Esileht Väikelaps Kui kaua plaanite lapsega kodus olla?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 55 )

Teema: Kui kaua plaanite lapsega kodus olla?

Postitas:
Anonymous

Kas panete iga kuu vanemahüvitisest mingi osa kõrvale ning püüate nii pikendada lapsega kodusolemist, et ei peaks 1.6a last lasteaeda panema?

Või kui palju on siin selliseid emasid, kes on sunnitud sellises vanuses lapse siiski lasteaeda panema ning ise tööle minema?

Kuidas saavad hakkama üksikemad? Kas lapse isa maksab elatist?
Kas 1.6a lapse lasteaeda panekust tuleb üldse midagi välja? On veel vanuse poolest väga väike ju ning kui laps veel pidevalt haige? Mis siis? Saate võtta vajadusel hoidja? Võtate töölt haiguslehe?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>Tõmbasin kulud väga kokku ja panin vanemahüvitisest võimalikult palju kõrvale. Lapsed läksid lasteaeda 2,5a ja 3a.</p>

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Proovisin raha kõrvale panna ja kokkuhoidlikult elada, et saaksin lapsega nii kaua kodus olla kuni ta kahe ja poole aastane on.
Enne lapse saamist töötasin aastaid hoius ning 1,6a laste hoidu harjutamisel paljud harjuvad ilusti ära aga on ka neid, kellel on väga raske. Kõige lihtsamalt harjusid hoius 2 aastased või natuke vanemad. Ei tasu karta nii väikese lapse hoidu panemist kui on ikka vaja tööle minna.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Panin võimalikult palju raha kõrvale. Plaan oli laps lasteaeda panna 2a3k, aga laps ise osutus väga sotsiaalseks ja arengust oli ka vähemalt pool aastat ees. Läks lasteaeda 1a4k. Mitte mingit probleemi polnud.

Haiguste ennetamiseks olime palju värske õhu käes, tutvustasin võimalikult vara erinevaid toite, tarvitasime D-vitamiini ja tegin 2x aastas 10x soolakambri kuuri.

Haiguslehel olin selle aasta mais esimest korda, kui laps oli kolmene.

Olen üksikema, peale minu lapsel kedagi teist pole (ka vanavanemaid).

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kohe algatuseks mainin, et naised on erinevad ja kõigile ei sobigi 2-3 aastat ainult lapsele pühendumine.

Esimene laps läks 1a6k. Miks? Olin küll säästnud, kuid uuesti rase ja tahtsin tõesti vaheldust. 4 kuud töötasin vahepeal. Kui lapse aastaseks saades tundus uskumatu, et üldse ta kuskile võõrastega jätan, siis 3 kuud hiljem oli kodus olemisest ja päevade viisi ainult lapsega tegelemisest siiber. Käisime küll ringi jne, aga ikka koos lapsega. Kohanes 2 nädalaga, väga sotsiaalne laps. Nüüd viimane aia-aasta, väga meeldib lasteaed ja need koroonakevaded on tema jaoks väga rasked.

Teine läks 1a10k, kuna raha oli alles täpselt nii palju, et 4-5 kuud olid ja hoolduslehega kaotused kaetud. Kohanes 2 kuuga. Nüüd 5aastasena eelistab ikka kodu. Kuigi aeda jääb rõõmsalt maha, siis kodus ikka pahurdab, et puhkepäeva tahab koguaeg.

