Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kui laen jääb maksmata…mis edasi juhtuma hakkab?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: Kui laen jääb maksmata…mis edasi juhtuma hakkab?

Postitas:

Tean, et läheb inkassosse jne, aga sooviks täpsemalt teada.
Ma tean, et olen tekkinud olukorras ise süüdi ja paraku on elu nii läinud, et ei jõua hetkel seda maksekoormat kanda.
Olen püüdnud läbirääkimisi pidada laenu andjatega, kuid tulutult.
Nüüd siis olengi olukorras , mida iial ette ei näinud .
Kui ma nüüd tõesti ei jaksa laene tagasi maksta. Ütleme et on ümmarguselt 4000€ laenu, mille kuumaksed tulevad kokku 200+ eurot.
Kui ma neid nüüd ei maksa…kui kiiresti annavad (kiir)laenu pakkujad asja inkassosse?
Mis seal edasi juhtub? Mis summad lisatakse?
Kas saab teha maksegraafiku millega tuleb kuumakse väiksem, et jõuaksin maksta?
Kas pannakse maksehäireteregistrisse? Kui kauaks?
Mul on huvi ikka maksta aga ei jõua , ei taha kedagi üle lasta. Ise selle supi keetsin ja pean ka hakkama saama.
Saan aru et inkasso kaudu tulevad kulud suuremad kokkuvõttes aga äkki saab väiksemaid makseid tasuda?

Tänan ette abi eest.
Parastamist ei oota 🙁 niigi meel mõru jõulu eel…

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.12 14:28; 11.12 14:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.
Perekooli Moderaator

+5
-21
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võta maksepuhkust või saa otse laenuandjaga kokkuleppele nii on kõige mõistlikum,ära kohtutäituri kätte asju lase.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.12 14:37; 11.12 14:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu ma kirjutasin siis olen pidanud läbirääkimisi laenuandjatega aga nad on vankumatud….maksepuhkust ka ei anna…mittemingisuguseid valikuvõimalusi ei anna..kuumakseid ei saa vähendada , laenu tähtaega ei saa pikendada…. nad ei tule mittekuidagi vastu 🙁

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.12 14:28; 11.12 14:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu ma kirjutasin siis olen pidanud läbirääkimisi laenuandjatega aga nad on vankumatud….maksepuhkust ka ei anna…mittemingisuguseid valikuvõimalusi ei anna..kuumakseid ei saa vähendada , laenu tähtaega ei saa pikendada…. nad ei tule mittekuidagi vastu ????

Siis sa oled küll valest kohast laenu võtnud. On endalgi ajutisi probleeme olnud ka alati on vastu tuldud. Olen kasvõi ainult intressi maksnud.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.12 14:37; 11.12 14:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tasuta on olemas ka õigusabi, vist juristaitab.ee vms. Pöördu pigem sinna ja küsi õigusalast nõu ENNE kui mingid hiigelviivised ja täiturid võla 10-kordseks kasvatavad.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui suure intressiga ja kust laen võetud on? Kui intress ületab keskmise tarbimislaenu intressi, on võimalik kohtu kaudu nõuda intresside vähendamist või lepingu tühistamist (viimane ei tähenda, et ei peaks midagi tagasi maksma – lihtsalt taastatakse lepingu-eelne olukord ehk pead tagasi maksma ainult laenu põhiosa, mitte intressid).

Kui tegu tarbimislaenuga, mõtle läbi, kas sul on võimalik midagi müüa – näiteks auto, aga vähehaaval ka riideid vms. Tõmba kulutused nii kokku kui vähegi võimalik – see kiirlaenude ja kohtutäiturite ahel on vastik ja kipub võimenduma. Parem on asi otsustavalt ära lahendada, isegi kui pead midagi olulist ohverdama.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pead asja tegema enda jaoks täpselt selgeks. Laenu summa ei ole ümmarguselt 4000 vaid kindel summa. Praegu ei saa jutust isegi seda aru kas on üks või mitu laenu.

