Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kui kolitakse välismaale, kes siis vanemate eest hoolitseb?

Näitan 3 postitust - vahemik 31 kuni 33 (kokku 33 )

Teema: Kui kolitakse välismaale, kes siis vanemate eest hoolitseb?

Postitas:
Kägu

Mille tõttu ema kukub? Oled välistanud komistamise vaipade taha? Lävepakud on likvideeritud? Põrandad pole libedad? Sokid pole libebad? Liikumisel saab hoida kinni esemetest mis ei lähe kergelt ümber? Või on äkki saaks kasutada liikumisel rulaatorit? vetsus on mingi käepide, kust saab kinni võtta potile istudes või tõustes. v-o on seda vaja koguni kahele poole potti.

Tasakaaluhäired, ilmselt ravimite koos- või kõrvalmõjudest ja siis ei koperda millegi taha, vaid kukub lihtsalt siledal maal. Käimisabivahendid on kõik olemas, kuid kasutab ta neid vaid harva kuna ka tasakaaluhäired pole mitte igapäevased, kuid on alati ootamatud. Ravimite hulk on suur, arst aeg-ajalt korregieerib neid, et kõrvalmõjusid elimineerida, kuid uued ravimikombinatsioonid võivad tekitada jälle uusi ja ootamatuid kõrvalmõjusid. Oeh, tänan ära kuulamast, kallis rahvas. Kui suur väärtus on tervis ja iseseisvus, kui suur.

Teemaalgataja, lihtsalt infoks, et vanakeste kukkumine on tihti seotud B12 vitamiini puudusega. Kui sul on arstiga hea koostöö, siis palu tal seda kontrollida. Olen näinud arvukalt juhtumeid kus B12 taseme maksimumpiirile ajamine vähendab sellist spontaanset kukkumist väga palju või lausa nulli.

Teine küsimus, kas tegu pole healoomulise asendivertiigoga? Ka see esineb väga, väga paljudel vanakestel ja on seotud keskkõrvaga. Selle vastu saab harjutustega – kõige parem oleks alguses proovida koos just seda teemat tundva füsioterapeudiga. Tema võib kohe proovida, kas vastavad harjutused provotseerivad peapööritust, mis diagnoosi ka kinnitaks. Igal juhul, kui tervis lubab, võiks harjutuste kuuri läbi teha (2-3 nädalat 2x päevas, saab ise kodus teha) ja vaadata siis, kas peapööritus ja kukkumised jäävad vähemaks. Tasakaaluharjutused teevad meile kõigile ainult head, isegi kui asendivertiigot pole, nii et selline kuur poleks ilmaasjata.

Mis puutub sinu õesse, siis sa peaksid tema suhtes karmim olema. Ütlema talle, et pakud talle kolme varianti: 1. võtab ema enda juurde/tuleb ise Eestisse, 2. maksab hooldajale, kes on emaga siis kui sina ära oled (mitte ainult tööl), või 3. lõpetab igasuguse kritiseerimise. Ütle, et ühe neist kolmest peab ta valima, ja sellega on teema lõpetatud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Välismaal elamise puhul ei saa aru ühest asjast. Nimelt nendest, täisjõus inimestest, kes pole aastaid, mõtlen vähemalt 5, 10 ja rohkem aastat külastanud mitte kordagi Eestit, oma vanemaid, sugulasi, tuttavaid. Näiteks, kui elatakse püsivalt kusagil USA-s ja julgeta riigist lahkuda, hirmus, et äkki ei pääse tagasi. Mis mõte on elada aastaid kohas, kui puudub alaline elamisluba ja võimalus vabalt reisida, isegi mitte oma kunagisele kodumaale? Vanemad näevad oma lapsi, lapselapsi, väimeest, miniat, ainult harva külas käies või läbi interneti. Kahju, kui inimesed niimoodi võõrduvad ja üliharva silmast-silma kohtuvad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen ka see “halb” õde, kes ära kolis. Minu õde hoolitses esmalt ema ja seejärel isa eest. Mu vanematel oli 3 kinnisvara- ühe müügist sain pool raha omale, ülejäänud kaks kinnisvara läksid mu õele hooldamise eest.
See aeg, kui mu õde oli hõivatud hooldamisega, sain mina vabalt raha teenida ja ise enda elu kindlustada. Pole nagu väga ebaõiglane mu meelest?

Please wait...
Näitan 3 postitust - vahemik 31 kuni 33 (kokku 33 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kui kolitakse välismaale, kes siis vanemate eest hoolitseb?