Esileht Pereelu ja suhted Kui laps on isa juures.

Näitan 23 postitust - vahemik 31 kuni 53 (kokku 53 )

Teema: Kui laps on isa juures.

Postitas:

10-aastasele lapsele on vaja osta arvuti???
asi ilma milleta ta elatud ei saa?
minu lapsed on küll paljas ja näljas sinu lapse vajaduste juures.
kui elatisest ja sinu sissetulekust on vähe, tuleb teisiti hakkama saada.
(peres 3 kasvavat last)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.03 13:02; 12.03 19:00; 12.03 19:08; 13.03 21:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]minu 10-aastasel linnalapsel pole olnud kunagi 79¤ jopet. mõtetu kulutamine.68¤ püksid???
palun pane siis talle maale minekuks odavamad riided kui tead juba ette, et määrib ära. milles küsimus. odavam jope ja püksid osta osta.ee-st vms kohast või kui tingimata uus peab olema siis soodukate ajal. minu 10-aastasel poisil on nt 25 ¤ eest ostetud spordipoe korraliku firma jope, ostetud aasta tagasi alede ajal.
miks sa siis said lapse sellise maakaga kes ei oska enda ja lapse eest hoolitseda ??
muide saan sama palju elatist ja ei arva , et see vähe on. see on suureks abiks.
ahjaa minu elukaaslase lapse ema pani ka suvel lapsele valged püksid jalga kui oli teada , et Vembu-tembumaale minek. võid 3x arvata millised need välja nägid peale seda päeva.[/tsitaat]
Jah,olen isegi ostnud soodukate ajal riideid.Kuid soodukad tehakse talveriietele alles kevadel,kui olen pidanud juba need riided poest tavahinnaga ära ostma.Samuti ka kummikud,saapad.Ega poed ka ,,lollid,, ole.J nii ma olengi ühel kevadel järgmiseks hooajaks ostnud liiga suure jope,mis aga ülejärgmiseks hooajaks juba väike on.See on paras risk.Eriti jalanõudega on selline asi.Kuid garantii jookseb.Mõelda tuleb reaalselt.Vaid üksikud asjad ma ostan väga viisakad.Praegu pean ma ostma igal hooajal valmis kolm paari riideid.Väga viisakad,vähem viisakad(et minna isa juurde ja tulla) ja siis trööpamiseks maale.Kolm paari jalanõusid igal hooajal.Või teile meeldiks,kui isa viib maal sopaseks trööbatud riietega lapse poodi?Ikkagi on vaja tulemise -minemise riideid.NB!Lapse isa ise on mõnitanud,et ma olen mingi kaltsukas,et muud ei teegi kui ostan riideid sealt.Probleem on selles,et eks ei hoia lapse asju.Lapsevanem on selleks,et näha,mida ta laps teeb.Laps unustab ennast mänguhoos.Ah,las olla see teema.Ju pole teil,kes te olete tulihingelised sellise issi pooldajad,omal veel kogemusi sellises situatsioonis.Tegelikult on mul lapsel siingi vaja õues olemise riideid,millega mängida.Jah,mulle meeldib puhtus,mis teha.Kohutavalt katkiseid,plekilisi riideid ma selga enam ei pane lapsele.Jumal tänatud,et minu kõrval on mees,kes saab sellistest asjadest aru ja on ka ise puhas inimene.Ja ta pole koonerdis ka naise lapsega.Aga kõike head,ja lõpetame teema!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt 11.03 20:34; 11.03 20:37; 11.03 21:13; 11.03 21:55; 11.03 22:04; 12.03 12:41; 12.03 18:46; 12.03 19:03; 12.03 19:19; 12.03 19:22; 12.03 19:27; 12.03 19:35; 12.03 20:01; 13.03 07:50; 13.03 18:42; 13.03 18:45; 13.03 18:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]10-aastasele lapsele on vaja osta arvuti???
asi ilma milleta ta elatud ei saa?
minu lapsed on küll paljas ja näljas sinu lapse vajaduste juures.
kui elatisest ja sinu sissetulekust on vähe, tuleb teisiti hakkama saada.
(peres 3 kasvavat last)[/tsitaat]Aga miks mitte?Kodutunde saateski osteti sama vanale lapsele arvuti saatetegijate poolt.Mis selles imelikku on.Ega see ei tähenda,et ta seal elama hakkaks päevad läbi.Kui ta on haige,siis ta alati suhtles oma klassikaaslastega õppimise asjus.Nii saadaksegi iseseisvaks.Ja teatud aeg arvutis olla on üsna arendav.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt 11.03 20:34; 11.03 20:37; 11.03 21:13; 11.03 21:55; 11.03 22:04; 12.03 12:41; 12.03 18:46; 12.03 19:03; 12.03 19:19; 12.03 19:22; 12.03 19:27; 12.03 19:35; 12.03 20:01; 13.03 07:50; 13.03 18:42; 13.03 18:45; 13.03 18:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja. Kõik on selge. Sa elad üle oma võimete.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.03 08:19; 12.03 09:29; 12.03 19:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Selleks, et mees saaks vahepeal lapse riideid pesta, peaks neid seal ju mitu komplekti olema. Või peaks laps päevakese paljalt mööda saatma, kuni pesu pestakse ja kuivatatakse?[/tsitaat]Isa peseb ju ka enda riideid,ja tal ka naine olemas,kellega suhtleb.Kes selles süüdi on,et nad ei oska pere olla.Milleks siis isa üldse masina ostis,nurka seisma v?Mis ta siis raiskas raha?Ma arvan,et mitme peale tuleb neil ikka pesukogus kätte.Kui mul masin katki oli ja lapse isal uus kodus,siis ma ei hakanud lapse riideid sinna saatma.Absurdne ju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt 11.03 20:34; 11.03 20:37; 11.03 21:13; 11.03 21:55; 11.03 22:04; 12.03 12:41; 12.03 18:46; 12.03 19:03; 12.03 19:19; 12.03 19:22; 12.03 19:27; 12.03 19:35; 12.03 20:01; 13.03 07:50; 13.03 18:42; 13.03 18:45; 13.03 18:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Teemaalgataja. Kõik on selge. Sa elad üle oma võimete.
[/tsitaat]Seda arvab isa,et ta elatise maksmisega elab üle oma võimete.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt 11.03 20:34; 11.03 20:37; 11.03 21:13; 11.03 21:55; 11.03 22:04; 12.03 12:41; 12.03 18:46; 12.03 19:03; 12.03 19:19; 12.03 19:22; 12.03 19:27; 12.03 19:35; 12.03 20:01; 13.03 07:50; 13.03 18:42; 13.03 18:45; 13.03 18:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

