Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kui kaua kannatate lamemaalastest sugulasi?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 77 )

Teema: Kui kaua kannatate lamemaalastest sugulasi?

Postitas:
Kägu

Või peretuttavaid või töökaaslasi… No et koroonat pole olemas (kuigi endal 2 lähisugulast raskelt põdenud, haiglast küll pääsenud), maskikandmist ei tohi nõuda, vaktsiiniga mürgitada ja kiibistada loomulikult ei lase  ja tegelikult pole haiglates mingit ülekoormust, sest “ma nägin ühte postituts, kus jagati kellegi postitust”.. Mis tundus ju palju usaldusväärsem kui arstide ja teadlaste jutt, mis siis, et algset postitajat sellise nimega pole ehk päriselt olemaski. Lõputud näited… Karjuv lollus, mille peale läheb süda pahaks. Kas kustutate sellised lamemaalsed oma FB-sõprade hulgast, et silmad ei peaks koguaeg seda paska nägema, ütlete neile otse, et nad on lollid nagu lauajalad, katsute asju seletada rahulikult ja fakte kasutades või koguni lõpetate reaalselt suhtlemise? Füüsiliselt valus on sellisega olla sugulane, töökaaslane, tuttav. Ja neid on meie hulgas palju. (Aitäh, hakkas kergem!)

+61
-24
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Unfollow ja ei suhtle nendega jah. Las nad olla oma mullis ja mina olen enda omas, säästab oluliselt närve.

+48
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui sul sellised sugulased on, siis pead ikka ise peeglisse vaatama minu meelest.

Ma ei tea ega tunne mitteühtki inimest ei oma suguvõsas ega tutvusringkonnas, kes arvaks, et Maa võiks lapik olla…

Mulle tundub, et see “lapikusehulllus” võib olla vaid mingite üksikute humanitaaride või boheemide diagnoos. Reaalala inimesed tunnistavad kõik, et Maa on ümmargune.

+13
-79
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Oh, mul on sama mure. Tegemist on inimestega, kellega olude sunnil väga palju pean kokku puutuma. Pole võimalik vältida ka. Aga on valus kuulata iga kord, kui halvad on maskid, kuidas lapsed surevad nende kandmise tõttu, kuidas haiglad on näitlejaid täis, arstid on lollid ja valitsus tahab kõiki suukorvistada. Ma tahaks karjuda! Aitab, ma ei jaksa enam seda saasta kuulata! Vastik, vastik on see. Kõik taolised inimesed lülitasin oma sõbralistist välja, selliseid sugulasi õnneks pole, aga siiski on tutvusringkonnas sellised inimesed. Masendus tekib.

+50
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui asi ikka üle piiri rumalaks läheb, siis kustutan jah sõbralistist ja ei suhtle rohkem. Päris lähisugulasega oleks ehk teistmoodi, seda kogemust mul pole. Siis vist lihtsalt ei räägiks sellest teemast.

+37
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kes veel naerda suudab, siis FB-is on leht Eesti Kovidioodid

+15
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kui sul sellised sugulased on, siis pead ikka ise peeglisse vaatama minu meelest.

Ta on mu sugulane, mitte minu laps: ma ei ole teda sünnitanud (talle oma geene andnud) ega kasvatanud. Miks ma peeglisse pean vaatama? Lisaks veel mingid teised tuttavad (mitte sõbrad), töökaaslased (töö selline, et puutun kokku ka erineva haridustaseme ja maailmapildiga inimestega.)

+63
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui uudisvoogu pahna tekitab, siis panen talle unfollow. Vestluses..no sõltub. Naeratan sõbralikult aga ei nooguta ja võimalusel püüan teema mujale juhtida. Nüüd sõltub teisest poolest, et kas ta saab sellest aru või mitte.

Ausalt ega kui ta lugupidavaks ei jää, siis pole vahet, kas tal on lamemaalisusprobleem või mõni muu eriline arvamus – ebameeldiv on temaga suhelda siis ju nagunii.

