Esileht Tööelu, raha ja seadused. kui kaua teil (tallinlastel) tuli oodata energiatoetuse laekumist?

Näitan 25 postitust - vahemik 31 kuni 55 (kokku 55 )

Teema: kui kaua teil (tallinlastel) tuli oodata energiatoetuse laekumist?

Postitas:
Kägu

Ma ei saanud tingimustest aru, need olid minu jaoks liiga keerulised. Täitsin ausalt avalduse, aga ei saanud hüvitist. Ma isegi usun, et linnapea oleks mulle seda andnud, aga need pahad ametnikud ei lasknud tal seda teha ja saatsin sellise kirja, et ma ei vasta mingitele salapärastele tingimustele.

selle jabura jutu kirjutasid sa nüüd küll kägude suureks rõõmuks meelega, ise naersid raudselt ennast laua alla 😀

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saanud tingimustest aru, need olid minu jaoks liiga keerulised.

Kahju. Oleksid võinud ikka 8 klassi ära lõpetada. Loodame, et koolilapsed harivad sind.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahju. Oleksid võinud ikka 8 klassi ära lõpetada. Loodame, et koolilapsed harivad sind.

See on kõik tagantjärgi tarkus, et oleks võinud omal ajal 8 klassi ära lõpetada. Mis tehtud see tehtud ja ega vanas eas enam midagi parandada ei anna.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kus kohas  saab ise vaadata eesti.ee lehel seda _

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kus kohas saab ise vaadata eesti.ee lehel seda _

Mida sa vaadata tahad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

 

 

Mida sa vaadata tahad?

[/quote]
kas mul on midagi toetust saada või mitte,kas otsus tehtud

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida sa vaadata tahad?

kas mul on midagi toetust saada või mitte,kas otsus tehtud

[/quote]
Keegi ei näita sulle, kas sul on toetust saada. Ja otsus tuleb ainult siis kui oled taotluse teinud. Kui oled Tallinnast, siis saad seda teha tallinn. ee lehel.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida sa vaadata tahad?

kas mul on midagi toetust saada või mitte,kas otsus tehtud

Keegi ei näita sulle, kas sul on toetust saada. Ja otsus tuleb ainult siis kui oled taotluse teinud. Kui oled Tallinnast, siis saad seda teha tallinn. ee lehel.[/quote]

Mul on tehtud sellepärast küsingi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

11.03 tegin taotluse ja 22.03 tuli raha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea kuidas on teistes omavalitsustes, kuid Tallinna iseteenindus näitab aiateibaid.

17.01 esitasin taotluse esimese 4 kuu eest, raha laekus 03.02, süsteem näitab siiani, et maksmisel.

Teise taotluse esitasin 10.02 ja kolmanda 10.03. Mõlemad laekusid 15.03. Süsteem näitab siiani, et taotlus vastuvõetud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea kuidas on teistes omavalitsustes, kuid Tallinna iseteenindus näitab aiateibaid.

17.01 esitasin taotluse esimese 4 kuu eest, raha laekus 03.02, süsteem näitab siiani, et maksmisel.

Teise taotluse esitasin 10.02 ja kolmanda 10.03. Mõlemad laekusid 15.03. Süsteem näitab siiani, et taotlus vastuvõetud.[/quka

Kui logite eesti.ee kas kohe süsteem näitab
No ei leia sealt eesti.ee lehelt midagi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

eesti.ee seda ei näe, vaid KOVi süsteemis. Tallinnas nt siit https://taotlen.tallinn.ee/

