Esileht Pereelu ja suhted Kui koduks saab ämma maja

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 68 )

Teema: Kui koduks saab ämma maja

Postitas:

Oleme mehega vabaabielus, meil on 2 väikest last. Siiani oleme elanud 2-toalises üürikorteris aga kuna mehe vanematel on samas linnas maja, kus lastel oleks hea oma aias ringi joosta ja rohkem ruumi, siis ongi päevakorral mehe vanemate majja kolimine. Mehele ja lastele antud mõte meeldib väga, mina nii positiivselt meelestatud ei ole – esiteks kaotame olulise osa privaatsusest ja ega see vist ka väga normaalne ei ole oma ämma-äiaga koos elada. Samuti mis saab tulevikus kui mina olen oma aega ja raha sinna majja investeerinud – millised õigused mul sellele tulevikus siis on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.08 13:50; 20.08 14:23; 20.08 23:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui suur see maja on? Millist privaatsust on oodata? Millised on praegu sinu suhted ämma-äiaga?

Mina ilmselt ei koliks. Olen kõrvalt näinud, kuidas tekitab pingeid ämmaga samas majas elamine isegi siis, kui köögid on eraldi.

Teisalt – mis tulevikku sul üürikorteriski nii väga on…

Rahalises mõttes: aja investeerimist sa mõistagi tagasi ei saa, raha võid kohtu kaudu saada, kui hoiad t¨ekid alles jne (see käib muidugi suurte kulutuste kohta, söögi jms igapäevakulud võid ilmselt korstnasse kirjutada). Teisalt jääb sul ju üüriraha alles.

Reeglid tuleb suht selgelt paika panna – kes maksab mille eest, kas maksate ka mingit üüriraha, osa kommunaalkuludest, kuidas jagatakse toidutegemine ja -kulud jne jne. Muidu on igal poolel eri ootused.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb ämmast. Üldjuhul see väga hea mõte ei ole. Inimene ikka mõtleb: minu maja, minu reeglid. Teine jälle mõtleb: mina elan ju siin ka, kuhu jäävad minu õigused, kus saaks mina end siis vabalt tunda? Ja nii need tülid tekkivad. Aga kui on mõistlik ämm-äi, siis äkki isegi… Kuigi mina enne küll ei koliks, kui olmeprobleemid ja üksteise ootused-lootused (ämma ja äiaga) on väga selgeks räägitud. Ja karta on, et kui kaks perenaist päevast päeva ühes köögis peavad toimetama, siis läheb mingil hetkel riiuks. Kui elamine on rohkem nagu kahepereelamus (eraldi köögid jms), siis on õnnestumisprotsent palju suurem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.08 14:05; 20.08 14:57; 20.08 23:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ämma-äia majja kolimine on väga väga halb mõte. Ära tee seda!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Maja on keskmise suurusega, arvestusega, et saame endale eraldi korruse koos eraldi köögi ja vannitoaga. Suhted ämma-äiaga on head aga mitte üleliia lähedased – oleme neutraalselt viisakad üksteise suhtes. Jah, üüriraha jääb alles aga samas kaob palju emotsionaalseid väärtusi – omaette pere olemine, privaatsus, tahtmine asju teha omamoodi, vanemate inimeste uudishimu väljas käimiste kohta jms. Ma lihtsalt tunnen kuidas ma emotsionaalselt seda ei taha aga praktilisest küljest on vajalik ja lastele oleks nii parem. Samas kardan väga, et see otsus võib meie suhteid mehega pingestada, kuna tema ei saa aru, miks mulle see mõte ei meeldi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.08 13:50; 20.08 14:23; 20.08 23:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb inimestest. Ma ise ei tahaks küll kodus reegleid teha või teiste reeglite järgi elada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Oleme mehega vabaabielus, meil on 2 väikest last. Siiani oleme elanud 2-toalises üürikorteris aga kuna mehe vanematel on samas linnas maja, kus lastel oleks hea oma aias ringi joosta ja rohkem ruumi, siis ongi päevakorral mehe vanemate majja kolimine. Mehele ja lastele antud mõte meeldib väga, mina nii positiivselt meelestatud ei ole – esiteks kaotame olulise osa privaatsusest ja ega see vist ka väga normaalne ei ole oma ämma-äiaga koos elada. Samuti mis saab tulevikus kui mina olen oma aega ja raha sinna majja investeerinud – millised õigused mul sellele tulevikus siis on?[/tsitaat]