Kolmandaga loodan välja vedada kuni 2a4-5k. Siis saab koha kodulähedasse aeda. Nüüd on kogumine suurema peretoetusega lihtsam – osa sellest säästan. Ja muidugi ka VH-st. Ideaalis tahaks iga kuu 500 kõrvale panna – eks näis. 3 last vajavad koguaeg uusi riideid ja vanematest pole miskit alles. Ideaalis võiks lhp ajal väikse koormusega kodust töötada, aga hetkel magab beebi 40 min kaupa – nii ei tööta ju (ja õhtul olen väsinud, kui kõik 3 lõpuks voodis). Vb paari kuu pärast magab paremini….Olen arvestanud, et igakuiselt on mul vaja min 1200, et elatustase oluliselt ei kannataks…

Aga lõpuks eks näis. Vb taas ei taha enam kodus olla.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks inimesi ja elukorraldusi erinevaid. Mul isiklikult oli raske päevast päeva kodus veeta. Kuigi säästsin ilusti kogu lapsega kodus oldud aja ja tegin natuke ka lisatööd, panin ta hoidu 1,5 aastasena. Talle nii meeldis seal! Vahepeal käisin pool aastat tööl osalise ajaga ja oktoobrist jään uuesti koju. Augustist läks vanem laps päris sõimerühma, harjus väga kenasti ja uuest nädalast hakkab täispäeva juba käima.

Haiguste seisukoha pealt – hoius oli laps ainult korra nädal aega haige, paaril korral tegime lühemaid nädalaid, muul ajal käis ilusti terve päeva, viis päeva nädalas. Oli väike rühm, mis täiskoosseisus kohtus vaid korra nädalas. Nüüd tavalasteaias juba suutsime korra 5 päeva haiged olla ???? Ikka väga drastiline erinevus peale erahoidu. Muidu oleksin last ka edasi hoidu jätnud, aga suhteliselt kallis lõbu…

Kui jään ise koju siis on muidugi lihtsam mõlemaga kodus olla, vaatame kuidas selle lasteaiaga làheb. Kui tervis lubab ja iseloomu poole pealt sarnane, siis tahaksin ka nooremat last umbes 1,5a hoidu panna, meie pere jaoks see toimis väga hästi.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Plaanin nii hilja, kui võimalik, nii hilja, kui rahakott kannatab. Proovisin 1,5a, aga ei sobinud üldse, praegu uuesti ei proovi, nii kaua kui muud võimalust pole. Mulle sobib iga kell rohkem lapsega vaba kava alusel väikese tasuga huviringides käia või talvel mängutubades, suvel õues, lastemuuseumis, mänguplatsil. Kõik enda suva järgi graafiku järgi. Mind isiklikult jubedalt stressaks iga jumala päev hommikul kella järgi üles ärkamine ja kindlaks kellaajaks lasteaada viimine, kui ise veel tööl ei pea käima. Kui võimalik, siis koguda raha ja vanu mitte vajaminevaid asju müüa, raha läheb alati vaja.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Läks 2,5 aastaselt. Panin raha kõrvale ja tegin pea kogu aeg kodust ka tööd.

Ei paneks üldse, kui saaks.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Läks 2,5 aastaselt. Panin raha kõrvale ja tegin pea kogu aeg kodust ka tööd.

Ei paneks üldse, kui saaks.

Ahjaa, olen üksikema, isa ei osale.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Läks suuremat last läksid lasteaeda 3-aastaselt, kohanemine oli keeruline ja pikk. Teine laps käis esimesel aastal vaid poolikuid päevi (vanaema tuli siis järgi) ja hiljemgi vajad 1-2 vaba päeva nädala sees.

Arvan, et ka kolmas laps läheb võimalikult hilja. Üksikema ei ole, mehel palk korralik ja panen ka ise raha kõrvale. Pigem on mureks, et hea töökoht peaks kaduma kui kolme aasta pärast kontorisse tagasi ei tule. Eelistaks osalise tööajaga töötamist, aga minu eriala puhul see pigem unistus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole üksikema. Panin raha juba enne kõrvale ja ka emapalga ajal. Kavatsen lapsega olla lihtsalt nii kaua kodune kui võimalik. Plaanis teha ka teine laps enne kui esimene saab 3-aastaseks. Endal selline põhimõte, et kui olen kodus, siis miks lapsed ära pean saatma.. mulle meeldib hetkel selline kodus olemine ja iga päev lapsega majandamine, eriti, kui laps on nüüd suuremaks kasvamas ja temaga on huvitavam.

