Esileht Pereelu ja suhted kui lähedane ei lõpeta ülikooli

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 105 )

Teema: kui lähedane ei lõpeta ülikooli

Postitas:
Kägu

Minu lähedane jättis 7a tagasi oma töö ja kodulinna ning kolis teise linna tegema bakalaureust oma unistuste alal. Siis oli ta varastes 30ndates (praegu 41) ning me kõik toetasime teda väga. Tal oli natuke oma sääste, vanematel oli ka tühjalt seisev korralik korter ja me arvasime, et maksimaalselt kestab see 3 aastat (kuigi alguses rääkis ta küll elevusega, et saab juba varemgi minna erialase töö peale). Kuna kodulinnas oli hea töökoht, sõbrad ja me käime sugulastena väga tihedalt läbi ja oleme väga lähedased, siis muidugi oli natuke mure, aga kuna kõik tundus kenasti laabuvat, siis toetasime väga.

Kui lõpetamise aeg tuli, selgus, et ta polnud tegelikult tingimusi täitnud (k.a minged aineid vahele jätnud jne). Meil pole samad vanemad, tema vanemad jätkasid tema toetamist, nüüd tuli ju maksta ka õppemaksu nende semestrite eest, kus programm täidetud polnud, ja tööl ta ei käinud. Selleks sügiseks (s.o siis seitsmendaks õppeaastaks!) läks asi tegelikult juba väljakannatamatuks — ta ei käi tööl, praktiliselt nüüdseks elab asotsiaalset elu (kellegagi läbi ei käi, sööb nii palju kui ema käest saab). Ise on aga täiesti veendunud, et kõik on kõige paremas korras, mängib päevad läbi arvutimänge ja selgus, et võttis sügisel ka akadeemilise puhkuse, et veelgi pikendada oma olukorda. Tegime pereringis kriisikoosoleku ja pärast seda ema rääkis temaga, et see ei saa jätkuda igavesti. Tolle korteri kommunaalkulud on ju ka suured ning neid tasuvad ta vanemad oma maja kõrvalt — siis aitavad teised jälle neid. Lõpuks nii kaugele sai, et ta läks psühholoogi juurde, perearst kirjutas ka antidepressandid. Kuna tal on ülikoolis teha jäänud ainult üks aine, siis ema lootis, et saabki talvel ära lõpetada. Nüüdseks on aga selgunud, et tema plaan on suveni puhata ja siis sügisel vaadata, kuidas kooliga saab. Ema tal käib meie juures kurtmas, meil teistel lähedastel ka suur mure, aga mõistus on otsas, mida edasi teha. Psühholoogi juures käik ka ei tundnud lõpuks ikkagi kuidagi aitavat. Kohtusin temaga ise eile, minule jäi mulje, et ta ongi praeguse eluga ära harjunud, kus pole ühtegi kohustust, et sealt ongi raske välja rabeleda. Püüdsin selgitada, et tegelikult me kannatame ju kõik, aga tulutult. Arutasime ka seda, et kui seitse aastat pole õnnestunud lõpetada, kas poleks mõistlikum lihtsalt kool pooleli jätta ja kodulinna tagasi kolida, siis saaksid vanemad ka korteri maha müüa, aga see variant ka ei sobi. Minul on mõistus otsas.

Kas keegi on olnud sarnases olukorras? Oskaks mingit nõu anda? Eriala on ka selline, millega tegelemiseks oleks vaja ikkagi isiklikku kirge ning pole kindlasti selline ala, mis võimaldaks palju raha teenida ja suurt karjääri, pigem just tema ammune unistus. Kuidas saaks aidata?

+14
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ülikool on ju siin täiesti kõrvaline teema. Kui ta lõpetaks ülikooli, ei lahendaks see ju ühtegi probleemi.

+36
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No ei ole ju unistuste ala, kui seda nominaaliga ei lõpetata.

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingu tööle! Mis nõu sa tahad? Enamus selles vanuses õppijaid õpib töö kõrvalt. Saavad kõik edukalt hakkama. Kui erialasele tööle ei saa, mingu müüjaks.