teemaalgataja.. sorry, aga tundub, et sa üritad hetkel tühjast kohast probleemi välja imeda. äkki on selle taga midagi muud?

isegi kui igakuiselt osta lapsele uus komplekt sinu loetletud hinnaga riideid-jalatseid, jääks ikkagi u 100 eurot muude asjade peale üle. no see pole väike summa. igakuiselt ikka pole vaja vildikaid, kääre jms asju. tegu on ju koolilapsega! need asjad ei kulu niimoodi läbi.

ära pane neid kalleid riideid lapsele isa juurde selga. või kui määrib ära, siis las nende riietega käibki isa juures.

ühest küljest võiks tõesti 10-aastane laps ise ka aru saada, et kas asju tuleb hoida või ei. äkki lapsele meeldiki see vabadus, mida isa juures tunneb? linnas vb ei tohi muru peale istuda või porilompi minna?
või osta lapsele praktilisemad (st tumedamad või mustrilised) riided, mis mustust niimoodi välja ei näita.

ma ei ütle sulle seda paha pärast, aga sinu suhtumine on hetkel tõesti selline nagu otsiksid põhjust virisemiseks.. või veenad ennast, et oleks suuremat elatist vaja?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]teemaalgataja.. sorry, aga tundub, et sa üritad hetkel tühjast kohast probleemi välja imeda. äkki on selle taga midagi muud?

isegi kui igakuiselt osta lapsele uus komplekt sinu loetletud hinnaga riideid-jalatseid, jääks ikkagi u 100 eurot muude asjade peale üle. no see pole väike summa. igakuiselt ikka pole vaja vildikaid, kääre jms asju. tegu on ju koolilapsega! need asjad ei kulu niimoodi läbi.