Lasteaia variant tuleb kõne alla ilmselt siis, kui lähen tööle.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vanem läks 3,5-aastaselt, väiksem 3-aastaselt. Harjumine läks mõlemal väga valutult, olid selleks ajaks väga lasteaiaküpsed. Täispikki päevi ja nädalaid ma neile õnneks tegema ei pidanud ka, kuigi neile mõlemale aias meeldis, siis tegelikult väsivad sellest seltsielust ikka väga ära nii 3-aastased kui koolieelikud.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vanem laps läks 2,4 aastaselt, kohanemine oli raske . Tegin lühemaid päevi ja tihti oli vaba päev.  Suuremaks saades oli ok, kuigi ega talle lôpuni ei  meeldinud seal käia. Koolis käib heameelega.
Noorem on 2,5 ja oleme lastehoiu koha ootel.

Paar korda nädalas käib lapsehoidja, et saaksin natuke vaheldust ja tööd  teha. Raha pole spetsiaslselt kôrvale pannud pannud. Olen üsna kokkuhoidlik. Abikaasa kannab iga kuu minu arvele korraliku summa, lisaks on tema kanda paljud jooksvad kulud, teisid jne.
Vâârtustab seda, et olen lapsega kodus. Mees tegeleb ka lastega väga palju.

Mul tekkiski küsimus, et kus on teie meeste toetus? Te olete lapsega kodus ja peate skeemitama, et raha kôrvale panna, et lapsega kauem kodus olla.

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vanem laps läks 2,4 aastaselt, kohanemine oli raske . Tegin lühemaid päevi ja tihti oli vaba päev. Suuremaks saades oli ok, kuigi ega talle lôpuni ei meeldinud seal käia. Koolis käib heameelega.

Noorem on 2,5 ja oleme lastehoiu koha ootel.

Paar korda nädalas käib lapsehoidja, et saaksin natuke vaheldust ja tööd teha. Raha pole spetsiaslselt kôrvale pannud pannud. Olen üsna kokkuhoidlik. Abikaasa kannab iga kuu minu arvele korraliku summa, lisaks on tema kanda paljud jooksvad kulud, teisid jne.

Vâârtustab seda, et olen lapsega kodus. Mees tegeleb ka lastega väga palju.

Mul tekkiski küsimus, et kus on teie meeste toetus? Te olete lapsega kodus ja peate skeemitama, et raha kôrvale panna, et lapsega kauem kodus olla.

Ma ei ela mehe kulul lihtsalt, vaid panustan rahaliselt võrdselt. See tähendab, et meie elu ja kohustused on seatud arvestusega, et on 2 sissetulekut. Pole kunagi aru saanud naistest, kes elavad mehe kulul ja endale teenivad vaid taskuraha.

Nii näiteks kulub mehe raha 2 auto liisingule, elektriarve, kindlustused, kütus tööle sõitmiseks, tema enda vajadused, igakuine raha hoiusele (ootamatuteks kuludeks, mitte VH lõppemiseks) ja muidugi ka ühine söök, välhaskäimised jne.

Minu palgast samas läheb eluasemelaen, küik lasteaiaga seotud tasud-trennid, valdavalt ostan lasteriideid mina, ühine söögiraha + nüpd säästmine VH lõpuks.

Kui minu palk ära kaob, siis ainult mehe palgast ei piisa, et võtta üle kõik senised minu kulud pere ühiseelarvest + et mulle jääks ka vahendeid isiklikeks vajadusteks. Säästa saan VHst, kuna see on suurem kui palk. Aga mehe sissetulek ei oöe ju kasvanud seetõttu, et ma LHPl

Sellist juttu nagu sina, et kuhu jääb meeste panus, saavad ajada ainult naised, kelle osa pere ühiseelarves on alla 30%, mitte mehega võrdne.

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vanem laps läks 2,4 aastaselt, kohanemine oli raske . Tegin lühemaid päevi ja tihti oli vaba päev. Suuremaks saades oli ok, kuigi ega talle lôpuni ei meeldinud seal käia. Koolis käib heameelega.

