Esileht Koolilaps Kui kaua peaaegu täiskasvanud lapsed õhtuti väljas?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )

Teema: Kui kaua peaaegu täiskasvanud lapsed õhtuti väljas?

Postitas:

Jutt siis 16-17aastatest.

Kui kaua lubate koolipäevadel ja nädalavahetustel väljas olla?

+1
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.10 11:41; 18.10 13:49; 18.10 14:17; 18.10 15:02; 18.10 20:21;
To report this post you need to login first.

Mida see “väljas” tähendab? Kui sa pead selle all silmas, et lapsed jōlguvad kuskil linna peal või kaubanduskeskustes, siis minu 16-aastane poeg seda ei teegi. Tema jaoks tähendab väljas olemine seda, et on paar sõpra külas ja istuvad aias või taovad palli, vahel lähevad jalkat mängima ka kooli juurde jalkaväljakule.  Kui ise sõprade juurde läheb, siis on samamoodi koduaias, kui on väljas. Vahel käivad koos kinos või söömas ka, aga linnas niisama passimist ei ole.

Koolipäevadel on tal trennid ja muusikakool, sealt tuleb otse koju, polekski aega enam kuskile “välja” minna. Kella 22-22.30 vahel  läheb ta juba magama.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

16-17 aastase käikudele ma enam mingeid piiranguid ei seadnud, ainsaks tingimuseks oli, et kui ta kell a 23-ks koju ei jõua, peaks ta teada andma, kus/kellega viibib ja kas tuleb öösel taksoga või jääb ööseks mujale. Sellest, et koolis hinded jm korras oleks, oli ta ise huvitatud, seega polnud mul põhjust teda rohkem piirata ega kontrollida.

+20
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

16-17 aastased reguleerivad meie peres ise oma ajakasutust. Vastutustundlikud noored, sõpru-tuttavaid ka enam-vähem tean. Helistavad ja annavad teada kus ja millega liiguvad või jäävad mujale ööbima. Üldjuhul on nädala sees 23ks kodus.

+10
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.10 13:46; 18.10 14:04; 30.10 09:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millal nad õpivad, kui kell 23 koju jõuavad?

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.10 11:41; 18.10 13:49; 18.10 14:17; 18.10 15:02; 18.10 20:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millal nad õpivad, kui kell 23 koju jõuavad?

nad ei lähe ju sinna, kus nad õhtul on, ometi otse koolist!?

minu selles vanuses lapsed on, nagu mitmel eelkõnelejal, väga mõistlikud ja reguleerivad oma ajakasutust ise. õhtuti käiakse kas kinos-teatris või saadakse kellegagi kokku kuskil kohvikus, piljardis või keeglis, kuid harva juhtub seda koolipäeva eelsel õhtul. mingit raudset kellaajalist reeglit meil ei olegi, pole vaja olnud, sest ma tean, kus ja kellega nad on ja kuidas koju saavad. nädala sees, nii harva kui väljas käiakse, on tavaliselt enne kümmet kodus, nädalavahetusel võivad seevastu tulla ka 2-3 ajal, kui on kellegi sünnipäev nt. eriti mingitel muudel põhjustel nad kuskil ei käi nagunii. meie omad ei ole pidutsejad ega niisama linnapeal hängijad, seega meie ainus reegel on see, et koju tuleb saada turvaliselt – kas viskab keegi ära või tuleb teistega koos taksoga.

+12
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.10 14:03; 18.10 14:40; 18.10 19:29; 30.10 11:59; 31.10 19:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millal nad õpivad, kui kell 23 koju jõuavad?

Tunnis, vabade tundide ajal, vahetundides, teel koju, peale kooli kodus, nädalavahetustel… kuni hinded on korras ja tööd õigeaegselt esitatud, ma ei uuri ega kontrolli kus ja millal nad õpivad. See on toiminud nii algkoolieast peale. Kui on palju õppida, siis ilmselt välja ei minda.

+14
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.10 13:46; 18.10 14:04; 30.10 09:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

nädalavahetusel võivad seevastu tulla ka 2-3 ajal

Alaealine ja 2-3 ajal??

