Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Pereelu ja suhted Kui kolin Soome,mis saab siis lasterahast?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Kui kolin Soome,mis saab siis lasterahast?

Postitas:

Meil on plaanis kolida Soome elama, lihtsalt huvipärast tahaks teada,kas hakkan Soome riigi poolt lasteraha saama kui elanikuks saan seal,või mitte?
( osades riikides peab olema ju enne mingi kindel aeg elatud olema,kui lasteraha saab. )

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 26.05 16:39; 26.05 16:44; 26.05 17:41; 28.05 13:26; 28.05 14:06; 28.05 17:16; 28.05 17:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui elad soomes, dokumendid korras ja laps sinuga sissekirjutatud samale aadressile, siis saad lapseraha 100 euri kuus, kui oled yksikema siis 153 euri+ 140 eur (mille peaks maksma isa, kui ei maksa siis maksab kela tema eest)

0
0
Please wait...
Postitas:

Aitäh !
Aga , kuidas ma Soomes perearsti saan, või kas seal üldse on sellised ?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 26.05 16:39; 26.05 16:44; 26.05 17:41; 28.05 13:26; 28.05 14:06; 28.05 17:16; 28.05 17:22;
Postitas:

oleneb vallast, mõnes on omalääkäri, mõnes on süsteem, et lähed polikliinikusse, kui on probleem. Väikelastele rutiinseks kontrolliks on eraldi vastuvõtukohad, neuvolad, seal käid aegajalt kontrollis-vaktsineerimas terveyshoitaja juures, korra aastas vist heidab ka arst pilgu peale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.05 17:11; 28.05 13:50; 28.05 15:41;
Postitas:

oeh, okei.. palju keerulisem süsteem tundub kui meil siin.

0
0
Please wait...
Postitas:

jeesus…. jälle üks sotsabikerjaja juures 🙁 ja siis imestatakse, miks soomlased endiseid ida-bloki riike ei kannata ja miks need lääne-euroopale häbi teevad.

teemaalagataja – keeleoskust sul ju nagunii ei ole, eks? muidu oleksid ise suutnud info välja otsida või nii. mida sa soome poliitikast, kultuurielust, ühiskonnast tead? midagi, ma pakun. aga number üks on – RAHA!
järjekordne hariduseta üksikema, kes loodab ratsa rikkaks saada.
kurb, kurb, kurb…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.05 20:08; 27.05 12:25; 28.05 22:49;
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]jeesus…. jälle üks sotsabikerjaja juures 🙁 ja siis imestatakse, miks soomlased endiseid ida-bloki riike ei kannata ja miks need lääne-euroopale häbi teevad.

teemaalagataja – keeleoskust sul ju nagunii ei ole, eks? muidu oleksid ise suutnud info välja otsida või nii. mida sa soome poliitikast, kultuurielust, ühiskonnast tead? midagi, ma pakun. aga number üks on – RAHA!
kurb, kurb, kurb…[/tsitaat]
Lihtsalt infoks – Soome ei saa inimene lihtsalt kolida eesmärgiga saada abiraha. Üksikema või mitte, esimese asjana peab inimesel olema PÕHJUS Soome kolimiseks, st. töö või peresuhe. Seega, ära palun plähmi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.05 20:16; 27.05 12:42;
Postitas:

[tsitaat]jeesus…. jälle üks sotsabikerjaja juures 🙁 ja siis imestatakse, miks soomlased endiseid ida-bloki riike ei kannata ja miks need lääne-euroopale häbi teevad.

Tundub, et sa ise ei tea ka Soome poliitikast midagi, muidu ei oleks nii jaburat kommentaari postitanud.