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas teadsite seda, et kui esitada mitme kuu toetuse avaldus ühe korraga, siis mitte ei arvutata iga kuu toetus eraldi välja, vaid liidetakse kõik kulutatud kilovatid kokku ning samuti kõik elektriarveid ja arvutatakse toetus sedasi. Sellise arvutusmeetodi järgi võib toetussumma erineda sellest kui avaldus toetuse saamiseks esitada iga kuu, s.t. toetuse summa tuleb koos esitades väiksem.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii ei tohi arvutada minu meelest. Mina esitasin 4 kuud sept-dets koos ja ei olnud kokku liidetud. Korraga makstud summa oli täpselt 4 kuud eraldi arvestades ja tulemused kokkuliites. Kontorllisin siis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võta ühendust oma KOV-ga ja küsi, äkki on lihtsalt eksitus. Siis küsi Rah min käest järgi kas on õige selline arvetsuskäik. Minu meelest oli soovitus mitu kuud koos esitada selleks, et vähendada avalduste hulka ja menetlustööd, kuid inimene ei tohiks sellega kaotada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere

 

Toetust on võimalik esitada kuude lõikes, esitades kuus ühe taotluse või siis korraga mitme (kuni 5) kuu kohta korraga. Samas kuus erinevaid perioode eraldi ei menetleta.

 

Selline vastus tuli KOVst kui küsisin vastust selle kohta

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No siis on loll ametnik sattunud.

Rahandusministeeriumi lehel on selgelt kirjas KKK all

Kuhu ja millal tuleb avaldus toetuse saamiseks esitada?<br style=”font-family: Tahoma, Verdana, Segoe, sans-serif; font-size: 14px;” />Taotlus tuleb esitada rahvastikuregistri-järgsele kohalikule omavalitsusele. Seda ka juhul, kui taotleja tegelik elukoht on mujal. Valla- ja linnavalitsus määrab, mis ajast saab taotlusi esitada, ja annab sellest oma kodulehel või muul moel teada.<br style=”font-family: Tahoma, Verdana, Segoe, sans-serif; font-size: 14px;” />Taotluse esitamisel tuleb arvestada sellega, et kohalikel omavalitsustel on õigus määrata kindlaks vastuvõtuajad, millal taotlusi toetuse saamiseks vastu võetakse. Seega täpset teavet selle kohta, millal taotlust toetuse saamiseks esitada on võimalik, saab kohalikust omavalitsusest.<br style=”font-family: Tahoma, Verdana, Segoe, sans-serif; font-size: 14px;” />Soovitatav on taotlus esitada mitme kuu peale kokku – siis on vaja vähem taotlusi esitada. Kui kuulute toetuse saamiseks nõutud sihtgruppi, siis mitme kuu peale kokku taotluse esitamine ei vähenda teie toetust.<br style=”font-family: Tahoma, Verdana, Segoe, sans-serif; font-size: 14px;” />Taotlusi saab esitada 2022. aasta 31. maini.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nüüd täpsemalt asjasse süvenedes selgus, et viga hüvitise arvutamise on tekkinud sellest, et kuna maksin elektiarvet tasudes ümmargused summad ülespoole (ehk kui arve oli 122€, siis maksin 130€) ja tekitasin endale ettemakse, siis ametnik võttis hüvitise määramisel arvesse summa, mis tuli tasuda pärast ettemakse maha arvamist (ehk siis kui arve oli 156€, ettemaks 8€ ja tasuda vaja 148€ ning siis see 148€ oli summa mis arvesse läks). Ja nii kõikide kuude puhul. Tegelikult peab arvestama kuu tegelikku kulu (ehk siis selle näite puhul 156€). KOV nüüdseks teavitatud, et arvutasid valesti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kas energiatoetust saab taotleda sõltumata sellest, et riik juba osa maksis automaatselt kõigile?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nüüd täpsemalt asjasse süvenedes selgus, et viga hüvitise arvutamise on tekkinud sellest, et kuna maksin elektiarvet tasudes ümmargused summad ülespoole (ehk kui arve oli 122€, siis maksin 130€) ja tekitasin endale ettemakse, siis ametnik võttis hüvitise määramisel arvesse summa, mis tuli tasuda pärast ettemakse maha arvamist (ehk siis kui arve oli 156€, ettemaks 8€ ja tasuda vaja 148€ ning siis see 148€ oli summa mis arvesse läks). Ja nii kõikide kuude puhul. Tegelikult peab arvestama kuu tegelikku kulu (ehk siis selle näite puhul 156€). KOV nüüdseks teavitatud, et arvutasid valesti.