ära pane neid kalleid riideid lapsele isa juurde selga. või kui määrib ära, siis las nende riietega käibki isa juures.

ühest küljest võiks tõesti 10-aastane laps ise ka aru saada, et kas asju tuleb hoida või ei. äkki lapsele meeldiki see vabadus, mida isa juures tunneb? linnas vb ei tohi muru peale istuda või porilompi minna?
või osta lapsele praktilisemad (st tumedamad või mustrilised) riided, mis mustust niimoodi välja ei näita.

ma ei ütle sulle seda paha pärast, aga sinu suhtumine on hetkel tõesti selline nagu otsiksid põhjust virisemiseks.. või veenad ennast, et oleks suuremat elatist vaja?[/tsitaat]Viriseb isa ja see juhtub alati,kui ta on oma ,,naisega,,kas lahus või tülis.Kui on tülis,on kõik halvasti ja sõimab.Kui on hästi,naine tagasi,siis on kõik ok.Ja kahjuks on ta kade,et mul on stabiilne pere.Lapse praegust kasuisa ta nimetab lausa mõtetuks tegelaseks.Ei saa ise hakkama ja siis sõimab meid.Ütlen veelkord,et mul on hea mees,kes naerab lapse bioloogilise isa nõmetsemise üle.Naerab ja aitab ise lapsele suuremaid asju muretseda.Jah ,olen süüdi,et kunagi ennast sellise mehega sidusin.Aga lapsed vajavad alati seda,mis neile heaolu toob.Oled teinud lapse,siis tuleb teda kasvatada ja hoida ja hooldada.Mitte minimaalselt,vaid maksimaalselt.Ütlen niipalju,et eksil on üks laps.Meil mehega juba kolm last,kaks ühist siis.Ja kõik saavad võrdselt.Üle oma võimete me küll ei ela,pigem hästi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt 11.03 20:34; 11.03 20:37; 11.03 21:13; 11.03 21:55; 11.03 22:04; 12.03 12:41; 12.03 18:46; 12.03 19:03; 12.03 19:19; 12.03 19:22; 12.03 19:27; 12.03 19:35; 12.03 20:01; 13.03 07:50; 13.03 18:42; 13.03 18:45; 13.03 18:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Isa peseb ju ka enda riideid,ja tal ka naine olemas,kellega suhtleb.Kes selles süüdi on,et nad ei oska pere olla.Milleks siis isa üldse masina ostis,nurka seisma v?Mis ta siis raiskas raha?Ma arvan,et mitme peale tuleb neil ikka pesukogus kätte.Kui mul masin katki oli ja lapse isal uus kodus,siis ma ei hakanud lapse riideid sinna saatma.Absurdne ju.[/tsitaat]

