Esileht Koolilaps kui laps on hajevil…

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: kui laps on hajevil…

Postitas:

Tere,
Kas oskate soovitada kirjandust, või mida teha, kui laps on koolis 1.klassis hajevil? Sama asja juhtub ka trennis.
Jääb puudu sellest, et ta tähelepanelikult kuulaks (nii koolis tunnis kui ka kodus) ja keskenduks.
Mida soovitate mulle, kui lapsevanemale, et ta mõtted tihtilugu kuskil mujal ei oleks 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.02 10:05; 28.02 12:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja ei olegi midagi teha…

minu 1. klassi laps on ka selline tihti omades mõtetes olija. õpetaja ka kurdab, et laps on töövihiku harjutusi tehes ikka samm või kaks tagapool ülejäänud klassist. aga kui laps on selline, mis teha – kõik ei saa kunagi olema \”ühe vitsaga löödud\”. ma võin ju lapsele kodus sõnad peale lugeda ja seletada, miks tunni jälgimine on vajalik, aga siis kui ta koolis oma mõtetesse jääb, siis talle mu sõnad ju ei meenu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Üks meetod on kui õpetad lapse endale esialgu valjusti (hiljem pöördub see sisekõneks) korralduste jagamise harjumuse juurutamine.
Nt. Hakkan nüüd õppima, nüüd koristan laua, nüüd võtan kooliasjad kotist, nüüd vaatan päevikust…jne

Teadlik kohalolek on tänapäev suur probleem igas vanuses inimeste puhul. Nii palju on stiimuleid, nii palju on asju, mõtteid, elamusi…Laps võib ka ennast enesekaitseks välja lülitada. Tempo ja infomahud, millega ta kokku puutub on tema psüühika jaoks liig.

Kui soovitada mõnd raamatud, tuleb esimesena pähe: \”Laste mõttejõu arendamine\”

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tuttav lugu. lisaks kehvale ja aeglasele tunnitööle on/oli raskusi kodus õppimisega (pliiats kukkus 3x laua all, näppis laual olevad asju jne.). siis unustas koolikoti bussi, jope bussi, keka jalatsid kadunud, lugematu arv kindaid läinud jne. nüüd on laps 4. klassis ja asi juba kenam. ega siin muud polegi kui, et rääkida. seletada, et vaat, kui tunnis hoolega kuulad on kodutööd lihtsam teha, kontrolltööd lihtsam teha, õhtul jääb aega rohkem telekat vaadata jne. tunnustamine. ja rahu säilitamine. igaüks on omamoodi. trenniga on nii, et laps leidis alles 3 klassis trenni, mis talle tegelikult ka väga meeldib. eelnevad (jalgpall nt.) ei sobinud üldse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Su lapsel on konsentreerimisvõimega probleeme, seda on raske harjutada kui teema on ebahuvitav. Proovige leida asju, mis teda huvitab vôi mänguga arendada. Tähtis on teha ka pause. Just kodutööde tegemisel. 10-15 min. ôppimist ja siis paus. Nii jôuab täpsel mône töövihiku harjutuse lôpuni teha kui puhkate ja teemat vahetate.

Kui te peate nt. lugemist harjutama, siis otsige raamat, mis on pônev nt. poisile môni tehnika, looduse raamat. Mängud vôi mänguasjad, mis vajavad süvenemist nt. vibu laskmine, pallimäng/pallikool, Hama helmed – need mida pärast te triigitakse jne.

Vaata üle lapse menüü, sööte te kala paar korda nädalas? Keskmine eestlane ei söö, Omega-3 rasvhapped on väga olulised. Kui laps kala ei söö, andke Omega-3 rasvhappeid toidulisandina.

Tasakaal. Kas lapse unevajadus on kaetud? Osad lapsed sôna otses môttes magavad esimestes tundides. Kas lapsel on piisav füüsiline koormus? Liigute ôues vähemalt tunni iga päev? Sobib individuaalne spordiala.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Jah, ka meil on jäänud kooli kindaid ja pliiatseid hunnikus. Üldiselt olen tähele pannud, et nii kui koolis käima hakkas, hakkasid asjad ununema: küll trenni, küll kooli. Saan aru: palju asju vaja meeles pidada. Kui oled selline hajevil ka, siis nii see juhtubki.
Õppimisega on nii, et pea juskui lõikab aga tõepoolest keskendumine veab alt. Samuti ta ise ütleb, et vajab pisut puhkust, siis õpime edasi.
Näen, et ta on seest tühi hetkel ja õhuti vajub lihtsalt vahest ära, kella 20:00 jääb istudes lihtsalt magama;(
Igal juhul aitäh nõuaannete eest!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.02 10:05; 28.02 12:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meie poiss on 22.a ja sünnist saadik selline.
asju kaotab siiamaani. ennast ära unustab samuti.
kuna koolis pea lõikas, siis õpsid võtsid teda: on kuidas on.
lapsena hüüdsime teda hajameelseks professoriks. kui aine huvitab, siis suudab konsentreeruda rohkem kui keskmine inime.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Koolilaps kui laps on hajevil…

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.