Esileht Väikelaps kui kaua võib kesta piimatalumatus peale kõhuhaigust?

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: kui kaua võib kesta piimatalumatus peale kõhuhaigust?

Postitas:

Lugu lühidalt järgmine: laps hakkas oksendama reede varahommikul, kuskil tunniga oli see möödas, mõned tunnid hiljem tahtis juba süüa. Terve reedese päeva laps sõi hea isuga, väljaheide oli korras – ühtegi piimatoodet (ta sööbki ainult kohupiima, piima ta ei joo) ma talle selle päeval ei andnud, sest olin kuulnud, et peale viirust kohe ei tohi anda. Järgmisel päeval aga andsin 2 kohupiimakreemi. Ilmselt oligi ränk viga, kuna pühapäeval oli laps kuidagi viletsama isuga, sõi regulaarselt, aga vähe, lõuna paiku oli kõht lahtisem (käis küll ainult 1 korra). Ning kuigi oli õhtul veel rõõmus – nüüd, öösel, jälle oksendas (peale mida jäi magama).

Lugesin nüüd, et peale viirushaigust võib piima seedimine olla häiritud isegi nädalaid. Mingit garantiid ei ole, millal taastub.

Lasteaias on aga paljud toidud (näiteks magustoidud, aga ilmselt isegi pudrud), kus piim on hulka segatud… See teeb mulle muret, kuidas ta nüüd oma lasteaialapse elu (esimene aasta lasteaias, läks 3a) üldse jätkata saab.

Nojah, jätan siis ilmselt pikemaks ajaks koju. Ei mingeid piimatooteid, ei mingeid komme. Mis lapsest piinata.

Kogemusi?

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.02 02:25; 03.02 10:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Reedel haigestus, st ca 3 päeva tagasi? Pigem võib arvata, et ta ikkagi alles põeb ja paraneb. Mina sinu sussides ootaks nädala veel, enne kui selliseid muremõtteid mõlgutaks.

Muidu siin on teemakohane arutelu, kui soovid halbu stsenaariume juba siiski mõttes läbi töötama hakata:

https://foorum.perekool.ee/teema/lapsel-allergiad-ja-lasteaed-aidake-palun/

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohupiimakreemid on üldse saatanast, miks üldse seda andma peaks? Mingi magus ja suhkrut täis plõga.
Anna parem keefiri, pane sinna marju sisse ja palju tervislikum, lisaks on seal piimhappebakterid, mis peale kõhuviirust hädavajalikud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Reedel haigestus, st ca 3 päeva tagasi? Pigem võib arvata, et ta ikkagi alles põeb ja paraneb. Mina sinu sussides ootaks nädala veel, enne kui selliseid muremõtteid mõlgutaks.

Muidugi on üks asi see, millel võib põdejat pärsi terveks tunnistada, aga siiani on viirused samal lapsel ja üldse lähiringis möödunud nii, et kui inimene on nõus juba sööma, pole tagasilööke enam tulnud.

Sellist “paremaks – halvemaks tagasi” käiku pole kogenud, seetõttu ehk ehmatasin liigselt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.02 02:25; 03.02 10:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult on ta alles haige ja oksendas tõenäoliselt selle peale, mitte konkreetselt piimatoodete peale (jah, peale kõhuviirust ja oksendamist ja kõhulahtisust ei anta rõõsa piima tooteid ja piimavalkon raskesti seeditav). Ülejäänu on juba ülereageerimine, kui laps on küllalt terve, et lasteaeda minna, siis talle see toidus olev piim enam midagi ei tee. Arvesta, et laps võib peale kõhuviirust olla nakkav 2 nädalat.
Mineraalvesi (ilma mullita loomulikult), kummelitee, mustikakissell, söetabletid ja piimhappebakterid. Eriti soovitan Enteroli pulbrikesi, kinnise kõhu teeb lahtisemaks, lahtise kõhu paneb kinni ja aitab oksendamise vastu.

Pikaajalise range dieedi pidamine kõhulahtisuse paranemise seisukohalt on kasutu. Peale esmast vedelikukao asendamist tuleks järk järgult pöörduda tagasi ka normaalse toitumise juurde. Eriti oluline on see laste puhul. Kuni laps oksendab, on olulisim talle lonkshaaval, teelusikatäite kaupa juua pakkuda, mitte iga hinna eest paari lusikat toitu sisse anda. Alustuseks võiks ägeda kõhuviiruse korral sobida riisipuder, mustikakissell ja kuivikud (lisanditeta küpsiseid). Rooja ja oksendamismassidega kaob organismist ka hulgaliselt mineraalaineid, eriti kaaliumit. Ideaalis tuleks seega vedelikukao asendamiseks juua mineraalaineterikast vett. Hoiduda tuleks esialgu liha-vorstitoodetest, vürtsikatest ja rasvastest roogadest, rõõsast piimast, üldse hapendamata piimasaadustest (sisaldavad rohkelt piimasuhkrut, mida põletikuline soolesein ei suuda piisavalt lõhustada).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et see pole piimast. Ikka viirus selline. Mu laps on juba nädal pausidega oksendanud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Väikelaps kui kaua võib kesta piimatalumatus peale kõhuhaigust?