Ma arvan, et sul ei ole mingeid õiguseid sellele majale tulevikus. Ka siis kui investeerid sinna. Kui kohtusse investeeringut tagasi nõudma lähed, siis öeldakse sulle, et elasid ju tasuta sees ja hoidsid üüriraha kokku. Ühesõnaga – ei soovita sinna kolida teil. Proovige parem oma elamispind hankida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meile tegid ka ämm-äi pakkumise, et ehitaksime nende majale teise korruse peale. Oleks eraldi sissekäiguga. Ämm-äi elavad laste kooli-lasteaia lähedal, oleks lastel hea. Samuti, et nad on vanad ning oleksime kohe aitamas. Juurdeehitatav osa saaks minu ja mehe kaasomandisse. Asukoht on neil hea, krundi saaks pooleks jagada: pool ühele, pool teisele perele.
Asja kasuks räägib see, et me mehega käime tihti väliskomandeeringus. Siis oleks lapsed lihtsalt hoitud.
Samas jällegi, meil on endal piisavalt finantse, saaksime ise omale maja ehitada. Aga seda siis linna lähedale, kus oleks üks paras logistika.
Ei tea ka, mis teha. Mees väga tahaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meile tegid ka ämm-äi pakkumise, et ehitaksime nende majale teise korruse peale. Oleks eraldi sissekäiguga. Ämm-äi elavad laste kooli-lasteaia lähedal, oleks lastel hea. Samuti, et nad on vanad ning oleksime kohe aitamas. Juurdeehitatav osa saaks minu ja mehe kaasomandisse. Asukoht on neil hea, krundi saaks pooleks jagada: pool ühele, pool teisele perele.
Asja kasuks räägib see, et me mehega käime tihti väliskomandeeringus. Siis oleks lapsed lihtsalt hoitud.
Samas jällegi, meil on endal piisavalt finantse, saaksime ise omale maja ehitada. Aga seda siis linna lähedale, kus oleks üks paras logistika.
Ei tea ka, mis teha. Mees väga tahaks.[/tsitaat] Teise korruse ehitamisega majale muidu ei oleks probleeme? Maja kandekonstruktsioonid jms.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.08 14:05; 20.08 14:57; 20.08 23:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul just tahavad noored koos meiega maale (20 kn linnast) maja ehitada ja veel sellise, et saaksime ka üksi jäänud vanaisa meile elama võtta. Maad, kuhu ehitada meil on (oleks vaid pappi niipalju). Maja saaks korralik ja suur, nagu peakski olema mitmele põlvele, aga… Ma tunnen, et olles elanud siiani ainult oma perele ja lastele, tahaks nad siiski vabaks anda. Just, et nad ei peaks meiega enam arvestama, saaks päris oma elukogemuse. Selline segane tunne on…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No way! Ära seda viga küll tee jumala eest! Ei olene see ämmast ka midagi. Mul oli ka tore ämm ja sain temaga läbi nagu sõbrannad. Mind häiris äi. Siis võidki privaatsuse ära unustada ja sa ei ole oma kodus. Oma kodu on ikka hoopis midagi muud. Elan ka 2-toalises korteris, aga mitte miski valem ei aja mind siit kuskile ämmade ja äiade juurde elama!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.08 15:10; 20.08 15:12; 20.08 15:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et lastel oleks tore hoovis joosta, siis käige mehe vanematel võimalikult tihti külas lihtsalt. Miks peab sinna just elama minema?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.08 15:10; 20.08 15:12; 20.08 15:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meile tegid ka ämm-äi pakkumise, et ehitaksime nende majale teise korruse peale. Oleks eraldi sissekäiguga. Ämm-äi elavad laste kooli-lasteaia lähedal, oleks lastel hea. Samuti, et nad on vanad ning oleksime kohe aitamas. Juurdeehitatav osa saaks minu ja mehe kaasomandisse. Asukoht on neil hea, krundi saaks pooleks jagada: pool ühele, pool teisele perele.
Asja kasuks räägib see, et me mehega käime tihti väliskomandeeringus. Siis oleks lapsed lihtsalt hoitud.
Samas jällegi, meil on endal piisavalt finantse, saaksime ise omale maja ehitada. Aga seda siis linna lähedale, kus oleks üks paras logistika.
Ei tea ka, mis teha. Mees väga tahaks.[/tsitaat]

