Esileht Koolilaps Kui laps saavutab midagi suurt …

Näitan 7 postitust - vahemik 31 kuni 37 (kokku 37 )

Teema: Kui laps saavutab midagi suurt …

Postitas:
Kägu

vaene laps!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
helevalge

Mina toetaks teemaalgataja soovi. Asjad mida kiidetakse sõltuvad ka ühiskonnast ja kui üks laps õpib hästi siis teisest võib samavõrra peavalu olla. Näiteks olen vaadanud mõne lapse joonistusi ja mõned joonistavad suurepäraselt, osad neist käivad kunstiringis osad mitte. Joonistamisega mingit kiitmist koolis ei kaasne, kedagi see ei huvita, seega see kiitus jääb realiseerimata. Olen mitu kunstinäitust üsna huvitult vaadanud, aga pilt mille laps oli külmiku peale magnetiga riputanud põrutas täiega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kiitus jääb realiseerimata

Mida see tähendab?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Näiteks olen vaadanud mõne lapse joonistusi ja mõned joonistavad suurepäraselt, osad neist käivad kunstiringis osad mitte. Joonistamisega mingit kiitmist koolis ei kaasne, kedagi see ei huvita, seega see kiitus jääb realiseerimata.

Oled kindel. Kas sinu laste koolis/huviringis siis tõesti kunagi parimaid joonistusi (ka kirjatöid lehtedel) stendidele ei panda. Lasteaias tõesti enamasti kõigi omad väljas. Nii palju kui mina erinevates koolides olen käinud, siis ilusaid joonistusi on väljas küll (see ju ka kiitus) ja kindlasti on lapsed saanud lisaks ka sõnalist kiitust.
Oma lapsel käib ka üks sõber kunstiringis, aga alati on enda tehtud imeliste sünnipäeva kaartidega silma paistnud hoopis teine sõber ning tean, et koolis pole see ka märkamata jäänud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina toetaks teemaalgataja soovi. Asjad mida kiidetakse sõltuvad ka ühiskonnast ja kui üks laps õpib hästi siis teisest võib samavõrra peavalu olla. Näiteks olen vaadanud mõne lapse joonistusi ja mõned joonistavad suurepäraselt, osad neist käivad kunstiringis osad mitte. Joonistamisega mingit kiitmist koolis ei kaasne, kedagi see ei huvita, seega see kiitus jääb realiseerimata. Olen mitu kunstinäitust üsna huvitult vaadanud, aga pilt mille laps oli külmiku peale magnetiga riputanud põrutas täiega.

Minu laps osaleb rahvusvahelistel konkurssidel ja saab sealt kiitust, seega sellest ju piisab? Miks peaks teda koolis veel keegi eraldi kiitma? Lapse sõbrad ja peretuttavad teavad ja elavad kaasa.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

… kas kuulate lapse (õigemini nooruki) soovi, et sellest saavutusest tema sõpradele ega koolis ei tohi rääkida? Kohutav kiusatus on rääkida ja uhkustada lapse saavutusega, kuid ta ei taha. Ega ma päris aru saagi, miks ta ei taha, vist kardab tähelepanu keskpunkti sattuda. Siin vist pean tegema, nagu laps soovib, eks, oma soovid alla suruma? Samas ei saa ju oma elu nii ära elada, et kogu aeg väldid kiitust selles hirmus, et oled tähelepanu all.

Kuule, sina kekka ikka ainult oma saavutustega!

Please wait...
Postitas:
helevalge

Ühe lapsega käisin 12 aastat iga kevad laste ja õpetajate austamisüritusel. Sinna saavad sportlased, olümpiaadivõitjad ja väga hästi õppivad õpilased ning nende juhendajad. Küsisin ka klassijuhatajalt järgi ja ta ütles, et kunst, näiteringid jpm selliste ürituste alla ei kuulu. Kunstiringi näitus on küll tavaliselt kord aastas.

Please wait...
Näitan 7 postitust - vahemik 31 kuni 37 (kokku 37 )

Esileht Koolilaps Kui laps saavutab midagi suurt …