Esileht Koolilaps Kui laps peab veganina toituma oma tahte vastaselt

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Teema: Kui laps peab veganina toituma oma tahte vastaselt

Postitas:

Lapsel on klassiõde, kelle vanemad on viimase aasta jooksul hakanud äärmuslikeks veganiteks. Ei liha, ei piima, ei mett ega midagi. Isegi kass anti ära, kuna pärast 5 aastast kassipidamist leiti järsku, et see on kassi vangistamine.

Laps aga on õnnetu, et temal ei lubata normaalset toitu süüa ja ei mõista, et miks tema sünnipäevalauas ei tohi kartulisalatit või viinerit võtta. Hiljuti oligi meie tütrel sünnipäev ja see sama klassiõde oli ka kutsutud. Tema ema pani talle karbiga oma toidu kaasa. Laps oli kogu peo õnnetu olemisega kuniks lõpuks hakkas nutma. Läksin eemale temaga rääkima ja siis ta ütleski, et tal on kõht nii tühi, aga ta ema ei lubanud tal laualt mitte midagi võtta. Ütlesin talle, et ta võib samamoodi laua pealt kõike võtta nagu teisedki, et mina tema emale seda ei ütle, kui ta ei soovi.

Ja tulemuseks oli see, et pidin jälgima, et ta end üle ei sööks, sest ta ikka sõi kõike ja väga palju, sest noh, mine tea millal jälle normaalselt süüa saab.

Sama laps on minu tütre sõnul ka pidevalt loid ja väsinud, samuti on ta ikka väga kõhnaks jäänud viimase aasta jooksul. Mul on tunne, et ta ei saa puudulikust toitumisest kõike vajalikku kätte.

Kuna tegu on mu tütre parima sõbrannaga ja nad on esimesest klassist saadik pea iga päev ninapidi koos (praegu läksid neljandasse klassi) siis olen täiesti mures tema pärast. Veganlus, eriti lastele, pole minu jaoks ikka päris normaalne eluviis. Eriti kui see on 10-aastase lapse tahtevastaselt ja laps on õnnetu ning kurdab tühja kõhtu.

Kuidas ma saaksin seda last aidata? Ma ei julge otse tema emaga rääkima minna, kuna kardan, et siis võivad nad tal mu tütrega suhtlemise ära keelata või üldse näiteks mujale kolida. Arvestades mis ekstreemseid samme viimase aasta jooksul nad oma eluviisis astunud on, siis on see täiesti reaalne variant.

Kas lastekaitse tegeleks selle teemaga kui asi on ainult toitumisviisis? St vanemad pole töötud alkohoolikud jms. Või kuhu teatada?

+32
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.09 13:38; 21.09 14:32; 22.09 11:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega Sul vist eriti midagi muud teha ei olegi, kui talle ise külas olles süüa pakkuda ja vanematele mitte öelda. Igasugune ekstreemsus peaks olema alaealiste puhul keelatud. Ekstreemsuste alla liigitan ka religiooni jms. Saab täiskasvanuks siis ise otsustab mida sööb ja mida usub.

+21
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 21.09 13:44; 21.09 14:22; 21.09 15:40; 21.09 18:12; 25.09 12:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Räägi koolis diskreetselt klassijuhataga. Kas koolitoit on ka lapsele keelatud? Siis peaks kl juh seda juba märganud olema. Selline asi võib lapse tervise ja arengu jäädavalt pekki keerata. Kodust toitumist muuta ja seda kontrollida on suht keeruline. Siis tuleb teha nii, et laps väljaspool kodu sööks korralikult.

+25
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib ka olla, et lapsel on diagnoositud midagi, mille tõttu ta vajab erimenüüd. Isegi kõige lihtsam diabeetik peab oma toitumist jälgima. Lapsel selles vanuses võib haiguskriitika puududa, nii et peaksid 100% kindel olema, et tegu on just vegan moevooluga. Kui nii, siis pakuksin talle külas olles tavatoitu.

+3
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.09 14:15; 22.09 11:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga miks siis kass ära antakse?

