Esileht Koolilaps Kui laps ei kasva

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Kui laps ei kasva

Postitas:

Tüdruk hetkel 10 aastane. Viimase aasta jookusl kasvanud maksimaalselt 5 cm. Hetkel pikkust 133,5 cm. Klassis kõige väiksem ja on ka alati igal pool kõige väiksem olnud. Meie mehega pigem keskmisest pikemad ja ka noorem laps keskmisest pikem. Alateadvuses on koguaeg mõte, et kas peaks arstile oma murest rääkima, kas neil võimalik teha mingeid analüüse, et vaadata, et muidu kõik korras. Kas kellegil sarnaseid kogemusi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.10 17:09; 30.10 16:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui viimase aasta jooksul on kasvanud 5 cm ja praegu kasvukõvera järgi oma vanuse alumise 10-25% sees, siis ei peaks olema põhjust muretsemiseks. http://www.2in1.ee/beebitoidud/sisulehed/tydrukud.htm

Kuidas ta varasemalt kasvanud on? Võibolla kasvab ta ebaühtlase kiirusega? Nt minu lapsed kasvasid vanuses 2,5-3,5 kumbki 5-6 cm aastas, aga pärast seda lausa 10-11 cm aastas ja nooremana kasvasid ka kiiremini.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps on ka 10-aastane ja viimase kahe aastaga on 10cm pikemaks veninud. Samuti siis 5 cm aastas. Mul küll laps 141 cm pikk. Vaadates ta klassikaaslasi, siis tundub, et teised kasvavad samas tempos. Laps on pikkuselt võrreldes teistega ikka samamoodi keskmiste hulgas kui kooli minnes oli. Eks see kiire kasvu periood on alles ees.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.10 17:33; 04.11 21:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui on mure, saab minna endokrinoloogi juurde.
mina oma pisikese poisiga käisin, tehti röndken kätest ja vaadati kas veel kasvab selle järgi.mul ka laps kasvas ca 5 cm aastas, 12-13. aastaselt korra ca 10 cm ja 15 a alates on vist 1cm aastas kasvanud. nuud 19 ja 164, minuga yhepikkune.noorem vend on praegu , 11-aastaselt sama suur ja kasvab veel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie esimene laps läks kooli pikkuses 116cm ja kasvas iga aasta 4 cm. 10 aastaselt 130 cm. Alati oli peajagu teistest lühem. Arst ütles, et see 4cm aastas on miinimum. Kui enam niigi palju ei kasva, hakkab uurima.

Mingit kasvuspurti sellel lapsel ei tulnudki, aga oma stabiilse kasvamisega saavutas täiesti ilusa pikkuse. Hetkel neiu 21a vana ja 167 cm. Mina olen 169, mees 182.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina olin 5. klassis 135 cm, aga siis ühe suvega viskasin 15 cm juurde. kui nii juhtub, siis hoia seljal silm peal, kipub nõrgaks ja valusaks jääma

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mu pliks läks kooli ka 116cm pikkuselt, nüüd 11.kl on ta vist 160cm pikk, st kasvanud on ka aastas keskmiselt 4cm kanti, aga ma üldiselt ei muretse, sest see ongi minupoolse suguvõsa \”viga\”, et kasvame suht hilja- põhikooli lõpuni oleme ikka kl rivis viimased ja siis kui enamus on kasvamise lõpetanud, jõuame rivi keskele

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan küll, et muretsemiseks pole põhjust. Ma nt 37 ja 158 cm ning täitsa normaalne elu :-), kasv pole kunagi takistuseks saanud. Ta ju tüdruk ka, väiksed tüdrukud ongi armsad 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuttava laps tegi kohutava kasvuhüppe 13. aastaselt. Enne seda oli mitu peajagu teistest lühem. No kohe silmatorkavalt väike oli. Nüüd samas kasvus keskmistega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu sõbranna oli kuni 9nda klassini kõige pisem klassis, siis ühe aastaga kasvas oma 15cm nii et jalad ragisesid ja nüüd on 178 cm pikk. nii et puberteediea saabumisega võib paljutki juhtuda, seda enam et ise pikemat kasvu olete.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]minu sõbranna oli kuni 9nda klassini kõige pisem klassis, siis ühe aastaga kasvas oma 15cm nii et jalad ragisesid ja nüüd on 178 cm pikk. nii et puberteediea saabumisega võib paljutki juhtuda, seda enam et ise pikemat kasvu olete.[/tsitaat]
Mul endal põhimõtteliselt sama lugu. Olin lapsena kribu ja kasvasin keskkooli esimeste aastate jooksul rivi lõpust etteotsa.
Poeg mul hetkel 8 saamas ja temagi on kribu ning igal aastal kasvab täpselt 6cm. Seega kui kasvutempo jääb samaks, on ta 10 aastaselt 133cm pikk. Vaadates tema kehakuju olen ma üsna kindel et ta kasvab palju. Ta ei ole selline jässakas pikema keha ja lühemate jäsemetega vaid vastupidiselt kerge kondiga ja proportsionaalselt väike. Koivad on päris pikad teisel. Sellised tavaliselt kasvavad veel palju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina olin ka selles vanuses kõige pisem isegi noorematest olin pisem. Aga siis kuskil põhikooli lõpus ja keskas viskasin pikkust nii, et minust sai selline pikakoivaline naisterahvas, 175 cm. Ja siis olin klassis üks pikematest.

