Esileht Pereelu ja suhted Kui laps pole kõige ilusam

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 123 )

Teema: Kui laps pole kõige ilusam

Postitas:
Kägu

Mida teeksite, kui keegi teie last teie kuuldes halvustaks? Just välimust.
Ütleme näiteks, minu lapsel on väga suur pea ja ta ei näe just kõige standartsem välja, mida ma peaksin ütlema, kui keegi vaatan teda ja hakkab rääkima, kui kole ta on ja imelik.

Laps on teismeline. Paks ei ole, käitub viisakalt. Mida öelda nendele kritiseerijatele?

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

võid öelda, et on äärmiselt ebaviisakas kritiseerida asju, mida inimene ise muuta ei saa, sinna alla kuuluvad nii sinu poolt näiteks toodud suur pea, aga ka nt lühike kasv või minu poolest kasvõi tedretäpid. väga nõmedatele võid öelda, et olen küll üritanud tagasi toppida, aga ei mahu…

+48
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suur pea on enamikul lastest, niiet see pole mingi näitaja.

Siiski. Mina olen mõnda last vaadates küll mõelnud, et küll on inetu laps. Juhtub harva. Nii ilusad vanemad ja nii kole laps. Ega ma paduvõõraste lapsi ka ei vahi, see käib ikka tuttavate laste kohta, kelle puhul ma tean, et lapsel pole mingit geeniviga või haigust, mis seda põhjustaks. Muidugi, jah, seda, et mõni laps ongi inetu, tunnistada pole kombeks ega ühiskondlikult aktsepteeritav 🙂 ja ma võtan need laksud ja miinused siin PKs ka rahuga vastu. Julgen seda tõesti näha ja tunnistada.

Ütlema seda, et oi sul laps on inetu, ei hakka. Aga kiitma, et küll on ikka nunnukas või kaunitar või missugune kaunis poisslaps, ka ei hakka. Lõpuks ma juba tean, et mõni eriti ilus laps (nagu meie vanem tütar) kasvab täiesti keskpärase välimusega täiskasvanuks. Oih, nii vist ka ei tohiks oma lapse kohta öelda, et keskpärase välimusega. Mis teha, selline on tõde.

Ma pole küll näinud, et mõni inetu laps kasvaks iluetaloniks, aga enamus neist kasvabki ju täiesti tavaliseks, keskmiseks. Lõppude lõpuks on reaalelus lisaks puhtale ilule suur roll ka sarmikusel. Me kõik teame inimesi, kes objektiivselt võttes pole ilusad, aga silm särab ja sarmi õhkub. Näitlejate seas on neid näiteks palju, eriti teatrinäitlejate seas. Muidu elus ka.

Mis vastu ütleks? Miks ma tingimata peaksin midagi vastu ütlema, kui keegi ütleb, et mu lapsel on see või teine asi inetu. Oleneb ütlejast. Enamiku puhul libiseksin teemast mööda, mõne detaili puhul ütleksin, et kasvab välja ja eriti õelate juhmakate ütlejate puhul küsiksin, et mis see sinu ettepanek on, mis me siis selle inetu lapsega teeme, lööme maha või?

Lõpuks on ilu vähemalt osaliselt vaataja silmades. Aga mitte täiesti 🙂

+35
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui keegi täiskasvanu ütleks lapsele näkku, et ta on kole, siis ma paneks ütlejale vastu pead. Olgu ta minu laps või kellegi teise.

+44
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ütleks, et ta pole sinu laps ja sa ei suudagi teda armastada. Et minu jaoks on ilus laps.

+5
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui keegi täiskasvanu ütleks lapsele näkku, et ta on kole, siis ma paneks ütlejale vastu pead. Olgu ta minu laps või kellegi teise.

Ise ka seda usud või ärpled niisama? Tahad isikuvastase (st kriminaal-)kuriteo süüdistust?

+5
-24
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suur pea on enamikul lastest, niiet see pole mingi näitaja.