Noorem on 2,5 ja oleme lastehoiu koha ootel.

Paar korda nädalas käib lapsehoidja, et saaksin natuke vaheldust ja tööd teha. Raha pole spetsiaslselt kôrvale pannud pannud. Olen üsna kokkuhoidlik. Abikaasa kannab iga kuu minu arvele korraliku summa, lisaks on tema kanda paljud jooksvad kulud, teisid jne.

Vâârtustab seda, et olen lapsega kodus. Mees tegeleb ka lastega väga palju.

Mul tekkiski küsimus, et kus on teie meeste toetus? Te olete lapsega kodus ja peate skeemitama, et raha kôrvale panna, et lapsega kauem kodus olla.

Ma ei ela mehe kulul lihtsalt, vaid panustan rahaliselt võrdselt. See tähendab, et meie elu ja kohustused on seatud arvestusega, et on 2 sissetulekut. Pole kunagi aru saanud naistest, kes elavad mehe kulul ja endale teenivad vaid taskuraha.

Nii näiteks kulub mehe raha 2 auto liisingule, elektriarve, kindlustused, kütus tööle sõitmiseks, tema enda vajadused, igakuine raha hoiusele (ootamatuteks kuludeks, mitte VH lõppemiseks) ja muidugi ka ühine söök, välhaskäimised jne.

Minu palgast samas läheb eluasemelaen, küik lasteaiaga seotud tasud-trennid, valdavalt ostan lasteriideid mina, ühine söögiraha + nüpd säästmine VH lõpuks.

Kui minu palk ära kaob, siis ainult mehe palgast ei piisa, et võtta üle kõik senised minu kulud pere ühiseelarvest + et mulle jääks ka vahendeid isiklikeks vajadusteks. Säästa saan VHst, kuna see on suurem kui palk. Aga mehe sissetulek ei oöe ju kasvanud seetõttu, et ma LHPl

Sellist juttu nagu sina, et kuhu jääb meeste panus, saavad ajada ainult naised, kelle osa pere ühiseelarves on alla 30%, mitte mehega võrdne.

Muideks ma ei ela mehe kulul. Kui ma käisin täiskohaga tööl panustasime ka üsna võrdselt. Hetkel pole meil lasteaia kohta ja seega ei ole mul vôimalik täiskohaga tööd teha. Seega on hetkel loomulik, et mees peab peret üleval.

+9
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina panin küll VHst pool kõrvale, et vajadusel kauem kodus olla lapsega. Praegu 1.5 a ja käime harjutamas.

Olen jätnud korra paariks tunniks ja nüüd korra lõunani. Lapsele meeldib, ei nuta ei tulles ega minnes, mängib sõbralikult, sööb hästi. Lihtsalt vedas!

Kui lapsele sobib, lasen tal edaspidi seal lõunaune ka teha ja siis toon koju. Senikaua õpin ja töötan kodust uue eriala peal enne kui sünnib teine laps.

Täispikkasid päevasid vast enne ei tee, kui nö korralikult räägib 2.5-3.5a?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vanem laps läks 2,4 aastaselt, kohanemine oli raske . Tegin lühemaid päevi ja tihti oli vaba päev. Suuremaks saades oli ok, kuigi ega talle lôpuni ei meeldinud seal käia. Koolis käib heameelega.

Noorem on 2,5 ja oleme lastehoiu koha ootel.

Paar korda nädalas käib lapsehoidja, et saaksin natuke vaheldust ja tööd teha. Raha pole spetsiaslselt kôrvale pannud pannud. Olen üsna kokkuhoidlik. Abikaasa kannab iga kuu minu arvele korraliku summa, lisaks on tema kanda paljud jooksvad kulud, teisid jne.

Vâârtustab seda, et olen lapsega kodus. Mees tegeleb ka lastega väga palju.

