Esileht Koolilaps kui lapsele tahab tulla külla klassivend, keda laps külla ei taha

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: kui lapsele tahab tulla külla klassivend, keda laps külla ei taha

meie poeg läks sügisel esimesse klassi. kohe alguses leidis endale paar-kolm poissi, kellega suhtlemine hästi klappis, ülejäänutega saab ka kenasti läbi. klassis on üks poiss, kes juba esimesel kuul – kõige esimesena lastest – küsis minult, kas meie poeg võiks tema juurde külla tulla. tol korral jäi jutt nii, et eks millalgi vaatame. minu meelest on see poiss täitsa tore poiss ning on näha, et tahtis juba algusest saadik meie lapsega sõbrustada. ka tema vanemad tunduvad igati toredad. millegipärast aga meie poeg selle poisiga suhtlemisest huvitatud pole. ütles mulle kohe alguses, et X-ga mängida talle ei meeldi. kui küsisin põhjust, siis mingit väga arvestatavat põhjendust ei saanudki, peamiselt vihjas laps sellele, et too poiss olevat liiga lärmakas ja rabeleja. noh, tundub, et pole lihtsalt tema tüüp. teate ju ise ka, et mõni inimene on nö teie inimene ja mõni mitte.

vahepeal on meil mitmeid klassivendi külas käinud, meie poiss nendel ka. täna hommikul sattusime kooliõuel aga taas selle poisi ja tema emaga kokku ning see poiss küsis meie kõigi kuuldes jalle, kas meie poiss võib talle külla tulla. teise poisi ema haaras ka kohe teemast kinni ja ütles, et kui meile sobib, võiksime mänguõhtu kokku leppida lähitulevikus. meie laps ei öelnud loomulikult selle peale, et ei, ta ei taha X-ga mängida. sellises olukorras oleks see kuidagi kohatu tundunud ja me laps on ses mõttes delikaatne, et kui talle ka keegi ei sümpatiseeri, ei hakka ta seda teisele näkku ütlema. seda enam, et nagu ma aru saan, ei ole antipaatiaks otsest põhjust. nüüd ongi selline ebameeldiv olukord, et tean, et mu laps ei taha sinna külla minna. aga minu meelest võiks ta siiski korragi teise poisi pool ära käia, sest minu meelest ei ole tegemist pahatahtliku lapsega.

mu poeg on ka pisut selline, et kui esmamulje kellestki pole päris positiivne, siis tal on seda hiljem raske muuta. ise mõtlen, et äkki algul see poiss oma tormakusega kuidagi käitus minu pojale vastuvõetamatult ja nüüd minu lapsele ta lihtsalt seetõttu ei ole sümpaatne. mingit tüli neil olnud ju ei ole. ise leian, et võiks ikka teise võimaluse anda… sõprust peale sundida muidugi ei saa, aga viisakusest võiks ju külla ikka minna.

mis teie antud olukorras teeksite?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.03 11:10; 17.03 13:29; 17.03 22:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei ole vaja oma last õigustada. täpselt nii lihtne see ongi – mõnega meil keemia toimib ja mõnega mitte. lastel ka nii. minu lastele ka ei meeldi ülilärmakad lapsed. see on sageli selline mõttetu kisa ja tormlemine, et no ei sobi. mis siis teha? ma ei sunni ka. ma ise ka ei tahaks kisakõridest tormlejatele külla minna :). küllap su laps ikka sinna minema peab, kus ta nüüd enam pääseb. aga lepi kokku mingi pool tulndi, et teil kinopiletid ostetud vms. või mõtle midagi muud, kuhu kiire on. vanaema sünnipäev vms. edaspidi katsugu laps sedasorti vestlusi vältida :).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei viitsigi lugeda. kui lapse ei meeldi, õppigu ütlema ei. see on eluks vajalik oskus nagunii!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elus paraku peame ju suhtlema ka nendega, kes ei meeldi, sõbrustamine on muidugi teine asi. Samuti ei pea sageli paika, et esmamulje on määrav. Mul mitu kolleegi,kellesse suhtusin eelarvamusega, aga osutusid hiljem parimateks kaaslasteks. Ka oli kord mul alluv, kes käis mulle närvidele ilma igasuguse põhjuseta. Andsin endale aru, et asi polnud selles inimeses, vaid minus. Soovitaksin lapsele olla sõbralik ja külas ära käia ja siis vaadata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina andsin oma lapsele esimeses klassis vabad käed. Kui talle mõni laps ei meeldi, kuid ta otseselt ei oska/saa/taha öelda, siis võis alati öelda \”ema ei luba\”. Ainus tingimus, et pärast mulle ka ütleks, siis ma tean vajadusel seisukohta võtta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina küll saadaks lapse külla. 1. klassis võiks ikka kõigiga veidi läbi saada. Kohe teine niimoodi kõrvale lükata on kuidagi … no mina küll ei julgustaks last niimoodi valima. Suhelda võiks ikkagi kõigiga, kes pole vägivaldsed või muidu kehva mõjuga mu oma lapsele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle paistab see pigem nii, et see poiss ei ole veel endale sõpru leidnud ja sellepärast üritab ka tema ema igati sõprust teistega soodustada.
Võib olla on asi hoopis selles, et sinu poiss on teistega kambas ja see poiss tõrjutud. Ja suhelda ei taheta mitte sellepärast, et ta oleks rahmeldis, vaid hoopis tõrjutuse pärast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