Kui suhe ja õhkkond on piisavalt soe, olen proovinud ka suunavaid küsimusi küsida, eesmärgiga natuke kõhklusi tekitada (ja mitte lootes, et ühe vestlusega keegi kannapöörde teeb)

+21
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

KUi nad ka lamemaalased ka tegelikult on, siis tasub igakord kui kohtub tõmmata üles teema, kuidas nn lõunapoolekeral vesi teisipidi torust välja voolab kui põhjapoolkeral. Kui nad aga pole lamemaalased, siis ära kasuta seda nimetust, oled kohe ise samas seltskonnas minu jaoks.

+12
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Maskivastaseid jm taolisi on üksikuid, see teema on ülespuhutud mull.

+2
-17
Please wait...

Postitas:
Liis T

Mul on paar lamemaalast Facebookis. Kuna nad massiliselt spämmi ei levita ning arvamust avaldavad tsiviliseeritult, ei näe põhjust reageerida.

Kunagi kui kooseluseadus kuum teema oli, siis kustusin ära umbes 5 inimest, kelle räuskamine ja sõim regulaarselt mu ajajoonele kerkisid. Ehk seetõttu mul talumatuid isikuid enam sõbralistis pole.

+21
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei ole selliseid sugulasi ega töökaaslasi. Paar kunagist koolikaaslast on liitunud lamemaalastega, näen neid FB- aga kasutan igat võimalust nende postitusi kommenteerida ja neid veenda postituste rumaluses – et näiteks surmatunnistusele ei märgita surma põhjust juba ammu, et millist kiipi siis nad külge loodavad saada, tavaliselt ei oska ka eriti seletada, mida see kiip tegema hakkab. Kui nendega suhtlema hakata – ega nad eriti vastata ei oskagi.

+24
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen juba mitu inimest sõbralistist kustutanud nendel põhjustel.

Töökaaslastega on keerulisem, peab ju igapäevaselt koos töötama ja kuula siis neid kommentaare seal. Ja vaielda nendega pole mõtet, nad ei saa nagunii aru, hakkavad veel kõvemini õiendama. Ja mind täitsa hämmastab, et “lamemaalasteks” osutusid paar muidu asjalikku ja tarka töökaaslast (üks neist tiimi mentor), kellest oleks just ratsionaalsust oodanud… Kohutav.

+25
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jälle see teema, et perekoolikatel on mingid juhuslikud, lihtsalt suure numbri pärast kokkukuhajatud “sõbrad” keda nad siis hoolega kustutavad ja homme hakkavad taas uuest ikoguma.

Teil endal ükskord kõrini sellest ei saa või? Ja eriti selle tegevuse reklaamimisest?

+5
-27
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Õnneks mu lähisugulaste ringis selliseid pole või õigemini ma ei tea olevat. Igaühel on õigus oma arvamusele, aga kui nad seda arvamust mulle pähe määrima hakkaks, siis ma küll pahandaks ning peale mõningast vastuvaidlemist arvatavasti lihtsalt lõpetaks suhtlemise – ei, mitte dramaatiliselt uksi prõmmides, vaid lihtsalt hakkaks neid vältima.

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sattusin ka ühele peole, kus arvasin on intelligentsed ja toredad inimesed.

Minu hämmingust kui hakati rääkima vakstiinidest ja telegramist, mul läks suu lahti. Oleks nagu kuskile sekti sattunud-piinlik oli

+23
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu puhul on tegemist endiste koolikaaslastega, kellega sai koos kooli mindud-tuldud, hiljem ka suheldud. Ei näinud põhjust neid sõbraks mitte võtta. See, et nad lamemaalased on, selgus alles paar kuud tagasi.  Varem olid normaalsed inimesed.

+15
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõik minu klassi- ja koolikaaslased on mõistlikud, töökaaslased samuti, aga poolõde usub küll Telegrami ja muid taolisi väljaandeid. Sõbralistist ei eemaldanud ja ära ei blokkinud, unfollowmisest täiesti piisas ja suhtlen temaga muudel teemadel. Kusjuures, meie kolmas õde on haiglas eesliinitöötaja ja räägib küll, milline olukord on, aga poolõde ei usu teda. Täitsa müstika meie jaoks.

