Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kui laps sünnib varem-mis siis muutub?

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Kui laps sünnib varem-mis siis muutub?

Postitas:

Esimese lapsega lapsehoolduspuhkuse katkestan 1.aprillist, puhkus hakkab 2-18 aprill. 19 peaks hakkama dekreetpuhkus (30 päeva enne tähtaega siis).
Kui laps peaks sündima enne minu puhkust?Lükkub see puhkus edasi ..?
Kui nüüd laps peaks sündima minu puhkuse ajal? Mis siis muutub? Dekreet hakkab sellisel juhul lapse sünnist-eks? Kas midagi muud see ei muuda
Hetkel raseduse 30-s nädal jooksmas ja järneva 2nädala jooksul selgub, kas laps kasvab ilusti kõhus või vaja välja võtta…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.03 19:57; 06.03 21:29; 06.03 21:51; 06.03 23:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laps sünnib enne sinu puhkust,. s.t sisuliselt siis, kui oled alles lapsehoolduspuhkusel eelmisega ja töösuhe taastamata, siis hakkad alates sünnist vh saama. Kui jõuad enne sündi töösuhte ametlikult taastada, siis saad nn dekreediraha ja seejärel VH.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.03 21:24; 06.03 21:37; 06.03 22:03; 06.03 23:27; 06.03 23:52; 07.03 00:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei see ei vasta tõele. Dekreet hakkabs el juhul ju lapse sünnist? Lihtsalt haigekassa ei hüvita neid päevi, mil tööandja pole jõudnud kindlustatust taastada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.03 19:57; 06.03 21:29; 06.03 21:51; 06.03 23:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ei see ei vasta tõele. Dekreet hakkabs el juhul ju lapse sünnist? Lihtsalt haigekassa ei hüvita neid päevi, mil tööandja pole jõudnud kindlustatust taastada.[/tsitaat]
su jutt ei vasta tõele- sünnitusest algab dekreet töötaval emal. Lapsehoolduse mittekatkestanul või töötul emal ei alga mingit dekreeti, hakkab kohe VH periood, saad aru? Kui töösuhet pole üldse või pole see taastatud , siis on justkui mittetöötav ema. Mittetöötav ei saa dekreeti jääda.

Sinu loogika järgi siis võiks ju iga mittetöötav sünnitaja lapse esimesel elunädalal end kuskile tööle vormistada ja siis hakata haigekassalt sünnitushüvitise raha nõudma.
Dekreet e töövõimetusleht alustatakse lapse sünni puhul sellest päevast ikka töötavale emale, selle alusel VÕIB TA TÖÖLT PUUDUDA.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.03 21:24; 06.03 21:37; 06.03 22:03; 06.03 23:27; 06.03 23:52; 07.03 00:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei teinud seda teemat kellegi ärritamiseks, küll on hea, et saab miinustada (siis mõni elab oma stressi välja)…Kui töösuhe on peatatud, see ei tähenda, et mul pole kehtivat töölepingut.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.03 19:57; 06.03 21:29; 06.03 21:51; 06.03 23:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ei teinud seda teemat kellegi ärritamiseks, küll on hea, et saab miinustada (siis mõni elab oma stressi välja)…Kui töösuhe on peatatud, see ei tähenda, et mul pole kehtivat töölepingut.[/tsitaat]

Vabandust, aga sa ei kirjutanud esimeses postituses, et sul on ühe peatatud töölepingu ajal paralleelselt veel teine töökoht kust saad dekreeti minema hakata. Mina pole selgeltnägija.
Kui sul on tõesti hetkel ka kehtiv tööleping, siis milleks sa oma esimese töökoha LHP lõpetamise jutu teemasse tõid?Lähedki oma teisest kohast,kus sul kehtiv leping on, dekreeti ja korras! Dekreediraha arvestatakse kogu su eelneva aasta töökohtade palkadest kokku, ära muretse.

kas sa saad vahest aru? Kui oled lapsehoolduspuhkusel kõigist oma töökohtadest korraga, kas sa siis oma gripi ajal oled ka iga kord võtnud arstilt töövõimetuslehe ja vaatamata sellele, et sul töösuhe peatatud, oled iga kord ka LHP-l olles käinud \”töölt haiguse tõttu puudutud\” päevade eest HK-st hüvitist nõudmas? Sul pole selleks alust olnud, eks!
Kui tead, mis kuupäeval keiser plaanitakse, siis siis püüa selleks päevaks mõnele oma töökohtadest tagasi vormistada katkestadades vajaduselLHP.

Miinustasin mitte enda stressist, vaid et postitus oli sisuliselt väär. Miinustasin valet.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.03 21:24; 06.03 21:37; 06.03 22:03; 06.03 23:27; 06.03 23:52; 07.03 00:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

su jutt ei vasta tõele- sünnitusest algab dekreet töötaval emal. Lapsehoolduse mittekatkestanul või töötul emal ei alga mingit dekreeti, hakkab kohe VH periood, saad aru? Kui töösuhet pole üldse või pole see taastatud , siis on justkui mittetöötav ema. Mittetöötav ei saa dekreeti jääda.

