Esileht Väikelaps kui laps läheb lasteaeda?

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: kui laps läheb lasteaeda?

Postitas:
Kägu

kui alla 2a. laps läheb lasteaeda, mida peab siis arvestama? ilma mähkmeteta, potil peab käima, ise sööma? olen esma emme ja ei tea neist asjadest midagi. palun aidake! mida peaks riietuse osas teadma? aitäh!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

RE: kui laps läheb lasteaeda?

See ikka lasteaiati erinev ,mida nõutakse. Meil ei nõutud ühtki neist asjadest. Minu laps läks ka mähkmetes sõime ja ise ei söönud veel päris korralikult. Aga see ise sõõmine tuli umbes 1-2 kuuga ,no nii ,et kõik sööb täiesti üksi ära. Riietust peaks ka küsima ikka kasvatajalt,aga võtmesõnaks on mugavus.Palju oleneb ka sellest kas rühmas on temp pigem jahedam või soojem jne. Minu laps läks sõime kui oli 1a6k vana. Nüüdseks on 1a10k ja jäänud on vaid see mähkmeteema, ta pole päris korralikult veel pihta saanud ,aga meie lasteaias pole see probleemiks.

0
0
Please wait...

Postitas:
crissu25

RE: kui laps läheb lasteaeda?

Potil käimine pole küll määrav, meie lasteaia nooremas sõimes olid vaid paar last, kes ilusti potil käisid. Ülejäänud olid mähkmega ja pandi koos regulaarselt poti peale ja siis mingi aeg paluti mähe ära jätta ja hunnik pükse tuua.
Ise süüa küll võiks mingil määral- kui sõimes 14-16 last, siis puhtfüüsiliselt ei jõua õpetaja ning abi neid kõiki sööta.
Lihtsamaid riideesemeid võiks ka selga/seljast ära saada ning riided peaks olema sellised, mida õpetajal lihtne talle selga panna- parem kombe kui jope+püksid, parem tuukrimüts, kui müts+sall, parem labakud kui sõrmkindad jne. Aga koosolekul räägitakse see kõik üle.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

RE: kui laps läheb lasteaeda?

Sõimes nad lubavad mähkmega küll tuua, pead kappi panema mähkmevaru. Aga vaatamata sellele nad potitavad regulaarselt ka neid mähkmega lapsi ja potiga sinapealolek tuleb igati kasuks (noh et ei tõrguks ja ikka oleks nõus seal potil käima ka siis, kui otseselt ise veel ei küsi või ka iga kord potti ei tee).
Söödavad ka jõudumööda, aga seal ju vaid 2 inimest – kasvataja ja tema abi. Ja kui kohal 15 last, siis ega nad ei jõua ka neid suutäisi nii palju neile sisse putitada. laps võiks ise ikka leiba süüa ja üritada ka lusikaga süüa. Vägevad põlled pannakse ette, nii et nad lödistavad seal ikka korralikult, aga riided püütakse puhtad hoida, mis küll alati ka ei õnnestu.
Riided peaks olema kergesti äravõetavad ja selga pandavad. Pihikud, millel taga 10 imetillukest nööpi, ei ole kindlasti kasvataja lemmikud, kui ta neid peale õueskäiku ja lõunaund poolele rühmale selga peab panema. Nõutakse ka, et igal asjal oleks selgelt nimi sees, sest alguses on ikka segadus suur, kui 15 kummikupaari kõik läbisegi esikus on ja need 2-sed totukesed ei jaga veel miskit, et milline kelle oma on. Samuti kõik muud riided. Üsna tavaline on, et päeva lõpus selgub, et keegi teine käis kellegi suurte sandaalidega terve päeva ja asja õige omanik kandis hoopis kolmandaid ja hoopis väiksemaid jne.
Kui ilmad jahedad, siis kindad võiks mingi kummijupiga varrukate küljes rippuda, et kaotsi ei läheks. Õueriietuseks on sobivaim kombekas, mitte kaheosaline komplekt, saab ühes tükis ja kiirelt selga. Aga ükski neist asjadest pole nõutav. Kui mõni tahab ilmtingimata panna selga saja nööbiga asjad ja laduda seitse kihti pluuse alla ja mitu fliisi-jopet otsa, siis nii ka tehakse ja kuidagi seal sõimes ka hakkama saadakse. Ise käisin koos lapsega kaks nädalat iga päev kaasas ja tegin selle tralli läbi ja nägin, kuidas oli.

0
0
Please wait...

Postitas:
katu55

RE: kui laps läheb lasteaeda?

Mina alustasin 2 nädalat tagasi oma lapsega lasteaia rallit, ei nõutud midagi rilist. Poiss alles mähkudes, ise veel korralikult ei söö aga juba üritab rohkem ise kuna näeb kuidas teised ees söövad. Riietuses soovitati dressipükse sisse kuna siis kui väljaminek siis saab kuivad sukapüksid jalga panna ei ole niisked just labaosa mis sandaalide sees. Muud tarkust seal polnud. Ja meie käisime mingi 2näd. enne korra rühmas külas ja sai järgi uuritud mis ja kuidas neil asjad käivad.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

RE: kui laps läheb lasteaeda?

Minu laps läks 1a5k. sõime, oli mähkmetes, ei osanud tassist ise juua(pidi tassi toetama, lasteias rasked tassid), ja vahel armastas käsi toidu sisse toppida.

Samas lutte, pudeleid, kaisusid jne ei olnud.

0
0
Please wait...

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Väikelaps kui laps läheb lasteaeda?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.