Sel pole mingit vahet. Õu on teil ikka ühine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.08 15:10; 20.08 15:12; 20.08 15:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvestage sellega, et üks hetk on need emad-isad vanad ja enam nii hästi hakkama ei saa. Mis siis teete? Panete nad vanadekodusse? Ikka on nii, et keegi peab lõpuks kas ema või isa enda juurde elama võtma. Ma muidugi ei tea, kui vanad need äi ja ämm on. Eks ma olen suhteliselt vanade inimestega harjunud. Minu ema on 73 ja isa 80. Mehe vanemad surnud, aga muidu oleks ka üle 60.
Kunagi minu ema tegi ka meie perele ettepaneku, et tuleksime tema majja elama ja ehitaksime juurdeehituse. Minu mees polnud sellega mitte mingil juhul nõus. Tema oma raha ja aega võõrasse elamisse ei paiguta. Ema on alati oma kinnisvara omanud ja seda ametlikult kinkida ei soovinud. Samas pärast ema surma oleks see ikka laste vahel jagamisele läinud ja siis on juba keerulisem õdedele ja vendadele nende osa välja maksta.
Nüüd on ema vana ja tegelikult oleks me pidanud ta enda juurde võtma. Aga meil väike elamine ja see pole võimalik.
Ühesõnaga mina kaaluks seda ettepanekut ja analüüsiks just eriti ämma ja äia ning muidugi seda, kui konfliktne inimene on teemaalgataja ise. Mina ise olen suhteliselt leplik inimene. Elasin pikalt koos oma suhteliselt raske iseloomuga emaga. Ka mu mees pole mingi kullatükk. Samuti raske iseloomuga. Mina privaatsuse pärast ei muretseks. Ikkagi ju teine korrus ja kui veel köök ka, siis mis nii viga. Seda ma ütlen küll, et ühte kööki kaks perenaist ära ei mahu. Keegi jääb kannatajaks pooleks. Ja eks neid normaalseid ämmasid on ka vähe. Mina näiteks oma emasugust ämma endale küll ei tahaks. Aga ema on ema ja temaga ma vajadusel koos elaksin. Eks teemaalgataja mees mõtleb samamoodi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie elame praegu ämma-äia juures, mees lubas et ehk aastaks jääme siia.. nüüd juba 4 aastat täis ja varsti loodetavasti saame koretrisse ära kolida. Ei jõua ära oodata. Mis mind kõige rohkem närvi ajab on see, et oma ema-isa jaoks on mees valmis alati midagi tegema, ärkab nädalalõppudel varem, kui teab et isa ootab abi, koduhoovis on ikka tegemist. Aga meie jaoks (korteri remont, väljaskäimised lapsega) aega napib… Meil on vähemalt 2 eraldi korrust ja mul on oma köök, aga mina küll olen sellest koos elamisest nii tüdinenud et kellelegi ei soovita.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, ei ja veelkord ei!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sa võta pangast laenu, osta korter ja üüri see välja. siis on sinul ka mingi elamispind olemas. ämma majale sul küll vaevalt mingit õigust on ja olema saab, aga korter kulub kunagi kindlasti ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma juba kujutan ette, kuidas see välja näeks. Te tahaks midagi omamoodi kujundada ja tulevad ämm ja äi ja ütlevad, et neile see ei meeldi ja nad tahavad, et nende moodi käiks asjad. Vanasti muidugi elasidki mitu põlvkonda koos ja saadi ikka hästi hakkama, aga tänapäeval on asjad hoopis teistmoodi ja mina elaksin pigem üürikas kui ämma-äia juures.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.08 16:33; 20.08 20:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma hakkaksin paberile plusse ja miinuseid kirjutama, siis ainult üheks miinuseks minu jaoks, oleks isikliku privaatsuse puudumine.