Minu soovitus oleks, et laena see summa mõnelt vanemalt perekonnaliikmelt ja maksa kohe täissumma tagasi ja siis maksa kuumaksetena ja mingi protsendiga sugulasele.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kusagilt mujalt uut laenu ei saa võtta, mingi inimlikuma intressiga, ning pikemale perioodile, nii, et kuumaksed oleksid vastuvõetavad? Selle eest maksaksid praeguse võla ära ning asuksid uue laenu tagasi maksma.

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pead asja tegema enda jaoks täpselt selgeks. Laenu summa ei ole ümmarguselt 4000 vaid kindel summa. Praegu ei saa jutust isegi seda aru kas on üks või mitu laenu.

Minu soovitus oleks, et laena see summa mõnelt vanemalt perekonnaliikmelt ja maksa kohe täissumma tagasi ja siis maksa kuumaksetena ja mingi protsendiga sugulasele.

Kui juba kiirlaenufirmadele ei maksa laene tagasi, siis sugulastele ei tee ta seda eales. Küll jälle tekib üks ja teine “ettenägematu olukord”, mistõttu sel kuul ei saa maksta, järgmisel kuul on lapsele prillid vaja osta, ülejärgmisel on jõulud, siis on pikalt haiguslehel ja nii ta läheb. Vaesed sugulased.

+21
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just tahtsin sedasama öelda. Vaesed ‘vanemad perekonnaliikmed’.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks nad peaksid andma inkasosse, asi läheb kohtusse, kohus mõistab selle koos kohtukuludega ja viivistega välja. Siis hakkab täitur seda raha nõudma.
Soovitus – ära jäta maksmata, maksa nii palju, kui jõuad – 50 eurot, 100 eurot. Mis siis et ei jõua täit summat maksta, see näitab tahet oma kohustusi täita.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.12 18:18; 12.12 08:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul endal kogemus puudub, aga halvas olukorra parim on see, et maksad nii palju kui saad ja seda iga kuu. Hoia alles kirjavahetus. Saad tõendada, et pole pahatahtlikult üle lasknud. Kui asi jõuab kohtutäituri i, siis on lootust, et töö on maksegraafik ga nõus ja hoiab arve lahti.
Soovitan ka asju müüa

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitaksin kindlasti jätkata seniste maksete tasumisega. See tähendab, et maksta kindlasti kasvõi kokkulepitud kuumaksest väiksem summa (nii palju kui võimalik), et ei tekiks olukorda, kus maksmisest sootuks kõrvale hoitakse. Ülekande selgitusse märkida tavapärasele lisaks, et tegemist põhiosa maksega. Kui võlamenetlus mingil ajahetkel kohtusse jõuab, on võimalik selliste maksetega tõestada head tahet võlga tasuda.

Kokkulepitust väiksemate kuumaksete laekumise peale tõenäoliselt pöördub võlausaldaja mingil hetkel Inkassosse. Kui sealt hakkab tulema nõudmisi, siis nendega soovitan kindlasti mingeid kokkuleppeid mitte sõlmida. Ka sel perioodil tuleks jätkata laenumaksete tasumisega, aga otse võlausaldajale, mitte Inkassofirmale. Neil puudub õigus kontot arestida! Nad ei ole kohtutäiturid, kuid teenustasusid, viiviseid jms oskavad sellegipoolest esitada. Sageli on nende nõudmised (lisatasud) seadusega vastuolus ehk ebamõistlikult suured. Neile võib julgelt kirjutada, et pöörduksid otse kohtusse, sest Sa nendele midagi maksta ei kavatse (st ajad asju otse võlausaldajaga või üksnes läbi kohtu). Nad kindlasti ähvardavad ning püüavad igati survestada, kuid endale tuleb jääda kindlaks.