Laps on teismeline, lugesid seda ikka? Jutt ei käi imikust või väikelapsest.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui keegi täiskasvanu ütleks lapsele näkku, et ta on kole, siis ma paneks ütlejale vastu pead. Olgu ta minu laps või kellegi teise.

Ise ka seda usud või ärpled niisama? Tahad isikuvastase (st kriminaal-)kuriteo süüdistust?

Lapse kaitseks on vanemad kõigeks valm.

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suur pea on enamikul lastest, niiet see pole mingi näitaja.

Laps on teismeline, lugesid seda ikka? Jutt ei käi imikust või väikelapsest.

Suur aju, tark laps.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps on teismeline, lühikest kasvu ja mütsinumber 62, ma arvan, see pole väga tavaline. Nunnu olemise vanusest on ka välja kasvanud. Kõik need tagasi toppimise ja mahalöömise jutud töötaks ainult sellise inimese peal, kellel on endal natukenegi empaatiat.

Tahaks lihtsalt öelda midagi väga halvasti sellele inimesele, aga ei oska. Ja kui ma vait olen, saab laps signaali, et välimuse kallal norimine on normaalne nähtus. Ma olen lihtsalt nõutu.

Postiivse minapildi arendamisega tegeleme rutiinselt.

+32
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps on teismeline, lühikest kasvu ja mütsinumber 62, ma arvan, see pole väga tavaline. Nunnu olemise vanusest on ka välja kasvanud. Kõik need tagasi toppimise ja mahalöömise jutud töötaks ainult sellise inimese peal, kellel on endal natukenegi empaatiat.

Tahaks lihtsalt öelda midagi väga halvasti sellele inimesele, aga ei oska. Ja kui ma vait olen, saab laps signaali, et välimuse kallal norimine on normaalne nähtus. Ma olen lihtsalt nõutu.

Postiivse minapildi arendamisega tegeleme rutiinselt.

Pead vastama nii, nagu südametunnistus ütleb.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina seostaks seda sellega, et ju siis nii ütlejale ei meeldi tegelikult sina, aga tahab sulle haiget teha ja kobiseb su lapse kohta. Igaüks ju teab, kui südamesse vanem võtab kõike lapsega seotut. Tõenäoliselt on ütleja ise lihtsalt kiuslik ja oma eluga rahulolematu kibestunud isik, muidu ei jääks teised ette. Küll aga leiab IGA inimese välimuses midagi, mida vastu öelda. Mina salvaks vastu.

+21
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui keegi täiskasvanu ütleks lapsele näkku, et ta on kole, siis ma paneks ütlejale vastu pead. Olgu ta minu laps või kellegi teise.

Ise ka seda usud või ärpled niisama? Tahad isikuvastase (st kriminaal-)kuriteo süüdistust?

Saan kriminaal süüdistuse, et panen tutaka vastu pead? Kahtlen.

+12
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kui keegi täiskasvanu ütleks lapsele näkku, et ta on kole, siis ma paneks ütlejale vastu pead. Olgu ta minu laps või kellegi teise.

Ma jagan seda emotsiooni aga nii käituda ei pea ma ka õigeks. Hea oleks kritiseerijale öelda midagi, mis mõjuks sama valusalt kui hoop vastu pead. Ja et ta edaspidi vait oleks.

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suur pea on enamikul lastest, niiet see pole mingi näitaja.

Laps on teismeline, lugesid seda ikka? Jutt ei käi imikust või väikelapsest.

Nii? Muidugi on ka 13-aastasel kehaga võrreldes suurem pea, kui 33-aastasel. Eriti kui ülekaalu pole ja TA tekstist selgub, et pole. Õlad, puusad – kõik on veel kitsamad kui täiskasvanul ja proportsionaalselt tundub pea suurem.

+6
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui keegi täiskasvanu ütleks lapsele näkku, et ta on kole, siis ma paneks ütlejale vastu pead. Olgu ta minu laps või kellegi teise.

Ise ka seda usud või ärpled niisama? Tahad isikuvastase (st kriminaal-)kuriteo süüdistust?

Saan kriminaal süüdistuse, et panen tutaka vastu pead? Kahtlen.