+26
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lamemaalane olevat solvav. Mina hakkasin kasutama sõna tõnumaalane (Hando Tõnumaa auks)

+13
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

See kiibi teema… enamik neist räuskajaist ei saa vist aru, et nad kannavad kiipi juba praegu vabatahtlikult kaasas. Selle nimeks on mobiiltelefon.

+39
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma arvan, et see on paljude puhul klassikaline eitamine. Kui reaalsus on liiga hirmutav ja ebakindel, siis mingi hulk inimesi lihtsalt eitab seda. Suhtu kui haigetesse, kes ei tea, mida nad teevad. Päriselt ka. Mida siin ikka vaielda ja seletada.

Ise õnneks ühtegi ei tunne, lapsed ka mitte. Üks sugulane kappab küll igal pool ringi, aga temaga lihtsalt ei kohtu, õues ka mitte. Ja kui lolliks peab, siis, pahasti küll, aga mul üsna ükskõik.

+20
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on üks tuttav, kes enda nägu pidevalt süstib, suitsetab ja muudki elukombed ülemäära tervislikud pole aga sots meedias hurjutab teisi, et tema ei saa maskiga hingata ja ärge jumala eest midagi endale sisse süstida laske, sest see võib väga kahjulik olla…

+32
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis te elate kõik suguvõsaga ühes toas või? Täielik pseudoprobleem, sugulastega ei pea suhtlema, eriti lihtne teostada praegusel koroona ajal.

+7
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üks kolleeg on selline. Aasta tagasi rääkis, et see väljamõeldud ja kellegi poolt makstud jne. Sügisel agiteeris, et pole see nii hull haigus midagi. Nüüd veebruaris sattus kaks ta tuttavat raskes seisus haiglasse, on oma toone kõvasti maha tõmmanud.

+17
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jälle see teema, et perekoolikatel on mingid juhuslikud, lihtsalt suure numbri pärast kokkukuhajatud “sõbrad” keda nad siis hoolega kustutavad ja homme hakkavad taas uuest ikoguma.

Teil endal ükskord kõrini sellest ei saa või? Ja eriti selle tegevuse reklaamimisest?

Ma nüüd täiesti teemaväline,aga mul oli facebookis konto algselt vaid töö pärast. Mu sõbralistis on nüüdseks ka igasuguseid minu lastega seotud inimesi, tööalaseid tutvusi, mõned kontaktid kellega on vaja olnud suhelda. Vahepeal käisin praktikatel palju ja sealtkaudu tuli palju kontakte jne. Kõik töötajad, kes on minu alluvuses kunagi töötanud on ka seal siiani. Mõnes grupis olen ka. Aga oma pilte ja sellist isikliku kraami minu kohta sealt ei saa. Minu sõbralist ongi igasuguseid suvalisi täis ja kindlasti mitte teistele näitamiseks. Sõbrad on mul instas.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuni nad FB-sse jäävad, pole ju midagi hullu. Keda on mingil põhjusel vaja, panen muudkui aga “uinakut tegema” iga kuu aja tagant. Paar inimest olen ka ära blokkinud.

