Esileht Ilu ja tervis Kui kaua test näitab positiivset?

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Kui kaua test näitab positiivset?

Postitas:

Tean, et pärast koroonasse haigestumist võib inimeste sekka minna siis, kui haigusnähtude kadumisest on möödas ca 3 päeva. Tean ka seda, et pärast haigust enam testi uuesti ei  tehta, sest see võib näidata valesti.

Siiski, millal võiks näidata test kindlalt negatiivset?

+3
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.12 17:29; 31.12 18:02; 02.01 09:38; 02.01 11:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ikka Jaanipäevani välja. ja siis jälle Jaanipäevani välja …

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kevadel haigestunud inimese test oli sügisel positiivne.

Haigestumist hinnatakse kliinilise pildi ehk sümptomite järgi.

Paranemise hindamiseks kindlasti testi ei tehta enam. Kevadel veel testiti niimoodi. Nüüd vaadatakse ikka kliinilist pilti. Lõplikku kokkulepet ei ole, mitu päeva peab sümptomite lõpust möödunud olema, et saaks tavaellu naasta. See on individuaalne ka natuke. Kui peale positiivset testi pole 2 nädala jooksul sümptome tekkinud, siis võib inimene isolatsiooni lõpetada.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.12 18:10; 01.01 23:17; 02.01 11:38; 02.01 11:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh teisele vastajale! Samas küsiks, mida minu küsimuses on miinustamisväärset? No siiralt huvitab!

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.12 17:29; 31.12 18:02; 02.01 09:38; 02.01 11:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

pereõde ytles, et vähemalt 3 kuud veel test positiivne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh teisele vastajale! Samas küsiks, mida minu küsimuses on miinustamisväärset? No siiralt huvitab!

Ära pane tähele, perekooli miinustes puudub igasugune loogika:)

Mul neli kuud peale reaalset haigust (mis kestis 3 päeva), test ikka positiivne. Aga mis vahet seal, tore, et mõneks ajaks ei saa ise nakatuda ega teisi nakatada.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tean, et pärast koroonasse haigestumist võib inimeste sekka minna siis, kui haigusnähtude kadumisest on möödas ca 3 päeva. Tean ka seda, et pärast haigust enam testi uuesti ei tehta, sest see võib näidata valesti.

Siiski, millal võiks näidata test kindlalt negatiivset?

Mine tee Synlabis antikehade test. Kui see on positiivne, st antikehad on tekkinud, siis on haigus läbipõetud faasis ja enam ei nakata teisi.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.01 21:24; 02.01 01:56; 02.01 20:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teine lugu veel. Inimene oli haige septembris, test negatiivne. Haiguse kulg tüüpiline koroonale. Uuesti oli haige novembris, nüüd juba hullemini ja kopsupilt näitas koroonale iseloomulikku kopsupõletikku. Korduvad testid negatiivsed – vist 6 korda testiti kokku sel korral. Antikehad olid positiivsed…

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.12 18:10; 01.01 23:17; 02.01 11:38; 02.01 11:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teine lugu veel. Inimene oli haige septembris, test negatiivne. Haiguse kulg tüüpiline koroonale. Uuesti oli haige novembris, nüüd juba hullemini ja kopsupilt näitas koroonale iseloomulikku kopsupõletikku. Korduvad testid negatiivsed – vist 6 korda testiti kokku sel korral. Antikehad olid positiivsed…

Järelikult inimene põdes septembris mingit suvalist viirust, oktoobris asümptomaatiliselt koroonat ja novembris jäi viiruslikku kopsupõletikku.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.01 21:24; 02.01 01:56; 02.01 20:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mine tee Synlabis antikehade test. Kui see on positiivne, st antikehad on tekkinud, siis on haigus läbipõetud faasis ja enam ei nakata teisi.

Aitäh! See on ülikasulik vastust. Ma isegi ei teadnud, et seda saab ka testida, kas haigus on juba läbi põetud.

Tegelikult, uurin asja põhjusega. Nimelt, jaanuari keskel peaks mul toimuma kaua planeeritud operatsioon. Nüüd sain teada, et päev enne operatsiooni tuleb anda ka koroona test. Ma ei ole seni end kordagi testinud. Kuigi, detsembri alguses oli mul väga lähedane ja kaua kestnud kokkupuude haigega. Mõistagi jäin siis koju karantiini. Kuna mul ühtegi haigusnähtu ei tekkinud, siis testima ei läinud ja lihtsalt istusin vajaliku aja (ja igaks juhuks veel mõned päevad peale ka) kodus. Kardan siiski, et ma sain sellelt inimeselt nakkuse, kuid põdesin selle läbi asümptomaatiliselt. Ja nüüd ongi hirm naha vahel, et operatsioon, mida nii kaua ootasin ja mille jaoks olen end vaimselt ettevalmistanud (kardan operatsiooni kohutavalt), lükkub teadmata kaugusesse edasi.

