Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kui kindel on selline kokkulepe?

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Kui kindel on selline kokkulepe?

Postitas:

Tere!
Sooviks infot. Kui teha lapse isaga notariaalselt kokkulepe, et annab ainuhooldusõiguse emale ja ema on nõus, et isa enam elatist ei maksa. Kokkuleppese paneks ka punkti, et kui kunagi see isa peaks hooldekodu teenuseid vajama, siis tema laps oleks sellest kohustusest vaba. Kas selline kokkuleppe vorm oleks seaduse silmis korrektne ja ka toimiv?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

selline lepe on õigustühine.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

selline kokkulepe on õigustühine ning ükski notar sellist ei kinnita

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. Hooldusõiguses saab muudatusi teha üksnes kohus. Nagu eelkõneleja kirjutas, ükski notar ei kinnitaks sellist kokkulepet.
2. Elatisega on nii, et kokkulepe, millega välistatakse ülalpidamiskohustuse täitmine tulevikus või piiratakse ülalpidamiskohustust ebamõistlikult, on tühine. Aegade jooksul olen näinud igasuguseid kokkuleppeid elatise osas. Näiteks, vanemad lepivad peale lahutust kokku, et vanemate ühisvaraks olev eluase jääb last kasvatavale naisele ja mees loobub oma osast ning selle arvelt loetakse elatis tasutuks. Sõltuvalt asjaoludest võib selline kokkulepe olla seaduse kontekstis mõistlik. Kohtupraktika on aga selline, et selline kokkulepe ei välista lapse õigust nõuda elatist. Elatisest loobumine vastutasuks hooldusõiguse eest on kindlasti tühine.

Teemaalgataja, sa tahad sisuliselt, et notar kinnitaks kokkuleppe, mille kohaselt laste isa justkui polekski enam lapsevanem (sest ta vabaneks kõikidest kohustustest va kohustusest lapsega suhelda). Päris nii lihtsalt see asi ka ei käi, et tahan olen vanem, tahan ei ole ja notar kinnitagu seda.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juriidilises mõttes oleks selline leping õigustühine. Pàris elus oleneb lepingu täitmine inimestest, kes kokkuleppe sõlmivad. 2 täiskasvanud inimest võivad omavahel kokku leppida milles iganes. Meil on laste isaga omavahel kokku lepitud kohtupraktika mõttes õigustühine elatise kinnisvaraga tasaarveldamine. Kokku leppisime omavahel, mitte notari juures või kohtus. Tema on tasunud kokkulepitud summa (väiksem kui min elatis) ja võimaldanud mulle ja lastele 10-ks aastaks üürikorteri, mille eest maksan ainult kommunaale. Mina pole lolliks läinud ega kohtusse min elatist nõudma tormanud. Kokkulepped peavad kui mõlemad osapooled nõus on ja sellist kokkulepet soovivad. Teemaalgataja plaani nõrk koht võib ilmneda tulevikus kui vanadusest pool-seniilne isa peab kov-le seletama, et pole last toetanud vms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kui kindel on selline kokkulepe?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.