0
0
Please wait...
Postitas:

Jarka, sina alles plaanid minna, mina elan siin 15a. ju ma siis ikka tiba seda poliitikat ka jagan, kodakondsena on mul kohustus valimaski käia.
või mida su sõnavõtt pidi tähendama?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.05 20:08; 27.05 12:25; 28.05 22:49;
Postitas:

[tsitaat]Jarka, sina alles plaanid minna, mina elan siin 15a. ju ma siis ikka tiba seda poliitikat ka jagan, kodakondsena on mul kohustus valimaski käia.
või mida su sõnavõtt pidi tähendama? [/tsitaat]
Kui sa tegelikult ka Soomes juba 15 aastat ja kodakondsena elad, milles ma siiralt kahtlen, siis selle taustal tundub sinu jutt eriti küündimatu ja rumalana. Oma riigi kohta võiks ikka sellist infot teda, miks ja mis alusetel inimene saab riiki alaliselt elama kolida. Mis alustel, millise keeletaseme ja taustateadmistega sina siis 15 aastat tagasi Soomes alustasid? Helsingi sadamas Vana Tallinna pealt maha astudes oli keel kõval C tasemel, ma kujutan ette…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.05 20:16; 27.05 12:42;
Postitas:

Appi, kui masendav see kolmanda Eesti massiline Soome emigreerumine on.

0
0
Please wait...
Postitas:

MA EI OLE SOTSIAALABI KERJAJA ! JA MA POLE KA ÜKSIKEMA! Kui sa tähele ei pannud siis mu postituses oli kirjas ,et ma HUVIPÄRAST tahan teada seda lasteraha asja.
Ja mul on põhjus Soome kolimiseks, põhjus on mu abikaasa uus töökoht.
Ja ma olen lugenud Soome poliitika,kultuuri ja ühiskonna kohta.
Ja ma parasjagu tegelen Soome keele õppimisega !
Nii et Ma arvan ,et sul pole mitte ühtegi põhjust mind siin sõimama hakata!
Kust kuradi kohast sa välja lugesid,et ma olen Sotsiaalabi kerjajast ÜKSIKEMA ??
Pole midagi teha ,kui sul pole lihtsalt mitte midagi targemat teha kui foorumis lambist võõraid inimesi laimata.

0
0
Please wait...
Postitas:

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

MA EI OLE SOTSIAALABI KERJAJA ! JA MA POLE KA ÜKSIKEMA! Kui sa tähele ei pannud siis mu postituses oli kirjas ,et ma HUVIPÄRAST tahan teada seda lasteraha asja.
Ja mul on põhjus Soome kolimiseks, põhjus on mu abikaasa uus töökoht.
Ja ma olen lugenud Soome poliitika,kultuuri ja ühiskonna kohta.
Ja ma parasjagu tegelen Soome keele õppimisega !
Nii et Ma arvan ,et sul pole mitte ühtegi põhjust mind siin sõimama hakata!
Kust kuradi kohast sa välja lugesid,et ma olen Sotsiaalabi kerjajast ÜKSIKEMA ??
Pole midagi teha ,kui sul pole lihtsalt mitte midagi targemat teha kui foorumis lambist võõraid inimesi laimata. [/tsitaat]

provvad on nii suurelised, et peavad endale kohe kuninglikult suurtähelise pronoomeniga viitama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.05 13:46; 28.05 15:11; 28.05 15:43; 28.05 17:36; 28.05 18:51;
Postitas:

Ega see vaene teemaalgataja ei saagi miskit öelda, ikka on halvasti. Selle asemel, et miskit teemasse öelda, on vaja hakata poriga pilduma. Mingi ime siis, et tahetakse jalga lasta. Väga mõistlik.
Teemaalgatajal soovitan uurida rohkem pereklubi.com Välismaal elavad eestlased foorumist, info on adekvaatsem ja sõimu on vähem.

Edu! Alguses on kõik asjad keerulised, eks tasapisi loksub paika.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.05 17:11; 28.05 13:50; 28.05 15:41;
Postitas:

[tsitaat]Ega see vaene teemaalgataja ei saagi miskit öelda, ikka on halvasti. Selle asemel, et miskit teemasse öelda, on vaja hakata poriga pilduma. Mingi ime siis, et tahetakse jalga lasta. Väga mõistlik.
Teemaalgatajal soovitan uurida rohkem pereklubi.com Välismaal elavad eestlased foorumist, info on adekvaatsem ja sõimu on vähem.