Mul tekkiski küsimus, et kus on teie meeste toetus? Te olete lapsega kodus ja peate skeemitama, et raha kôrvale panna, et lapsega kauem kodus olla.

Ma ei ela mehe kulul lihtsalt, vaid panustan rahaliselt võrdselt. See tähendab, et meie elu ja kohustused on seatud arvestusega, et on 2 sissetulekut. Pole kunagi aru saanud naistest, kes elavad mehe kulul ja endale teenivad vaid taskuraha.

Nii näiteks kulub mehe raha 2 auto liisingule, elektriarve, kindlustused, kütus tööle sõitmiseks, tema enda vajadused, igakuine raha hoiusele (ootamatuteks kuludeks, mitte VH lõppemiseks) ja muidugi ka ühine söök, välhaskäimised jne.

Minu palgast samas läheb eluasemelaen, küik lasteaiaga seotud tasud-trennid, valdavalt ostan lasteriideid mina, ühine söögiraha + nüpd säästmine VH lõpuks.

Kui minu palk ära kaob, siis ainult mehe palgast ei piisa, et võtta üle kõik senised minu kulud pere ühiseelarvest + et mulle jääks ka vahendeid isiklikeks vajadusteks. Säästa saan VHst, kuna see on suurem kui palk. Aga mehe sissetulek ei oöe ju kasvanud seetõttu, et ma LHPl

Sellist juttu nagu sina, et kuhu jääb meeste panus, saavad ajada ainult naised, kelle osa pere ühiseelarves on alla 30%, mitte mehega võrdne.

Muideks ma ei ela mehe kulul. Kui ma käisin täiskohaga tööl panustasime ka üsna võrdselt. Hetkel pole meil lasteaia kohta ja seega ei ole mul vôimalik täiskohaga tööd teha. Seega on hetkel loomulik, et mees peab peret üleval.

Aga elad ju, kui mees kannab dulle “arvestatava summa” igakuiselt, puudub vajadus tööle minna ja laps erahoidu panna, samal ajal pole sul sääste, milega eelarvesse panustada. See ongi mehe kulul elamine.

+4
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vanem laps läks 2,4 aastaselt, kohanemine oli raske . Tegin lühemaid päevi ja tihti oli vaba päev. Suuremaks saades oli ok, kuigi ega talle lôpuni ei meeldinud seal käia. Koolis käib heameelega.

Noorem on 2,5 ja oleme lastehoiu koha ootel.

Paar korda nädalas käib lapsehoidja, et saaksin natuke vaheldust ja tööd teha. Raha pole spetsiaslselt kôrvale pannud pannud. Olen üsna kokkuhoidlik. Abikaasa kannab iga kuu minu arvele korraliku summa, lisaks on tema kanda paljud jooksvad kulud, teisid jne.

Vâârtustab seda, et olen lapsega kodus. Mees tegeleb ka lastega väga palju.

Mul tekkiski küsimus, et kus on teie meeste toetus? Te olete lapsega kodus ja peate skeemitama, et raha kôrvale panna, et lapsega kauem kodus olla.

Ma pole ühtegi kommentaari näinud, kus keegi kirjutab, et skeemitab. Kõik on öelnud, et on raha kõrvale pannud, s.t ilmselt on raha üle jäänud ja siis ongi alles jäänud see. Sina ütled, et raha kõrvale ei pane, oled väga kokkuhoidlik. No kus see raha sul siis jääb? Või teenid nii väikest summat, et isegi kokkuhoidlikuna kaob kõik raha kuhugi mutiauku?

Jube loll kirjutis ausaltöeldes. Ükski tark naisterahvas ei sõltu rahaliselt mehest, seda võiks küll teada, eriti kui juba lapsed ka on. Mingi tagala peab igal naisel olema, muidu avastad üks päev end lahutatuna ja 0 varaga, kuidas mida edasi teha.

Mehe toetus ongi teod, mitte tema raha.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vanem laps läks 2,4 aastaselt, kohanemine oli raske . Tegin lühemaid päevi ja tihti oli vaba päev. Suuremaks saades oli ok, kuigi ega talle lôpuni ei meeldinud seal käia. Koolis käib heameelega.