+8
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.10 11:41; 18.10 13:49; 18.10 14:17; 18.10 15:02; 18.10 20:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

nädalavahetusel võivad seevastu tulla ka 2-3 ajal

Alaealine ja 2-3 ajal??

nii, ja mis sind šokeerib? ta on sõbra kodus sõbra sünnipäeval ja tuleb sealt koju taksoga või mõne sõbra autoga – milles on probleem? teine võimalus oleks ööseks jääda, aga mu kolmest lapsest kahele ei meeldi väljaspool kodu ööbida, nad eelistavad võimalusel kodus ärgata.

muide, 16-aastased ja vanemad tohivad seaduse järgi kell kolm öösel ka linnapeal kakerdada.

+13
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.10 14:03; 18.10 14:40; 18.10 19:29; 30.10 11:59; 31.10 19:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

nii, ja mis sind šokeerib? ta on sõbra kodus sõbra sünnipäeval ja tuleb sealt koju taksoga või mõne sõbra autoga – milles on probleem? teine võimalus oleks ööseks jääda, aga mu kolmest lapsest kahele ei meeldi väljaspool kodu ööbida, nad eelistavad võimalusel kodus ärgata. muide, 16-aastased ja vanemad tohivad seaduse järgi kell kolm öösel ka linnapeal kakerdada.

Mida on kell 3 öösel sünnipäeval teha? Peale alkoholi joomise? Või sinu alaealine joob sinu teadmisel alkoholi?

+9
-30
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.10 11:41; 18.10 13:49; 18.10 14:17; 18.10 15:02; 18.10 20:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

nädalavahetusel võivad seevastu tulla ka 2-3 ajal

Alaealine ja 2-3 ajal??

Ma hakkasin kultuurimaja diskodel 15aastaselt käima ja jõudsin ka 2 ajal koju.

Nädala sees jõuavad 21 paiku hiljemalt, aga pigem on sõpradega peale kooli ja pärast õhtusööki ei kipu enam kuskile. Lähvad suht varakult magama ja päriselt uinuvadki mõlemad (ma olin samasugune noorena, kooli/tööpäevadistsipliin alati paigas).

Nädalavahetusel on hetkel kokkulepe, et südaööks koju. Lapsed on 15. Pidutsemine pole veel teemaks ja seni pole nad nurunud kauem olemist.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.10 15:08; 19.10 14:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kellaaega ei ole määratud, peab umbkaudu teada andma kus on ja oma kohustuste ( töö, kool) täitmisega peab olema kõik korras.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida on kell 3 öösel sünnipäeval teha? Peale alkoholi joomise? Või sinu alaealine joob sinu teadmisel alkoholi?

no ilmselt igaüks oma rikutuse tasemel.

meie laste sõprade sünnipäevadel mängitakse lauamänge, wii mänge, käiakse lugematu arv kordi saunas, kui kellelgi bassein, siis ka ujumas, viimati ühel sünnipäeval mängiti tennist, aetakse niisama juttu. ja ei, mu alaealised lapsed ei tarbi alkoholi.

sa ise ei ole kunagi kella kaheni külas olnud? kui oled, siis kas pärast keskööd keskendusite joomisele? või miks see kellaaeg tegevuse juures nii oluline on? (ma arvan pigem, et kui teismeliste seltskond joob, siis alustatakse märksa varem ja kella kolmeks on nad juba ammu kuskil siruli.)

+18
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.10 14:03; 18.10 14:40; 18.10 19:29; 30.10 11:59; 31.10 19:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

no ilmselt igaüks oma rikutuse tasemel. meie laste sõprade sünnipäevadel mängitakse lauamänge, wii mänge, käiakse lugematu arv kordi saunas, kui kellelgi bassein, siis ka ujumas, viimati ühel sünnipäeval mängiti tennist, aetakse niisama juttu. ja ei, mu alaealised lapsed ei tarbi alkoholi.

Sinisilmne oled lihtsalt. Nimetatud tegevusi teevad normaalsed inimesed päeval. Öö on magamiseks.

+6
-23
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.10 11:41; 18.10 13:49; 18.10 14:17; 18.10 15:02; 18.10 20:21;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Ajaline keelupiirang kehtib kuni 16 eluaastani. Poisil  (17) on mõned head sõbrad – istutakse peamisel kellegi juures saunas, nädalavahetusel kella 2-3ni, kooliajal kell 23 on kodus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.10 09:01; 19.10 21:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

no ilmselt igaüks oma rikutuse tasemel. meie laste sõprade sünnipäevadel mängitakse lauamänge, wii mänge, käiakse lugematu arv kordi saunas, kui kellelgi bassein, siis ka ujumas, viimati ühel sünnipäeval mängiti tennist, aetakse niisama juttu. ja ei, mu alaealised lapsed ei tarbi alkoholi.