+15
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 21.09 13:44; 21.09 14:22; 21.09 15:40; 21.09 18:12; 25.09 12:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib ka olla, et lapsel on diagnoositud midagi, mille tõttu ta vajab erimenüüd. Isegi kõige lihtsam diabeetik peab oma toitumist jälgima. Lapsel selles vanuses võib haiguskriitika puududa, nii et peaksid 100% kindel olema, et tegu on just vegan moevooluga. Kui nii, siis pakuksin talle külas olles tavatoitu.

Paraku on tegemist just vegan moevoolu, mitte terviseprobleemidega. Ühe näitena juba teemaalgatuses tõin, et anti kass ära, kuna järsku avastati, et see on kassi vangistamine. Suvel oli mul ka korralik wtf moment. Laps veetis jaanipäeva meil, kuna meil on maja aiaga ja nemad elavad korteris. Õhtul kui sääsed ründasid, siis tuli välja, et ta ema ei luba tal sääski maha lüüa kui need sööma peaks tulema, kuna sääsel on ka õigus elule. Ja offi ka ei tohi peale lasta, kuna selle valmistamisel on kasutatud loomseid komponente.

+21
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.09 13:38; 21.09 14:32; 22.09 11:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ei saa midagi teha. igaühel on õigus kasvatada oma lapsi oma veendumuste järgi, kuni need veendumused pole vastuolus seadustega (palgamõrvarit ei tohiks lapsest kasvatada näiteks). Aga kui arvad, et last näljutatakse, võid teatada lastekaitsesse, perearst saab üle vaadata ja vajadusel lapsevanemaid nõustada.

+3
-22
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.09 14:46; 24.09 04:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina näiteks pole kohanud jäärapäisemaid inimesi kui veganid. Nendele ei õnnestu midagi seletada, nad hakkavad esimese asjana süüdistama sind laipade söömises. Alles hiljuti oli kas perekoolis või kusagil kommentaariumis, et miks müüakse vegan viinereid rõvedate laipade kõrvsl (otsene sõnastus).

+25
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 21.09 13:44; 21.09 14:22; 21.09 15:40; 21.09 18:12; 25.09 12:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina näiteks pole kohanud jäärapäisemaid inimesi kui veganid. Nendele ei õnnestu midagi seletada, nad hakkavad esimese asjana süüdistama sind laipade söömises. Alles hiljuti oli kas perekoolis või kusagil kommentaariumis, et miks müüakse vegan viinereid rõvedate laipade kõrvsl (otsene sõnastus).

Ma ei ole vegan, aga kuidas sa siis surnud loomi nimetad- ongi ju laibad. See, et surnukeha on külmas hoitud ja see pole riknema läinud, ei tähenda, et tegu poleks loomalaibaga või laibaosadega. Ilusamate nimede panemine ei muuda asja olemust. Inimene ongi surnusööja- elusat looma meist ju vist keegi toiduks ei tarvita. Või väidad, et loomad pole elusolendid?

+8
-21
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.09 18:02; 23.09 23:37; 23.09 23:40; 24.09 16:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina nimetan neid väga erinevate nimedega nagu näiteks sea sisefilee, kaelakarbonaad, karree, maks, koivad, raguu jne.
Laipadeks pole ma neid iial nimetanud

+34
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 21.09 13:44; 21.09 14:22; 21.09 15:40; 21.09 18:12; 25.09 12:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole küll vegan, kuid arvan, et veganina toitudes peaks ka siiski kõhu täis saama. Praekartul näiteks teeb väga hästi kõhu täis, karrid riisiga, läätsed, oad on toitvad.

Paraku ma arvan, et nendel moepärast veganiks hakanutel on lisaks taimesöömisele mingi kiiks veel. Söövad liiga vähe, äkki on üldse toortoitlased. Mis selles karbis kaasa pandud oli lapsele?

Oma lapsi tuleb kasvatada siiski nii, et lapse tervist ära ei riku, päris nii ei saa öelda, et kui on sinu laps, siis teed mis tahad, mingit ususekti ajupesu ja ainult tooreid herneid söögiks. Kui laps on kodus näljas ja teda samal ajal ajupestakse, et kassipidamine on vangistus ja sääse elu tuleb säästa, siis see ei ole enam normaalne.