Kui asi jõuab ühel hetkel kohtusse, siis sealt saadud pabereid (maksekäske) kindlasti ei tohi ignoreerida. Vastavalt vastulause esitamise tähtajale tuleb kindlasti vastused anda, selgitada oma majanduslikku olukorda ning paluda intresside ja viiviste vähendamist (kui need on ebamõistlikult suured ehk suuremad kui laenu põhiosa) ning kindlasti viidata, et oled kogu võlgnevuse perioodi näidanud head tahet sellega, et maksed pole vahepealsel perioodil täielikult katkenud. Samuti tuleks kohtule selles selgituses öelda konkreetselt kui palju on võimalik oma sissetulekute juures laenu tasuda ning paluda sulle sobiva maksegraafiku koostamist võlast vabanemiseks. Edu!

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis sa nende laenude eest ostsid?

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.12 21:36; 12.12 16:11; 13.12 09:39; 15.12 10:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki peaksid mingit lisatööd otsima ja oma kulutused mõneks ajaks miinimumi tõmbama ? See 200 kuus maksta ei ole ju nii suur summa…Midagi maha müüa pole kodus ?

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisatöö ostsimine on ka väga hea soovitus – rõhutan – oluline on see, et summa ei suureneks (viivised, inkassokulud, kohtukulud jne). Iga mõistlik laenuandja näeb, et kui vähegi üritad maksta, siis ei kiirusta su laenulepingut ülesütlema ja kogu summat sisse nõudma. Ja ma saan aru, et tegemist on mitme erineva laenuga st oled võtnud mitu väikest laenu – kuna ütled, et laenumaksed on kokku 200 eurot – ürita kõiki laene võrdselt tasuda, eelista kõrgema intressi-viivisega laenu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.12 18:18; 12.12 08:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tean, et läheb inkassosse jne, aga sooviks täpsemalt teada.

Ma tean, et olen tekkinud olukorras ise süüdi ja paraku on elu nii läinud, et ei jõua hetkel seda maksekoormat kanda.

Olen püüdnud läbirääkimisi pidada laenu andjatega, kuid tulutult.

Nüüd siis olengi olukorras , mida iial ette ei näinud .

Kui ma nüüd tõesti ei jaksa laene tagasi maksta. Ütleme et on ümmarguselt 4000€ laenu, mille kuumaksed tulevad kokku 200+ eurot.

Kui ma neid nüüd ei maksa…kui kiiresti annavad (kiir)laenu pakkujad asja inkassosse?

Mis seal edasi juhtub? Mis summad lisatakse?

Kas saab teha maksegraafiku millega tuleb kuumakse väiksem, et jõuaksin maksta?

Kas pannakse maksehäireteregistrisse? Kui kauaks?

Mul on huvi ikka maksta aga ei jõua , ei taha kedagi üle lasta. Ise selle supi keetsin ja pean ka hakkama saama.

Saan aru et inkasso kaudu tulevad kulud suuremad kokkuvõttes aga äkki saab väiksemaid makseid tasuda?

Tänan ette abi eest.

Parastamist ei oota ???? niigi meel mõru jõulu eel…

Laenu tagatis läheb müüki. Ei mingeid suuremaid summasid, vaid sinu kodu või midagi väärtuslikku arestitakse ja müüakse maha. Kui elamine jääb tasumata, siis jääd kodust ilma.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kusagilt mujalt uut laenu ei saa võtta, mingi inimlikuma intressiga, ning pikemale perioodile, nii, et kuumaksed oleksid vastuvõetavad? Selle eest maksaksid praeguse võla ära ning asuksid uue laenu tagasi maksma.

See on kõige nunnum soovitus, mida saab üldse anda!