Sinisilmne oled lihtsalt. Nimetatud tegevusi teevad normaalsed inimesed päeval. Öö on magamiseks.

Kuule, ma hakkasin kultuurimajadiskodel ja ka väikelinna ööklubis, kui see tekkis, 15-aastaselt käima, aga ma olin täitsa kaine! Pidudel, st avalikus kohas, jooma, hakkasin alles 18-19aastaselt, seni piirdusid minu alkoholitarbimised kodus sünnipäevadel pokaali vahuveiniga vanemliku järelevalve all. aj ei ole vaja minestada, aasta oli siis teine ja ei üledramatiseeritud seda asja, kuigi ka öise liikumise ja alkoholipiirangud alaealistele olid olemas. Võibolla seetõttu ei läinudki käest ära, et alkohol ei olnud kodus tabu teema ja õpetati kultuurselt tarbima, mitte salaja nurga taga lakkuma

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.10 15:08; 19.10 14:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõesti, niisama “väljas” minu lapsed ka ei ole. Käiakse üksteisel külas (jäädakse ka ööseks), kinos, söömas vms. Välja minekul on kindel siht ja eks siis sõltub. Kui minnakse hilisõhtusele seansile nt, siis lähen autoga vastu, sest kuigi suur tüdruk, ei taha, et ta nii hilja üksi läbi linna koju tuleb.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no ilmselt igaüks oma rikutuse tasemel. meie laste sõprade sünnipäevadel mängitakse lauamänge, wii mänge, käiakse lugematu arv kordi saunas, kui kellelgi bassein, siis ka ujumas, viimati ühel sünnipäeval mängiti tennist, aetakse niisama juttu. ja ei, mu alaealised lapsed ei tarbi alkoholi.

Sinisilmne oled lihtsalt. Nimetatud tegevusi teevad normaalsed inimesed päeval. Öö on magamiseks.

Mina pole iial purjus olnud ega ühtki narkootikumi tarbinud, ometi leidsin teismelisena küllalt sellist tegevust, mida öösel teha. Enamasti küll kodus, aga kui kuskil külas omavanuste hulgas olin, siis need lauamängud ja lõbusad vestlused venisid küll varaste hommikutundideni välja. Seda muidugi siis, kui hommikul ei pidanud vara tõusma. Öökulli-tüüpi olen eluaeg olnud, praegugi töötan tavaliselt kella 2ni öösel (kodukontoris) ja tean, et ma pole sugugi ainus.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nii, ja mis sind šokeerib? ta on sõbra kodus sõbra sünnipäeval ja tuleb sealt koju taksoga või mõne sõbra autoga – milles on probleem? teine võimalus oleks ööseks jääda, aga mu kolmest lapsest kahele ei meeldi väljaspool kodu ööbida, nad eelistavad võimalusel kodus ärgata. muide, 16-aastased ja vanemad tohivad seaduse järgi kell kolm öösel ka linnapeal kakerdada.

Mida on kell 3 öösel sünnipäeval teha? Peale alkoholi joomise? Või sinu alaealine joob sinu teadmisel alkoholi?

See, et  sinu laps joob alkoholi, ei tähenda, et kõik noored joovad.

+11
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.10 09:01; 19.10 21:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

17-aastased pojad, kellaaja osas piiranguid pole, kui kauemaks jäävad, siis peavad lihtsalt teatama, et tulevad hiljem ja kõik. Hinded korras, kooliasjad tehtud, pole tegelikult aastaid neid kontrollinud, probleeme pole hetkeseisuga olnud.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu muidu mõistlik ja arukas poeg on nüüd viimases 12.kl täitsa ära vahetatud: kooli ei jõua, kuid hinded on siiski korras, hiljale jäämist ei teatata, välja minnakse sõnagi lausumata. Laekutakse öösel 2 või 3 või 4. Täiesti uskumatu pööre toimus suvega! Räägi ja räägi ja karju ka veel, mitte midagi kohale ei jõua. Praegu, st täna õhtul, on koduarestis, homme ajan  pasunaga üles ja viin käekõrval kooli. Ma ei tea millega see jama lõppeb! Kaitseväkke  ükskord saab, äkki siis muutub midagi, kui avastab, kui kirju loomaaed meil on ja et äkki ikka tasub õppimist tõsiselt võtta.

