ühte maitset harjutada, siis järgmise maitsega uuesti teelusikatäiest alustada. Uued maitsed on head, isegi, kui põhitoit mujalt tuleb. Hiljem on ikka tahket toitu ka vaja vitamiinide, mineraalide ja suulihaste jaoks 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.06 15:10; 27.06 15:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

2 infoteksti imiku toitmisest, avanevad eraldi pdf failina:

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.aptaclub.ee/uploads/files/aptaclub-ee-kuidas-toita-tervet-imikut.pdf&ved=2ahUKEwil6NuA_aHqAhXSk4sKHQrEA3kQFjADegQIBhAB&usg=AOvVaw247w3Q4m388NQ_KI8AKTQU`

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.lastehaigla.ee/public/infotekstid/Imiku_toitmisjuhis_EST_20.12.2012.pdf&ved=2ahUKEwjDv5_G_aHqAhVJpYsKHa4pCrEQFjAAegQICBAB&usg=AOvVaw3W-lLJR_q3m76Ff1jzEZxW

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.06 15:10; 27.06 15:25;
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Imetamine Kui kaua ainult rinnapiima