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.12 21:36; 12.12 16:11; 13.12 09:39; 15.12 10:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on mitu laenu, soovitan refinantseerimise peale mõelda. Kas täpsustaksid, kes on laenuandja? Kui nt Bondora, siis nemad annavad kohe kohtusse. Muide, see tegelikult ei olegi nii hull, sest kokkuvõttes tulevad kulud väiksemad kui inkassode kaudu (oleneb ka inkassost).
Kuna tegelen igapäevaselt muuhulgas ka võlanõustamisega, siis võite mingi kontakti jätta ja saaksin otse nõu anda.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kusagilt mujalt uut laenu ei saa võtta, mingi inimlikuma intressiga, ning pikemale perioodile, nii, et kuumaksed oleksid vastuvõetavad? Selle eest maksaksid praeguse võla ära ning asuksid uue laenu tagasi maksma.

Sellega on tavaliselt see häda, et mõistlikumad kohad ei taha laenu anda sellistele, kes oma kirveintressiga kiirlaenu tagasi pole suutnud maksta.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.12 07:33; 16.12 08:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See 200 euri kuus maksta ei tundu tõesti eriline summa ju! Hangi mingi lisatöö ja hakka maksma iga kuu. Muud võimalust ma ei näe. Edasi laenata seda summat kusagilt pole ka mõtet, pärast on ka see summa vaja tagasi maksta.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on mitu laenu, soovitan refinantseerimise peale mõelda. Kas täpsustaksid, kes on laenuandja? Kui nt Bondora, siis nemad annavad kohe kohtusse. Muide, see tegelikult ei olegi nii hull, sest kokkuvõttes tulevad kulud väiksemad kui inkassode kaudu (oleneb ka inkassost).

Kuna tegelen igapäevaselt muuhulgas ka võlanõustamisega, siis võite mingi kontakti jätta ja saaksin otse nõu anda.

Kas tõesti soovitab üks võlanõustaja võlgu jäädud laenude kustutamiseks võtta uus laen? Milleks? Kus see palju parema ja soodsama intressiga laen teda ootama peaks? Seda esiteks. Teiseks, sellise mõtteviisiga inimene ei mõtle kainelt. Kui saab selle uue laenu kätte, tuleb tal meelde, et nägi eile poes ägedaid saapaid… ja üleüldse, tahaks veel ju seda ja teist asja osta. Jõulud ju ka tulemas. Raha käes, juhhei! lidutakse poodi. Ja nii ta läks…

P.S. Minu töö sisaldab ka väga palju võlanõustamise teemat. Seega, tunnen selliste inimeste mõttemaailma ja käitumismustreid väga hästi. Jah, laene mõnikord refinantseeritakse küll teatud põhjustel. Aga kohe kindlasti ei saa seda soovitada olematu reaalsustaju, kehva maksevõime ja halva maksekäitumisega inimese võlgade nõiaringist väljatoomiseks.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.12 21:36; 12.12 16:11; 13.12 09:39; 15.12 10:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tunnen selliste inimeste mõttemaailma ja käitumismustreid väga hästi.

Küllap tunnedki, aga kuidas teed kindlaks, et just teemaalgataja on üks selline tüüpiline kiirlaenaja?

Mul on sugulane, kes sattus (no ise seadis end muidugi) samasugusesse olukorda kui teemaalgataja. Tema pöördus sugulaste poole abi saamiseks enne kui võlad kohtusse või inkassossse anti. Sai panka suunatud ja sealt sai ta tõesti uue laenu, normaalse intressiga ja selle laenurahaga tasus varasemad laenud. Korralikust pangast sai ta laenu, kuna tal oli korraliku palgaga töökoht ja polnud veel maksehäireid üleval. Rohkem pole ta ühtki kiirlaenu võtnud ega laenumakse tasumisel hätta jäänud. Sellest loost on nüüd aastaid möödas ja ilmselt on laengi makstud.
Miks ta oma hea palgaga võlgu jäi? Sest ei osanud raha õigesti kasutada. Aga see lugu ehmatas ta nii ära, et nüüd tundub, et on õppinud end nii majandama, et puudu ei jäägi.