Oleneb, kas ütleja tegeleb võitluskunstidega, käob jõusaalis, mis soost.. paneb nii vastu, et lööb hambad välja vastu.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui keegi täiskasvanu ütleks lapsele näkku, et ta on kole, siis ma paneks ütlejale vastu pead. Olgu ta minu laps või kellegi teise.

Ise ka seda usud või ärpled niisama? Tahad isikuvastase (st kriminaal-)kuriteo süüdistust?

Saan kriminaal süüdistuse, et panen tutaka vastu pead? Kahtlen.

Oleneb, kas ütleja tegeleb võitluskunstidega, käob jõusaalis, mis soost.. paneb nii vastu, et lööb hambad välja vastu.

Ma käin ka jõusaalis, isegi taipoksis olen mõnda aega kunagi käinud. Seega ei karda.
Ilmselgelt ei hakkaks ma teda peksma vaid paneks lihtsalt tutaka. Sa küsid miks? Sest minule on lapsena nii öelnud ja ma tean kuidas see lapsele võib mõjuda.

+12
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mul oli ükskord üks sõbranna, kellega sain enda arvates hästi läbi. Kuni siis nägi mu last esimest korda ja tegi umbes sellise kommentaari, et miks teda peaks üldse huvitama mingi suvaline laps ja hoidis ka füüsiliselt lapsest eemale, mida ju väga väikeste laste puhul harilikult ei tehta vaid ikka nunnutatakse. Olin väga üllatunud käitumisest. Kokkuvõttes jäi mulje, et sõbranna tunneb end minu lapse seltskonnas millegipärast väga ebamugavalt ja tal endal polnud ka lapsi.  Katkestasin pärast muidugi suhtluse, aga meelest mul see ikkagi ei lähe, väga kalk. Peab ka arvestama, et mõni reageerib nii ja alati ei kuule just positiivseid asju.

+6
-20
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli ükskord üks sõbranna, kellega sain enda arvates hästi läbi. Kuni siis nägi mu last esimest korda ja tegi umbes sellise kommentaari, et miks teda peaks üldse huvitama mingi suvaline laps ja hoidis ka füüsiliselt lapsest eemale, mida ju väga väikeste laste puhul harilikult ei tehta vaid ikka nunnutatakse. Olin väga üllatunud käitumisest. Kokkuvõttes jäi mulje, et sõbranna tunneb end minu lapse seltskonnas millegipärast väga ebamugavalt ja tal endal polnud ka lapsi. Katkestasin pärast muidugi suhtluse, aga meelest mul see ikkagi ei lähe, väga kalk. Peab ka arvestama, et mõni reageerib nii ja alati ei kuule just positiivseid asju.

Äkki ta ise ei saanud lapsi ja see peobleem oli tal aktuaalne. Sellest ka selline eemale hoidmine?

+13
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui keegi täiskasvanu ütleks lapsele näkku, et ta on kole, siis ma paneks ütlejale vastu pead. Olgu ta minu laps või kellegi teise.

Ise ka seda usud või ärpled niisama? Tahad isikuvastase (st kriminaal-)kuriteo süüdistust?

Saan kriminaal süüdistuse, et panen tutaka vastu pead? Kahtlen.

Oleneb, kas ütleja tegeleb võitluskunstidega, käob jõusaalis, mis soost.. paneb nii vastu, et lööb hambad välja vastu.

Ma käin ka jõusaalis, isegi taipoksis olen mõnda aega kunagi käinud. Seega ei karda.

Ilmselgelt ei hakkaks ma teda peksma vaid paneks lihtsalt tutaka. Sa küsid miks? Sest minule on lapsena nii öelnud ja ma tean kuidas see lapsele võib mõjuda.

Minu lapsele ka, aga mina ei julgenud. Oled tubli.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ta ütles sinu kuuldes, seega mitte sinule, vaid sa kuulsid et öeldi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii? Muidugi on ka 13-aastasel kehaga võrreldes suurem pea, kui 33-aastasel. Eriti kui ülekaalu pole ja TA tekstist selgub, et pole. Õlad, puusad – kõik on veel kitsamad kui täiskasvanul ja proportsionaalselt tundub pea suurem.