teine kutsub heast tahtest külla ja kõik õigustavad, et ei pea minema jne. aga kui teie laps oleks see teine poiss, kes külla kutsub ja kutsutule ei kõlba tulla? teeks ju kurvaks. Las käib korra ära ja eks siis saab edasi vaadata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

ma leppisin nüüd lapsega kokku, et ikka käib viisakalt külas ära, eks siis edasi vaatame juba pärast. laps nüüd ütles ka seda, et kooli alguses oli ta kord selle poisiga mänginud üht lauamängu ja too poiss oli mängu käigus pahaseks saanud ja kägistas kaela ümbert meie last. no ma ei usu, et ta seda kõvasti tegi, aga meie lapsele loomulikult selline asi ei meeldinud, ta teab, et kaelast pigistamine on ohtlik.

ei, tõrjutud see poiss küll pole, tal on ka sõbrad. nende klassis ei olegi tõrjutuid, kõigil on ikka paar-kolm head sõpra kindlasti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.03 11:10; 17.03 13:29; 17.03 22:30;
To report this post you need to login first.

Hm

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.03 11:10; 17.03 13:29; 17.03 22:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu põhimõte on, et lapsel peab olema oma kodus hea olla. St ei käi meil külas inimesed, kes meid häirivad. Suhtleme tööajal palju väljaspoole ja kodused külalised on sõbrad, harvem käivad toredad sugulased. Oli aeg, kus meil käis palju rahvast, sõbrad, kes võtsid omi tuttavaid, sõpru kaasa. Kuid siis taipasin, et see ei rahulda mind. Tahan, et mul ja ka mu lastel oleks oma külalistega tore.
Laps on samuti 1.klassis ja tavaliselt on tagasihoidlikumate laste vanemad suured aktivistid. Tagajärg on mitmel korral olnud see, et see tagasihoidlik klammerdub selle ühe külge, kelle vanemad välja valisid. Siinkohal mõtlen lapsi, kellega läbisaamine on hea, kuid kes hoiavad omaette.
Kui oma laps on kahe vahel, siis pigem soosime läbikäimist. On meil klassis selline tuulelipp tüdruk, kel lööb õelus, kiuslikkus välja ühes seltskonnas, teises mitte. Samas ei võta omaks (ka teda ei võeta omaks) ei üht, ega teist. Temast oleme rääkinud lapsega, et kui ta arvab, et saab temaga kodus hakkama, siis ok.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitaksin lapsel klassivennal külas ära käia. Lihtsam on nii, et tema läheb küll, mitte ei kutsu võõrast oma pinnale. Kui ta ise külas on, siis on lihtsam vajadusel ära tulla. Kui klassivend teie pinnal, siis temast ei pruugi \”lahti saada\”. Aga võibolla on neil hoopis koos tore?

Lõpliku otsustuse jätaks ma siiski lapse teha. Kui ta kindlasti ei soovi, siis peaks ta ise viisakalt \”ei\” ütlema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Koolilaps kui lapsele tahab tulla külla klassivend, keda laps külla ei taha

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.