Mina ka soovitan teemaalgatajal edasi maksta niipalju kui suudab. Parem ikka kui mitte midagi. Ja parem, kui kohtus kindlaks määratakse kuidas laenu edasine tasumine käib.

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.12 12:07; 15.12 17:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võs 416, ca 60 päeva lep ülesütlemiseni, ca 30 päeva ülesütlemine ise ning järgnevalt kohtutäitur annab vabatahtlikuks täitmiseks veel 30 p ning alles pärast seda oled vucked.

Aga asi läheb pekki hetkest kui laenuleping üles öeldakse ja laenujääk ühekorraga tasumisele kuulub. Seega on oluline hoolitseda selle eest, et ei tekiks 3me võlas olevat makset. 1-2 on kukepea, sellega kaasneb vaid halb krediidireiting, sealt rabeleb kergemini välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu soovitus oleks, et laena see summa mõnelt vanemalt perekonnaliikmelt ja maksa kohe täissumma tagasi ja siis maksa kuumaksetena ja mingi protsendiga sugulasele.

Miks sugulasele võib tilgutada?
Minult laenas tuttav 3000. Ise pakkus välja 3200€ tagasi maksta (poole aastaga). Mina oleks 100€ lisa küsinud, aga no kui pakuti…
Tähtaeg saab täis jaanuaris ja kokkuleppeliselt tagastabki ta kogu summa korraga. Laenu tahtis ju ka korraga. See, kas ja kuidas kodus seda raha kogub, pole minu asi. See pole ka kuidagi keerulisem jupitades makstes.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.12 09:14; 15.12 09:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Korralikust pangast sai ta laenu, kuna tal oli korraliku palgaga töökoht ja polnud veel maksehäireid üleval. Rohkem pole ta ühtki kiirlaenu võtnud ega laenumakse tasumisel hätta jäänud.

Kuidagi väga ebaloogiline jutt.
Kas tegu kasiinosõltlasega?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.12 09:14; 15.12 09:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tunnen selliste inimeste mõttemaailma ja käitumismustreid väga hästi.

Küllap tunnedki, aga kuidas teed kindlaks, et just teemaalgataja on üks selline tüüpiline kiirlaenaja?

Mul on sugulane, kes sattus (no ise seadis end muidugi) samasugusesse olukorda kui teemaalgataja. Tema pöördus sugulaste poole abi saamiseks enne kui võlad kohtusse või inkassossse anti. Sai panka suunatud ja sealt sai ta tõesti uue laenu, normaalse intressiga ja selle laenurahaga tasus varasemad laenud. Korralikust pangast sai ta laenu, kuna tal oli korraliku palgaga töökoht ja polnud veel maksehäireid üleval. Rohkem pole ta ühtki kiirlaenu võtnud ega laenumakse tasumisel hätta jäänud. Sellest loost on nüüd aastaid möödas ja ilmselt on laengi makstud.

Miks ta oma hea palgaga võlgu jäi? Sest ei osanud raha õigesti kasutada. Aga see lugu ehmatas ta nii ära, et nüüd tundub, et on õppinud end nii majandama, et puudu ei jäägi.

Mina ka soovitan teemaalgatajal edasi maksta niipalju kui suudab. Parem ikka kui mitte midagi. Ja parem, kui kohtus kindlaks määratakse kuidas laenu edasine tasumine käib.

Ära nüüd uduta nii palju! Milline korralik pank annab võlgades kiirlaenajale laenu? See tuttav ajas sulle vist natukene kärbseid pähe. Sinu jutt on vastuoluline. Ühes lauses kirjutad, et sugulane sai enne jaole, kui võlad inkassosse ja täituritele läksid. Teises kirjutad, et sai pangast laenu, kuna tal ei olnud maksehäireid. Kuidas tal siis maksehäireid ei olnud, kui tal olid juba võlad? Või võlad ei olegi enne päris võlad, kui inkassose pole läinud?

