Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kui kedagi pole sünnitusele kaasa võtta? Kas olete kahetsenud, et kedagi abiks polnud?

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Kui kedagi pole sünnitusele kaasa võtta? Kas olete kahetsenud, et kedagi abiks polnud?

Postitas:

Kahe esimese sünnituse juures mees olnud-kutsus arsti kui vaja jnt., hoolitses pärast lapse eest, kuna ise olin täitsa klaar ja jõuetu.
Nüüd mees arvatavasti kaasa tulla ei saa (kui juhtub ime, et ta just sisi kodus on oleks supper).
Kas neid sünnitajaid, kellel kedagi kaasas ei ole jälgitakse rohkem-st. kas käiakse ikka piilumas kaugel asi on jnt. Kui mees oli kaasas, siis keegi ei käinudki eriti meie juures, kui juba kutsusime, et pressid tulevad. Kardan, et laps sünnib nii, et kedagi polegi sünnitustoas peale minu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.03 12:07; 04.03 17:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina olen see, kes vabatahtlikult ei taha ei meest, õde, ema ega sõbrannat juurde. kuigi kõik saaksid tulla.
esimene sünnitus oli nii ja olen oma otsusega rahul.
teisega plaanin samamoodi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga võta siis tasuline ämmakas, kui võimalus on. Minul on 1x mees kaasas olnud ja 2x individuaalne ämmakas ja viimane variant meeldis oluliselt rohkem.
Eks vist need üldämmakad ka ikka käivad ja piiluvad ning lapse sündimise ajal on ikka kohal. Aga isiklikuga on kuidagi turvalisem, mulle tundub, ja turvatunne on sünnituse õnnestumiseks ikka väga oluline.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.03 12:43; 04.03 21:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kedagi teist ei taha/ saa kaasa võtta? Mul oli õde varu-tugiisikuna stardivalmis.

Samas ma ei ole kuulnud ühestki juhtumist, kus laps sünnib haiglas nii, et mitte kedagi sünnituse juures ei viibi. Kui naine sünnitab üksi, siis käiakse sagedamini vaatamas ja ÄE on alati käepärast läheduses. Kui tunned vajadust, et ÄE veel sagedamini käiks, siis anna ÄE-le sellest teada.

Kirjutasid, et kui mees oli kaasas, siis ei käinudki eriti keegi teie juures. Peresünnituse puhul ongi normaalne, et ei tulda pidevalt küsima (segama), kuidas on ja kas on midagi vaja, lastakse rahus olla/ valusid üle hingata/ keskenduda. Kui midagi on vaja, siis mees läheb ja kutsub ÄE.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimesel rasedusel polnud mulgi kedagi kaasas ega kõrval kuid kui laps tulema hakkas, hõikasin kõva häälega ja õed jooksid kohale. Nüüd võtan mehe kaasa..Ta ise tahtis tulla, las tuleb siis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind huvitab, et kus kohast on tulnnud arvamus, et kui on tasuline ämmakas, siis ta istubki rohkem teie juures?

