Esileht Lapse ootamine Kui laps sünnib välismaal…

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Kui laps sünnib välismaal…

Postitas:

Peale kolmanda lapse sündi, mõni aeg tagasi, kolisime ühte teise Euroopa riiki elama. Nüüd olen 4. beebi ootel. Sündima peaks 1 aasta ja 8 kuud peale eelmist.
Küsimus selles, et kuidas peaks käima praktiline asjaajamine? Kas ma peaksin end Eestis rasedusega arvele võtma? Mis siis, kui laps sünnib välismaal? Kuidas see kõik käib?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.06 12:34; 28.06 16:21; 28.06 19:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Püüan olla täpsem – mul on Eestis sündinud laps hetkel 11 kuune, kelle tõttu saan emapalka. Mul on Eestis töökoht ja ma pole ametlikult elukohta vahetanud. Olen maksumaksja Eestis ja seega ka on elementaarne, et ka teise lapse emapalk ja toetused tulevad Eesti riigilt. Hetkel olen lihtsalt niiöelda pikemal puhkusel soojal maal.

Kunagi oli mingi teatud toetuse saamiseks vajalik end Eestis enne 12 ndat nädalat rasedusega arvele võtta….viimaste seadustega pole kursis.

Niisiis, kuidas korraldada seda nii, et see oleks mulle finantsiliselt igati kasulik? Plaanin tulla Eestisse ka sünnitama, aga peab olema valmis kõigeks.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.06 12:34; 28.06 16:21; 28.06 19:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Püüan olla täpsem – mul on Eestis sündinud laps hetkel 11 kuune, kelle tõttu saan emapalka. Mul on Eestis töökoht ja ma pole ametlikult elukohta vahetanud. Olen maksumaksja Eestis ja seega ka on elementaarne, et ka teise lapse emapalk ja toetused tulevad Eesti riigilt. Hetkel olen lihtsalt niiöelda pikemal puhkusel soojal maal.

Kunagi oli mingi teatud toetuse saamiseks vajalik end Eestis enne 12 ndat nädalat rasedusega arvele võtta….viimaste seadustega pole kursis.

Niisiis, kuidas korraldada seda nii, et see oleks mulle finantsiliselt igati kasulik? Plaanin tulla Eestisse ka sünnitama, aga peab olema valmis kõigeks.

Sellisel juhul ikkagi Eestisse arvele. Muidu võid jääda mõlema riigi poolsest toetusest ilma.

Kui aga sünnituse ajal oled siiaki seal soojal maal, soovitan teha reisikindlustus ja EU ravikindlustuskaart on ka lausa kohustuslik.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ravikindlustus olemas.

Kas oskaks keegi siiski täpse info anda selle kohta, et mis ajaks peab olema arvele võetud Eestis ja mis tingimused veel asjaga kaasnevad?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.06 12:34; 28.06 16:21; 28.06 19:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riiklike toetuste puhul pole Eestis mitte mingit reeglit, mis nädalaks peaksid rasedana arsti juurde jõudma ja arvele võtma (nõue enne 12 nädalat on Tallinna linna toetuse jaoks).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tea, mida sa mõtled “maksumaksja” all, kui sa nagu reaalselt eestis maksu ei maksa. Maksuresident on eestis 183 päeva elav isik.
Ja see ei oma tähtsust ravikindlustuse ega toetuste osas.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sinu asemel oma Eesti elukoha sissekirjutusse muudatust ei teeks.

Kui 12.rasedusnädal on enne puhkusele minekut Võid ju ämmaka juures käia ja arvele võtta, selgitad et rasedust jälgitakse välismaal ja tuled sünnitama Eestisse.

https://www.eesti.ee/et/elusuendmused/lapse-suend/

Mu arvates ei juhtu midagi isegi kui laps välismaal sünnib.
Lihtsalt paberimajandus suur ees ootamas- dokumendid vaja tõlkida,Apostillida,PPA:le saata postiga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tea, mida sa mõtled “maksumaksja” all, kui sa nagu reaalselt eestis maksu ei maksa. Maksuresident on eestis 183 päeva elav isik.

Vanemahüvitiselt läheb ju tulumaks maha. Kui ta seda Eesti riigilt saab, siis eeldatavasti läheb see maks Eesti riigile või mis sina arvad?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Lapse ootamine Kui laps sünnib välismaal…

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.