Sa ei saanud asjale pihta.
Masinas võib pesta ka ainult üht asja, kui tahtmist on.
Probleemiks oli ju see, et lapsel pole ju riideid seal, kui see ainus komplekt pessu pannakse, siis peab laps päeva paljalt mööda saatma või?
Siit ka vastus küsimusele – jah, tuleb lapsele riided kaasa panna!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.03 19:03; 13.03 07:44; 13.03 08:04; 13.03 18:33; 13.03 22:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Sa ei saanud asjale pihta.
Masinas võib pesta ka ainult üht asja, kui tahtmist on.
Probleemiks oli ju see, et lapsel pole ju riideid seal, kui see ainus komplekt pessu pannakse, siis peab laps päeva paljalt mööda saatma või?
Siit ka vastus küsimusele – jah, tuleb lapsele riided kaasa panna![/tsitaat]
Meil ka lapsel 1 korralik koolijope.Kui mustaks saab,siis õhtul pärast kooli läheb pessu ja hommikuks jälle kuiv.Käte vahel saab ka üksikuid väiksemaid asju pesta.Ärge tehke isadest äpusid.Tundub siin,et paljudel on kodus v.lahus elamas vaesed väikesed ,,issiäpud,,,kellele te kõik asjad tänu elatisele ette ja taha ära teete.Pole ime siis,et lahus olete,sest kooselu ajal nännutasite mehe ära.Ja siis nad tahavadki,et kõik oleks olemas.Ja kui ei ole,siis löövad lamenti.Koonrid jäävad koonriteks,räpakatel meestel ei muutu kodukord,kui pole naist kõrval.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt 11.03 20:34; 11.03 20:37; 11.03 21:13; 11.03 21:55; 11.03 22:04; 12.03 12:41; 12.03 18:46; 12.03 19:03; 12.03 19:19; 12.03 19:22; 12.03 19:27; 12.03 19:35; 12.03 20:01; 13.03 07:50; 13.03 18:42; 13.03 18:45; 13.03 18:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mida sa kiunud siin?
On sulle soovitusi antud? On.
Tegutse.

Proleemiks on sul see, et laps määrib isa juures olles oma uhked riided ära.
Pane siis teised kaasa.
Vingud, et pead ostma 3 komplekti riideid, kuna laps määrib isa juures.
Tahad öelda, et kodus olles ta õues ei käi? Sa ei osta ju spetsiaalselt isa juurde minekuks riideid.

Jubedalt häirib su teksti lugedes see, et sa tühikuid ei kasuta ja sõna mõtetu pole olemas.
On mõttetu.
Sama mõttetu nagu su vingumine siin.

Mulle tundub, et sa oled ise kibestunud, sest ainult kibestunud naine teeb teema, kus ta oma lapse isa sedasi taga kirub.
Ela ise ja lase ka teisel elada ja kui on probleeme, räägi sellega, kellega sul probleem on!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.03 19:03; 13.03 07:44; 13.03 08:04; 13.03 18:33; 13.03 22:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks on isal raske muretseda lapsele koduriided, mis teda takistab? Palun seletage? Miks peab laps tassima riidekotte isa juurde? Kas koolikoti vedamisest on veel vähe?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.03 21:21; 12.03 09:12; 13.03 12:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isver mis probleemid. Ma olen ka nn uus naine ja ma küll ei saa aru, miks ei võiks isa muretseda lapsele paari komplekti riideid enda koju. See on ju absurdne, kui laps peab rändama ühest kohast teise kogu aeg mingi suure kotiga. Okei 10 aastane on juba päris suur ja saaks koti tassitud ka, aga ikkagi…. Isa juures on tal ka ju kodu ja kui ta ikka regulaarselt käib, siis ei kasva ju nüüd niiiiii kiiresti ka asjadest välja, et iga kuu tagant jälle uus komplekt on vaja osta.

Ja ma tean millest ma räägin, sest minu elukaaslasel on veel pisem laps. Neljane. Ma olen talle küll kaltsukast (ja odavatelt müükidelt) paar ilusat asja vaadanud ja poest mõned komplektid pesu ja sokke ja sukapükse. Arusaadav, et meesterahval on võib olla raske osta lapsele riideid, aga no mõni tuttav naistrahvas tal ikka on, kes poodi appi valima tuleks, kui uus naine mingi eriline mõrd on ja midagi riiete ostmisest teada ei taha (mida ma tegelikult eriti ei usu ja arvan, et ta aitaks kindlasti meest, kui too paluks abi riiete valimisel). Meil näiteks on nii, et ema pole lapsele mitte kunagi mitte midagi rohkemat kaasa pannud peale nende riiete, mis lapsel seljas on ja siis mõnikord on mõni pisike lelu näpu vahel. Aga mingeid vahetusriideid või pid¸aamat või veel vähem süüa?!? talle nüüd küll kunagi kaasa ei panda. Ja ausalt öeldes ei tunne puudust ka. Kui laps tuleb nädalavahetuseks meile, siis kannab neid riideid, mis meie oleme ostnud ja teised riided käivad nii kaua hoopis pesus, et siis saaks ema juurde puhastega tagasi minna (ehk siis ema kodust pärit komplekti saab uuesti selga äraminemise hetkel). Meiega on reedest pühapäeva õhtuni. Pole küll kunagi tulnud mu elukaaslasel ega mul pähe sellise asja pärast õiendama hakata. Ahjaa, ja kutt pole isegi poole aastaga oma riietest veel välja kasvanud. 1 talvisem jope ilmselt jääb järgmisteks külmadeks väikseks, aga no küllap saab siis midagi asemele ka. Pealegi, lastele võib riideid osta suuruse poolest ka nö \”väikse varuga\”. Saab püksiservad ju üles traageldada ja hiljem järgi lasta või midagi….

