Esileht Kodunurk Kui kiiresti tomatid tärkavad?

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Kui kiiresti tomatid tärkavad?

Postitas:

Kui olen seemned maha külvanud, millal rohelised taimed nina välja pistavad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma külvasin 13.ndal ja esimesed lehekesed olid juba 17.ndal väljas. Kasutasin turbatablette ja kasutasin nn aknakasvuhoonet. Nüüd on juba umb 5 cm taimekesed. Paistab, et varsti tuleb hakata piirama, muidu venivad välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina panin lihtsalt pottide sisse aknalaua peale. Neljas sorti panin ja esimesed võrsed hakkasid paistma 6-7 päeva pärast. Samas üks sort tuli alles kahe nädala pärast välja. Järelikult oleneb ka sordist

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]helje kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma külvasin 13.ndal ja esimesed lehekesed olid juba 17.ndal väljas. Kasutasin turbatablette ja kasutasin nn aknakasvuhoonet. Nüüd on juba umb 5 cm taimekesed. Paistab, et varsti tuleb hakata piirama, muidu venivad välja. [/tsitaat]
kuidas piirad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul 2 eri sorti tomatid ja lisaks metsmaasikas, juba 2 nädalat vist… ja ei midagi kuskilt paista…:(

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen kolme erinevat sorti tomateid pannud. Kuski 5-7 päeva pärast tulevad välja.

Kui juba 2 nädala jooksul ei ole midagi toimunud, siis on asi kahtlane. Või ehk panid liiga sügavale?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

…ja metsmaasikaid peabki pikalt ootama. Minul on vaid mõned väikesed lehekesed tulnud üles ja palju on kindlasti veel tulemas. Kui ma ei eksi, siis nende idanemise aeg ongi pikk, nii kuu aega

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõsta võimalikult sooja kohta seemnekast. Tomat ei taha idaneda külmas. Pärast, kui taimed pistavad ninad välja, võib kasti jahedamasse tagasi tõsta. Kui muld on idaneise ajal liiga külm, siis seemned mädanevad ära mullas.
Ja helje, mind ka huvitab, et kuidas sa neid piirad? Lõikad ladvad maha? 😀
Tegelikult ikka välja venimise vastu aitab valgus ja pikeerimine. Tomati juurel soovitan pikad otsad tagasi näpistada. See soodustab juurtel külgharude tekkimist ja taim tuleb tugevam 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Kodunurk Kui kiiresti tomatid tärkavad?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.