+20
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru mida see ülikooli lõpetamine siia puutub. Kui inimene on mugava eluga harjunud, siis vaevaöt et ta ka peale hariduse saamist tööle läheks. Ega siin polegi nõu anda

Mul 4 poega, maasta madalast olen selgeks teinud, et õpite ainult endale, et saada tulevikus hea töökoht, mis võimaldaks head ära elamist. Meil 5 poissi vanuses – 20, 18, 7, 5, 3. Kõige vanem käib ülikoolis, elab küll vanaemalt päritud korteris, aga käib tööl, kommunaalid maksab ise, söögid jms ka, aegajalt anname midagi, aga majandab end ise üldiselt. 18a käib kui võimalus mõned õhtud, või nv isa firmas tööl. Ta tegeleb väga suures mahus oma spordialaga, millest on kujunemas ka karjäär. Oma enda isiklikud vajadused-lõbustused maksab teenitud rahast, st taskuraha ei saa, saab süüa kodus, ja katus pea kohal. Aegajalt mõne riide-jalanõu soovi saadab. Hinnetega on so-so, selline 3-4 mees, samas kui vanem poiss hästi lahtise peaga olnud.  Ehk, et oma enese lõbu maksab ikka igaüks ise kinni. Ja kui on oma pind, peab ise maksma. Täiskasvanud inimene peab suutma kooli kõrvalt ka mingil määral tööl käia.

Muide käin ka ise koolis kolmandat aastat, E-R olen “üksikema”, täiskohaga taksojuht, ja muu kodune elu ja on üks nö oma hobi, millega teenin ka veidi.

Ehk et jalaga pe*se sellele vennale ja tuleb suureks saada ja tissitamine lõpetada.

+15
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru mida see ülikooli lõpetamine siia puutub. Kui inimene on mugava eluga harjunud, siis vaevaöt et ta ka peale hariduse saamist tööle läheks. Ega siin polegi nõu anda

Mul 4 poega, maasta madalast olen selgeks teinud, et õpite ainult endale, et saada tulevikus hea töökoht, mis võimaldaks head ära elamist. Meil 5 poissi vanuses – 20, 18, 7, 5, 3. Kõige vanem käib ülikoolis, elab küll vanaemalt päritud korteris, aga käib tööl, kommunaalid maksab ise, söögid jms ka, aegajalt anname midagi, aga majandab end ise üldiselt. 18a käib kui võimalus mõned õhtud, või nv isa firmas tööl. Ta tegeleb väga suures mahus oma spordialaga, millest on kujunemas ka karjäär. Oma enda isiklikud vajadused-lõbustused maksab teenitud rahast, st taskuraha ei saa, saab süüa kodus, ja katus pea kohal. Aegajalt mõne riide-jalanõu soovi saadab. Hinnetega on so-so, selline 3-4 mees, samas kui vanem poiss hästi lahtise peaga olnud. Ehk, et oma enese lõbu maksab ikka igaüks ise kinni. Ja kui on oma pind, peab ise maksma. Täiskasvanud inimene peab suutma kooli kõrvalt ka mingil määral tööl käia.

Muide käin ka ise koolis kolmandat aastat, E-R olen “üksikema”, täiskohaga taksojuht, ja muu kodune elu ja on üks nö oma hobi, millega teenin ka veidi.

Ehk et jalaga pe*se sellele vennale ja tuleb suureks saada ja tissitamine lõpetada.

Ikka 5 poissi, alguses numbri näpukas ????
Ma ei saa aru mida see ülikooli lõpetamine siia puutub. Kui inimene on mugava eluga harjunud, siis vaevaöt et ta ka peale hariduse saamist tööle läheks. Ega siin polegi nõu anda

Mul 4 poega, maasta madalast olen selgeks teinud, et õpite ainult endale, et saada tulevikus hea töökoht, mis võimaldaks head ära elamist. Meil 5 poissi vanuses – 20, 18, 7, 5, 3. Kõige vanem käib ülikoolis, elab küll vanaemalt päritud korteris, aga käib tööl, kommunaalid maksab ise, söögid jms ka, aegajalt anname midagi, aga majandab end ise üldiselt. 18a käib kui võimalus mõned õhtud, või nv isa firmas tööl. Ta tegeleb väga suures mahus oma spordialaga, millest on kujunemas ka karjäär. Oma enda isiklikud vajadused-lõbustused maksab teenitud rahast, st taskuraha ei saa, saab süüa kodus, ja katus pea kohal. Aegajalt mõne riide-jalanõu soovi saadab. Hinnetega on so-so, selline 3-4 mees, samas kui vanem poiss hästi lahtise peaga olnud.  Ehk, et oma enese lõbu maksab ikka igaüks ise kinni. Ja kui on oma pind, peab ise maksma. Täiskasvanud inimene peab suutma kooli kõrvalt ka mingil määral tööl käia.