Arvatavasti olete te mehega tööinimesed. Nädalapäevadel olete hommikust öhtuni tööl, nädalavahetusel aga tegelete oma asjadega ja majapidamisega.
Vähemalt 10 aastat on garaneeritud, et lapsed on vanavanemate hoole all-abiks viima/tooma lasteaiast; haiguse puhul on lastega kodus; peale kooli on soe söök laual ja silm lastel peal- see on meeletu abi. Sellest ma ei räägigi, et suvel öhtuti vöite mehega minna kuhu tahate- hoidjad on alumisel korrusel olemas.

Ainuke koht, kus tihti kipuvad ämmad ja minijad tülli minema on köök. Kuna teil saab köök eraldi olema, siis on seegi suur asi.
Aga jah, ämmal ja ämmal on vahe. Arusaamatuste käigus on aga väga tähtis, keda kaitseb mees.
Kas ta astub oma naise kaitseks välja?

Meie elasime ämmaga koos ainult 2 kuud, aga ikka tuli ette arusaamatusi. Nt prügi välja viimine. Ämma arvates pidin siis välja viima, kui tema tahtis. Minu mees aga ütles ämmale, et tema naine viib selle siis välja, kui tema tahab.
Korra proovis veel söögitegemisel jöudu proovida, aga mees oli jälle minu kaitseks väljas. Et kapsarullide suurus ei ole üldse tähtis(mina teen väiksemad, ämm aga suuremad), peaasi on maitse ja pealegi, tema naine teeb väga hästi süüa.

Eks sina tunned oma meest ja ämma köige paremini.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, mida ämm-äi tasuta lapsehoidja rollist arvavad?? Paljud vanemad inimesed on kõbusad käivad loengutel, trennis või siis on tervis käest läinud või pensionäääri mugav prii põli võimust võtnud.

Aga üldiselt ei. Minu ämm tundus ka alguses selline mõistlik ja tasakaalukas, äi kah täitsa tavaline, vähese jutuga. Pärast 10 aastat abielu ja äia-ämma paremat tundma õppimist ütlen ma vaid, et ainult üle minu laiba…või noh, kui ikka suur häda käes vms. Ma olen ise selline rahumeelsemat sorti, aga siiski eneseteadlikkuse ja põhimõtetega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Oleme mehega vabaabielus, meil on 2 väikest last. Siiani oleme elanud 2-toalises üürikorteris aga kuna mehe vanematel on samas linnas maja, kus lastel oleks hea oma aias ringi joosta ja rohkem ruumi, siis ongi päevakorral mehe vanemate majja kolimine. Mehele ja lastele antud mõte meeldib väga, mina nii positiivselt meelestatud ei ole – esiteks kaotame olulise osa privaatsusest ja ega see vist ka väga normaalne ei ole oma ämma-äiaga koos elada. Samuti mis saab tulevikus kui mina olen oma aega ja raha sinna majja investeerinud – millised õigused mul sellele tulevikus siis on?[/tsitaat]
Võta rahulikult ja pane kulud-tulud enda jaoks paika.
Sinu asemel mina teeksin nii:
1. koliksin ainult juhul, kui selles majas oleks eraldi majapool/majaosa minu perele, see tähendab muuhulgas, eraldi tuba lastele, samas kõrval eraldi tuba mehele ja minule ja ideaalis veel üks eraldi tuba elutoaks. Ja miinimumnõudena eraldi WC-vannituba. Parem, kui oleks ka omaette köök.
2. Meie majapoole peal otsustame meie, talitame meie, koristame meie.
3. Mehe vanemate majapoole peal otsustavad nemad, talitavad nemad, koristavad nemad.
4. Kodukulude maksmine tuleb väga täpselt selgeks rääkida ja kindel kord paika panna, kui suur osa jääb teie perele, kui suur nende perele.
5. Sina ei investeeri aega ega raha sinna rohkem, kui investeeriksid üürikorteris elades, nii lihtne see ongi. Kusjuures MÕTLE iga kord – kui sa ÜÜRIKSID aiaga maja, kas sa siis tõesti ei teeks seal mitte midagi aias, toas, koridoris? Ikka teeksid. Niisiis polegi see osa teab mis väike, aga ka mitte liiga suur.
6. Aga samamoodi sa ei eelda, et ämm-äi peaks teie lastele iga kell tasuta lapsehoidjateks olema.