Noorem on 2,5 ja oleme lastehoiu koha ootel.

Paar korda nädalas käib lapsehoidja, et saaksin natuke vaheldust ja tööd teha. Raha pole spetsiaslselt kôrvale pannud pannud. Olen üsna kokkuhoidlik. Abikaasa kannab iga kuu minu arvele korraliku summa, lisaks on tema kanda paljud jooksvad kulud, teisid jne.

Vâârtustab seda, et olen lapsega kodus. Mees tegeleb ka lastega väga palju.

Mul tekkiski küsimus, et kus on teie meeste toetus? Te olete lapsega kodus ja peate skeemitama, et raha kôrvale panna, et lapsega kauem kodus olla.

Ma ei ela mehe kulul lihtsalt, vaid panustan rahaliselt võrdselt. See tähendab, et meie elu ja kohustused on seatud arvestusega, et on 2 sissetulekut. Pole kunagi aru saanud naistest, kes elavad mehe kulul ja endale teenivad vaid taskuraha.

Nii näiteks kulub mehe raha 2 auto liisingule, elektriarve, kindlustused, kütus tööle sõitmiseks, tema enda vajadused, igakuine raha hoiusele (ootamatuteks kuludeks, mitte VH lõppemiseks) ja muidugi ka ühine söök, välhaskäimised jne.

Minu palgast samas läheb eluasemelaen, küik lasteaiaga seotud tasud-trennid, valdavalt ostan lasteriideid mina, ühine söögiraha + nüpd säästmine VH lõpuks.

Kui minu palk ära kaob, siis ainult mehe palgast ei piisa, et võtta üle kõik senised minu kulud pere ühiseelarvest + et mulle jääks ka vahendeid isiklikeks vajadusteks. Säästa saan VHst, kuna see on suurem kui palk. Aga mehe sissetulek ei oöe ju kasvanud seetõttu, et ma LHPl

Sellist juttu nagu sina, et kuhu jääb meeste panus, saavad ajada ainult naised, kelle osa pere ühiseelarves on alla 30%, mitte mehega võrdne.

Muideks ma ei ela mehe kulul. Kui ma käisin täiskohaga tööl panustasime ka üsna võrdselt. Hetkel pole meil lasteaia kohta ja seega ei ole mul vôimalik täiskohaga tööd teha. Seega on hetkel loomulik, et mees peab peret üleval.

<p style=”text-align: center;”>Aga elad ju, kui mees kannab dulle “arvestatava summa” igakuiselt, puudub vajadus tööle minna ja laps erahoidu panna, samal ajal pole sul sääste, milega eelarvesse panustada. See ongi mehe kulul elamine.

Puudubki vajadus tööl käia, aga olen seda terve oma täiskasvanud elu teinud.  Mulle meeldib mu töö ja panustan ka rahaliselt  heameelega pereellu.  Kuna meil on see võinalus, siis niikaua kui lasteaia vôi hoiu kohta ei ole peabki mees rahaliselt peret üleval.

</p>

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vanem laps läks 2,4 aastaselt, kohanemine oli raske . Tegin lühemaid päevi ja tihti oli vaba päev. Suuremaks saades oli ok, kuigi ega talle lôpuni ei meeldinud seal käia. Koolis käib heameelega.

Noorem on 2,5 ja oleme lastehoiu koha ootel.

Paar korda nädalas käib lapsehoidja, et saaksin natuke vaheldust ja tööd teha. Raha pole spetsiaslselt kôrvale pannud pannud. Olen üsna kokkuhoidlik. Abikaasa kannab iga kuu minu arvele korraliku summa, lisaks on tema kanda paljud jooksvad kulud, teisid jne.

Vâârtustab seda, et olen lapsega kodus. Mees tegeleb ka lastega väga palju.