Võib-olla peaksingi kohe minema  Synlabi ja laskma teha ka selle teise testi.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.12 17:29; 31.12 18:02; 02.01 09:38; 02.01 11:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teine lugu veel. Inimene oli haige septembris, test negatiivne. Haiguse kulg tüüpiline koroonale. Uuesti oli haige novembris, nüüd juba hullemini ja kopsupilt näitas koroonale iseloomulikku kopsupõletikku. Korduvad testid negatiivsed – vist 6 korda testiti kokku sel korral. Antikehad olid positiivsed…

Järelikult inimene põdes septembris mingit suvalist viirust, oktoobris asümptomaatiliselt koroonat ja novembris jäi viiruslikku kopsupõletikku.

Vastupidi, septembris oli inimene koroonas, aga test oli millegipärast negatiivne. Ju siis ei saadud õigest kohast ja piisavalt materjali. Novembris oli atüüpilise tekitajaga kopsupõletik, kindlasti mitte viiruslik. Sest nädala ajaga ei teki kõik antikehade tüübid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.12 18:10; 01.01 23:17; 02.01 11:38; 02.01 11:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mine tee Synlabis antikehade test. Kui see on positiivne, st antikehad on tekkinud, siis on haigus läbipõetud faasis ja enam ei nakata teisi.

Aitäh! See on ülikasulik vastust. Ma isegi ei teadnud, et seda saab ka testida, kas haigus on juba läbi põetud.

Tegelikult, uurin asja põhjusega. Nimelt, jaanuari keskel peaks mul toimuma kaua planeeritud operatsioon. Nüüd sain teada, et päev enne operatsiooni tuleb anda ka koroona test. Ma ei ole seni end kordagi testinud. Kuigi, detsembri alguses oli mul väga lähedane ja kaua kestnud kokkupuude haigega. Mõistagi jäin siis koju karantiini. Kuna mul ühtegi haigusnähtu ei tekkinud, siis testima ei läinud ja lihtsalt istusin vajaliku aja (ja igaks juhuks veel mõned päevad peale ka) kodus. Kardan siiski, et ma sain sellelt inimeselt nakkuse, kuid põdesin selle läbi asümptomaatiliselt. Ja nüüd ongi hirm naha vahel, et operatsioon, mida nii kaua ootasin ja mille jaoks olen end vaimselt ettevalmistanud (kardan operatsiooni kohutavalt), lükkub teadmata kaugusesse edasi.

Võib-olla peaksingi kohe minema Synlabi ja laskma teha ka selle teise testi.

Tead, su operatsioon võib ikkagi ära jääda, sest sinule mõeldud voodis on lihtsalt juba koroonahaige. Ega haiglad kummist ei ole. Jaanuari keskel jõuavad haiglasse kõik need, kes pühade ajal nakatusid oma “pisikestel” koosviibimistel.

Antikehasid kõigil inimestel ei teki või on nende hulk väike.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.12 18:10; 01.01 23:17; 02.01 11:38; 02.01 11:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead, su operatsioon võib ikkagi ära jääda, sest sinule mõeldud voodis on lihtsalt juba koroonahaige. Ega haiglad kummist ei ole. Jaanuari keskel jõuavad haiglasse kõik need, kes pühade ajal nakatusid oma “pisikestel” koosviibimistel.

Naistehaiglatesse vist ei ole veel koroonapalateid loodud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.12 17:29; 31.12 18:02; 02.01 09:38; 02.01 11:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naistehaiglatesse vist ei ole veel koroonapalateid loodud.

ma ei taha sind enneaegu muretsema panna, aga naistehaiglas võib olla ravipalateid kokku tõmmatud küll (tean, et mõnes on). positiivsed sünnitajad ja erakorralisele ravile tulijad peavad olema eraldatud ja selleks oli vaja teha osakondadeüleseid ümberkorraldusi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Antikehasid kõigil inimestel ei teki või on nende hulk väike.

Enamikul siiski tekib, vähemalt viroloogide arvates.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.01 21:24; 02.01 01:56; 02.01 20:09;
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Ilu ja tervis Kui kaua test näitab positiivset?