Esileht Koolilaps Kui kaua magavad lapsed nädalavahetusel?

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Kui kaua magavad lapsed nädalavahetusel?

Postitas:

Ei hakka seda hirmsa režiimiga teemat kaaperdama, aga kui kaua magavad teie lapsed puhkepäevadel ja kas sekkute ka, kui kell juba 3 päeval on?

Minu omadel (13 ja 16) puhkepäevadel öö ja päev täitsa sassis. Vahel on varahommikuni üleval ja ärkavad siis päeval kell 3-4. Esmaspäevad on neile mõlemale rasked, kuna kui pühapäeval kella 4ni magatud, siis ega uni ju normaalsel ajal ei tule. Ei ole üles ajama läinud, aga vahel olen mõelnud, et ehk peaks siiski hiljemalt kell 12 nad äratama, et öö ja päev päris sassi ei läheks.

+5
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Nii laps kui mina magame nii kaua kui tahame. Ei sega, ei ärata.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

15-aastasega aeg-ajalt on nii juhtunud, et alles päikese tõus tuletab meelde, et öö hakkab läbi saama. Aga kuna ta sellistel hetkedel vaikselt oma toas krabistab, siis see ülejäänud peret ei sega. Magab end selgeks pärastlõunaks ja elu läheb edasi. Kui märkan, et hakkab mustriks muutuma, siis juhin tema tähelepanu sellele (n suvel või teistel koolivaheaegadel), aga seda ikka siis, kui ta kas veel ei ole magama läinud või kui on ärganud. Üles ajama ma teda selleks spetsiaalselt pole läinud.

Tavaliselt olemegi siis saanud lihtsasti kokkuleppele, et kannatab ühe magamise vahelt ära jätta või siiski õhtul vaikselt voodis und oodata ja saab paari päevaga jälle unegraafiku õigeks.

Ma ise ei kannata, kui keegi mulle kellakägu teeb või käib manitsemas, et on aeg magamaminekule sättida. Eks ma ise ka avastan end vahel öösel kell 2 veel raamatulehti pööramas, aga siis tean ju isegi, et uneaeg jääb sedakorda lühikeseks ja ärkamine saab olema vaevaline. Ikka juhtub!

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul juba suuremad lapsed. Tudeng ja kaks veel põhikoolilast.Üldiselt…ei maga nad keegi tervet järgmist päeva maha. Keskmiselt umbes 11-ni. Ja enamvähem kõik tõusevad ühel ajal. Ja tahavad siis korraga kööki mahtuda. ; P

Mingil heal moel pole nad keegi ka erilised ööloomad. Üsna harva on aru saada, et keegi on 1-st üleval. Lapitakse suht varakult ennast kokku, ju siis ammendavad ennast ära. Ja umbkaudu 23-st 11-ni on ju juba 12 tundi, mis on täiesti piisav. : )

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kella 11-12 ajal loivataks voodist välja, aga ka on kauem magatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.11 20:01; 29.11 10:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole aimugi. Kui ma ärkan (nii 10-11 ajal), on lapsed (14 ja 9) juba üleval ja hommikusöök söödud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

7-aastane on loomult hommikuinimene. Kui puhkepäeval 7.30 ärkab siis see ongi tema mõistes kaua magamine. Loodan, et puberteedieas unevajadus kasvab ja magab ehk vähemalt 9-10-ni.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.11 20:16; 29.11 08:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

7-aastane on loomult hommikuinimene. Kui puhkepäeval 7.30 ärkab siis see ongi tema mõistes kaua magamine. Loodan, et puberteedieas unevajadus kasvab ja magab ehk vähemalt 9-10-ni.

Ma olen elus vast kaks korda 10ni maganud. Kell 7 on tavapärane, isegi kaua magatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 28.11 21:17; 29.11 11:26; 29.11 19:15; 30.11 19:39; 30.11 21:18; 01.12 18:34;
To report this post you need to login first.