Mul tekkiski küsimus, et kus on teie meeste toetus? Te olete lapsega kodus ja peate skeemitama, et raha kôrvale panna, et lapsega kauem kodus olla.

Ma pole ühtegi kommentaari näinud, kus keegi kirjutab, et skeemitab. Kõik on öelnud, et on raha kõrvale pannud, s.t ilmselt on raha üle jäänud ja siis ongi alles jäänud see. Sina ütled, et raha kõrvale ei pane, oled väga kokkuhoidlik. No kus see raha sul siis jääb? Või teenid nii väikest summat, et isegi kokkuhoidlikuna kaob kõik raha kuhugi mutiauku?

Jube loll kirjutis ausaltöeldes. Ükski tark naisterahvas ei sõltu rahaliselt mehest, seda võiks küll teada, eriti kui juba lapsed ka on. Mingi tagala peab igal naisel olema, muidu avastad üks päev end lahutatuna ja 0 varaga, kuidas mida edasi teha.

Mehe toetus ongi teod, mitte tema raha.

Mul on korralikud investeeringud, kinnisvara ja tasuv töö. Kui  ma mingil põhjusel peaksin lastega üksi jääma saaksin väga edukalt hakkama.
Nagu juba kirjutasin, siis mees tegeleb ka väga palju lastega.
Tundub lihtsalt, et paljudel kriibib hinge, et mõnel teenibki mees hästi, ja saab  rahaliselt kogu peret üleval pidada.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, mis siis on sellest, et ajutiselt peab mees pere üleval? Ta pole mingi suvaline mees, kelle armust ma elan. Me oleme pere!

Peaksin uhkuse ja põhimõtte pärast, 1,5aastase lasteaeda panema?

No jah, mul on teistsugused põhimõtted. Näiteks see, et nii väikesele lapsele on parim olla emaga kodus.

+16
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, mis siis on sellest, et ajutiselt peab mees pere üleval? Ta pole mingi suvaline mees, kelle armust ma elan. Me oleme pere!

Peaksin uhkuse ja põhimõtte pärast, 1,5aastase lasteaeda panema?

No jah, mul on teistsugused põhimõtted. Näiteks see, et nii väikesele lapsele on parim olla emaga kodus.

No just! Vähemalt keegi mõtleb samamoodi.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, mis siis on sellest, et ajutiselt peab mees pere üleval? Ta pole mingi suvaline mees, kelle armust ma elan. Me oleme pere!

Peaksin uhkuse ja põhimõtte pärast, 1,5aastase lasteaeda panema?

No jah, mul on teistsugused põhimõtted. Näiteks see, et nii väikesele lapsele on parim olla emaga kodus.

+1

Vaated inimestel on lihtsalt erinevad.. ka minu arvates, kui vähegi võimalik, on lapsel emaga kodus kõige loomulikum ja parem.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, mis siis on sellest, et ajutiselt peab mees pere üleval? Ta pole mingi suvaline mees, kelle armust ma elan. Me oleme pere!

Peaksin uhkuse ja põhimõtte pärast, 1,5aastase lasteaeda panema?

No jah, mul on teistsugused põhimõtted. Näiteks see, et nii väikesele lapsele on parim olla emaga kodus.

Kellelgi ilmselt poleks midagi selle vastu kui sa ei tuleks kraaksuma, et kus teiste mehed on. Minul tekib hoopis küsimus, et kus on sinu mees kui ta sulle kord kuus vaid raha üle kannab ja reisid maksab? On ta siis soomes tööl või armukese juures?

+3
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, mis siis on sellest, et ajutiselt peab mees pere üleval? Ta pole mingi suvaline mees, kelle armust ma elan. Me oleme pere!

Peaksin uhkuse ja põhimõtte pärast, 1,5aastase lasteaeda panema?

No jah, mul on teistsugused põhimõtted. Näiteks see, et nii väikesele lapsele on parim olla emaga kodus.

