Esileht Ajaviite- ja muud jutud kui lapse isa tahab last enda juurde elama…

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: kui lapse isa tahab last enda juurde elama…

Postitas:
Kägu

kuidas selle asjaga siis ikkagi on. meil on laps aga koos me ei ela. praegu elame ühes linnas aga minul plaan kolida teise linna. loomulikult koos lapsega. aga isa tahaks, et laps hoopis tema juurde jääb. mina sellega nõus pole ja laps veel nii väike, et kohtus tema eelistust nagunii ei küsitaks (no ja praegu ta ütleks kindlasti, et soovib minuga elada)
aga kui mu eks siis kohtusse pöördub, et last enda juurde elama saada, millised on tema shansid?
mõlemad oleme korralikud inimesed, käime tööl(tema sissetulek ületab minu oma mitmeid kordi), omame kumbki OMA kodu (tema oma laenuga, minu oma mitte). mõlemal on uus elukaaslane.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: kui lapse isa tahab last enda juurde elama…

Mis tähendab, et kohtus tema eelistust ei küsita? Loomulikult küsitakse ning otsustakse lähutvalt kodudest/sissetulekutest/keskkonnast kumma vanema elukoht on lapsele sobilikum. Ja siis langetatakse otsus, tal on täielik õigus minna sellega kohtusse.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

no kas sa tahad öelda, et 2-5 aastase juttu võetakse kuulda? täna oli issi hea ja ostis suure nuku, issikene ütleb, et nukuga saad mängida ainult minu pool. arva ära, KUS tahab laps sel päeval ja nädalal elada!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siis palun lisa ka vanus, see \”väike\” on lai mõiste.

Igatahes kui issi tahab, siis läheb kohtusse sellega ja ole valmis, et kui tal on paremad tingimused siis võib saada lapse enda juurde elama või siis nõuda, et sina ei koliks kuskile teise eesti otsa(näide), sest reaalsuses ei pea lapse teine vanem sõitma mitusada km maha, et kohtuda oma lapsega, kui ta on tõestanud ennast.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kohus lähtub lapse heaolust.

Üldjuhul on eelistatud see vanem, kelle juures on laps seni viibinud st talle lähedane, eriti koolieeliku puhul.

Kui vaja, kaasatakse ka lastekaitsetöötaja ja küsitakse arvamust näiteks lasteaiast(kumb vanem lapsega tegeleb).

Lapse arvamust küsitakse alates 10a lapse puhul ja mõnikord pisut nooremalt, kui lapse arengutase seda võimaldab(teadaolevalt olnud alates 8a)

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

kas laps käib lasteaias? Üheks punktiks võib ka see olla, et lapsel on parem, kui ta lasteaeda vahetama ei pea. Ehk siis on tähtis, et tema elu võimalikult vähe muutuks.
Kõige parem kui leiaksite mehega ise lahenduse. See, mida sina või mees tahate tuleks lükata tahaplaanile ning lapse heaolu esiplaanile.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Emalt ikka last nii kergekäeliselt ära ei võeta. Sul on olemas korras elamispind ja kindel sissetulek, millega tuled toime. Need on põhilised argumendid, millele rõhutatakse. Ära kaota lootust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma tahtsin ka just küsida, et kui täitsa norm toimetulev ema, siis ikka ju nii lihtsalt last temalt ära ei võeta? See on ju ühele emale ikka väga tõsine trauma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siiani Eestis küll 99% otsuseid=laps ema juurde, kui emal elu-ja töökoht, pole prostituut ega narkar ega joodik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma tahtsin ka just küsida, et kui täitsa norm toimetulev ema, siis ikka ju nii lihtsalt last temalt ära ei võeta? See on ju ühele emale ikka väga tõsine trauma. [/tsitaat]

Ega see isale väiksem pole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

lasteaias käib ta küll. samas selle vahetamine poleks probleem(koht teises kohas on olemas)laps ise tahab VÄGA sinna teise linna kolida, sest seal on ta väga hoitud ja armastatud. tal on seal sõpru ja \”kasuvanavanematest\” tugivõrgustikki olemas:)
ma ei ütle, et isa teda ei armasta, EI, armastab küll, aga kõik käib normide ja reeglite järgi. ka armastus, mulle tundub nii.
samas on ta omal alal üpris tegija ja lugupeetud mees. endal tal sugulasi pole, kuid uue naisega sai ta need \”kaasa\”

Please wait...
Postitas:
Kägu

Reeglina on ema jaoks lapsest eraldamine ikka võrratult suurem trauma kui mehele. Naised on instintiivselt loodud oma järglasi üles kasvatama, neil on ju sünnist saati lapsega oluliselt tihedam side, kuna on last oma ihus 9 kuud kasvatanud. See ei ole küll mingi vaidluse koht.
Selge see, et ka paljude meeste jaoks on oma lapsest eraldi elamine valus kogemus, kuid see ei ole lihtsalt võrreldav ema-lapse lahutamisega.