Meil on 15-aastane kodus. Nädalavahetusel lähevad magamamineku- ja ärkamisajad tavalisega võrreldes pisut nihkesse jah. Magab tavaliselt kella 10-ni ja magama läheb 23-23.30 paiku. Pühapäevaõhtuti siiski hiljemalt 23 on voodis, ehkki uni alati ei pruugi nii ruttu tulla hommikuse pikema magamise tõttu. Argipäeviti ärkab kl. 7.15 ja magama läheb 22-23.30 paiku. Mingit öist ülevalpassimist ta aga ei harrasta.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

7-aastane on loomult hommikuinimene. Kui puhkepäeval 7.30 ärkab siis see ongi tema mõistes kaua magamine. Loodan, et puberteedieas unevajadus kasvab ja magab ehk vähemalt 9-10-ni.

Ma olen elus vast kaks korda 10ni maganud. Kell 7 on tavapärane, isegi kaua magatud.

🙂 no ma siis väga ei panusta, et ta veidigi kauem magama hakkaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.11 20:16; 29.11 08:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muide, ärkasin  ise ka ca 15 minutit tagasi. Sellistel kevad-suvistel aegadel ärkan vaevat kell 7,  kui ilm läheb selliseks halliks – siis magan mõnuga kauem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.11 20:01; 29.11 10:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

7-aastane on loomult hommikuinimene. Kui puhkepäeval 7.30 ärkab siis see ongi tema mõistes kaua magamine. Loodan, et puberteedieas unevajadus kasvab ja magab ehk vähemalt 9-10-ni.

Ma olen elus vast kaks korda 10ni maganud. Kell 7 on tavapärane, isegi kaua magatud.

???? no ma siis väga ei panusta, et ta veidigi kauem magama hakkaks.

Miks ta peaks kauem magama? Täiskasvanuna on ok saada 7 tundi und, teismelisena 8-9. Kui ta oma une täis magab, on ju ok.

Suurem unrvajadus näitab pigem terviseprobleeme.

0
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 28.11 21:17; 29.11 11:26; 29.11 19:15; 30.11 19:39; 30.11 21:18; 01.12 18:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

13-aastast laupäeval ei aja üles. Pühapäeval hakkan kella 12st ajama, 13 paiku tõuseb. Pühapäeva õhtul/öösel läheb magama melatoniiniga, siis on kindel, et ikka enne hommikut uinub ja saab esmaspäevaks 5-6 tundi magatud.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks ta peaks kauem magama? Täiskasvanuna on ok saada 7 tundi und, teismelisena 8-9. Kui ta oma une täis magab, on ju ok. Suurem unrvajadus näitab pigem terviseprobleeme.

Ei ole nii. Teismelised vajavad und 8-10 tundi, täiskasvanud 7-9 tundi. See on individuaalne, palju täpselt inimene und vajab. Ja lisaks sellele, et teismeline vajab und kuni kümme tundi, on tema unerütm hormonaalsetest muutustest tingituna nihkunud umbes kaks tundi hilisemaks. Mis tähendab seda, et teismeline on nädala sees kohustusliku varase tõusmisega unevõlas ja siis ongi normaalne see, et ta nädalvahetusel pigem 10-12 tundi magada soovib, nädala sees kogunenud unevõlg tingib selle kauem magamise.

https://heauni.ee/lugemist/uni-kaheteistkumnes-kuni-kaheksateistkumnes-eluaasta/

https://tervis.elu24.ee/3078889/kui-kaua-peaksid-vanuse-jargi-magama

 

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.11 18:18; 29.11 19:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks ta peaks kauem magama? Täiskasvanuna on ok saada 7 tundi und, teismelisena 8-9. Kui ta oma une täis magab, on ju ok. Suurem unrvajadus näitab pigem terviseprobleeme.