Sinu loogika järgi siis võiks ju iga mittetöötav sünnitaja lapse esimesel elunädalal end kuskile tööle vormistada ja siis hakata haigekassalt sünnitushüvitise raha nõudma.
Dekreet e töövõimetusleht alustatakse lapse sünni puhul sellest päevast ikka töötavale emale, selle alusel VÕIB TA TÖÖLT PUUDUDA.
[/tsitaat]

Lapsehoolduspuhkusel oleval on tööleping olemas ja see ei ole mitte kuidagi sama, mis töötu.

Kui laps sünnib enne, kui ema on jõudnud rasedus- ja sünnituspuhkusele jääda, alustatakse sünnitusleht lapse sünnist.

Kui naine oli eelnevalt LHP ja seega kindlustatus töötajana sünnituslehe alguspäeval veel puudub, maksab Haigekassa hüvitist kindlustuse taastamise päevast.

Kui laps sünnib ajal, mil oled juba korralisel puhkusel, siis on kindlustatus töötajana juba ju taastatud ja hüvitist saad kõikide sünnituslehe päevade eest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

teemaalgataja väidab, et kuigi tal töösuhe peatatud, on tal samal ajal ka kehtiv töösuhe! Oled siis tööl või puhkusel?Nendel vanemail, kes pole ainsast töökohast soovinud eelmist LHP lõpetada, ei ole ka kohustust/võimalust dekreeti minna.

Iseasi,kui tööandja vastu tueb ja midagi tagantjärgi susserdab, a la et vormistan su täna üleeilsest töötajaks tagasi.
Teemaalgataja esimesest kirjast ja töhtaegadest saab järeldada, et kui ta töösuhte soovib tastada 1, aprillist alles, siis dekreeti saab ta minna kuisünnitab 1. aprillil või hiljem. Kui sünnitab 28.märtsil,on ta veel LHP-l ja hakkab saama kohe VH kui tööandja vastutulekut ei tee ja vormistab ta samast 28. märtsist tööle tagasiulatuvalt.
Igal pool selliste asjadega ei pruugita nõustuda, aga kui sul oma perefirma, siis saad üldse nii vormistada end tööle-puhkusele-lahti-tööle.jnejne nagu isesoovid. Milleks siis küsida, et kuidas ÜLDJUHUL on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.03 21:24; 06.03 21:37; 06.03 22:03; 06.03 23:27; 06.03 23:52; 07.03 00:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun loe uuesti, ma väitsin, et mul on kehtiv tööleping ja lapsehooldusuhkuse ajal töösuhe peatatud. Lapsehoolduspuhkuse katkestamise avaldus ja puhkuse avaldus on juba juhtide poolt allkirjastaud.
Rahune nüüd maha- ei ole perefirma ja mingit tagant järgi asja ei saagi toimuda.
Sul kägu on vist isiklik vaen kellegi peale, kes niimoodi ,susserdab,.
Loodan kogu südamest, et mu pisike kosub ise ja mingit keisrit ei toimugi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.03 19:57; 06.03 21:29; 06.03 21:51; 06.03 23:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]teemaalgataja väidab, et kuigi tal töösuhe peatatud, on tal samal ajal ka kehtiv töösuhe! Oled siis tööl või puhkusel?Nendel vanemail, kes pole ainsast töökohast soovinud eelmist LHP lõpetada, ei ole ka kohustust/võimalust dekreeti minna.

Iseasi,kui tööandja vastu tueb ja midagi tagantjärgi susserdab, a la et vormistan su täna üleeilsest töötajaks tagasi.
Teemaalgataja esimesest kirjast ja töhtaegadest saab järeldada, et kui ta töösuhte soovib tastada 1, aprillist alles, siis dekreeti saab ta minna kuisünnitab 1. aprillil või hiljem. Kui sünnitab 28.märtsil,on ta veel LHP-l ja hakkab saama kohe VH kui tööandja vastutulekut ei tee ja vormistab ta samast 28. märtsist tööle tagasiulatuvalt.
Igal pool selliste asjadega ei pruugita nõustuda, aga kui sul oma perefirma, siis saad üldse nii vormistada end tööle-puhkusele-lahti-tööle.jnejne nagu isesoovid. Milleks siis küsida, et kuidas ÜLDJUHUL on.[/tsitaat]

Sa oled millestki natuke valesti aru saanud.
Peatatud töösuhe on ka täiesti kehtiv töösuhe.

LHP kasutaval naisel tõesti kohustust dekreeti jääda pole, kuid võimalus siiski on.