Mina püüaks sellele lapsele mingit abi leida.

+23
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.09 18:18; 21.09 18:22; 25.09 11:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole vegan, aga kuidas sa siis surnud loomi nimetad- ongi ju laibad. See, et surnukeha on külmas hoitud ja see pole riknema läinud, ei tähenda, et tegu poleks loomalaibaga või laibaosadega. Ilusamate nimede panemine ei muuda asja olemust. Inimene ongi surnusööja- elusat looma meist ju vist keegi toiduks ei tarvita. Või väidad, et loomad pole elusolendid?

Laipu ja korjuseid ei sööda. See pole siiski päris sama asi, et neid niisuguselt nimetada. Liha, mis on söömise otstarbeks, käideldakse juba elusolendi surmamise hetkest alates hoopis teisiti.

Lõppude lõpuks on ka taimed elusolendid ja õunapuuaed on vangistus, küll neid poogitakse ja kasutatakse seal putukatõrjevahendeid jms. Viljapõld ka täiesti kohutav asi. Alles oli uudis, kuidas oliive korjates hukatakse tuhandeid laululinde… Veganid ei ole sugugi mingid patust puhtad, kuigi kujutavad endale ette, et on mingid pühakud.

+26
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.09 18:18; 21.09 18:22; 25.09 11:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib ka olla, et lapsel on diagnoositud midagi, mille tõttu ta vajab erimenüüd. Isegi kõige lihtsam diabeetik peab oma toitumist jälgima. Lapsel selles vanuses võib haiguskriitika puududa, nii et peaksid 100% kindel olema, et tegu on just vegan moevooluga. Kui nii, siis pakuksin talle külas olles tavatoitu.

Millise diagnoosiga ei tohi loomseid tooteid süüa?

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.09 19:42; 21.09 19:43; 21.09 20:50; 22.09 21:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina näiteks pole kohanud jäärapäisemaid inimesi kui veganid. Nendele ei õnnestu midagi seletada, nad hakkavad esimese asjana süüdistama sind laipade söömises. Alles hiljuti oli kas perekoolis või kusagil kommentaariumis, et miks müüakse vegan viinereid rõvedate laipade kõrvsl (otsene sõnastus).

Ma ei ole vegan, aga kuidas sa siis surnud loomi nimetad- ongi ju laibad. See, et surnukeha on külmas hoitud ja see pole riknema läinud, ei tähenda, et tegu poleks loomalaibaga või laibaosadega. Ilusamate nimede panemine ei muuda asja olemust. Inimene ongi surnusööja- elusat looma meist ju vist keegi toiduks ei tarvita. Või väidad, et loomad pole elusolendid?

Aga taimed?

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.09 19:42; 21.09 19:43; 21.09 20:50; 22.09 21:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millise diagnoosiga ei tohi loomseid tooteid süüa?

Mu lapse klassis oli üks laps, kel oli mingi ainevahetushäirehaigus – ja nt tema ei tohi liha süüa ja peab jälgima toitumist. Mõnikord harva ta pidi küll tohtima libastuda aga hiljem jälle rangemalt teatud aja kontrollima söömist.

Nii et ikka leidub selliseid kes ei tohi. Aga nende elu ei ole nii hull kui teemaalgataja nimetatud hullveganvanemad.