<p style=”text-align: left;”>Kellelgi ilmselt poleks midagi selle vastu kui sa ei tuleks kraaksuma, et kus teiste mehed on. Minul tekib hoopis küsimus, et kus on sinu mees kui ta sulle kord kuus vaid raha üle kannab ja reisid maksab? On ta siis soomes tööl või armukese juures?

Kas ta peaks siis mulle igapäev ülekande tegema vôi? Kannab korra kuus sellise summa millega saab igapäeva toimetused tehtud, näiteks toidupoes käidud, lastele asjad ostetud jne.
Sinu kurvastuseks pean ütlema, et mees teeb päris tihti kodukontorit ja kui käib kontoris, tuleb ka üsna varakult koju.  Tegeleb palju lastega ja on väga hea abikaasa.</p>

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pool vanemahüvitist jääb üle? Varasemalt pidi selle summaga hakkama saama üks (naine), nüüd kaks inimest (naine ja laps). Või siis naine+ pool last, kui mees sama palju panustab. Kôik kulud ju hoopis suurenevad.
Ilmselt need, kes pool VH kõrvale panevad, saavad mehelt iga kuu korraliku summa, muidu see matemaatika ei klapi.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muu jutt olekski okei olnud, kuniks sa kirjutasid, et kus teiste mehed on, et skeemitate. Keegi ei skeemitanud mitte midagi. Mul on endal piisavalt raha ja mehel ka, ei pea tema mulle midagi lisaks kandma vms. Mina ei saanud ühestki eelmisest aru, et nad oleks hullult skeemitanud või et neil mehed puuduvad, nad lihtsalt ise tegelesid oma rahaasjadega.

Minu mees tunneb näiteks just uhkust, et ma suudan ise oma asjadega majandada, aga tal ei ole raske mulle raha anda, kui mul seda kunagi üldse vaja peaks minema.

Olen ka absoluutselt selle poolt, et laps peakski olema kodus oma ema juures, kus on turvaline keskkond. Lasteaed ei ole ühelegi lapsele otseselt vajalik. Pigem on see vanemate vajadus.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pool vanemahüvitist jääb üle? Varasemalt pidi selle summaga hakkama saama üks (naine), nüüd kaks inimest (naine ja laps). Või siis naine+ pool last, kui mees sama palju panustab. Kôik kulud ju hoopis suurenevad.

Ilmselt need, kes pool VH kõrvale panevad, saavad mehelt iga kuu korraliku summa, muidu see matemaatika ei klapi.

Miks sa arvad, et ma varasemalt kasutasin pool oma palgast ära?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pool vanemahüvitist jääb üle? Varasemalt pidi selle summaga hakkama saama üks (naine), nüüd kaks inimest (naine ja laps). Või siis naine+ pool last, kui mees sama palju panustab. Kôik kulud ju hoopis suurenevad.

Ilmselt need, kes pool VH kõrvale panevad, saavad mehelt iga kuu korraliku summa, muidu see matemaatika ei klapi.

Miks sa arvad, et ma varasemalt kasutasin pool oma palgast ära?

No selge- siis kasutad varasemaid sääste, et pool vanemapalka säästa. Kuigi lõpuks teeb see ju sama välja.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pool vanemahüvitist jääb üle? Varasemalt pidi selle summaga hakkama saama üks (naine), nüüd kaks inimest (naine ja laps). Või siis naine+ pool last, kui mees sama palju panustab. Kôik kulud ju hoopis suurenevad.

Ilmselt need, kes pool VH kõrvale panevad, saavad mehelt iga kuu korraliku summa, muidu see matemaatika ei klapi.

Miks sa arvad, et ma varasemalt kasutasin pool oma palgast ära?

No selge- siis kasutad varasemaid sääste, et pool vanemapalka säästa. Kuigi lõpuks teeb see ju sama välja.

Mina olen algusest peale töötades saanud raha kõrvale jätta, sest kulutused pole nii suured kui on tulud? Mis varasemad säästud?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 55 )


Esileht Väikelaps Kui kaua plaanite lapsega kodus olla?