+1
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.10 20:14; 30.10 11:37; 31.10 13:21; 01.11 19:35; 02.11 10:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu muidu mõistlik ja arukas poeg on nüüd viimases 12.kl täitsa ära vahetatud: kooli ei jõua, kuid hinded on siiski korras, hiljale jäämist ei teatata, välja minnakse sõnagi lausumata. Laekutakse öösel 2 või 3 või 4. Täiesti uskumatu pööre toimus suvega! Räägi ja räägi ja karju ka veel, mitte midagi kohale ei jõua. Praegu, st täna õhtul, on koduarestis, homme ajan pasunaga üles ja viin käekõrval kooli. Ma ei tea millega see jama lõppeb! Kaitseväkke ükskord saab, äkki siis muutub midagi, kui avastab, kui kirju loomaaed meil on ja et äkki ikka tasub õppimist tõsiselt võtta.

12.kl õpilane on täiskasvanud, ise oma tegude eest vastutav inimene.

Mehe paned ka koduaresti, kui ei ela nii nagu sulle meeldib?

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.10 13:46; 18.10 14:04; 30.10 09:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu muidu mõistlik ja arukas poeg on nüüd viimases 12.kl täitsa ära vahetatud: kooli ei jõua, kuid hinded on siiski korras, hiljale jäämist ei teatata, välja minnakse sõnagi lausumata. Laekutakse öösel 2 või 3 või 4. Täiesti uskumatu pööre toimus suvega! Räägi ja räägi ja karju ka veel, mitte midagi kohale ei jõua. Praegu, st täna õhtul, on koduarestis, homme ajan pasunaga üles ja viin käekõrval kooli. Ma ei tea millega see jama lõppeb! Kaitseväkke ükskord saab, äkki siis muutub midagi, kui avastab, kui kirju loomaaed meil on ja et äkki ikka tasub õppimist tõsiselt võtta.

12.kl õpilane on täiskasvanud, ise oma tegude eest vastutav inimene.

Mehe paned ka koduaresti, kui ei ela nii nagu sulle meeldib?

🙂

Keelata üks õhtu välja minna pärast koolist puudumist ei ole just eriline piinamine. See oli vajalik, et saaksime õhtul rääkida. Täiskasvanu või mitte, kui lapsearu on peas, siis tuleb lapse moodi ka sõna kuulata.  Kuni õpib gümnaasiumis ja mina maksan ja lapsel on pea segi, siis on  minu kohus ikkagi hoida näpp pulsil, mitte lasta minna noorel täiskasvanul allavoolu kuna omal pole oidu käituda täiskasvanulikult.  Küll ta jõuab omi vigu peale gümnaasiumi teha küll ja küll ja neid ise lappida.

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.10 20:14; 30.10 11:37; 31.10 13:21; 01.11 19:35; 02.11 10:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

huvitav oleks lugeda, kuidas näeb välja 18-aastase poja koduaresti panek. keerad ukse lukku ja võtad võtme ära? seisad ukse peale risti ette? lukustad väljastpoolt tema toaukse? ja mdia sa siis teed, kui ta ei tõuse hommikul üles, et sinu käekõrval kooli minna?

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.10 14:03; 18.10 14:40; 18.10 19:29; 30.10 11:59; 31.10 19:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

huvitav oleks lugeda, kuidas näeb välja 18-aastase poja koduaresti panek. keerad ukse lukku ja võtad võtme ära? seisad ukse peale risti ette? lukustad väljastpoolt tema toaukse? ja mdia sa siis teed, kui ta ei tõuse hommikul üles, et sinu käekõrval kooli minna?

Ohissand, tõesti võtad kõike nii sõna sõnalt? ????

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.10 20:14; 30.10 11:37; 31.10 13:21; 01.11 19:35; 02.11 10:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

huvitav oleks lugeda, kuidas näeb välja 18-aastase poja koduaresti panek. keerad ukse lukku ja võtad võtme ära? seisad ukse peale risti ette? lukustad väljastpoolt tema toaukse? ja mdia sa siis teed, kui ta ei tõuse hommikul üles, et sinu käekõrval kooli minna?