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ega see isale väiksem pole.[/tsitaat]

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas sa jätad midagi rääkimata ka? On Sul hinge all mingeid musti tegusid, mis kohtus võiksid mehele eelise anda?
Ja ikka – kui vana see laps siis on?

Natuke tundub, et teema-algataja vassib siin millegagi.

Please wait...
Postitas:
Ritabell

Nii väikese lapse puhul kaasataksegi alati sotsiaaltöötaja, kes tutvub kumbagi vanema elamistingimustega ja räägib ka lapsega, nii palju kui see vanuse tõttu on võimalik.

Nii noore lapse puhul määrab kohus lapse üldjuhul siiski ema juurde elama, eriti kui tingimused on sellised, nagu kirjeldatud.

Oleks laps kooliskäija, siis võiks teine vanem rõhuda koolivahetusele ja sõpradest eemalekiskumisele, kuid praegu see pole võimalik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Kas sa jätad midagi rääkimata ka? On Sul hinge all mingeid musti tegusid, mis kohtus võiksid mehele eelise anda?

Natuke tundub, et teema-algataja vassib siin millegagi. [/tsitaat]
Perekooli moderaatorid, palun, kas te saaksite selle ühe konkreetse psühhoterroristi, kes käib igal võimalikul juhul tuututamas, et teemaalgataja jätab midagi rääkimata, siit blokkida?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hea nali on see, et ma esimest korda kahtlustan kedagi selles. Kuid teemaalgataja antud juhul mitmel korral lihtsalt eirab küsimust, et kui vana laps on. Samuti koorub sageli selliste teemade puhul hiljem välja, et tegelikult ongi põhjus seda kohut karta jne. Kui see pole case, siis pole mõtet ka solvuda, lihtsalt ratsionaalselt oma olukorda selgitada.

Perekooli moderaatorid, palun, kas te saaksite selle ühe konkreetse psühhoterroristi, kes käib igal võimalikul juhul tuututamas, et teemaalgataja jätab midagi rääkimata, siit blokkida?
[/tsitaat]

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]lasteaias käib ta küll. samas selle vahetamine poleks probleem(koht teises kohas on olemas)laps ise tahab VÄGA sinna teise linna kolida, sest seal on ta väga hoitud ja armastatud. tal on seal sõpru ja \”kasuvanavanematest\” tugivõrgustikki olemas:)
[/tsitaat]
OOT OOT.. alles sa ütlesid et 2-5 aastane pole mingi otsutaja ega võeta kuulda(viitan, kas kohus võtab lapse arvamust kuulda, kus ma ei teadnud ta ligikaudset vanust) ja nüüd sa kirjutad kuidas laps otsutab kuidas ta VÄGA tahab kolida.
Teeme nüüd selle selgeks et kui ta tõesti on vahemikus 2-5a, siis ta ikkagi pole mingi otsustja, otsustajaks on vanemad, kelle erimeelsusi lahendatakse sel juhul kohtus.

Eestis jah enamus juhtudest jääb laps ema juurde, kuid see protsent pole kindlasti mitte 99% vaid ikka vähem, sest on ka tublisid isasid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

nii palju + sellele, et isa jaoks on lapsest eraldamine sama suur trauma kui naisele? kas naised tõesti nii arvavad?

Please wait...
Postitas:
Kägu

kui isalt raha on vaja või midagi muud, siis on võrdsed vanemad jne. aga selles küsimuses siin teemas selgelt eelistatakse ema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Kas sa jätad midagi rääkimata ka? On Sul hinge all mingeid musti tegusid, mis kohtus võiksid mehele eelise anda?

Natuke tundub, et teema-algataja vassib siin millegagi. [/tsitaat]
tere hommikust!
ei ole mul mingeid musti patte hinge taga. lapse vanus selline, et veel paar aastat aias käia.
minu ja lapse isa vahe ongi ainult hariduslik ja materiaalne. kõige selle juures saan mina väga normaalselt eluga hakkama(pool eramajast, auto, norm. töökoht,laene pole)
aga kuna meil on lapsekasvatamises väga erinevad nägemused, siis on isa pähe võtnud, et laps peab vähealt esimesse klassi juba tema juurest minema. tema arvates, ei kasvata ma last piisavalt piitsa ja präänikuga. mul on teised vaated.