Muide käin ka ise koolis kolmandat aastat, E-R olen “üksikema”, täiskohaga taksojuht, ja muu kodune elu ja on üks nö oma hobi, millega teenin ka veidi.

Ehk et jalaga pe*se sellele vennale ja tuleb suureks saada ja tissitamine lõpetada.

+3
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi on olnud sarnases olukorras? Oskaks mingit nõu anda? Eriala on ka selline, millega tegelemiseks oleks vaja ikkagi isiklikku kirge ning pole kindlasti selline ala, mis võimaldaks palju raha teenida ja suurt karjääri, pigem just tema ammune unistus. Kuidas saaks aidata?

Tean ka ühte sellist igavest üliõpilast, vanus on ka sarnane. See on nende elustiil, nende kiiks, nad ei talu rutiini ega taha endale tüütuid kohustusi. Koolidest veavad nad end lõpuks kuidagi läbi (meie eksemplaril on lausa mitu diplomit taskus, on ka praegu õppimas, kuigi nii omandatud kui omandamisel haridus on sisuliselt ainult tore harjutus ajule ning ei avaks tööturul ühtegi ust). Kõige suurem mure ongi töötamisega, ei sobi neile ükski koht ja kui nad läbi ime kuskile saavadki, on töökohal püsimisega suuri probleeme. See on müstiline, milliste pisikeste summadega need äpud toime tulevad, et jumala eest töötama ei peaks, kuskilt ikka ju midagi tilgub, õppetoetus, tulemusstipendium. Minu kaastunne pereliikmetele, kes pea keskealist “last” aastate kaupa üleval peavad pidama.

+20
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänan vastajaid! Natuke pani see juba perspektiivi küll. Me oleme kogu aeg mõelnud, et kui nüüd viimaks ära lõpetab, siis saaks kodulinna tagasi kolida, aga tegelikult tõesti — ei ole ju mingit garantiid, et miski muutuks. Ema on tal püstihädas, aga vankumatu selle koha pealt, et ikkagi oma laps ja tema oma last välja tõsta ei lase.

Praegu on nagu eriti narr olukord, sest sisuliselt ta siis järgmise septembrini ei teekski kodus üldse midagi. Kardan, et selline muidusöömine võib viia ka suurema mandumiseni. Ise olen seda tema puhul juba tähele pannud — paar aastat tagasi sai temaga vähemalt rääkida, nüüd räägib ta ainult oma arvutimängust.

Kui ta kaks aastat lõpetamist ära ei teinud, siis me arvasime, et ühel hetkel ülikool ise eksmatrikuleerib ta. Ma ei saagi tegelikult aru, kuidas saab niimoodi ülikoolis käia seitse aastat — vanasti said ikka eksmati, kui edasi ei jõudnud…

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas mugava eluga harjunud või psühholoogilised probleemid, seda ei saa kõrvaltvaatajad hinnata. Aga ülikooli lõpetamine on selle loo juures absoluutselt kõige väiksem probleem. Kõigepealt tuleks ta kuidagi igapäevaelu juurde tagasi saada, kas pehmete võtetega või šokiteraapiaga ja siis saaks juba edasi mõelda ja vaadata, mis tast saab.

Miks see kodulinna kolimine nii oluline sulle on, teemaalgataja?

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ikkagi keskenduks ülikooli lõpetamisele ja sugulaste poolt selleks innustamisele.

Esiteks on see ülikooli õppemaks ju ema raha! Eksmati korral siis ema mahavisatud raha.