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.03 13:13; 13.03 13:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Isver mis probleemid. Ma olen ka nn uus naine ja ma küll ei saa aru, miks ei võiks isa muretseda lapsele paari komplekti riideid enda koju. See on ju absurdne, kui laps peab rändama ühest kohast teise kogu aeg mingi suure kotiga. Okei 10 aastane on juba päris suur ja saaks koti tassitud ka, aga ikkagi…. Isa juures on tal ka ju kodu ja kui ta ikka regulaarselt käib, siis ei kasva ju nüüd niiiiii kiiresti ka asjadest välja, et iga kuu tagant jälle uus komplekt on vaja osta.

[/tsitaat]
Miks laps peab seljas vedama. Selle jaoks on auto olemas.
Minu mehe laps tuleb näd. vahetuseks meile, on tal pidzaama ja muud esemed kaasa pandud. Palju see kotike ikka kaalub.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.03 13:34; 13.03 13:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Miks laps peab seljas vedama. Selle jaoks on auto olemas.
Minu mehe laps tuleb näd. vahetuseks meile, on tal pidzaama ja muud esemed kaasa pandud. Palju see kotike ikka kaalub.[/tsitaat]
Mõni laps ei ole 24h// autoga veetav.
On lapsevanemaid kes juba põhimõtte pärast ei harjuta last reisijana trepist -treppi liikumisviisiga .

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Miks laps peab seljas vedama. Selle jaoks on auto olemas.
Minu mehe laps tuleb näd. vahetuseks meile, on tal pidzaama ja muud esemed kaasa pandud. Palju see kotike ikka kaalub.[/tsitaat]

No peab ju laps ise seljas vedama, kui isa võtab ta reedel alles peale tööd lasteaiast ja lasteada viib teda hommikuti vanem õde (11 aastane). Või kui laps ise ei vea, siis peab vanem õde vedama? Kevadepoole tahab ta lasteaeda sõita võib olla veel tõukekaga ja siis on see pamp ikka kohutavalt ebamugav kaasa tassida. Loomulikult võiks ju isa pakkida need asjad kokku, mis noormehele lasteada on kaasa pandud, aga milleks sellist jonni on tarvis ajada? Ei tahaks tekitada ka olukorda, kui mõni asi on kogemata meile unustatud ja siis hiljem meid süüdistatakse selles, et isegi riideid ei saadeta tagasi. Sa ei kujuta ette, milles kõiges lapse isa varem süüdistatud on. Kellele neid tülisid vaja on sellistel teemadel… Me eelistame pigem rahulikku läbisaamist ja mitte üksteise närvidel elamist. Lapsel ka rõõmsam, kui ei pea taluma vanemate mõttetuid nääklusi (sest olgem ausad paari riidehilbu teemal nääklemine ikka on küll suht nõme). Rääkimata sellest, et 10 aastasel koolilapsel on nii ehk naa tarvis kaasa võtta juba by default mingi pamp (a la õppimise asjadega või mingid isiklikud eelistused) ja siis veel riided ka sinna kotti raskendavaks. Okei, kui teemaalgataja muud moodi probleemi ei saa lahendatud, siis saatkugi 1 komplekt riideid lapsega kaasa ja tehku selgeks, et see jääb nüüd isa juurde ja siis on isale täielik õigus öelda, et palun paki laps IGA KORD õuemineku ajaks nendesse riietesse, et teised mustaks ei saaks. Kui siis edaspidi laps ikka määrib puhtaid riideid, on tegemist isa pahatahtlikusega, hoolimatuse ja õelusega (mida väljendatkse siis lapse riideid määrides).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.03 13:13; 13.03 13:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mhmh ja hoidku jumal selle eest, kui laps juhtub väljas oma uhkete riietega kukkuma, mõni auto ta täis pritsib vms, sest siis on ju tegemist ISA õeluse ja pahatahtlikkusega.
Ega see ema ju pärast ei usu, et see ei juhtunud õues mängimise ajal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.03 19:03; 13.03 07:44; 13.03 08:04; 13.03 18:33; 13.03 22:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Isver mis probleemid. Ma olen ka nn uus naine ja ma küll ei saa aru, miks ei võiks isa muretseda lapsele paari komplekti riideid enda koju. See on ju absurdne, kui laps peab rändama ühest kohast teise kogu aeg mingi suure kotiga. Okei 10 aastane on juba päris suur ja saaks koti tassitud ka, aga ikkagi…. Isa juures on tal ka ju kodu ja kui ta ikka regulaarselt käib, siis ei kasva ju nüüd niiiiii kiiresti ka asjadest välja, et iga kuu tagant jälle uus komplekt on vaja osta.