Ei ole nii. Teismelised vajavad und 8-10 tundi, täiskasvanud 7-9 tundi. See on individuaalne palju täpselt inimene und vajab. Ja lisaks sellele, et teismeline vajab und kuni kümme tundi, on tema unerütm hormonaalsetest muutustest tingituna nihkunud umbes kaks tundi hilisemaks. Mis tähendab seda, et teismeline on nädala sees kohustusliku varase tõusmisega unevõlas ja siis ongi normaalne see, et ta nädalvahetusel pigem 10-12 tundi magada soovib, nädala sees kogunenud unevõlg tingib selle kauem magamise.

https://heauni.ee/lugemist/uni-kaheteistkumnes-kuni-kaheksateistkumnes-eluaasta/

https://tervis.elu24.ee/3078889/kui-kaua-peaksid-vanuse-jargi-magama

Huvitav. Miskipärast lapsepõlves see mulle ega mu sõpradele ei kehtinud. Aga me olime ka vast lollakad, jooksime päev otsa looduses, sõime üsna tervislikult ja kukkusime kell 10 ära magama.

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 28.11 21:17; 29.11 11:26; 29.11 19:15; 30.11 19:39; 30.11 21:18; 01.12 18:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav. Miskipärast lapsepõlves see mulle ega mu sõpradele ei kehtinud. Aga me olime ka vast lollakad, jooksime päev otsa looduses, sõime üsna tervislikult ja kukkusime kell 10 ära magama.

Nojah, tore. Eks inimesed on erinevad ja alati on erandeid. Mina küll teismelisena kell 10 magama ei jäänud. Ja enam ringi ka looduses ei jooksnud. Olid küll kaheksakümnendad ja väikelinnaelu, aga teismelisena muutusime ikka teismelisteks. Kunagisest rahvastepalli mänginud ja jalgrattaga mööda linna tormanud kambast said ikka teismelised tüdrukud, kelle lemmiktegevus oli kellegi toas istuda, itsitada ja lobiseda. Ja kuidagi ei tulnud kell 10 und, igaüks oma koju selleks ajaks juba jõudis, aga magama ikka kell 10 ei jäänud.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.11 18:18; 29.11 19:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kell 9 on kindlasti üleval, paar korda oma 13 eluaasta jooksul on 10ni maganud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav. Miskipärast lapsepõlves see mulle ega mu sõpradele ei kehtinud. Aga me olime ka vast lollakad, jooksime päev otsa looduses, sõime üsna tervislikult ja kukkusime kell 10 ära magama.

Ma ei tea, kas te just lollakad  olite, aga tavalisest teismelisest erinevad küll. Ma kujutan ette algklassilapsi suvevaheajal päev läbi looduses jooksmas, kooli ajal ei jooksnud nemadki päev läbi ringi. Ja teismelised, nt 30. novembril, st täna mis iganes aastal sa siis teismeline olid.  Meie käisime teismelisena koolis, see oli esimene asi, mis välistas päev läbi looduses jooksmise. Teismelise eas kestsid tunnid juba päris kaua, kui koju jõudsid, siis võibolla õppisid natuke või suhtlesid sõpradega, sõid, lugesid. Ja ei suutnud kell 10 magama minna, ikka tunduvalt hiljem. Huvitav, kas sa oled veel see põlvkond, kes kooliskäimise ajal karjas käis? Või misasja sa seal õues päevad läbi jooksid? Ja ka koolivaheajal ei jooksnud me päevad läbi looduses teismelisena enam. Teised huvid tulid ometi, ei olnud enam põnev ukakat ja pätti-võmmi päev läbi mängida. Ma tõesti ei kujuta ette 15-16-17-aastaseeid päev läbi õues jooksmas ja mängimas.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.11 19:03; 30.11 20:10; 30.11 21:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav. Miskipärast lapsepõlves see mulle ega mu sõpradele ei kehtinud. Aga me olime ka vast lollakad, jooksime päev otsa looduses, sõime üsna tervislikult ja kukkusime kell 10 ära magama.