Sedaviisi säilitaksid sa päris suure hulga privaatsust. Privaatsus, muide, pole sugugi alati ruumide jaotusega seotud, vaid aja ja raha, otsuste ja valikutega märksa enamgi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.08 17:33; 20.08 17:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Olen teemaalgataja. Maja on keskmise suurusega, arvestusega, et saame endale eraldi korruse koos eraldi köögi ja vannitoaga. Suhted ämma-äiaga on head aga mitte üleliia lähedased – oleme neutraalselt viisakad üksteise suhtes. Jah, üüriraha jääb alles aga samas kaob palju emotsionaalseid väärtusi – omaette pere olemine, privaatsus, tahtmine asju teha omamoodi, vanemate inimeste uudishimu väljas käimiste kohta jms. Ma lihtsalt tunnen kuidas ma emotsionaalselt seda ei taha aga praktilisest küljest on vajalik ja lastele oleks nii parem. Samas kardan väga, et see otsus võib meie suhteid mehega pingestada, kuna tema ei saa aru, miks mulle see mõte ei meeldi.[/tsitaat] Neutraalne viisakus on sellises olukorras parim – eraldi köök ja vannituba juba lihtsustavad asja. Siis elategi kõrvuti nagu naabrid, ega teil üürikas ju rohkem privaatsust ei ole, ka on naabrid, kellega arvestama peab. Tõesti, mis investeerimisse puutub, siis seda sa ju ei pea tegema, lihtsalt hoidke koos mehega kodu korras, nagu ka üürikas elades ju peab tegema. Ning kokkuhoitud üüriraha hakake hoopis koguma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.08 17:33; 20.08 17:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

te võiks ämma-äiaga sel kokkukolimise teemal pikemalt mõtteid vahetada, et selguks, kuidas nemad kooselamist ette kujutavad – kas on nõus lapsi hoidma, kui palju oleks nõus hoidma, kui palju nt remondi vms puhul teile otsustamisvabadust andma, palju ise rahaliselt nt remonti panustama jms, et selguks, mis neile meeldib ja mis võiks häirima hakata. Nt võivad nad mingi hetk hakata ootama-eeldama, et mees peab ohjeldamatult hakkama maja kallal nokitsema-remontima, sest no selge, et oma maja puhul on alati midagi parandada.