Nii, et mina esialgu veel ei muretseks. Lapsed viskavad kasvu individuaalselt ja ettearvamatul ajal. Varsti tuled siia halama, et appi, laps on paari kuuga visanud nii palju pikkust, et mitte üks riie ei lähe jälle selga 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan asjalike vastuste eest. Süda läks veidi kergemaks. Panin siiski lastearsti juurde aja kirja, vaatame mida räägib. Ehk suunab ka endokrinoloogile.
Algselt unustasin veel mainida, et viimati hambaarst ütles, et liiga vähe hambaid vahetunud, ainult 8 jäävhammast. See näitab ka, et areng ei ole päris eakohane

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.10 17:09; 30.10 16:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu tütar oli sünnist kuni 5 eluaastani ikka tibatilluke, koguaeg aasta või kahe jagu teistest väiksem. 6 aastaselt hakkas kasvama, nüüd on 9 ja teistele järgi kasvanud, täiesti keskmine 9a. Keegi arst ei maininud, et midagi võiks viga olla, tegelikult siiski kui aastaselt perearstil käisime, siis asendusarst ütles kll, et aastane laps peaks vähemalt 10kg olema, tema oli 9,4, uuriti ka kuid midagi ei leitud. Praegu väga tubli. Muidugi kui mõni kahtlus on, siis parem ikka konsulteerida spetsialistiga. veel enne kooli käis 110 riietega.
PS teised lapsed pigem paari aasta võrra suuremad omaealistega võrreldes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tänan asjalike vastuste eest. Süda läks veidi kergemaks. Panin siiski lastearsti juurde aja kirja, vaatame mida räägib. Ehk suunab ka endokrinoloogile.
Algselt unustasin veel mainida, et viimati hambaarst ütles, et liiga vähe hambaid vahetunud, ainult 8 jäävhammast. See näitab ka, et areng ei ole päris eakohane[/tsitaat]
Hammaste vahetumine on ka väga individuaalne. Kui vanalt tal hambad vahetuma hakkasid? Minu 10-aastasel hakkasid purihambad vahetuma hiljuti, laps oli siis 10,5. Mõne kuuga on 3 hammast ära kukkunud. Samas mu sugulase laps on 2 aastat noorem ja temal juba ka purihambad vahetuvad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.10 17:33; 04.11 21:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tänan asjalike vastuste eest. Süda läks veidi kergemaks. Panin siiski lastearsti juurde aja kirja, vaatame mida räägib. Ehk suunab ka endokrinoloogile.
Algselt unustasin veel mainida, et viimati hambaarst ütles, et liiga vähe hambaid vahetunud, ainult 8 jäävhammast. See näitab ka, et areng ei ole päris eakohane[/tsitaat]

Minu poisil olid kuuendaks klassiks vahetunud 6 (loe ja kirjuta kuus) hammast. Pikkus 1.51. Kõhn nagu dieeti pidav spagett. Sellel suvel sai 17, pikkus 1.87, hammastega ok, kõhn küll kui kummitus, aga terve ja tugev. Arvan, et küll kõik tuleb omal ajal (või natuke hiljem…)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole sul tüdruk lühike midagi. Meil on poeg 10,5-aastane ja pikkust 134 cm ja kaalub 21 kg. Vanemal pojal oli tema vanuses umbes samad näitajad. Vanem poiss hakkas alles nüüd 14-aastasena kasvama, hetkel pikkust 171 cm ja kaalu 50 kilo. Mõned lapsed kasvavadki hiljem, selleks pole vaja hakata kohe mööda arste jooksma.
Muidugi siis muretseksin, kui suguvõsas oleks mõni inimene meditsiinilise kasvuprobleemiga. Mul abikaasa tädi on ca 130 cm pikk, tal on mingi geeniprobleem, aga see mind muretsema ei pane.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovimata külvata asjatut paanikat või muret soovitan siiski igaks juhuks see artikkel läbi lugeda: http://www.easypod.ee/kasvuhormooni-puudulikkus-lastel

Kui pole hormonaalne probleem, on kõik hästi ja võib teema unustada. Aga kui on, siis ülimalt oluline varane diagnoos ja kohene ravi. Igaks juhuks tuleks siiski perearstiga teemat arutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Koolilaps Kui laps ei kasva

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.