Edu! Alguses on kõik asjad keerulised, eks tasapisi loksub paika. [/tsitaat]

Aitäh kasuliku informatsiooni eest :)!

0
0
Please wait...
Postitas:

Perekooli ei saa ühtegi soomet puudutavat teema teha, kohe ilmuvad sinusugused tropid välja!

Lasteraha pole sotsabi, lasteraha on õigus saada ühel last kasvataval vanemal ka eestis ning kui inimene elab koos lapsega soomes, miks tal seda õigust siis seal ei peaks olema?
Mis sul seal Soomes juhtus, et sa nii tige oled? Läksid ka lasterahade peal ratsarikkaks saama aga ei õnnestunud? 😛

Mis see valimisõigus su teistest paremaks teeb, ah? Eestis on ka väga palju umbkeelseid venelasi kes Savisaart valimas käivad. Kas nad on siis kohe mingid Eesti-spetsid poliitikas, kultuuris ja ühiskonnas?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.05 15:09; 28.05 18:04;
Postitas:

Perekooli ei saa ühtegi soomet puudutavat teema teha, kohe ilmuvad sinusugused tropid välja!

Lasteraha pole sotsabi, lasteraha on õigus saada ühel last kasvataval vanemal ka eestis ning kui inimene elab koos lapsega soomes, miks tal seda õigust siis seal ei peaks olema?
Mis sul seal Soomes juhtus, et sa nii tige oled? Läksid ka lasterahade peal ratsarikkaks saama aga ei õnnestunud? 😛

Mis see valimisõigus su teistest paremaks teeb, ah? Eestis on ka väga palju umbkeelseid venelasi kes Savisaart valimas käivad. Kas nad on siis kohe mingid Eesti-spetsid poliitikas, kultuuris ja ühiskonnas?
[/tsitaat]

need suured soomlased võiksid oma teemadega soome foorumitesse kolida. suht vastik neid kerjateemasid siit lugeda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.05 13:46; 28.05 15:11; 28.05 15:43; 28.05 17:36; 28.05 18:51;
Postitas:

Soomlased nüüd ei suhtu küll halvasti eestlastesse, pigem on need teised eestlased kes muutuvad peale kolimist eriti tigedaks, sest enamuse aja saadab neid hl hirm, et äkki tahab veel keegi sinna kolida ja mina vaene lollike siis teen, võtab ehk mu töökohagi veel ära.
Normaalsetel inimestel selliseid muresi ei ole ja suudetakse üksteist nõu ja jõuga aidata. MUl on väga palju Soome tuttavaid, just soomlasi, kes on abistanud ja soovitanud kuidas asju ajada ja kuidas neil riigikord toimib. Vahel on lihtsam küsida inimestelt kellel kogemusi ja üldiselt ei suudeta leida infot kodumaistelt lehtedelki, mida siis oodada veel välismaistelt.
Kui inimene läheb tööle või perele järele ei ole see kuidagi sotsiaalabi kerjamine ja sellist riiki ei teagi kus astud aga laevalt ja kohe joostakse pakkuma toetusi. Ja kui inimene töötab, elab selles riigis on tal õigus saada ka selle riigi toetusi, kellele ta oma maksud maksab.

0
0
Please wait...
Postitas:

need suured soomlased võiksid oma teemadega soome foorumitesse kolida. suht vastik neid kerjateemasid siit lugeda.[/tsitaat]

Ega sa Eestis ometi lasteraha kerja??? Või vanemahüvitist? Fuih, sellised on kõik Eesti riigi kurnajad ja rotid!

0
0
Please wait...
Postitas:

jah, aga miks te soome foorumites oma sots abi kohta ei uuri? piinlik, jah?

0
0
Please wait...
Postitas:

Kust see keskmine soomlane teab, mis juhtub lastetoetustega ühest riigist teise kolides? ah?
Mõni on neist kolijate-teemadest nii leili läinud et hirmus. Kui ei meeldi, ära loe.

Teemaalgatust kommenteerida ei oska.

0
0
Please wait...
Postitas:

[tsitaat]jah, aga miks te soome foorumites oma sots abi kohta ei uuri? piinlik, jah?[/tsitaat]

Miks peaks piinlik olema uurida oma õiguste kohta kui inimene plaanib riigi kodanikuks saada?