Aga vaevalt on sellele lapsele kõik loomsed tooted keelatud.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.09 19:42; 21.09 19:43; 21.09 20:50; 22.09 21:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur aitäh, et hoolite!
Ma arvan samuti, et tuleb muidugi püüda seda last aidata. Aga enne on vaja koguda veel infot, sest lapsed on vahel sellised omamoodi tegelased, kes ka liialdavad, jätavad ütlemata, mõtlevad välja 😀 Teie laps kindlasti teab ja näeb, kas ta sööb koolitoitu?
Klassijuhatajaga rääkimine on hea mõte ja ma loodan, et tegemist on sellise pedagoogiga, kes tegelikult hoolib ning teab kuidas olukorda rahumeelselt lahendada. Koolis on ehk olemas psühholoog?
Igatahes, ma annaks oma lapsele kooli kaasa miskit toidupoolist, mida sõbraga jagada saab.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma räägiks ka kooli psühholoogiga ja/või klassijuhatajaga. 10a laps pole enam teab mis väljamõtleja. Kui tal oleks mõni haigus, siis sellest oleks ta kindlasti teadlik. Lisaks uuriksin lastekaitsest, mida peaksid tegema slelisel juhul.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Suur aitäh kõigile vastajatele. Koolis on tal oma toit karbiga kaasas ja sööb seda. Tütre sõnul tahaks ta koolitoitu süüa, aga kardab, et õpetaja võib emale sellest rääkida.

Lähen proovin klassijuhatajaga rääkida, õnneks on neil väga tore klassijuhataja ja ehk oskab tema aidata kasvõi kuhugi edasi pöörduda.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.09 13:38; 21.09 14:32; 22.09 11:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib ka olla, et lapsel on diagnoositud midagi, mille tõttu ta vajab erimenüüd. Isegi kõige lihtsam diabeetik peab oma toitumist jälgima. Lapsel selles vanuses võib haiguskriitika puududa, nii et peaksid 100% kindel olema, et tegu on just vegan moevooluga. Kui nii, siis pakuksin talle külas olles tavatoitu.

Millise diagnoosiga ei tohi loomseid tooteid süüa?

Fenüülketonuuria näiteks

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.09 14:15; 22.09 11:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilusa muinasjutu oled kokku kirjutanud. Tean mitmeid veganperesid ja mitte kusagil ei keelata midagi. Üldiselt on pigem isegi lapsed need, kes veganiks hakates ja loomade olukorrast teadlikud olles on ise agaramad loomsest hoiduma. Teine variant on, et kodus süüakse vegantoitu, väljaspool kodu laps ise valib. Aga mingid keelud ja pealesurumine on sul soovmõtlemine.

+2
-35
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka tuttav vegan ema, kolm last. Vanim laps ca 12 a, koolis sööb ema arvates ainult taimseid asju st kartulit ja porgandusalatit sööb, aga lihakastet mitte. Tuttav õpetaja sealt koolist aga ütles, et laps sööb tegelikult kõike. Lapse isa on erinev naise abikaasast, abikaasa last ei salli, laps püüab emale meele järgi olla. Külas olles sööb viimasedki kuivanud küpsised ära (ilma emata olles loomulikult). Nüüd läks teine laps ka kooli ja ema ei luba enam üldse kooli toitu süüa, pakib kaasa oma karbid.
Olen nõus, et toit on suhtlemise osa ja kurb, kui ei lubata lapsele sõpradega ühiseid emotsioone. Külla tulles ema teatab, et kõik sõid kodus kõhud täis, aga lapsed ikka vahivad minu toitu. Kui käivad laste sünnipäevadeks, siis alati ema kaasas, jälgib mida lapsed söövad. Teised samavanad tuuakse ja hiljem viiakse, vanemad ei jää laste pidudele.
Minumeelest peab teatama abi vajavast lapsest.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib ka olla, et lapsel on diagnoositud midagi, mille tõttu ta vajab erimenüüd. Isegi kõige lihtsam diabeetik peab oma toitumist jälgima. Lapsel selles vanuses võib haiguskriitika puududa, nii et peaksid 100% kindel olema, et tegu on just vegan moevooluga. Kui nii, siis pakuksin talle külas olles tavatoitu.

Millise diagnoosiga ei tohi loomseid tooteid süüa?

Fenüülketonuuria näiteks

Sellisel lapsel on täiesti erimenüü, k.a. jahu ja muud. Vaevalt antud juhul millegi taolisega tegu on.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.09 19:42; 21.09 19:43; 21.09 20:50; 22.09 21:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib ka olla, et lapsel on diagnoositud midagi, mille tõttu ta vajab erimenüüd. Isegi kõige lihtsam diabeetik peab oma toitumist jälgima. Lapsel selles vanuses võib haiguskriitika puududa, nii et peaksid 100% kindel olema, et tegu on just vegan moevooluga. Kui nii, siis pakuksin talle külas olles tavatoitu.