Ja ma tean millest ma räägin, sest minu elukaaslasel on veel pisem laps. Neljane. Ma olen talle küll kaltsukast (ja odavatelt müükidelt) paar ilusat asja vaadanud ja poest mõned komplektid pesu ja sokke ja sukapükse. Arusaadav, et meesterahval on võib olla raske osta lapsele riideid, aga no mõni tuttav naistrahvas tal ikka on, kes poodi appi valima tuleks, kui uus naine mingi eriline mõrd on ja midagi riiete ostmisest teada ei taha (mida ma tegelikult eriti ei usu ja arvan, et ta aitaks kindlasti meest, kui too paluks abi riiete valimisel). Meil näiteks on nii, et ema pole lapsele mitte kunagi mitte midagi rohkemat kaasa pannud peale nende riiete, mis lapsel seljas on ja siis mõnikord on mõni pisike lelu näpu vahel. Aga mingeid vahetusriideid või pid¸aamat või veel vähem süüa?!? talle nüüd küll kunagi kaasa ei panda. Ja ausalt öeldes ei tunne puudust ka. Kui laps tuleb nädalavahetuseks meile, siis kannab neid riideid, mis meie oleme ostnud ja teised riided käivad nii kaua hoopis pesus, et siis saaks ema juurde puhastega tagasi minna (ehk siis ema kodust pärit komplekti saab uuesti selga äraminemise hetkel). Meiega on reedest pühapäeva õhtuni. Pole küll kunagi tulnud mu elukaaslasel ega mul pähe sellise asja pärast õiendama hakata. Ahjaa, ja kutt pole isegi poole aastaga oma riietest veel välja kasvanud. 1 talvisem jope ilmselt jääb järgmisteks külmadeks väikseks, aga no küllap saab siis midagi asemele ka. Pealegi, lastele võib riideid osta suuruse poolest ka nö \”väikse varuga\”. Saab püksiservad ju üles traageldada ja hiljem järgi lasta või midagi…. [/tsitaat]Novot,sellisena ma arvangi,et peaks üks lapse olemine ja elamine nädalavahetusel välja nägema.Tema naine aine peaks aitama meest,nagu minul mees aitab mind ja kunagi ära ei ütle abistamisest.See ongi kooselu mõte.Kui mul mees peaks lööma käega ja ignoreerima naise e.minu last esimesest kooselust,siis mis suhe see üldse on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt 11.03 20:34; 11.03 20:37; 11.03 21:13; 11.03 21:55; 11.03 22:04; 12.03 12:41; 12.03 18:46; 12.03 19:03; 12.03 19:19; 12.03 19:22; 12.03 19:27; 12.03 19:35; 12.03 20:01; 13.03 07:50; 13.03 18:42; 13.03 18:45; 13.03 18:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