Issand, kus ma ei kannata sellisedi ettemaksjaid. Iga kord arvuta neile eraldi rida, palju ettemaks on. Mul mõni üüriline nii teinud, täiega närvidele käib.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nüüd täpsemalt asjasse süvenedes selgus, et viga hüvitise arvutamise on tekkinud sellest, et kuna maksin elektiarvet tasudes ümmargused summad ülespoole (ehk kui arve oli 122€, siis maksin 130€) ja tekitasin endale ettemakse, siis ametnik võttis hüvitise määramisel arvesse summa, mis tuli tasuda pärast ettemakse maha arvamist (ehk siis kui arve oli 156€, ettemaks 8€ ja tasuda vaja 148€ ning siis see 148€ oli summa mis arvesse läks). Ja nii kõikide kuude puhul. Tegelikult peab arvestama kuu tegelikku kulu (ehk siis selle näite puhul 156€). KOV nüüdseks teavitatud, et arvutasid valesti.

Issand, kus ma ei kannata sellisedi ettemaksjaid. Iga kord arvuta neile eraldi rida, palju ettemaks on. Mul mõni üüriline nii teinud, täiega närvidele käib.

Kui närvidele käib, on õige aega ravile minna või raamatupidaja palgata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nüüd täpsemalt asjasse süvenedes selgus, et viga hüvitise arvutamise on tekkinud sellest, et kuna maksin elektiarvet tasudes ümmargused summad ülespoole (ehk kui arve oli 122€, siis maksin 130€) ja tekitasin endale ettemakse, siis ametnik võttis hüvitise määramisel arvesse summa, mis tuli tasuda pärast ettemakse maha arvamist (ehk siis kui arve oli 156€, ettemaks 8€ ja tasuda vaja 148€ ning siis see 148€ oli summa mis arvesse läks). Ja nii kõikide kuude puhul. Tegelikult peab arvestama kuu tegelikku kulu (ehk siis selle näite puhul 156€). KOV nüüdseks teavitatud, et arvutasid valesti.

Issand, kus ma ei kannata sellisedi ettemaksjaid. Iga kord arvuta neile eraldi rida, palju ettemaks on. Mul mõni üüriline nii teinud, täiega närvidele käib.

Kui närvidele käib, on õige aega ravile minna või raamatupidaja palgata.

Normaalsetel firmadel ikka arvestab ettemaksu süsteem, mitte ei pea näpuga järge ajama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Normaalsetel firmadel ikka arvestab ettemaksu süsteem, mitte ei pea näpuga järge ajama.

Mis krdi ettemaksu süsteem? Teen ise arveid oma 10-le üürikorterile.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Normaalsetel firmadel ikka arvestab ettemaksu süsteem, mitte ei pea näpuga järge ajama.

Mis krdi ettemaksu süsteem? Teen ise arveid oma 10-le üürikorterile.

Ilmselt pliiatsi ja paberiga mitte arvutit kasutades. Või siis ei oska vastavaid programme kasutada. Isegi Excelis saab arvuti ise liitma/lahutama panna ja ei pea ise vaeva nägema. Vahest oleks mõistlik arvutikursustele minna?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Normaalsetel firmadel ikka arvestab ettemaksu süsteem, mitte ei pea näpuga järge ajama.

Mis krdi ettemaksu süsteem? Teen ise arveid oma 10-le üürikorterile.

Ilmselt pliiatsi ja paberiga mitte arvutit kasutades. Või siis ei oska vastavaid programme kasutada. Isegi Excelis saab arvuti ise liitma/lahutama panna ja ei pea ise vaeva nägema. Vahest oleks mõistlik arvutikursustele minna?

Ja siis muidugi tulla oma paberit ja pliiatsit suurte elektfifirmade programmidega võrdlema 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 31 kuni 55 (kokku 55 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. kui kaua teil (tallinlastel) tuli oodata energiatoetuse laekumist?