Please wait...
Postitas:
Kägu

tere hommikust!
ei ole mul mingeid musti patte hinge taga. lapse vanus selline, et veel paar aastat aias käia.
minu ja lapse isa vahe ongi ainult hariduslik ja materiaalne. kõige selle juures saan mina väga normaalselt eluga hakkama(pool eramajast, auto, norm. töökoht,laene pole)
aga kuna meil on lapsekasvatamises väga erinevad nägemused, siis on isa pähe võtnud, et laps peab vähealt esimesse klassi juba tema juurest minema. tema arvates, ei kasvata ma last piisavalt piitsa ja präänikuga. mul on teised vaated.[/tsitaat]Miks sa oma eramajast siis ära kolida tahad?

Please wait...
Postitas:
Kägu

tahan teise eramajja minna 🙂 aga see ei asu samas linnas. ja juhtumisi elab seal ka mu uus elukaaslane.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]tahan teise eramajja minna 🙂 aga see ei asu samas linnas. ja juhtumisi elab seal ka mu uus elukaaslane.[/tsitaat]Kahju küll, aga sinu elukaaslane ei ole sinu lapsele keegi. Ja lapse olukord läheb kehvemaks, kui ta ei näe enam sama tihti oma isa. Ma soovitaksin elukaaslase siiski sinna oma eramajja võtta. Kui on tore mees, siis ta peaks nõustuma. Ema peaks siiski eelkõige lähtuma oma lapse heaolust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Reeglina on ema jaoks lapsest eraldamine ikka võrratult suurem trauma kui mehele. Naised on instintiivselt loodud oma järglasi üles kasvatama, neil on ju sünnist saati lapsega oluliselt tihedam side, kuna on last oma ihus 9 kuud kasvatanud. See ei ole küll mingi vaidluse koht.
Selge see, et ka paljude meeste jaoks on oma lapsest eraldi elamine valus kogemus, kuid see ei ole lihtsalt võrreldav ema-lapse lahutamisega.

[/tsitaat]

ÜLDISELT, aga on ka teistsuguseid inimesi.
Mina sain kasuemaks poisile, kes ise küll tahtiski meelsamini isa juurde jääda, aga lahkuv ema valis poja ja tütre vahel nagu kingapaari – tahan võtan kõrge kontsaga, tahan, võtan madalad kingad. Valis tütre ja läinud ta oligi.

See on klassika lihtsalt, et laps nagu PEAKS emaga jääma. Aga minu arvamus on, et sellega tehakse väga palju haiget isadele ja keegi neilt tegelikult ei küsi. Lihtsalt kleebitakse vägivaldselt peale silt, et ah, meestel on nagunii suva.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen siis üks naine, kes arvab, et ei ole midagi naistel instinktiivne see emaarmastus. Kui naised lasevad oma mehed laste ligi, tuleb täpselt sama instinktiivselt see asi. Nii et minu poolt vaadates on mehed ja naised ka selles suhtes võrdsed lapsevanemad ja kui lahutamiseks läheb, siis peaks neid võrdselt vaatama. Mitte nii, et naine saab 10 punkti ette sellepärast, et ta on ema.

Please wait...
Postitas:
Jarka

Mul oli ka lapse isa see, kes vahepeal kurtis, et tahaks last hoopis ise kasvatada, aga hea, kui 1 x kuus helistab lapsele. Isad hoolivad lastest siis enam, kui nad on lähedal. Nii kui uus pere, uus laps, siis suhtlust jääb vähemaks.

Antud juhul jääb laps kindlasti emale, pole kahtlustki.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui mina oleksin see laps siis ma sooviksin et mul oleksid nii ema kui isa. Võiks olla maja kus elan mina ja siis pool kuud elaks ema minuga ja pool kuud isa.

Please wait...
Postitas:
otso

[tsitaat]Kui mina oleksin see laps siis ma sooviksin et mul oleksid nii ema kui isa. Võiks olla maja kus elan mina ja siis pool kuud elaks ema minuga ja pool kuud isa.[/tsitaat]

See on mingi nali või? Usud sa tõesti, et see elu saaks kuidagi toimida?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Kui mina oleksin see laps siis ma sooviksin et mul oleksid nii ema kui isa. Võiks olla maja kus elan mina ja siis pool kuud elaks ema minuga ja pool kuud isa.[/tsitaat]
See oleks hea mõte küll. Kõik vanemad, kes arvavad, et pool kuud ühe vanema juures, pool kuud teise vanema juures elada on tore, võiks selle järele proovida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[/tsitaat]

Kas Perekooli moderaatorid, palun, ei võiks blokkida ära seda isikut, kes iga ratsionaalse küsimuse puhul kargab näkku, et blokeerige see kasutaja ära?

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud kui lapse isa tahab last enda juurde elama…

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.