Ma ei tea, kas te just lollakad olite, aga tavalisest teismelisest erinevad küll. Ma kujutan ette algklassilapsi suvevaheajal päev läbi looduses jooksmas, kooli ajal ei jooksnud nemadki päev läbi ringi. Ja teismelised, nt 30. novembril, st täna mis iganes aastal sa siis teismeline olid. Meie käisime teismelisena koolis, see oli esimene asi, mis välistas päev läbi looduses jooksmise. Teismelise eas kestsid tunnid juba päris kaua, kui koju jõudsid, siis võibolla õppisid natuke või suhtlesid sõpradega, sõid, lugesid. Ja ei suutnud kell 10 magama minna, ikka tunduvalt hiljem. Huvitav, kas sa oled veel see põlvkond, kes kooliskäimise ajal karjas käis? Või misasja sa seal õues päevad läbi jooksid? Ja ka koolivaheajal ei jooksnud me päevad läbi looduses teismelisena enam. Teised huvid tulid ometi, ei olnud enam põnev ukakat ja pätti-võmmi päev läbi mängida. Ma tõesti ei kujuta ette 15-16-17-aastaseeid päev läbi õues jooksmas ja mängimas.

Aaa.  Ma ei kujutanud ettd  et füüsiline tegevus, kui selline, on tundmatu asi.

Me tegime üldiselt sporti. Trenni. Erinevaid asju.

0
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 28.11 21:17; 29.11 11:26; 29.11 19:15; 30.11 19:39; 30.11 21:18; 01.12 18:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aaa.  Ma ei kujutanud ettd  et füüsiline tegevus, kui selline, on tundmatu asi. Me tegime üldiselt sporti. Trenni. Erinevaid asju.

Päev läbi jooksite looduses on väljend trenni kohta? Ahah, mina jällegi arvasin, et enamus lapsi teevad trenni nii tunnike korraga ja mitte iga päev. “Päev läbi jooksime looduses” seostub mulle küll rohkem lihtsalt ringjooksmise ja mängimisega, sellega mida meie algklassiealisena suvevaheaegadel tegime. Teismelisena me enam nii ei jooksnud ja ei mänginud.

Vabandust, ma tõesti ei teadnud, et sa oled tippsportlane, kes 7 päeva nädalas päev läbi trenni tegi. Meie olime tavalised lapsed, kes käisid koolis ja istusid tundides paigal, õppisid, suhtlesid sõpradega, lugesid, tegid mõnel päeval ka trenni, aga päev läbi looduses jooksmisest oli asi ikka kaugel.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.11 19:03; 30.11 20:10; 30.11 21:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aaa. Ma ei kujutanud ettd et füüsiline tegevus, kui selline, on tundmatu asi. Me tegime üldiselt sporti. Trenni. Erinevaid asju.

Päev läbi jooksite looduses on väljend trenni kohta? Ahah, mina jällegi arvasin, et enamus lapsi teevad trenni nii tunnike korraga ja mitte iga päev. “Päev läbi jooksime looduses” seostub mulle küll rohkem lihtsalt ringjooksmise ja mängimisega, sellega mida meie algklassiealisena suvevaheaegadel tegime. Teismelisena me enam nii ei jooksnud ja ei mänginud.

Vabandust, ma tõesti ei teadnud, et sa oled tippsportlane, kes 7 päeva nädalas päev läbi trenni tegi. Meie olime tavalised lapsed, kes käisid koolis ja istusid tundides paigal, õppisid, suhtlesid sõpradega, lugesid, tegid mõnel päeval ka trenni, aga päev läbi looduses jooksmisest oli asi ikka kaugel.

Arusaadav. Kui juba lapsena ollakse “kontorirott”, kes ei liigu ega õhku ei saa, on unehäired tavapärased. Päeval ollakse nii unised, et ega jah korvi visata ei näe ega jaksa.

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 28.11 21:17; 29.11 11:26; 29.11 19:15; 30.11 19:39; 30.11 21:18; 01.12 18:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arusaadav. Kui juba lapsena ollakse “kontorirott”, kes ei liigu ega õhku ei saa, on unehäired tavapärased. Päeval ollakse nii unised, et ega jah korvi visata ei näe ega jaksa.

Arusaadav. Kui lapsena ainult jooksmisega tegeleda ning õppimiseks aega ei jää, siis jääb vaim nõdraks ning teadmised puudulikuks. Nii tulebki täiskasvanud inimesele üllatusena, et lapse arengul on oma faasid ning palju muudki, mis enamuse inimeste jaoks on elementaarne teadmine.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.11 19:03; 30.11 20:10; 30.11 21:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arusaadav. Kui juba lapsena ollakse “kontorirott”, kes ei liigu ega õhku ei saa, on unehäired tavapärased. Päeval ollakse nii unised, et ega jah korvi visata ei näe ega jaksa.

