Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kui kaua tööd otsisite?

Näitan 9 postitust - vahemik 31 kuni 39 (kokku 39 )

Teema: Kui kaua tööd otsisite?

Postitas:

mis programm see on, mida õpib aasta kasutama?
ka keerukamad, nt andmete visualiseerimise programmid, kus tuleb teada nii sql-i kui visualiseerimist, õpib ära mõne kuuga sellel tasemel, et saab tööd teha.
programmeerima on võimalik elementaartasemel poole aastaga õppida

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.11 10:41; 11.11 09:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oeh, minul seisab tööotsimine varsti ees. Hetkel lapseootel ja tegelikult tahaks juba praegu töökohta vahetada, aga terve mõistus ütleb, et pole mõtet oma närve rikkuda – keegi nagunii ei usu, et ma lapse kõrvalt olen võimeline tööd tegema.
Suvel, enne kui lapseootusest teada sain, jõudsin isegi paari kohta kandideerida. Ühes kohas käisin vestlusel ka, aga seal jõudsin laua taga ka ise äratundmisele, et seda tööd ma teha ei taha. Samas on vanus juba 30+ ja kui just IT-valdkonnas ei tegutse, siis on töö leidmine juba keeruline.
Praegune plaan B on siis see, et lapsepuhkuse ajal ennast IT-valdkonnaga kurssi viia (no mingi väga algeline taust mul selles valdkonnas on ka tegelikult juba).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige kauem olen tõõd otsinud 10 päeva, millest 7 puhkasin. Paar korda olen ise ühendust võtnud huvitava kohaga ja olen sobinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige kauem olen tõõd otsinud 10 päeva, millest 7 puhkasin. Paar korda olen ise ühendust võtnud huvitava kohaga ja olen sobinud.

Vähenõudlik järelikult.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihttöö tegijad leiavad jah kohe uue koha.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

esimest korda läks aega umbes 2 kuud, siis olin 42 aastane. nüüd paar aastat tagasi vahetasin töökohta ja kuuajaga oli uus koht olemas (siis olin 50). Olen juhtivspetsialist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kandideerimise puhul soovitan iga pakkumisele läheneda hästi personaalselt ja vajadusel kohendada enda CV vastavalt ehk siis peita asjad, mis ei lähe selle tööga nii hästi kokku ja rõhutada neid, mis lähevad (ei mõtle siin valetamist, vaid rõhuasetust). Kindlasti kirjutada kaaskiri, kus tuua selgelt välja, miks sina tahad seda tööd ja miks nad peaksid just sind valima. Kui see on väga selgelt ära seletatud, siis üldiselt see töötab ja sind kutsutakse vestlusele. Olles ise mitmeid kordi värbaja poolel, siis näinud, kuidas 80% CV-dest heidetakse kohe kõrvale, kuna seal puudub arusaam, kuhu kandideeritakse või ei viitsita korralikku kaaskirja kirjutada või see on tohutute kirjavigadega. Kui endal eesti keelega probleeme, siis palu kellegi tuttava abi. Korrektsus loeb.

Kõigile, kes elavad EI-sid raskelt üle, ma tean, mida tunnete. Olen ka ise otsinud tööd ja tean, et see hakkab lõpuks enesehinnangule. Nüüd olen läinud seda teed, et lõin ise omale töökoha ja pean ütlema, et mida varem enda nahk paks kasvatada, seda parem, sest ettevõtjana tuleb isegi rohkem neid EI-sid kuulata. Seda ei tohi isiklikult võtta. Tihtipeale polegi probleem sinus, vaid milleski muus.

Soovitan lihtsalt enda CV üle vaadata, näidata tööandjale puust ja punaselt, miks nad sind peaksid valima ja mitte võtma isiklikult kui saadakse eitav vastus. Igasugune tagasilöök on alati võimalus teha muudatusi ja teha asju paremini. Mis praegu tundub katastroof, võib hiljem tagasi vaadates tunduda õnnistus, sest see pani sind rohkem pingutama ja viis lõpuks paremasse kohta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oeh, minul seisab tööotsimine varsti ees. Hetkel lapseootel ja tegelikult tahaks juba praegu töökohta vahetada, aga terve mõistus ütleb, et pole mõtet oma närve rikkuda – keegi nagunii ei usu, et ma lapse kõrvalt olen võimeline tööd tegema.

Suvel, enne kui lapseootusest teada sain, jõudsin isegi paari kohta kandideerida. Ühes kohas käisin vestlusel ka, aga seal jõudsin laua taga ka ise äratundmisele, et seda tööd ma teha ei taha. Samas on vanus juba 30+ ja kui just IT-valdkonnas ei tegutse, siis on töö leidmine juba keeruline.

Praegune plaan B on siis see, et lapsepuhkuse ajal ennast IT-valdkonnaga kurssi viia (no mingi väga algeline taust mul selles valdkonnas on ka tegelikult juba).

Tahaksin sind veidi julgustada. Mina olen see, kes kirjutas, et leidis töö 3 nädalaga IT-valdkonnas.
Mina tegingi just seda, mis sinul plaanis on. Lapsehoolduspuhkusel olles läksid kõik vabad hetked uute asjade õppimiseks ja pärast lapsehoolduspuhkust sain kohe tööle IT alal ja vanasse kohta tagasi ei läinudki.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.11 21:53; 24.11 13:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle programmi kasutama õppimine võtab rohkem kui aasta. Sisaldab väga palju võimalusi.

Mis programm see siis on? Ja kasutamine võib tähendada erinevaid asju. Mu ema kasutab ka MS Wordi, juba umbes 20 aastat (eri versioone, muidugi), aga tal pole senimaani aimugi teatud väga kasulikest võimalustest.
Mingi ArcGIS, CorelDRAW või taolise spetsiifilisema asja kasutama õppimine võtab muidugi aega, aga kui inglise keelt valdad, siis on algajale sobivaid õpetusi palju: vali ainult milline sobib (ka tasuta on valik suur). Väga spetsiifilise tarkvara puhul (näiteks mingi spetsiifiline statistikatarkvara) on kõige olulisem, et oleks olemas arusaamine mida üldse sisuliselt tehakse.
Et aasta aega keegi ühte programmi õppima peaks, kõlab mulle küll väga kummalisena. Mõne aastaga suudab inimene juba niipalju IT-d õppida, et saab näiteks andmebaasi administraatorina või veebiarendajana tööle minna.
Või mõtlesid, et pead õppima ka üldiselt seda teemat, mida programm teeb (näiteks statistiline analüüs, GIS vms)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 31 kuni 39 (kokku 39 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kui kaua tööd otsisite?