Teiseks võib diplomi kättesaamine olla tõukejõuks ka töö otsimisele. On palju inimesi (mina nende hulgas), kes võtavadki elu etapikaupa. Ka mina ei läinud ülikooli ajal tööle (väikesi lepingulisi tööotsi siiski tegin). Lihtsalt olen selline, kes keskendub korraga ühele suuremale asjale – kas õppimisele või tööle, aga mõlemat teha väga ei oska.

Kui ülikooliharidus käes, siis annab see suuremad võimalused kui tal praegu on, ning too suur laps ei saa pugeda peitu argumentide taha stiilis, et kahjuks ei saa, pole võimalik jne. Väga paljud tänapäeva töökohad nõuavad ülikoolidiplomi olemasolu, kusjuures tingimata ei peagi olema sama eriala. Mina ise olen oma filoloogidiplomiga töötanud nt lektorina, koolitusjuhina, töötukassa spetsialistina jne.

Seega soovitan perel selle noormehega rääkida. Öelda otse, et niisugune pidev puhkamine mõne üksiku aine mitteläbimise pärast ei ole aktsepteeritav. Mida rohkem puhkad, seda rohkem unustad õppimise. Parem on ühe soojaga ülikool läbi teha ja siis vaadata, kuis edasi. Vähemalt ei lähe kõrgharidusele kulutatud ema raha raisku.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seega soovitan perel selle noormehega rääkida. Öelda otse, et niisugune pidev puhkamine mõne üksiku aine mitteläbimise pärast ei ole aktsepteeritav. Mida rohkem puhkad, seda rohkem unustad õppimise. Parem on ühe soojaga ülikool läbi teha ja siis vaadata, kuis edasi. Vähemalt ei lähe kõrgharidusele kulutatud ema raha raisku.

Sul vist see osa jäi teemaalgatusest vahele, kus oli kirjas, et see noormees on 41 aastane 🙂

+19
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgajata.

Kodulinna kolimine oleks seetõttu hea, et siin vähemalt lähedased ümber ja oleks võib-olla lihtsam tagant utsitada, toetada. Mõistan, et ega see ka ilmselt miskit ei lahendaks.

Eelmisel aastal tal tekkis korra soov tööle minna (kusjuures, tõesti see tekkis siis, kui isa rangelt ütles, et tema enam ei toeta). Ta seadis aga üsna absurdsed tingimused töökohale ja juba esimese keeldumise peale jättis pooleli. Üks teine sugulane soovitas teda veel enda tuttava juurde, sinna ta ka ei läinud. Eks me proovisime ka rääkida, et 41-aastase keskharidusega töötu jaoks võib-olla ei olegi saadaval nii palju valikuid. No näitena: tema palgasoov oli 1700 eurot. Selline palk tema erialal on kõrgelt üle eriala keskmise, ja seda kogenud spetsialistide puhul.

Ahjaa — ülikooli lõpetamise teemal veel seda, et ta on ise korduvalt ja korduvalt toonud välja, kuidas tudengi staatus garanteerib talle hüved (pensionistaaž jookseb, ravikindlustus on, ülikool maksab ka mingit raha, lisaks toetab ju riik). Antidepressantide tõttu on ka osaline töövõimetus määratud. Kuna ühtegi kulu pole, siis ongi ju väga mugav olukord. Kui tudengi staatust poleks, siis motiveeriks ehk ka see.

PS, jagasin teemat teisele sugulasele, kes suhtub olukorda palju karmimalt kui mina (no mina olen ka lapsest saati koos kasvanud muidugi temaga). Ta palus kirjutada siia, et “suur laps” on väga õigesti öeldud 😀

Aga tegelikult pole see juba ammu enam naljakas, kahju, et ta ise aru ei saa, et tema mugav elu tuleb kõikide teiste arvelt. Tolle sugulasega läksid nad kapitaalselt tülli kui too sattus sinna linna töö asjus külla ja tahtis kokku saada. Minu kallis onupoeg eeldas selle peale, et sugulane maksab, ja kui ta ütles, et oma kohvitassi eest maksa ikka ise, siis onupoeg ütles, et tema pole nõus niimoodi kokku saama, kui peab ise maksma.