Muidugi on ka sellise tervisehäirega lapsi, kes vajavad ranget erimenüüd. Üks on näiteks see va gluteenitalumatus – arsti käest gluteenitalumatuse diagnoosi saanud lapsed peavad väga rangelt jälgima hakkama toitumist, mida nimetatakse “gluteenivabaks dieediks”. Sellised lapsed ei tohi süüa isegi tavalise leivaga samal lõikelaual lõigatud gluteenivaba leiba, ammugi ei tohi nende supi seest näit. tavalisi makarone välja tõsta – rääkimata sellest, et nad võiks näit. tavalise biskviidiga sünnipäevatorti süüa vms. Ikka üsna raske on väikelapsele selgeks teha, et näit. sünnipäevalaualt torti maitstagi ei tohi… Samas, niipalju, kui mina tean, annavad gluteenitalumatute laste vanemad endast parima, et nii igapäevane toit kui ka maiustused (tordid, koogid jn.) oleks lapsel olemas – tehakse ise või tellitakse gluteenivabast jahust torte jne.

Veganlus on aga eelkõige maailmavaade ja imelik on minumeelest maailmavaadet lapsele niimoodi peale suruda, et kontrollid, ega laps jummala eest külas olles seda või toda ei söö! Olgu, emmme võib keelduda kodus liha praadimisest või kasvõi kassi pidamisest. Teine asi, kui laps ise “nakatub” vanemate maailmavaatest ja keeldub mitte-vegan toitu söömast. Aga sel juhul, kui laps ise tahaks veganlust järgida, poleks ju vaja emal külas olles lapsele toidupolitseinikku mängida…

Ei tea, mis need mõned veganid sellega saavutada tahavad, kui lapsel külas kullipilgul toitumist jälgivad ning koolitoitu süüa ei luba? Et saavad teiste veganite ees hoobelda, et mmh, jaah, laps on mul ka otseloomulikult vegan ikka ja kõik ja puha – nii või?

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sul kõik Eesti veganpered tuttavad ei ole ja sa nende kodusest elust teadlik ei ole, siis ei maksa vast hakata sildistama, et teemaalgataja muinasjutu kokku kirjutanud? Või eladki sellises mullis, et kõik mida sa pole näinud, järelikult ei eksisteeri?

No ei ole usutav teemaalgatus.
Kogu selle loo peale emaga kardab rääkida, kuna äkki kolitakse ära, aga pole probleemi lastekaitse ning klassijuhataja jutule minna?
Sääski ei tohi tappa? Teemaalgataja postitustesse on kõik taimetoitluse vihkajate klišeed on kokku kirjutatud nagu ekstra provotseerimiseks. Muidugi toidab see ülejäänud teadmatute vastajate hirme.
P.s. Mina söön mõnuga oma liha, aga teistsuguseid ka ei vihka.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel oli tugev toiduallergia, mis tähendas söökide kaasapakkimist lasteaeda, sünnipäevadele jne – tegin ise salatid ja koogid, ostsin kokku sobivaid toiduaineid, hankisin munaasendajat (siis siin neid ei müüdud) ja sain lapse allergiast vabaks. Tegin kõik, et lapsel ei tekiks sellest söömishäireid, et ei tunneks teiste lastega ebavõrdsena, ilmajäetuna – ja kui nüüd loen kuidas terved lapsed ema kiiksu tõttu peavad sünnipäeval suud vesistama, siis on tõesti küsimus – emad, mis teil on viga? Laske lastel olla ja süüa normmaaselt, kui ta tulevikus tahab ise teha otsuseid, las teeb.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina nimetan neid väga erinevate nimedega nagu näiteks sea sisefilee, kaelakarbonaad, karree, maks, koivad, raguu jne.

Laipadeks pole ma neid iial nimetanud

Seda ma just kirjutasingi- ilusamate nimede panemine ei muuda asja olemust.
Miks nii valulised reaktsioonid? Kui süüakse surnud loom ja surnukeha osasid, siis ei peaks ju seda häbenema ja ilustama.

