Esileht Koolilaps Kui lapsed ei käi koolis vaid jõlguvad linnas

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Kui lapsed ei käi koolis vaid jõlguvad linnas

Postitas:

Minul on praegu lapsevanemana just selline probleem ja ma ei tea enam mida teha. Rääkimine ei aita. Erikooliga hirmutamine ei aita. Küsin, miks koolis jälle ei olnud, vastatakse, ma ei tea.
Püüan kõik teha mis võimalik. Mul on mõistus otsas!!!
Õhtul jälle avastan e-koolist, et pole koolis oldud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 20:16; 14.04 20:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Spetsialisti juures käime juba varsti aasta. Ei aita midagi. Mis ei lähe hästi, on vene- ja inglise keel. Lihtsalt ei olda koolis, jõlgutakse mööda poode.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 20:16; 14.04 20:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on sugulane, hea peaga tüdruk, ka mingil ajal enam ei viitsinud koolis käia, sest sõpradega kuskil punkris jõlkuda oli ju huvitavam. Jäigi keskkool pooleli. Kui vanemad enam raha ei andnud, küll siis kahetses, sest selgus, et keegi tööle teda ka ei oota. Nüüd käib täiskasvanute gümnaasiumis, tundub, et aru tuli lõpuks pähe. Ega sellises vanuses inimesega polegi eriti midagi rääkida, nemad ise ju kõige targemad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mitmenda klassi lapsest on teemaalgatuses juttu? Meil aitas kooli vahetus, tagantjärgi selgus, et laps tundis end koolis halvasti, kusjuures probleeme ei olnud õppimisega vaid üldise õhkkonnaga.
Me proovisime ka nii hea kui halvaga, kuid ei aidanud miski. Lõpuks otsustasin kooli vahetuse kasuks ja võin nüüd öelda, et see oli üks õigemaid otsuseid. Kui ikka koolis on halb (suhted õpetajatega, tõrjutus), siis ei aja last mingi väega sinna. Ei aita keelud ega karistused. Proovi kõigepealt põhjus välja selgitada, siis saab ka edasi mõelda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma teeks ka nagu 23:54 vastaja vanaema tegi. võtaks töölt vabaks ja lihtsalt talutaks oma last edasi-tagasi.
teine variant, millele olen mõelnud-kui tekivad väga-väga tõsised probleemid, kolin täiega maale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minul võttis vanaema ennast töölt puhkuse ja talutas mind iga päev kooli ja kodu vahet.Tundide ajal istus klassis taga pingis.
See jõudis kesta 5 päeva kui mul oli nii mark, et vandusin põlvili ja pisarsilmi, et käin ilusti ise.Käisingi, rohkem ei popitanud.
See oli kaheksandas klassis.[/tsitaat]

Mina tuleksin esimese variandina täpselt sama asja peale. Viiks kooli ja annaks käest kätte üle. Kui tunnid lõppevad, ootan ukse juures ja viin koju. Ja siis õpiks koos. Inglise ja vene keelega saan igatahes hakkama igas kooliastmes. Võtaks töölt puhkuse, lapsele ütleksin, et võtsin tema pärast töölt lahti ja hakkame nüüd väga vaeselt elama, aga kool on olulisem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina jookseks minema, kui minuga hakataks nii tegema. see on alandamine. ma tunneks end alandatuna ja terve klass irvitaks mu üle. ma oleks sellise ema käitumise juures üks jooksus laps.
vabandust et suutsin vaid kritiseerida, aga mitte lahendust pakkuda.
ja vaeselt elamine…. isegi mu laps ütleks et see oli ju su oma valik. elame vaeselt, siis elame vaeselt. või kas me üldse rikkalt elame.
oi,ma imestan,et küll teil on ikka head lapsed, kes kohe kuulavad ja te kavalad plaanid õnnestuvad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.04 19:19; 17.04 18:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ava veidi teemat – mitmes klass, kui vana laps, kes teie peres elavad, kui palju teil ruumi on (kas lapsel on oma nurgake olemas), kui palju ta taskuraha saab, mida sa tead tema sõpradest?

Nõuanne oleneb väga olukorrast. Tüüplahendust, mida efektiivselt ette võtta kui laps koolis ei käi, pole olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mida siis sinuga peaks tegema, et sa linnas ei jõlguks vaid koolis käiks?[/tsitaat]
ma ei tea mida teha minuga, kui ma ei viitsiks koolis käia. ma annan teile mõtlemisainet.
olen pannud pausi. ei tahagi enam kooli minna. mul on võlad kõigis ainetes. pean hakkama neid likvideerima. ma ei viitsi, ei jõua, pea ei võta. selle asemel et härjal sarvist haarata, on lihtsam peita pea liiva alla ja mõelda, et küll kunagi…..
nii ebameeldiv, raske, tüütu. ja sõprade pärast käiks koolis küll. aga sõbrad ei suhtu ka enam minusse nagu enne. ma olen nüüd nende silmis imelik. just imelik.
ma arvan et nii võiks üks pube mõelda.
mu lapse klassis on ka 1 selline õpilane, kes on hakanud linnas jõlkuma. teised hoiavad temast nüüd eemale. ta olla imelikuks muutunud. ma küsin et mis siis tema ema ütleb. ema olevat ka kuri ta peale.
teine laps on trennist niimoodi jõlkuma hakanaud. need kes trennis edasi käivad, ta sõbrad hakkasid ka temast eemale hoidma. räägitakse omavahel, et kus ja millisena teda linnas nähtud. olevat päris hull. ja lapsed ei tahagi temaga enam suhelda. ja nii polegi tal ka enam sõpru, kelle pärast minna trenni või kooli. kui just arvate et uuri koolist, mis seis sõpradega on. sõpradega on vilets seis, ta on üksikuks jäänud. õppimine ei lähe, võlad. sõbrad hoavad eemale, sest ta on nüüd teistsugune.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.04 19:19; 17.04 18:08;
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Koolilaps Kui lapsed ei käi koolis vaid jõlguvad linnas

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.