Need kes siin valjuhäälselt teisi kerjajateks sõimavad: Kui teil lapsed on ,siis loobuge Eesti lasterahast ka! Muidu olete ju kerjused 😀

0
0
Please wait...
Postitas:

Teema algataja olen .
Siin võib lugeda nii mõnestki postitusest nagu oleks Soome kolimine mingi jube suur patt ja Eestlased kes Soome lähevad nagu kaotaks kõik oma inimlikud õigused ära ja polekski enam inimesed :D.
Soome on riik nagu iga teinegi, kolimine sama nagu igale poole mujale kolimine. Kui mu abikaasa oleks hea töö saanud Inglismaal,Norras,Hispaanias,Prantsusmaal või ükskõik kus,siis kolimine toimuks ju sinna riiki ! See ,et Soome asub Eestile lähedal,seal on paremad palgad kui siin ,ei tee igat Soome kolivat inimest kerjuseks,ega halvaks inimeseks.
Paljud negatiivsete kommentaaride postitajad elavad isegi Soomes, miks siis teisi maha teha?

0
0
Please wait...
Postitas:

[tsitaat]Teema algataja olen .
Siin võib lugeda nii mõnestki postitusest nagu oleks Soome kolimine mingi jube suur patt ja Eestlased kes Soome lähevad nagu kaotaks kõik oma inimlikud õigused ära ja polekski enam inimesed :D.
Soome on riik nagu iga teinegi, kolimine sama nagu igale poole mujale kolimine. Kui mu abikaasa oleks hea töö saanud Inglismaal,Norras,Hispaanias,Prantsusmaal või ükskõik kus,siis kolimine toimuks ju sinna riiki ! See ,et Soome asub Eestile lähedal,seal on paremad palgad kui siin ,ei tee igat Soome kolivat inimest kerjuseks,ega halvaks inimeseks.
Paljud negatiivsete kommentaaride postitajad elavad isegi Soomes, miks siis teisi maha teha?[/tsitaat]

kuidas suudab inimene, kes on eelduste kohaselt keskharidusega, täiesti kirjaoskamatuna haridussüsteemist väljuda? kui ‘kõva’ see peake on?

ja ’inimlikud õigused’???

0
0
Please wait...
Postitas:

[tsitaat]Appi, kui masendav see kolmanda Eesti massiline Soome emigreerumine on.[/tsitaat]
et kuidas see nagu sind kotib?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.05 15:09; 28.05 18:04;
Postitas:

idioot,mis ida euroopast sa siin jahud?????????? niipalju kui mina olen soomlastega suhelnud ei salli neist keegi neegreid moslemeid ja mustlaseid.

0
0
Please wait...
Postitas:

idioot,mis ida euroopast sa siin jahud?????????? niipalju kui mina olen soomlastega suhelnud ei salli neist keegi neegreid moslemeid ja mustlaseid.[/tsitaat]

nagu sulle seda keegi näkku ütleks.

meenub üks tuttav meesterahvas, kes teadis, et eesti mehest parimat seksijat ei ole. et venelane või soomlane ei saa ligilähedale. nimelt prostituut talle bordellis rääkis seda.

0
0
Please wait...
Postitas:

Masendavalt kurjad ja kibestunud eestlased liiguvad siin (:.

0
0
Please wait...
Postitas:

Siia lisan nii:

http://www.youtube.com/watch?v=SRYM0DEnvYc

0
0
Please wait...
Postitas:

ära näe vaeva, siin keelt ja eriti slängi keegi peale sinu-minu nagunii ei oska. anna param link abirahade laekumiskellaaegadega, see oleks parem, kui vihje helsingist shangri-la ehitamine. ega emigreerujaid sotsiaalpoliitika ei koti, tundub, et oled kursis sellega.
su laps vist õppis stadis? sry, kui isiklikuks läksin.
yst. terv. perekooli kägu

0
0
Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Esileht Pereelu ja suhted Kui kolin Soome,mis saab siis lasterahast?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.