No peab ju laps ise seljas vedama, kui isa võtab ta reedel alles peale tööd lasteaiast ja lasteada viib teda hommikuti vanem õde (11 aastane). Või kui laps ise ei vea, siis peab vanem õde vedama? Kevadepoole tahab ta lasteaeda sõita võib olla veel tõukekaga ja siis on see pamp ikka kohutavalt ebamugav kaasa tassida. Loomulikult võiks ju isa pakkida need asjad kokku, mis noormehele lasteada on kaasa pandud, aga milleks sellist jonni on tarvis ajada? Ei tahaks tekitada ka olukorda, kui mõni asi on kogemata meile unustatud ja siis hiljem meid süüdistatakse selles, et isegi riideid ei saadeta tagasi. Sa ei kujuta ette, milles kõiges lapse isa varem süüdistatud on. Kellele neid tülisid vaja on sellistel teemadel… Me eelistame pigem rahulikku läbisaamist ja mitte üksteise närvidel elamist. Lapsel ka rõõmsam, kui ei pea taluma vanemate mõttetuid nääklusi (sest olgem ausad paari riidehilbu teemal nääklemine ikka on küll suht nõme). Rääkimata sellest, et 10 aastasel koolilapsel on nii ehk naa tarvis kaasa võtta juba by default mingi pamp (a la õppimise asjadega või mingid isiklikud eelistused) ja siis veel riided ka sinna kotti raskendavaks. Okei, kui teemaalgataja muud moodi probleemi ei saa lahendatud, siis saatkugi 1 komplekt riideid lapsega kaasa ja tehku selgeks, et see jääb nüüd isa juurde ja siis on isale täielik õigus öelda, et palun paki laps IGA KORD õuemineku ajaks nendesse riietesse, et teised mustaks ei saaks. Kui siis edaspidi laps ikka määrib puhtaid riideid, on tegemist isa pahatahtlikusega, hoolimatuse ja õelusega (mida väljendatkse siis lapse riideid määrides).[/tsitaat]Aga seda ma ju ütlesingi,et ta laskis ära määrida ka need riided,millega ta sinna läks ja tagasi tuli-linnariided.Vabandus oli,et laps läks tund aega varem valmis juba õue,et koju sõita.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt 11.03 20:34; 11.03 20:37; 11.03 21:13; 11.03 21:55; 11.03 22:04; 12.03 12:41; 12.03 18:46; 12.03 19:03; 12.03 19:19; 12.03 19:22; 12.03 19:27; 12.03 19:35; 12.03 20:01; 13.03 07:50; 13.03 18:42; 13.03 18:45; 13.03 18:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mhmh ja hoidku jumal selle eest, kui laps juhtub väljas oma uhkete riietega kukkuma, mõni auto ta täis pritsib vms, sest siis on ju tegemist ISA õeluse ja pahatahtlikkusega.
Ega see ema ju pärast ei usu, et see ei juhtunud õues mängimise ajal.[/tsitaat]Maariietega tehku seal mida tahab.See on isa asi,mismoodi ta lubab lapsel trööbata.Ja uskuge mind,need riided näevad jubedad seal välja.
Kuid linnariietega sedasi teha ei tohi.Kui juhtub kooliteel,et tõesti kukub,siis ok.Minul tõesti laps teab,et kui ta tahab edasi õue mängima jääda,siis tuleb ta koju ja panebki mänguriided selga.Isal aga on savi,nagu laps räägib mulle.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 17 korda. Täpsemalt 11.03 20:34; 11.03 20:37; 11.03 21:13; 11.03 21:55; 11.03 22:04; 12.03 12:41; 12.03 18:46; 12.03 19:03; 12.03 19:19; 12.03 19:22; 12.03 19:27; 12.03 19:35; 12.03 20:01; 13.03 07:50; 13.03 18:42; 13.03 18:45; 13.03 18:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

