Esileht Sünnitus Kui lähen sünnitama..

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Kui lähen sünnitama..

Postitas:

..siis mis pabereid seal täitma peab? Mitmest kohast jookseb läbi, et sünnituse juures häiris pikk paberite ja ankeetide täitmine. Et kuidas see siis käib? Lähen astun oma kotiga sinna, ütlen, et tulin sünnitama ja mis siis edasi?
Aitäh, kes viitsib kommenteerida 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Valvearst võtab vastu. Täidad vajalikud paberid /päris täpselt ei mäleta aga elukoht, mehe nr, eelnevad sünnitused jms). Mõõdavad vererõhku. Edasi saadavad sünnituspalatisse (mind vähemalt küll). Siis käib palatis ämmakas ja arst sind vaatamas, vestled ja egas siis muud kui sünnitama ja titat ootama! 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on nagu eelmisest korrast meeles, et ise ei pidanud pabereid täitma, vaid need täitis valves olev ämmaemand. Lihtsalt vastasid küsimustele. A v-o haiglati erinev.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pelgus täitis see valveõde, kes seal vastuvõtutoas oli. Küsis sisuliselt samu asju, mis ämmaemand küsis raseduse alguses, kui rasedakaarti täitis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie kutsusime poole tee peal kiirabi vastu, sest pressid olid juba tükk aega peal ning kartsin autos sünnitada. Kiirabis hoidsin nii palju tagasi kui suutsin ning kui kohale jõudsin siis olid silmad juba pahunpidi, röökisin nagu hull ratta peal. Ja siis…. \”istuge nüüd maha, täidame paberid ka ära\”. Mismõttes?! Olin põlvili seal laua ees ja juba pressisin. Peaks vist mainima, et oli jaanuar ning mul joped-saapad-sallid seljas. Siis mu mees käratas, et mis kuradi paberid, laps on kohe väljas, hakati tegutsema. Siis sain kanderaamile ja viidi üles.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaks last Fertilitases sündinud ja pole pidanud ühtegi paberit täitma. Kohe kui sinna jõuad juhatatakse perepalatisse, riietud rahulikult lahti, siis tullakse vaadatakse üle. Kui siis jutu käigus oli vbl küsimusi aga ei mäleta, olin ka jälgimisel mõlemaga seal. Mingeid pabereid ei pidanud kindlalt täitma. Raseda kaart ju olemas, kus kõik kirjas. Nüüd jälgimisel Pelgus aga sünnitama plaan sinna minna, seega…..eks nüüd näe, kas küsivad rohkem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitasin 2011 suvel Pelgus, ei olnud mingit pikka paberimäärimist. Vastuvõtus mõõdeti vererõhku, küsiti mõned küsimused. Edasi saadeti kohe sünnitustuppa. Vastuvõtus läks kõigest mõni minut. Rasedakaardil on ju kõik olemas ja digilugu on ka arstidel kättesaadav (vähemalt, kui sünnitad samas haiglas, kus arvel oled).

Raseduse ajal seal erakorralises käies ja arsti oodates olen ka näinud, et kiirabiga toodud sünnitaja viiakse otse sünnitustuppa. Kui ikka kohe sünnitamas, ei hakka keegi seal enne pabereid täitma.

