Esileht Väikelaps Kui laps ei lase nohu Rhinomeriga eemaldada..

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Kui laps ei lase nohu Rhinomeriga eemaldada..

Postitas:
Kägu

Kas nohu tüsistuste oht on suurem siis? Ma lihtsalt ei saa üksi sellega hakkama, laps rapsib ja röögib nii mis hirmus. Paraku on keegi abis vaid õhtul, mis on ju 1/4 ööpäevast vaid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul kolmas laps ka ei lubanud, röökis, nagu keegi rebiks jäsemeid otsast ja selle peale tuli muidugi veel rohkem tatti, mida ma kätte ei saanud. Lõin käega ja pühkisin ära, mis välja voolas. See laps muide ainsana pole mul kordagi kõrvapõletikke põdenud. Kui on tüsistuste oht, siis on muidugi keerulisem olukord. Kui vana laps on? alates 2-aastastele saab panna ninna 3x päevas tilka/spreid, mis hoiab hingamisteed lahti. Kasutaksin pigem seda, kui lapse vanus võimaldab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laste Otrivini saab näiteks ninna panna. Jäi enne mainimata, postitust ju muuta enam ei saa.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui minu omad väiksed olid, siis nad ka ei lasknud.

Mitte et oleks röökinud, aga ei püsinud paigal. Hoidsin siis neid põrandal pikali, üks käsi ja jalg ühe, teised teise jala all kinni ja siis olid käed vabad toimetama.

Minu omadel läks nohu kergesti bronhiidiks üle, kui kurku hakkas vajuma. Not fun võrreldes selle ajutise “vägivallaaktiga”, milleks nad varsti õppisid ise soovi avaldama.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pihusta soolavett, küll see tatt veeldub ja tuleb ise välja.  Kui alla kahe aastane, siis ei kasutaks (ninakäigud on liiga väikesed, survega vesi võib haiget teha), aga suuremate laste nohudega on meil kasutusel ninaloputamine. Soolavett ei pea ostma 200.- liitrihinnaga, piisab, kui keedetud veele segada 0,5l kohta teelusikatäis (mere või roosat) soola, nii et lahus oleks vaevumärgatavalt soolane. Väiksematel lastel kasutasin suurt süstalt (ilma nõelata loomulikult, sünnitusmajast ole alles 20ml 🙂 ), suurematel ballooniga ninapumpa, kuhu soolavesi sisse panna ja otsiku kaudu välja suruda (mitte kõva survega). See aitab välja suruda ka väga kaugemas ninasopis pesitseva tati ja laps saab (vähemalt natuke aega) kergemalt hingata.

Ideaalis peaks see asi välja nägema selline

Eestis on müügil capster otsik, mis minu meelest on ülehinnatud vidin.

https://www.medicalnewstoday.com/articles/sinus-flush#what-is-it video. Suure survega ei tohi soolalahust ninna pigistada, see võib haiget teha nina-kõrvakäikudele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegin magavale lapsele kui muidu ei lasknud

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ei õmnestunud Rhinomeriga, siis pühkisin niisama, mis välja tuli. Beebieas püsis ta veel magades kiilpadja peal, kõrgem ülekeha ja pea asend aitas magades nohul ninast natuke alla voolata, et kergemini hingata saaks. Proovisin õhuniisutajasse nohupulga eeterlikku õli tilgutada. Laps suuremana inhalaatorit ei tahtnud enam, siis proovisin niisama õhuniisutajaga tuba niisutada, ei tea, kas aitas ka. Peale sooja vanni, oli mõnikord nina korraks vabam. Hustagil palsamit proovisin, ei saanud aru, et väga mõjunud oleks, mulle täiskasvanule mõjus Hustagil kunagi küll väga hästi, seepärast ptoovisin.

Väga midagi teha ei saanudki, kui oodata, millal üle läheb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Väikelaps Kui laps ei lase nohu Rhinomeriga eemaldada..