Tüüpilise võlglase ja kiirlaenaja jutt ongi selline, et ta on sellesse olukorda sattunud elu keerdkäikude tõttu. Tegelikult on ta väga eeskujulik ja hea majandamisoskusega inimene, aga saatus on raske – vot just nüüd juhtus nii, et jõulud saabusid (NB! täiesti ootamatult!), lastele on kinke vaja, jõululaud on vaja katta, uus pesumasin on vaja osta jne.

See on sinu sugulasest muidugi väga tubli, et tal on väga hea palk. Ja nüüd juba oskab majandada nii, et puudu ei jäägi. Mitte, et minu asi nii väga oleks, aga hea palgaga inimene peaks suutma igakuiselt korralikult säästa ja mustadeks päevadeks tagavarasid koguda, mitte “nii tubli olema, et peaaegu juba oskab ots otsaga oma palgaga välja tulla”.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 11.12 21:36; 12.12 16:11; 13.12 09:39; 15.12 10:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

VÕLG tekib jah varem kui maksehäire ( sinna registrisse läheb info kui 3 makset osaliselt või täielikult võlas ).
Mingi võimalus on jah võtta teisest pangast uus laen vana tasumiseks, kuid see peab olema siis vahetult päev enne maksepäeva. Pärast seda on ju konto miinuses ja laenu enam ei anta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära nüüd uduta nii palju! Milline korralik pank annab võlgades kiirlaenajale laenu? See tuttav ajas sulle vist natukene kärbseid pähe. Sinu jutt on vastuoluline. Ühes lauses kirjutad, et sugulane sai enne jaole, kui võlad inkassosse ja täituritele läksid. Teises kirjutad, et sai pangast laenu, kuna tal ei olnud maksehäireid. Kuidas tal siis maksehäireid ei olnud, kui tal olid juba võlad? Või võlad ei olegi enne päris võlad, kui inkassose pole läinud?

Maksehäirete registrisse pannakse nimi kirja siis, kui on tekkinud juba maksehäireid. Temal veel ei olnud. Olid laenud (minu mõistes võlad, ma ise eelistan laenuvaba elu), rohkem kui üks, suure intressiga ja lühikese maksetähtajaga. Ühel hetkel nägi, et järgmisi makseid teha ei saa, kuna raha ei jagu. Nagu temast aru sain, oli ta paar korda võtnud laenu, et teist laenu maksta. Sugulaste poole abi saamiseks pöördus ta enne, kui (laenu)raha nii otsas oli, et maksehäired tekkisid. Kas ta kasiinos käis või mitte, ma ei tea, aga ma pigem arvan, et ei käinud, lihtsalt raiskas raha tühja-tähja peale ära.
Ma pole ka öelnud, et ta hästi majandada oskaks. Hätta sattus ta ikka seetõttu, et üldse majandada ei osanud, aga nüüd tundub, et saab hakkama. Sellest loost on ka juba kümmekond aastat möödas. Kas ta säästa suudab ja taipab, ma ei ta, aga vähemalt ei käi ta enam sugulasi mööda raha mangumas nagu siis, kui ta hätta sattus. Kas ta raha sai, ma ei tea, aga vähemalt sai ta laenunõustamisse suunatud ja sealt tuligi soovitus uus laen võtta, arvesse võttes konkreetselt tema olukorda. Minu meelest on see riskantne soovitus, aga nagu näha, siis vahel see toimib.

Minu soovitus oleks üldse mitte laene võtta, välja arvatud ehk eluasemelaen, kui alternatiiviks on üürikorter. Aga võlglast see ei aita. Ei aita parastamine, et ise oled loll (muidugi on loll, muidu poleks hätta sattunudki) või et kõik võlglased on sellised ja sellised, sest mõni on võibolla teistsugune ka (sellegipoolest peab ka tema võla tagasi maksma).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.12 12:07; 15.12 17:26;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kui laen jääb maksmata…mis edasi juhtuma hakkab?