aga muidu jah kipun arvama, et mina ämma-äiaga kokku ei koliks, kui, siis vaid nt ajutiselt, kui oma kodu remondis on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Oleneb ämmast.[/tsitaat]
huvitav, et nii ühepoolselt asju nähakse. Mina arvan, et veelgi suurem roll kooselamise õnnestumisel on ikka minial.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.08 18:13; 20.08 19:11; 20.08 23:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ämma-äia majja kolimine on väga väga halb mõte. Ära tee seda![/tsitaat]
Mitte tingimata. Meie ka kolisime kooselu alguses ämma juurde. Läbi saime väga hästi. Paari aasta pärast ostis ämm endale töökohale lähemale 1-toalise korteri, tegi maja meie nimele ja kolis minema. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.08 18:25; 21.08 11:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selliseks eluks peavad inimesed ja peredünaamikad ikka väga hästi sobima.
Mina loodan, et minu lapsed tulevikus sedasi ei mõtle nagu siin mõned vastajad. Et ämma-äia juures elades on lapsehoidjad iga kell võtta, lastel lisaks koolist koju tulles soe söök laual. Einoh, kas te ise ei taha, et teil 60-ndates eluaastates oma elu oleks? Tahaksite lapselastele iga päev sooja sööki vaaritada ja suveõhtuti kodus passida, et noorem põlvkond saaks tulla-minna kuna heaks arvavad.
Ma ei kujuta ette sellist asja, ise küll nii ohvrimeelne ei ole, et kui pensionile jään, siis hakkan laste lapsi kasvatama. Võibolla mõtlen ka sellepärast nii, et mind ja mu meest ei ole vanemad lastekasvatamisel abistanud ja seega olen üsna väsinud ja usun, et kui lapsed suured, siis tahan ise nautida seda, et saan spontaanselt iga kell mõnele kultuuriüritusele minna ja kindlasti ei viitsi iga päev sooja sööki vaaritada.
Kui muidugi vanavanemad tahavadki sellist elustiili, siis on teine asi. Aga siis tuleb ka arvestada sellega, et miski ei ole tegelikult siin ilmas päris tasuta…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Selliseks eluks peavad inimesed ja peredünaamikad ikka väga hästi sobima.
Mina loodan, et minu lapsed tulevikus sedasi ei mõtle nagu siin mõned vastajad. Et ämma-äia juures elades on lapsehoidjad iga kell võtta, lastel lisaks koolist koju tulles soe söök laual. Einoh, kas te ise ei taha, et teil 60-ndates eluaastates oma elu oleks? Tahaksite lapselastele iga päev sooja sööki vaaritada ja suveõhtuti kodus passida, et noorem põlvkond saaks tulla-minna kuna heaks arvavad.
Ma ei kujuta ette sellist asja, ise küll nii ohvrimeelne ei ole, et kui pensionile jään, siis hakkan laste lapsi kasvatama. Võibolla mõtlen ka sellepärast nii, et mind ja mu meest ei ole vanemad lastekasvatamisel abistanud ja seega olen üsna väsinud ja usun, et kui lapsed suured, siis tahan ise nautida seda, et saan spontaanselt iga kell mõnele kultuuriüritusele minna ja kindlasti ei viitsi iga päev sooja sööki vaaritada.
Kui muidugi vanavanemad tahavadki sellist elustiili, siis on teine asi. Aga siis tuleb ka arvestada sellega, et miski ei ole tegelikult siin ilmas päris tasuta…[/tsitaat]
samad mõtted. Huvitav et enda privaatsuse pärast muretsetakse väga, aga teiste oma ei tule nagu mõttessegi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.08 18:13; 20.08 19:11; 20.08 23:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samas kui see oli ämma-äia enda idee, ju neile siis sobib see vähem privaatsust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.08 16:33; 20.08 20:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ämma-äia pole ja minia rolli ei oska ennast panna. Aga selle ämma rolli küll. Ma mõtlen, et kui mul oleks lapselaps, siis oleks nii tore temaga loomaaias, teletornis, vabaõhuüritustel käia. Aga kui noored arvaksid, et ma PEAN lapse pärast kooli vastu võtma, kõhu täis söötma ja võib-olla koolitükidki ära tegema, et nagunii istun kodus ja midagi ei tee, siis ei, aitähh! Selle kohustuse olen ma oma laste ees täitnud ja mul on väljateenitud puhkus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis vanuses need ämma/äia on ka? Tänapäeval on vanavanemad üldiselt veel aktiivne töölkäija. Mismoodi nad siis saavad lapsehoidmisega tegelda? Kui ma nüüd mõne aasta jooksul saan vanaemaks, siis minu noored peavad leppima, et ma küll ei saa olla nende laste hoidja muul ajal kui aegajalt nädalavahetusel, sest mul tuleb kuni pensini veel umb 18-20 a. tööle pühenduda. Ja miks siin üldse teema jõudis lapsehoidmiseni?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 68 )


Esileht Pereelu ja suhted Kui koduks saab ämma maja

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.