+1
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.09 18:02; 23.09 23:37; 23.09 23:40; 24.09 16:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina näiteks pole kohanud jäärapäisemaid inimesi kui veganid. Nendele ei õnnestu midagi seletada, nad hakkavad esimese asjana süüdistama sind laipade söömises. Alles hiljuti oli kas perekoolis või kusagil kommentaariumis, et miks müüakse vegan viinereid rõvedate laipade kõrvsl (otsene sõnastus).

Ma ei ole vegan, aga kuidas sa siis surnud loomi nimetad- ongi ju laibad. See, et surnukeha on külmas hoitud ja see pole riknema läinud, ei tähenda, et tegu poleks loomalaibaga või laibaosadega. Ilusamate nimede panemine ei muuda asja olemust. Inimene ongi surnusööja- elusat looma meist ju vist keegi toiduks ei tarvita. Või väidad, et loomad pole elusolendid?

Aga taimed?

Mis taimedega on? Surnud taime ei nimetata laibaks. Surnud looma nimetatakse. Elusolendid on mõlemad, loomad pole taimed ja vastupidi.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.09 18:02; 23.09 23:37; 23.09 23:40; 24.09 16:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis taimedega on? Surnud taime ei nimetata laibaks. Surnud looma nimetatakse. Elusolendid on mõlemad, loomad pole taimed ja vastupidi.

Toitu ei nimetata ka laibaks. Üldse on toiduga rõvetsemine nõme.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.09 14:46; 24.09 04:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina nimetan neid väga erinevate nimedega nagu näiteks sea sisefilee, kaelakarbonaad, karree, maks, koivad, raguu jne.

Laipadeks pole ma neid iial nimetanud

Seda ma just kirjutasingi- ilusamate nimede panemine ei muuda asja olemust.

Miks nii valulised reaktsioonid? Kui süüakse surnud loom ja surnukeha osasid, siis ei peaks ju seda häbenema ja ilustama.

Eesti keeles on sõna LIHA, nii nagu ka muudes keeltes. Selle sõna kasutamine pole mingi ilustamine, vaid õige sõna kasutamine õiges kohas. Ka kiskjad söövad eelkõige saakloomade liha, mitte tervet tapetud (enamasti just tapetud, mitte ise loomulikku surma surnud) looma koos kasuka ja kontidega.

Inimene on segatoiduline ja kõige loomse väljajätmine menüüst talle ei sobi. Seda on ka viimase aja uuringud ühe enam hakanud näitama (isegi siis kui tehakse pingutusi selle nimel, et taimne toit sisaldaks võimalikult palju kasulikke valke). Samas on ka näidatud, et enamasti süüakse liiga palju liha – piisab 1-2 korrast nädalas. Ma ise tunnen ka, et iga päev üldse liha ei taha, aga kui nädal aega pole söönud, siis kohe organism vajab ühte korralikku praadi. Teemaalgatuses kirjeldatud laps (kui lugu on ikka nii nagu kirjutatud) vajaks abi paraku küll.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilusa muinasjutu oled kokku kirjutanud. Tean mitmeid veganperesid ja mitte kusagil ei keelata midagi. Üldiselt on pigem isegi lapsed need, kes veganiks hakates ja loomade olukorrast teadlikud olles on ise agaramad loomsest hoiduma. Teine variant on, et kodus süüakse vegantoitu, väljaspool kodu laps ise valib. Aga mingid keelud ja pealesurumine on sul soovmõtlemine.

Oi elad suures mullis. Töötan lastehaiglas ja näen ikka väga tihti vanemate tõttu nälginud lapsi, kellel tekkinud juba ka tõsised terviseprobleemid. Ja kõiki probleeme ju kohe ei näegi, USAs tehti aastaid kestnud uuring kus tuli välja et tüdrukud, kes lapsena ei saanud loomset toitu, olid 40% juhtudest täiskasvanu eas viljatud.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )


Esileht Koolilaps Kui laps peab veganina toituma oma tahte vastaselt