Arusaadav. Kui lapsena ainult jooksmisega tegeleda ning õppimiseks aega ei jää, siis jääb vaim nõdraks ning teadmised puudulikuks. Nii tulebki täiskasvanud inimesele üllatusena, et lapse arengul on oma faasid ning palju muudki, mis enamuse inimeste jaoks on elementaarne teadmine.

Ma lugesin “Pere ja kodu”. Kah huvitav teadustöö seal kirjas.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 28.11 21:17; 29.11 11:26; 29.11 19:15; 30.11 19:39; 30.11 21:18; 01.12 18:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii äratuntavalt on see teise uneteema algataja siin trollimas, ilmselt lootes, et kõik hakkavad kirjeldama, kuidas nende lapsed öö läbi üleval on ja alles hilisel pärastlõunal ärkavad, mis annaks talle võimaluse öelda, et teeb õigesti kõiki nädalavahetusel üles pekstes, et punkt kell 9 sööma hakata.

Eelmises teemas rääkis, kuidas tema pidi lapsena kukelauluga tõusma, sest loomad vajasid talitamist, siin on sisse toodud, kuidas tema hommikust õhtuni õues ringi jooksis ja kell 10 magama kukkus. Paraku elu muutub, enamikel meist pole loomi vaja talitada ja lapsel pole kellegagi õues joosta, ajad on teised.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina mäletan ise-ennast suure unevajadusega teismelisena.
Ma ei olnud sugugi hommikuvalgeni üleval, siis polnud sellised ajadki – polnud televiisorist midagi vaadata ja internetist polnud mina kuulnudki. Aga isegi kui öiseid ülevalolemisi ei olnud, võisin ma nädalavahetustel vabalt magada kahe-kolmeni päeval.
Ja koolist koju tulles magasin ka alati tunnikese või kaks.

Seega mina oma last (nüüd juba tudeng) nädalavahetustel üles ei aja. Ärkab siis, kui ärkab. Pealegi – nädala sees peab ta ülikoolilinnas niigi iga päev tõusma, saab siis vähemalt nädalavahetusel kodus unustuseni magada ja puhata. Hakkab tööl käima ja pereinimeseks, siis ei saa ta seda enam kunagi nii süümepiinavabalt teha.

Mina olen praegu 50 eluaastale lähenev ja võin täpselt samamoodi kui teismelisena magada ilma kordagi ärkamata 12 tundi järjest. Süüa siis mõne võileiva (muide – meie peres kohvi üldse ei jooda) ja sobivate tingimuste korral uuesti magama minna. Neid tingimusi muidugi enamasti ei ole 🙂 Seega unistus: magada nii kaua, kui süda kutsub, on minu jaoks endiselt unistus.

Mäletan oma vanaema, kes alati magas peale lõunasööki tunnikese päevaund. Minul on ka seda endiselt vaja, tunnen lõuna paiku lausa füüsiliselt, et keha tahaks korraks pikali heita ja uinuda. Kahjuks pole see nüüd, täiskasvanuna, enamasti võimalik – tööl ju ei maga ja nädalavahetustel on kogu aeg vaja midagi teha või kusagil olla.

Uni on mul hea alati. Ka siis, kui olen eelmisel ööl maganud üle 10 tunni, uinun uuel õhtul sekunditega. Põhimõtteliselt võin ma magama jääda igal pool ja väga kiiresti. Andke ainult võimalus. Ja magada mulle meeldib! Ma näen ka väga palju unenägusid ja see meeldib mulle ka väga. Magamine on minu jaoks lõõgastav ja samas ka väga huvitav 🙂

Nii et minu arvamus on, et inimene peab saama magada nii kaua, kuni ta ise ärkab.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Koolilaps Kui kaua magavad lapsed nädalavahetusel?