Huvitav arvamus. Mul on neli last ja ei ole küll täheldanud, et neil oleks olnud lapsena ja noorena pea teiste proportsioonidega võrreldes suur.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

hoidis ka füüsiliselt lapsest eemale, mida ju väga väikeste laste puhul harilikult ei tehta vaid ikka nunnutatakse.

Ma ei teadnud sellest reeglist midagi. Ikka alati nunnutatakse?

Oma lastega olen ikka eelistanud, et beebit nunnutaks ainult oma pereliikmed ja teised inimesed, olgu või parimad sõbrannad, hoiaksid oma käed temast eemal.

Miks peaks keegi tahtmagi võõraid pisibeebisid nunnutada? Viisakas inimene hoiabki veidi eemale. Ainult mingid purjus vanaeided turuväravas ja lärmakad taktitundetud hispaanlased kukuvad lausa pead lapsevankrisse toppima, et saaks võõrast praktiliselt vastsündinut põsest käperdada.

Oleks ta teadnud, et kõik peavad sinu imikut nähes titekeeles lälisema, ühe koha peal hüppama, huuli torutama ja nunnu-nunnu hüüdma, ta oleks vast seda ka teinud. Minu laste puhul õnneks oli sõbrannadel oidu püsida mõneädalasest lapsest paar meetrit eemal.

+16
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii? Muidugi on ka 13-aastasel kehaga võrreldes suurem pea, kui 33-aastasel. Eriti kui ülekaalu pole ja TA tekstist selgub, et pole. Õlad, puusad – kõik on veel kitsamad kui täiskasvanul ja proportsionaalselt tundub pea suurem.

Huvitav arvamus. Mul on neli last ja ei ole küll täheldanud, et neil oleks olnud lapsena ja noorena pea teiste proportsioonidega võrreldes suur.

See pole arvamus. Ma olen hariduselt medõde ja eks neid ole sadu mõõdetud ja kaalutud. Lisaks on meil 5 last ja täiesti selgelt suureneb puusaümbermõõt protsentuaalselt rohkem kui peaümbermõõt vanusest 13 kuni vanuseni 23.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

hoidis ka füüsiliselt lapsest eemale, mida ju väga väikeste laste puhul harilikult ei tehta vaid ikka nunnutatakse.

Ma ei teadnud sellest reeglist midagi. Ikka alati nunnutatakse?

Oma lastega olen ikka eelistanud, et beebit nunnutaks ainult oma pereliikmed ja teised inimesed, olgu või parimad sõbrannad, hoiaksid oma käed temast eemal.

Miks peaks keegi tahtmagi võõraid pisibeebisid nunnutada? Viisakas inimene hoiabki veidi eemale. Ainult mingid purjus vanaeided turuväravas ja lärmakad taktitundetud hispaanlased kukuvad lausa pead lapsevankrisse toppima, et saaks võõrast praktiliselt vastsündinut põsest käperdada.

Oleks ta teadnud, et kõik peavad sinu imikut nähes titekeeles lälisema, ühe koha peal hüppama, huuli torutama ja nunnu-nunnu hüüdma, ta oleks vast seda ka teinud. Minu laste puhul õnneks oli sõbrannadel oidu püsida mõneädalasest lapsest paar meetrit eemal.

Kui ei huvitagi, oleks ju viisakas see enda teada jätta. Mitte suust välja lasta kõik, mis meelde tuleb.

+6
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ei huvitagi, oleks ju viisakas see enda teada jätta. Mitte suust välja lasta kõik, mis meelde tuleb.

Aga antud juhul ju ei öeldudki midagi. Ma tsiteerisin ju teist postitajat, kelle tohutu solvumus oli ainult selles, et sõbranna ei nunnutanud tema imikut ja hoidis nagu veidi eemale. Ei vastanud teemaalgatajale.