Ise sünnitasin kahel korral nii, et tugiisikuks oli kaasas mees ja kolmandal korral oli ka tasuline ämmakas, valisime selle, kes oli olnud ka esimese lapse ajal, seega natukene ikka tuttav inimene. Mingit vahet ei olnud, et kui tihti ta meie juures käis. Loomulik ju on, et koguaeg ei peagi juures istuma.
Kolm aastat tagasi sünnitasin Soomes ja kaasas oli mees, samuti oli ämmaemand vaid nupule vajutamise kaugusel. Minule just meeldib, et koguaeg ei olda kõrval.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ju minu mure tuleb ka sellest, et nii esimese kui ka teise sünnituse kulg läks arsti-äe plaanitust palju palju kiiremini. Öeldi, et siin läheb veel tunde..aga vot ei läinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.03 12:07; 04.03 17:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ühtegi tugiisikut võtta ei ole – ema ja sõbrannad mujal. Variant oleks mees, aga ta on ise öelnud, et ei taha juures olla. Tulemas esimene beebi ja praegu on küll natuke hirmutav lugeda, et palatis üksi ootama pean ja siis hõikama. Oleks ikka ju mugavam, kui keegi aitaks seda aega mööda saata…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mina eelistasin üksi olla 🙂
Mees oli alguses kaasas aga saatsin ta koju magama ja jõudis juhuslikult tagasi siis kui laps oli sündinud ja lõikas nabanööri läbi. Ei kahetse sest tundsin, et sel hetkel oli parem üksi seal oodata ja valutada kui vaadata mehe murelikku nägu kui ta vaatas kui valus mul oli. Seekord tahaks samamoodi aga eks näis kuidas läheb.
Aga mind käidi sel päeval küll väga tihti vaatamas kuigi ma olin viimane kes sünnitustoa sai ja teised toad olid ka täis. Võibolla sai määravaks see, et kui mees oli veel haiglas ei tahtnud ktg eriti töödata 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mind huvitab, et kus kohast on tulnnud arvamus, et kui on tasuline ämmakas, siis ta istubki rohkem teie juures?

Ise sünnitasin kahel korral nii, et tugiisikuks oli kaasas mees ja kolmandal korral oli ka tasuline ämmakas, valisime selle, kes oli olnud ka esimese lapse ajal, seega natukene ikka tuttav inimene. Mingit vahet ei olnud, et kui tihti ta meie juures käis. Loomulik ju on, et koguaeg ei peagi juures istuma.
Kolm aastat tagasi sünnitasin Soomes ja kaasas oli mees, samuti oli ämmaemand vaid nupule vajutamise kaugusel. Minule just meeldib, et koguaeg ei olda kõrval.
[/tsitaat]

Tasuline=individuaalne, seega tal rohkem sünnitajaid pole ja kui ma soovin, et ta kogu aeg juures istuks, siis ta ka istub. Minul on üsna kiired sünnitused olnud ja sellist niisama passimist suurt olnud polegi, ämmakas ikka iga natukese aja tagant kuulas toone, soovitas asendeid jms., igatahes oli väga abiks. Tavalist ämmakat ma vähemalt viimase sünnituse ajal küll nii palju endale hoida poleks saanud, kuna juhtumisi oli korraga väga palju sünnitajaid.
Kui mees kaasas on, siis ka tasuline ämmakas ilmselt jah nii palju juures ei passi – et rohkem privaatsust jätta või nii, ma arvan. Aga kui soovi avaldada, siis kindlasti passib, see on ju tema töö.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.03 12:43; 04.03 21:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli kogenud tugiisik, aga kui pressid algasid, jäi ämmakas ka palatisse. Kui laps hakkas väljuma, tuli ka naistearst lisaks. Lapse väljutamise ajal ja vahetult peale seda sebis ikka üsna palju inimesi mu ümber.
Isegi neid, kellel on tugiisik kaasas, jälgitakse korrapäraselt. Kui teemaalgataja just äkksünnitaja pole (üks press ja laps lupsti väljas), siis vaevalt et personalile lapse väljumine märkamata jääb 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

esimese sünnitasin pelgus üksi, pold küll kedagi sinna veel vaja.väga hea vahetus oli tööl, käidi vaatamas piisavalt, julgustati ja tehti pai kui tundus asi väga raske.

nüüd mõtlen vb võtaks mehe kaasa, et ta saaks kogemuse \”näha kuidas sünnib ta laps\” kuid samas, olen ilmselt küll isekas, aga tundub, et tahan jälle seda üksi teha. ma lihtsalt ei näe kohta kuidas saaks ta mulle seal abiks olla..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kui kedagi pole sünnitusele kaasa võtta? Kas olete kahetsenud, et kedagi abiks polnud?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.