Tööandja ei peagi mitte midagi \”susserdama\”. Kui laps sünnib enne, kui töötaja LHP on katkestatud ja kindlustatus töötaja taastatud, on ikka täpselt samamoodi võimalik rasedus- ja sünnituspuhkusele jääda. Sünnitusleht alustatakse sünnitusest. Naine teavitab esimesel võimalusel tööandjat, kes taastab kindlustatuse. Kindlustatuse taastamine ei ole tööandja jaoks mingi aeganõudev mahukas toiming. Kindlustatuse taastamise päevast alates maksabki Haigekassa sünnitushüvitise välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]zensus kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Sa oled millestki natuke valesti aru saanud.
Peatatud töösuhe on ka täiesti kehtiv töösuhe.

LHP kasutaval naisel tõesti kohustust dekreeti jääda pole, kuid võimalus siiski on.

Tööandja ei peagi mitte midagi \”susserdama\”. Kui laps sünnib enne, kui töötaja LHP on katkestatud ja kindlustatus töötaja taastatud, on ikka täpselt samamoodi võimalik rasedus- ja sünnituspuhkusele jääda. Sünnitusleht alustatakse sünnitusest. Naine teavitab esimesel võimalusel tööandjat, kes taastab kindlustatuse. Kindlustatuse taastamine ei ole tööandja jaoks mingi aeganõudev mahukas toiming. Kindlustatuse taastamise päevast alates maksabki Haigekassa sünnitushüvitise välja.[/tsitaat]
saad sa sel juhul anda viite, mille alusel LHP-sel olevale emale on võimalik sünnituse päevast dekreet vormistada? Dekreet ja esimene tööpäev peaksid vähemalt kokku langema ju.Või pole sa nõus selle väitega? Dekreeti mineku eelduseks on jätkuvalt taas tööle naasmine, kasvõi selleks üheks päevaks. Saan aru, et mõtled seda et kui ta soovib lõpetada LHP 01.apr. aga sünnitab paar päeva varem, siis tööanjda võtab ta tööle oletame et küsitud päeval, 01 apr, ja samast päevast ta jääb dekreeti. Siis mõne päeva raha kaotab lihtsalt. Tööandjal pole tõesti keelatud inimest otse sünnituslaualt tööle vormistada ja siis sünnituspuhkusele saata tagasi samast päevast, seda küll.
Iga tööandja ei pruugi sellega nõus olla, näiteks riigiasutus tööandjana. seal peaks ikka kõik aegsasti ja korrektselt käima, tähtaegu silmas pidades.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.03 21:24; 06.03 21:37; 06.03 22:03; 06.03 23:27; 06.03 23:52; 07.03 00:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuigi, kujutan ette, et kui olen veel LHP-l ja satun sünnitama, siis kohe annan korralduse telefonitsi ülemusele, et nii, hr ülemus, mul aega vähe, sünnitan praegu. Andke kohe kähku käskkiri välja, nagu ma oleks teil tänasest tööl!
Kui mina LHP olin, siis mul küll oli teenistussuhe peatatud, s.t ma ei täitnud LHP ajal oma teenistuskohustusi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.03 21:24; 06.03 21:37; 06.03 22:03; 06.03 23:27; 06.03 23:52; 07.03 00:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole jurist, aga kas \”kehtiv tööleping\” ei tähenda mitte seda, et tööleping ei ole peatunud? Inimesel võib olla tööleping, mis on peatunud, või kehtiv tööleping.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma ei ole jurist, aga kas \”kehtiv tööleping\” ei tähenda mitte seda, et tööleping ei ole peatunud? Inimesel võib olla tööleping, mis on peatunud, või kehtiv tööleping.[/tsitaat]

Mida sa väidad?
Et peatatud tööleping on kehtetu???

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peatatud tööleping on kehtiv tööleping, mis mingil põhjusel (seaduses ette nähtud või poolte kokkuleppel) hetkel täitmisele ei kuulu. Peatatud on tavaliselt kindla kuupäevani ja kui see päev saabub, siis tööleping on jälle nö aktiivne. Kehtib ka peatatud tööleping.

Peatatud tööleping ei ole sama, mis lõpetatud tööleping. Kui tööleping on lõpetatud, siis saab öelda, et töösuhet pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisan veel,
et
kuigi seaduse kohaselt peaks töötaja soovist lhp lõpetada teatama vähemalt 14p ette, siis kokkuleppel tööandjaga võib lhp lõpetada ka väiksema etteteatamisega, kas või päeva pealt, see pole keelatud.
St
tõesti helistad haiglast, et palun tänasest lhp lõpetada, tänane kuupäev=I tööpäev ja tänasest algab ka töövõimetusleht(sünnitusleht) ning vastutulelik tööandja teavitab Haigekassat interneti teel ning tekib kohe ka ravikindlustus töötajana=õigus sünnitushüvitisele.

Peatatud töösuhe on igati kehtiv 😉

Ja sama seaduslik on juhtum, kui I tööpäevast algab töövõimetusperiood(haigusleht, haige lapse hooldusleht, sünnitusleht).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kui laps sünnib varem-mis siis muutub?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.