Ilmselt ei olegi sellel olukorral mingit head lahendust, vähemalt mitte senikaua, kuni ta ise ei taju, et probleem on.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, lahendust ei ole seni, kuni selle loodri vanemad ei taju, et nüüd peavad nemad midagi ette võtma. Kui inimene on juba laisaks läinud, siis ta on täpselt nii laisk, kui tal olla lastakse. Aga eks emme toidab-katab, seni kuni sureb.

Sugulastel tuleb aru saada, et loodril ei ole probleeme, probleem on loodri vanematel ja teistel sugulastel. Kõik muretsevad, kõik kaeblevad, aga keegi midagi ette ei võta. Kui kõik vaevatud emakesega kaasa ohivad ja vast isegi rahaliselt toetavad, siis ei saa iial midagi muutuda. Kui keeldute aitamast, sest raha läheb lontrusele, kui keeldute kurtmist kuulamast, sest lontrus on lontrus sellepärast, et vanemad olla lasevad, äkki siis vanemad midagi teevad ka.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühesõnaga – see, et poeg parasiteerib, on vanemate enda vaba valik. Seni, kuni nad lasevad parasiteerida, seni kutt parasiteeribki. Järelikult vanematele meeldib selline olukord (ärgu ajagu lolli juttu, et ei meeldi, kui ei meeldiks, oleks ammu lõpetanud) ja keegi ei peaks nende pärast muretsema. Ja vanemad peaksid seda kuulma vähemalt 10st eri suust, äkki tuleks neil mõistus pähe lõpuks.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Niikaua kui vanemad lasevad ja “söögilt ja seebilt” maha ei ähvarda võtta, niikaua see “vennake” seal tiksub, pole ju mingit põhjust pingutama hakata. Ei anna see diplom ka mingit garantiid, et ta tööd saab ja tööd üldse teha oskab. 4a tagasi oleks pidanud survestama hakkama, kui inimene nominaalajaga lõpetada ei suuda ja tal pole lisatööd ega ühtegi kohustust, mis aega ja jõudu võtaks õppimise kõrvalt. Pikendate 41a mehe “lapsepõlve”, nii saate lõpuks omale (pärast emme surma) asotsiaalse vanapoisist mehe, kes ei suudagi toime tulla ilma kõrvalise abita.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Püüdsin selgitada, et tegelikult me kannatame ju kõik, aga tulutult.

Millist laadi kannatusi tolle inimese elu sinule põhjustab? Konkreetselt kuidas see sinu elu mõjutab?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hakkab libaks jälle kiskuma see lugu. Huvitav, kas see on üks ja sama jututreial siin, kes juba päris palju selliseid teemasid on tootnud. Et alguses on nagu täitsa usutav jutt, aga siis hakkab vindi üle keeramine. Nagu see teismelise lapsehoidjaks sundimise teema oli.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oot-oot, ainult antidepressantide pärast osalist töövõimetust küll ei määrata. Kisub libaks ära see jutt tõesti.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühesõnaga – see, et poeg parasiteerib, on vanemate enda vaba valik. Seni, kuni nad lasevad parasiteerida, seni kutt parasiteeribki. Järelikult vanematele meeldib selline olukord (ärgu ajagu lolli juttu, et ei meeldi, kui ei meeldiks, oleks ammu lõpetanud) ja keegi ei peaks nende pärast muretsema. Ja vanemad peaksid seda kuulma vähemalt 10st eri suust, äkki tuleks neil mõistus pähe lõpuks.

41 pole kutt, vaid keskealine mees.
Jeerum.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hakkab libaks jälle kiskuma see lugu. Huvitav, kas see on üks ja sama jututreial siin, kes juba päris palju selliseid teemasid on tootnud. Et alguses on nagu täitsa usutav jutt, aga siis hakkab vindi üle keeramine. Nagu see teismelise lapsehoidjaks sundimise teema oli.

Täpselt samad mõtted, et liba.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

41 pole kutt, vaid keskealine mees.

No ma ei tea, täna ajalehes pealkiri, et liiklusõnnetuses hukkus keskealine mees, loed läbi ja näed, et räägitakse 64-aastasest. Keskealisuse mõiste on vist muutunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

41 pole kutt, vaid keskealine mees.

