Esileht Ilu ja tervis Kui kiirelt võib tekkida emakakaelavähk?

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Kui kiirelt võib tekkida emakakaelavähk?

Postitas:
Kägu

Viimased 3 kuud on tekkinud sellised sümptomid: määrimine päveade vahel (päevad normaalsed ja regulaarsed) ja valulik seks ja tihti määrimine ja valu pärast seksi. Mingit imelikku voolust pole ja enne pole kunagi päevade vahel määrinud.  Vanus on mul 40.

Viimane pap test oli korras, 10 kuud tagasi. Olen lugenud, et see ei tohiks nii kiiresti tekkida. Jah, loomulikult lähen arstile juurde aga hetkel ootan alles oma aega. Äkki kellegil midagi sarnast olnud?

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pead veidi ootama vastustega,sensitiivid saabuvad siia hiljem.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul olid emakakaelal muutused. Minu arsti lause oli, et enne kui see vähiks areneb on seal vahel mitu muud etappi ning see võtab aega aastaid.

Seega ei tohiks üleöö see nüüd küll juhtuda. Eriti kui 10kuud tagasi sul oli kõik korras.

 

Võib olla müoom, või siis on midagi muud.

Küll arst oskab öelda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oled kindel, et 10 kuud tagasi sulle PAP test tehti? Kui käisid sõeluuringu raames, siis tehakse nüüd PAP ainult siis, kui HPV test positiivne on. Isegi HPVga vähk sul siiski vaevalt nii kiiresti seal kasvanud on, tõenäolisem siiski, et on polüüp või müoom.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Emakakaelavähke on erinevaid, st et papilloomviiruse seas on mingi 17 sellist, mis võivad vähieelsest seisundist vähiks kujuneda poole aastaga. Seega, kui sa oled selle vähi suhtes kartlik, siis võid teha HPV testi kaks korda aastas, selle pealt siis näeb, kas on muutusi tekkinud või mitte.

Emakakaelavähil alguses ei ole üldse mingeid sümptomeid, kui juba veritseb ja valutab, siis on kaugele arenenud. Kui sind 10 kuud tagasi testiti, siis on üsna ebareaalne, et sul tänaseks on juba kaugele arenenud vähk. Pigem ikka mingid muud jamad, aga kui mingi jama on, siis igal juhul oleks mõistlik minna arsti juurde. Sul võib olla hormonaalne tasakaal paigast ära, näiteks.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

määrimine päevade vahel, valulik seks ja tihti määrimine ja valu pärast seksi- nende kaebustega tuleks pöörduda günekoloogi vastuvõtule. On ka muid haigusi peale emakakaelavähi ja kui ongi pahaloomuline haigus, ei tohi viivitada, iga kaotatud nädal on oluline. 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Ilu ja tervis Kui kiirelt võib tekkida emakakaelavähk?