Kui oled last eelnevad 18 aastat õigesti kasvatanud, ei tekigi vajadust sellise olukorra järele.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.10 13:33; 02.11 11:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

16-aastane tütar peab kodus olema kella 18-ks. Kui läheb sõbranna või klassiga kinno/teatrisse või käib sünnipäeval, siis saab loomulikult hiljem tulla, aga igapäevase kooli+trenni järel jõuab kokkuleppeliselt  koju kella 18-ks.

Suvel oli see piir kl 20, aga praegu ei taha, et ta hilja peale jääb.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

huvitav oleks lugeda, kuidas näeb välja 18-aastase poja koduaresti panek. keerad ukse lukku ja võtad võtme ära? seisad ukse peale risti ette? lukustad väljastpoolt tema toaukse? ja mdia sa siis teed, kui ta ei tõuse hommikul üles, et sinu käekõrval kooli minna?

Kui oled last eelnevad 18 aastat õigesti kasvatanud, ei tekigi vajadust sellise olukorra järele.

no seda minagi imestasin, et väidetavalt 18 aastat normaalselt käitunud poega peab selleks, et temaga rääkida saaks, koduaresti panema.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.10 14:03; 18.10 14:40; 18.10 19:29; 30.10 11:59; 31.10 19:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

huvitav oleks lugeda, kuidas näeb välja 18-aastase poja koduaresti panek. keerad ukse lukku ja võtad võtme ära? seisad ukse peale risti ette? lukustad väljastpoolt tema toaukse? ja mdia sa siis teed, kui ta ei tõuse hommikul üles, et sinu käekõrval kooli minna?

Kui oled last eelnevad 18 aastat õigesti kasvatanud, ei tekigi vajadust sellise olukorra järele.

🙂

Mul on hästi ja õigesti kasvatatud laps. Dzentelmeni tüüpi noormees, kel on liiga palju erihuvisid ja on end puruväsinuks rabelenud. Selgus, et on mitmeid lisakohustusi võtnud sh endale tantsutunni juhendamise, juubeli ürituse meeskonda läinud, ikkagi jälle mälumängu meeskonna liige- kodus sellest rääkimata, sest no loomulikult oleksime kodus teda tagasi tõmmanud: lõpuklass, kaitseliit, 2 laulukoori, rahvatants…

Nii et lõpetage nüüd naaksumine “koduaresti” osas. Selleks üheks õhtuks oli seda vaja, et leida probleemiallikas üles.

 

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.10 20:14; 30.10 11:37; 31.10 13:21; 01.11 19:35; 02.11 10:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin kõigil üli korralikud noored, täitsa imestama paneb. Alkoholi ei tarbi keegi, mängitakse lauamänge ja vestelsakse niisama. Ometi olen juba viimased 4 aastat näinud, kuidas “korralikud” peod, kus vanemad  kodust ära ja alkoholi tarbimine käib suurel hulgal. Nii veedetaksegi aega, kusjuures korralikest perekondadest noored. Ju siia on sattunud tõesti see vähemus kommenteerima, kelle noored alkost ei huvitu või probleemidest lihtsalt rääkida ei taheta. Ainuüksi Tallinnas võib nädalavahetuste õhtuti näha kampades noori, kellem alkoholgi võõras pole. Eriolukorrast rääkimata. Kuulaks mõne sellise vanema lugu ka, kelle laps pidutsebki, kuidas hakkama saate, kas sellest ongi väljapääsu, sest keeldudega enam ei saa, aga alkohoolikut ka kasvatada ei taha. Väga raske teema tegelikult. Niimodi juues ja pidutsedes võib oma tuleviku ära rikkuda. Kohati tundub  et lüüaksegi käega ja kehitatakse õlgu, sest pidutsemiste ja joomiste vastu ei saa enam midagi teha. Hea on siin tänitada lapsevanemaga, kellel laps suvega muutus ja teda hukka mõista, kuidas pole osatud kasvatada. Tegelikkuses ei tea vist enamus vanemaid, mis nende noored väljas teevad.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )


Esileht Koolilaps Kui kaua peaaegu täiskasvanud lapsed õhtuti väljas?