No ma ei tea, täna ajalehes pealkiri, et liiklusõnnetuses hukkus keskealine mees, loed läbi ja näed, et räägitakse 64-aastasest. Keskealisuse mõiste on vist muutunud.

Kui 41 on kutt, siis on 41 naine neiu. Kõlab tobedalt, eks, sest kuigi meditsiin hoiab elus, ei ela me 120. Elukaare järgi on kutist asi kaugel.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ema on tal püstihädas, aga vankumatu selle koha pealt, et ikkagi oma laps ja tema oma last välja tõsta ei lase.

Siis ei saagi ju midagi teha, kui ema ise midagi muuta ei taha. Järelikult natuke ikka meeldib see Ema Tersa roll.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina loen teemast välja, et tegemist on sõltlasega – mängusõltlasega. Ja ema on siis kaassõltlane, kes kõike seda oma rahasüstidega kaasa aitab.

Abi ei saa muidugi olla muu, kui et inimene peab endale ise tunnistama, et ta on sõltlane ja tahtma sellest ringist välja astuda.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ta kaks aastat lõpetamist ära ei teinud, siis me arvasime, et ühel hetkel ülikool ise eksmatrikuleerib ta. Ma ei saagi tegelikult aru, kuidas saab niimoodi ülikoolis käia seitse aastat — vanasti said ikka eksmati, kui edasi ei jõudnud…

Vähemalt Tartu Ülikoolis käib nii, et isegi kui õppeaeg on 4 aastat (rakenduskõrgharidusastmes nt), siis väga kaua tiksuda ei saa. 2 aastat saab võtta tervislikel põhjustel, 1 a omal soovil  ja lisaks kasutada pikendusaastat. Kõik.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgajata olen. Paraku ei ole liba. Aga olen nõus, et võib sellisena kõlada küll.

Töövõimetuse kohta ma midagi öelda ei oska – ei ole seda kunagi ise taodelnud, tema ise niimoodi eelmisel sügisel ütles, et saab nüüd töövõimetuse raha. Kui te ütlete, et seda niimoodi perearsti juures käies ei saa, siis peaks tõesti uurima, mida ta selle all mõtles (või kust ta päriselt raha saab?).

Aga keegi küsis kuidas see reaalseid kannatusi põhjustab. Esiteks on ta mulle väga lähedane inimene, kellega olen lapsest saati koos kasvanud (mina mõned aastad vanem), seega muidugi teeb selline olukord ja tema järk-järguline mandumine väga haiget. Kogu meie perekond on väga lähedane ja see olukord põhjustab ka omavahelisi konflikte, meil on juba mitu leeri seetõttu tekkimas. Eks ta on ka vahepeal teistelt laenu küsinud või ebaviisakalt käitunud, ja see raskendab kahjuks ka teisi meie peresiseseid suhteid. Tema poolele ongi alles jäänud põhimõtteliselt ema ja siis mina, vähemal määral ka minu õde ja vend.

Ausalt öelda oli päris mõtlemapanev lugeda sellest, et tegemist võib olla arvutimängusõltuvusega. Ma ei ole niimoodi mõelnud, see mäng on lihtsalt asi, millest ta pidevalt räägib. Ma võin küsida nooremate sugulaste käest, kas see on tasuta või mitte (äkki sinna siis raha kulubki).

Lähen ise sel nädalavahetusel talle külla, proovin siit teemast saadud mõtete teemal natuke temaga vestelda. Hetkel on peamine mure selles, et ta ei planeeri enne järgmist sügist kooliga jätkata. Tulin eile õhtul sellisele mõttele, et äkki saaks siis hoopis teha sellise kokkuleppe, et kuni sügiseni kolib ta tagasi kodulinna (saab ju ema-isa majas elada), ja korteri saab seniks kasvõi välja üürida.

 

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgajata olen. Paraku ei ole liba. Aga olen nõus, et võib sellisena kõlada küll.

Töövõimetuse kohta ma midagi öelda ei oska – ei ole seda kunagi ise taodelnud, tema ise niimoodi eelmisel sügisel ütles, et saab nüüd töövõimetuse raha. Kui te ütlete, et seda niimoodi perearsti juures käies ei saa, siis peaks tõesti uurima, mida ta selle all mõtles (või kust ta päriselt raha saab?).