Need paberite täitmise jutud käivad ilmselt aastatetaguste sünnituskogemuste kohta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.01 10:05; 04.01 15:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pidanud pabereid täitma, ämmaemand sai kogu vajaliku info rasedakaardist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitasin mais 2012 TÜK-s. Ka ei mäleta, et oleks mingi hull paberite täitmine. Raseda kaartist kirjutati enamus asju ja midagi vist täpsustati kuid miskit hullu see polnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna mul oli keiser, siis pidin täitma anesteesia lehed, aga ma täitsin need juba varem ära ja sünnitama minnes võtsin lihtsalt kaasa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Soovitan üle vaadata oma rasedakaart – kas on täidetud kõik read. Kui mõned andmed puudu, siis isikuandmete suhtes võib ise täiendada. Sageli puudu just mehe andmed.
Kui on muid lünki, siis pöörake sellele järgmisel vastuvõtul ämmaemanda tähelepanu ja ta täidab puuduvad kohad.
Kui rasedakaart on hästi täidetud, siis ei olegi väga midagi lisaks küsida ja sünnitusloo saab täita pea täiesti rasedakaardi järgi.
Ah jaa – reeglina ei ole seal kohta, kuhu kirjutada abiellumise kuupäev või vabaabielu algus. Seda on sünnistatistika jaoks vaja ja seda kindlasti küsitakse kui kirjas ei ole. Selle võib kirjutada isikuandmete lehe üla- või alaservale nii: abielus alates … (kuupäev) või vabaabielus alates … (kuupäev)
Kui käite arvel samas sünnitusmajas, kus plaanite sünnitada, siis küsige vastuvõtul, kas on ka mingeid lepingu või nõusoleku vorme, mida tuleb sünnituse ajal täita. Hea on need enne üle vaadata, mitte kahe tuhu vahel lugeda-allkirjastada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

valveõde küsis minult ja täitis, jättis poole küsimused vahele, nagu nt kellele võib infot jagada jne… ise ei tulnud esmasünnitajana selle pealegi, inimesed istusid kodus teadmatuses rohkem kui ööpäev.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2012 aprillis TÜKis sünnitades ma ei näinud ka ühtki paberit. Mul oli tasuline ämmaemand võetud. Tema võttis mu rasedakaardi ja ma arvan, et ta ilmselt täitis selle järgi ka vajalikud paberid ära. A ja mul oli ka rasedakaarti isikuandmete lehele ämmaka poolt kirjutatud abiellumise kuupäev.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.01 14:49; 04.01 14:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Janie kirjutas:[/small]
[tsitaat]valveõde küsis minult ja täitis, jättis poole küsimused vahele, nagu nt kellele võib infot jagada jne… ise ei tulnud esmasünnitajana selle pealegi, inimesed istusid kodus teadmatuses rohkem kui ööpäev.[/tsitaat]

Oota, mis arvad, et haiglast oleks hakatud siis neid inimesi läbi helistama, kellele võib infot jagada? Tänapäeval on ju pea kõigil endal mobiiltelefon olemas. Sa ise või tugiisik saate ju niipea kui soovite, kõigile ise teatada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.01 14:49; 04.01 14:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Janie kirjutas:[/small]
[tsitaat]valveõde küsis minult ja täitis, jättis poole küsimused vahele, nagu nt kellele võib infot jagada jne… ise ei tulnud esmasünnitajana selle pealegi, inimesed istusid kodus teadmatuses rohkem kui ööpäev.[/tsitaat]

Mulle ka arusaamatu. Et sa ise ei viitsinud kodustele helistada või olid kogu selle aja narkoosi all või? Ja kui kodused ise sind taga ei otsinud, siis ega haigla personal ei hakka mööda ilma kellama ja pereliikmeid taga ajama, et teate, meil siin vist teie sugulane sünnitab.

Seda, kellele infot võib jagada, ütlevad ise tavaliselt sünnitajad, kes ei taha, et juhul kui keegi haiglasse helistab, tema kohta midagi öeldaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.01 10:05; 04.01 15:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitasin 2010 a novembris ITK-s ja mulle andis ämmaemand juba umbes 1 kuu varem tõesti paberid, mingi 3-4 lk, mis oli vaja ära täita. Ütleski, et tee kodus enne valmis, siis ei pea sünnitusele tulles sellega aega viitma. Seal olid mingid küsimused info andmise kohta, kui midagi juhtub, kellele teatada jne, ning mingid küsimused vist ka haiguste/allergiate kohta, täpselt ei mäleta enam.
Praegu olen kohe kohe sünnitamas ja seekord arvel Pelgus. Küsisin ka sealt ämmakalt pabereid ette ära, aga tema ei teadnud nendest midagi, ütles,et meil küll pole vaja midagi erilist täita, vastuvõtus küsitakse paar küsimust ja kõik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingi kontaktisiku nr võiks ju siiski olla,sest alati ei pruugi ju sünnitusel kõik hästi minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Sünnitus Kui lähen sünnitama..

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.