79¤ jope peaks olema piisavalt ilmastiku ja määrdumiskindel.
ega sa suurt inimest ümber ei kasvata. või arvad, et kui siin oma eksi taga räägid, muutub ta hoolivamaks???
sul tuleb kas pidevalt oma joru ajada või lihtsalt leppida ja olla õnnelik, et laps üldse ioma isaga suhtleb.ja et ta tahab õues olla.
ma olen ühe lapse Riga masinaga üles kasvatanud ja nõukaaegsete riietega. jumal tänatud, et nüüd on nii head pesumasinad ja õueriiete materjalid, et ma ei pea muretsema lapse riiete pärast.
kui 10-aastasel on isiklik arvuti ja selle tõttu perel süüa ei jätku, siis see on üle võimete elamine. kui sa saad talle uut arvutit lubada, miks sa siin kirud ,et eks vähe maksab?
meil peres mitu last ja 10-aastasel isiklikku arvutit pole.ei pea vajalikuks seda kõigi kõhu kõrvalt osta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.03 13:02; 12.03 19:00; 12.03 19:08; 13.03 21:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Maariietega tehku seal mida tahab.See on isa asi,mismoodi ta lubab lapsel trööbata.Ja uskuge mind,need riided näevad jubedad seal välja.
Kuid linnariietega sedasi teha ei tohi.Kui juhtub kooliteel,et tõesti kukub,siis ok.Minul tõesti laps teab,et kui ta tahab edasi õue mängima jääda,siis tuleb ta koju ja panebki mänguriided selga.Isal aga on savi,nagu laps räägib mulle.[/tsitaat]

10-aastane on juba suur inimene, peaks nagu oskama ise enda eest hoolitseda.
Mu lapsed on hakanud 8-aastaselt spordilaagris käima, ise pesevad, vahetavad riideid, pesevad vajadusel mõne asja ära, pakivad asju ja vastutavad.

Kas sa oma lapsele ka tema isast nii halvasti räägid nagu meile?
Ja mees muutus selliseks üleöö, eks?
Valinud siis paremini, kelle ees jalgu hargitada.
Last ei ole vaja oma negatiivsusega mürgitada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 12.03 19:03; 13.03 07:44; 13.03 08:04; 13.03 18:33; 13.03 22:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ilmselgelt elad siis üle oma võimete. Sa heidad eks mehele ette, et ta on majanduslikult kalkuleeriv??? Sa peaksid temast sellessuhtes midagi õppima. 78 eurine jope + 68 eurised püksid?? Isegi minul, täiskasvanud inimesel pole sellise hinnaga jopet ega pükse. Tundub, et sa valid ainult kõige kallimad või firma märkidega riided. Õpi kasutama internetti kus on palju portaale kus müüakse nii kasutatud kui uusi riideid ja palju normaalsemate hindadega kui Sina siin välja tõid.
No tõesti õpi rahaga ringikäima- suusa riided, kinod, teatrid, jõulukingid- no mida kõike veel. Jõulukink on muidugi vajalik aga saan aru, et Sinu mõistes peab see vähemalt ma e tea mis summas olema. Suusad ja suusasaapad-okei. Aga miks on vaja lapsele eraldi suusariideid?? Talveks ostad sa talle nagunii riiete komplekti-milleks need mõeldud siis on? Linnas poosetamiseks?
Sa heidad oma eksile ette, et riided on räpased?? Tema laseb lapsel mängida, Sina lihtsalt ei ole osanud oma lapsele õigeid riideid selga panna. Räägid siin, et mees elab maal pole mingeid erilisi kuluti ega midagi- Miks sa saadad lapse linnariietega maale???
Sa oled kade, pahane, kibestunud, et su eks ei pea vajalikuks raha mõttetustele raisata nagu Sina. Kas sa pead lapsele nii palju maistusi ostma? Kas sa pead lapsega nii tihti teatris käima? Kinos? Neid küsimusi oleks veel nii palju.
Kokkuvõtvalt- Õpi rahaga ringi käima ja ära süüdista teisi vaid vaata mida Sa ise valesti teed!!!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 31 kuni 53 (kokku 53 )


Esileht Pereelu ja suhted Kui laps on isa juures.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.