Aga vaat hull on siis, kui peab nendega reaalselt suhtlema. Praegu seda ohtu pole, aga kui suvel jälle piiranguid leevendatakse, on nad jaanitulel ja vanaema sünnipäeval kõpsti kohal. Mul on mehega kahepeale kummagi suguvõsas üks selline täiskomplektiga ekreiit+tõnumaalane. Natuke liialdan, lamedasse maasse nad ei usu (vist?) kumbki, küll aga kõik muu värk: vaktsiinid halvad, meditsiinisüsteem inimvaenulik, 5G saatanast, Eesti riik täiesti p…s omadega. Kõik on halb ja paha. Ainult EKRE on hea. Üks selline on minu tädipoeg ja teine on mehe onutütre abikaasa. Mõlemad on 60. eluaasta kandis. Üks on osalise töövõimega ja teine viinaveaga. Mõlemad on suisa kõrgharidusega (meie mõlema suguvõsas ongi enamus kõrgharitud), aga kuidagi on neil elu nii kehvasti läinud, et pole oma haridust ega võimeid suutnud realiseerida. Mõlemad on läbi elu üritanud mingite kahtlaste võrkturundusskeemidega kerget raha teenida, aga seda hoopis kaotanud. Omavahel nad tuttavad ei ole, aga üsna palju sarnaseid jooni leiab neis. Mõlemal on tublid naised, kes neid vee peal hoiavad ja nende kibedust taluvad.

+17
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on isa selline, kes kogu aeg räägib EKREst, kuigi teab, et ma pole nende valija. Kusjuures iga kord, kui vastan rahulikult, et ei, ma ei nõustu selle või tolle EKRE seisukohaga, lendab ta kettasse teemal “ah sina armastad siis nii väga Kaja Kallast!!!???” Ta teab kusjuures, et ma olen terve elu sotse valinud, ma ei tea, mille alusel ta usub seda propagandat, et igaühel, kes EKREt ei vali, on kodus väike altar Kaja pildiga.

Mehe vend jällegi ei usu koroonasse. No olemas võib see haigus olla, aga kindlasti vähem ohtlik kui kas või gripp, selline kerge külmetus. Kusjuures ta rääkis seda sama ka siis, kui mees (tema vend) koroonaga väga hullult pikali maas oli ning räägib ka praegu, kuigi mehel siiani on mõned koroonaga tulnud füüsilised ebameeldivused. Ehk siis faktid ei kõiguta neid inimesi. Mina lihtsalt ei suhtle, kui pole parajasti viitsimist end ärritada, ei võta telefonigi vastu.

+21
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üks kustutatud, üks vaigistatud, parima sõbrannaga ei suhtle, keeras ka maskivastaseks

+6
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei suhtlegi ühe sugulasega seetõttu, et levitab mingit valguse ja kõrgema teadvusvõnke teemat, loob süvakontakti oma tuumaga, propageerib erinevaid vandenõuteooriaid, halvustab arste ja Eesti riiki, tsiteerib teadusartiklina kellegi blogi jne.  FB-st eemaldasin ka, sest ei soovi seda saasta oma seinale. Samas kurb, et lähedane inimene on sassis.

+14
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Või peretuttavaid või töökaaslasi… No et koroonat pole olemas (kuigi endal 2 lähisugulast raskelt põdenud, haiglast küll pääsenud), maskikandmist ei tohi nõuda, vaktsiiniga mürgitada ja kiibistada loomulikult ei lase ja tegelikult pole haiglates mingit ülekoormust, sest “ma nägin ühte postituts, kus jagati kellegi postitust”.. Mis tundus ju palju usaldusväärsem kui arstide ja teadlaste jutt, mis siis, et algset postitajat sellise nimega pole ehk päriselt olemaski. Lõputud näited… Karjuv lollus, mille peale läheb süda pahaks. Kas kustutate sellised lamemaalsed oma FB-sõprade hulgast, et silmad ei peaks koguaeg seda paska nägema, ütlete neile otse, et nad on lollid nagu lauajalad, katsute asju seletada rahulikult ja fakte kasutades või koguni lõpetate reaalselt suhtlemise? Füüsiliselt valus on sellisega olla sugulane, töökaaslane, tuttav. Ja neid on meie hulgas palju. (Aitäh, hakkas kergem!)

Aga sa oled ju teise äärmuse esindaja. Mind ei häiri, mul oma arvamus ja teistel võib olla nende oma, olgu see siis nii rumal kui tahes. Ju ma siis olen tolerantne. Lihtsalt ei jälgi nende postitusi ja lasen olla. I agree to disagree.

+9
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 77 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kui kaua kannatate lamemaalastest sugulasi?