+13
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ütlejaid on alati, küsimus, mida peale hakata. Kui ütleks sõbranna, saadaksin perse ja lõpetaks lävimise. Kui õpetaja, esitaks kaebuse. Midagi tuleb teha.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laste välimuse kohta ei ole minu kuuldes halvasti öeldud. Küll aga tean, et mõned inimesed halvustavad teiste laste välimust. Ja minu arust on see ülimalt taktitundetu. Lapsesuuga inimesed on üldse üks vastik nähtus. Vahet ei ole, mis kontekstis see “lapsesuu” avaldub.

Sellepärast ei salli ma ka igasuguseid lastega seotud ilukonkursse. Nii selliseid, mis kuskil laval toimuvad Kui ka selliseid, mida mõnikord netis korraldatakse, a la kõige nunnuma beebi valimine jmt. Enam pole ammu kohanud, aga mäletan, et mõni aasta tagasi käis facebookis päris tuline möll selle ümber, kellel on kõige armsam ja ilusam laps. Mul mitu fb sõpra osalesid seal ja sellepärast jooksis kogu see jant ka minu fb-sse. Ja emmed siis jumalakeeli anusid, et palun hääletage minu tibu poolt. Üks töökaaslane lausa seisis kurjalt mu laua kõrval ja keeldus enne ära minemast, kuni olin tema silme all, tema lapsele hääle andnud. Siis väljendasin küll täiesti kõva ja selge häälega, et mulle sellised konkursid ei meeldi, sest minu arvates on selline võistlus ebaeetiline. Iga ema jaoks on tema laps kõige ilusam ja armsam. Ja ei ole vaja laste välimust hinnata ja pingeridasid teha. Ju sellised veebikonkursid võidavad ka ikka need lapsed, kelle emmel ja issil on rohkem tuttavaid, mitte ei mängi rolli välimus. Konkreetse konkursi puhul tekkis ka paksu pahandust. Üks minu nendest fb tuttavatest kirjutas vahetult konkursi lõppemise eel, et tema arvates toimub hääletamistega mingi pettus. Sest see ei ole ju võimalik, et tema laps, kes oli koguaeg esikolmikus, on viimastel päevadel sealt järsku välja kukkunud. Kuidas see ometi võimalik on, et kõige ilusam laps on topist väljas? Ema oli täiesti veendunud, et hääletamissüsteemis on mingi viga sees või keegi teeb pettust. Ja nii saigi oma võidus kindel olnud ema hoopis suure kurvastuse osaliseks, sest tema laps, kes pidi ju ometigi võitma, ei võitnudki. Kellele ja miks sellist janti vaja on?

Sorry, nüüd läks vist teemast mööda.

+25
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli ükskord üks sõbranna, kellega sain enda arvates hästi läbi. Kuni siis nägi mu last esimest korda ja tegi umbes sellise kommentaari, et miks teda peaks üldse huvitama mingi suvaline laps ja hoidis ka füüsiliselt lapsest eemale, mida ju väga väikeste laste puhul harilikult ei tehta vaid ikka nunnutatakse. Olin väga üllatunud käitumisest. Kokkuvõttes jäi mulje, et sõbranna tunneb end minu lapse seltskonnas millegipärast väga ebamugavalt ja tal endal polnud ka lapsi. Katkestasin pärast muidugi suhtluse, aga meelest mul see ikkagi ei lähe, väga kalk. Peab ka arvestama, et mõni reageerib nii ja alati ei kuule just positiivseid asju.

Äkki ta ise ei saanud lapsi ja see peobleem oli tal aktuaalne. Sellest ka selline eemale hoidmine?

Seda on muidugi raske mõista, et mõnele inimeselt tõepoolest ei meeldigi beebid.

+17
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda on muidugi raske mõista, et mõnele inimeselt tõepoolest ei meeldigi beebid.

Kui ei meeldi, siis ei meeldi, aga päris põlgust ei peaks siiski ka välja näitama. Viisakalt eemalehoidmine vast ei solva kedagi.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 123 )


Esileht Pereelu ja suhted Kui laps pole kõige ilusam