Aga keegi küsis kuidas see reaalseid kannatusi põhjustab. Esiteks on ta mulle väga lähedane inimene, kellega olen lapsest saati koos kasvanud (mina mõned aastad vanem), seega muidugi teeb selline olukord ja tema järk-järguline mandumine väga haiget. Kogu meie perekond on väga lähedane ja see olukord põhjustab ka omavahelisi konflikte, meil on juba mitu leeri seetõttu tekkimas. Eks ta on ka vahepeal teistelt laenu küsinud või ebaviisakalt käitunud, ja see raskendab kahjuks ka teisi meie peresiseseid suhteid. Tema poolele ongi alles jäänud põhimõtteliselt ema ja siis mina, vähemal määral ka minu õde ja vend.

Ausalt öelda oli päris mõtlemapanev lugeda sellest, et tegemist võib olla arvutimängusõltuvusega. Ma ei ole niimoodi mõelnud, see mäng on lihtsalt asi, millest ta pidevalt räägib. Ma võin küsida nooremate sugulaste käest, kas see on tasuta või mitte (äkki sinna siis raha kulubki).

Lähen ise sel nädalavahetusel talle külla, proovin siit teemast saadud mõtete teemal natuke temaga vestelda. Hetkel on peamine mure selles, et ta ei planeeri enne järgmist sügist kooliga jätkata. Tulin eile õhtul sellisele mõttele, et äkki saaks siis hoopis teha sellise kokkuleppe, et kuni sügiseni kolib ta tagasi kodulinna (saab ju ema-isa majas elada), ja korteri saab seniks kasvõi välja üürida.

Pole sul mõtet seal midagi arutada. Elab nagu saab ja oskab. Korter on, kus elada ja mis seal kodulinnas veel teha on?  Kooli lõpetada jõuab alati, võib ka töö ja naise leida. 41 on mehe kohta suhteliselt noor ja pluss on oma elukoht, pole varasemaid lapsi,  kindlasti leiab naise ja loob pere näiteks.

+2
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õpitud abituse vastu aitab vaid see, kui tekib reaalne vajadus end liigutada. Samas kui inimesel on vaimsed probleemid, siis ei aita ka see. Aga siis on olulisem vanematel sääste koguda, et miski hoiaks vaimsete probleemidega last veepeal ka siis kui nemad on vanad. Terve eraldi korteri tasumine ei ole mõistlik valik. Pigem koligu laps vanemate juurde ja pangu korter üürikorterina tulu tootma. Praegune lahendus on väga lühinägelik.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kevadsemester on alanud ja nüüdseks on nagunii suhteliselt lootusetu sellesse viimasesse ainesse end registreerida. Võib-olla õppekorraldusspetsialisti ja juhtuva õppejõuga annab veel kokkuleppeid teha aga mingit garantiid pole.

Palju olulisem küsimus on lõputöös ja/või lõpueksamis. Ma olen mitmeid kordi ülikoolis käinud ja seal ka töötanud. Minu jaoks on lõputöö hulga keerulisem eneseületus kui ainete läbimine. Seega, kui õppijal on ainete läbimiseks kulunud 7 aastat ja ta ei ole oma lõputööga alustanud (leidnud juhendaja, kirjutanud projekti, osalenud seminarides, teinud ära seminaritöö jne), siis on lõpetamine suhteliselt lootusetu kahjuks.

Lihtsam on ehk siis kui tema erialal on valik kas eksam või lõputöö. Esimese puhul ehk libiseb läbi kuidagi. 🙂

Ma olen üldiselt seda meelt, et päevaõppes õppivad üliõpilased ei peaks tööl käima. Vahel kahjuks pole muud võimalust. Aga sessioonõppes õppivad õpilased või veel enam, need eksternid, kelle õppekoormus ei ole 100%, suudaksid end ise majandada.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellel erialal polegi üldse lõputööd, on erinevad kursused ja kui maht saab täis, siis on lõpuks lõpueksam.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 105 )


Esileht Pereelu ja suhted kui lähedane ei lõpeta ülikooli