Esileht Ilu ja tervis Kui lapsi enam ei taha..

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Kui lapsi enam ei taha..

Postitas:

On kellelgi kogemusi jagada, et milline see protseduur on ja kas on see väga valulik? Olen teise lapse ootel ja otsustanud, et rohkem ma lapsi enam ei taha. Mul on vähe hirm sellise protseduuri ees kuna mul on täielik teadmatus. On siin keegi kes oskaks ja jagaks kogemusi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 17.01 22:26; 17.01 22:38; 18.01 15:47; 18.01 15:54; 19.01 14:03; 19.01 19:59; 20.01 13:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milline protseduur, steriliseerimine? Uuri enne ikka välja, kas sa kvalifitseerud!

Steriliseerimise lubatavus
Täisealist teovõimelist isikut võib steriliseerida, kui esineb vähemalt üks järgmistest tingimustest:
1) isikul on vähemalt kolm last;
2) isik on vanem kui 35-aastane;
3) rasedus ohustab naise tervist;
4) muud rasestumisvastased vahendid on vastunäidustatud;
5) isikul on oht saada raske vaimse või kehalise tervisekahjustusega laps;
6) isiku haigus või tervisega seotud probleem takistab lapse kasvatamist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 22:30; 17.01 22:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Steriliseerimist ma mõtlesingi, vabandan, et kohe seda ei maininud, kuna elan välismaal siis osad Eesti sõnad on ununenud-vabandan! Ma ei saa aru miks mul peab lapsi kolm olema vähemalt, et seda teha…Tule taevas appi!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 17.01 22:26; 17.01 22:38; 18.01 15:47; 18.01 15:54; 19.01 14:03; 19.01 19:59; 20.01 13:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Steriliseerimist ma mõtlesingi, vabandan, et kohe seda ei maininud, kuna elan välismaal siis osad Eesti sõnad on ununenud-vabandan! Ma ei saa aru miks mul peab lapsi kolm olema vähemalt, et seda teha…Tule taevas appi![/tsitaat]

Ei ole midagi :). Kirjutasin sulle väljavõtte Eesti seadusest, kui elad välismaal, siis seal võivad olla hoopis teistsugused tingimused. Enamikes riikides on see küsimus seaduse tasandil reguleeritud ning seaduste andmebaasid avalikud. Otsinguga leiad ilmselt küsimusele, kas sulle üldse seda protseduuri tehtaks, vastuse. Kui ise ei leia, siis kõige lihtsam on oma naistearstilt küsida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 22:30; 17.01 22:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Piret, mind ootab lähiajal samuti keisrilõige + steriliseerimine.

Kas sellel opil on ka negatiivseid tagajärgi või oled 100% rahul, et selle läbi tegid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul õnneks mees on samuti sellega nõus. Tema 35 ja mina 28a. Eelnevalt temal laps, minul laps ja nüüd siis ootame ka ühist aga rohkem ei sooviks sest lapsed tuleb üles ka kasvatada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 17.01 22:26; 17.01 22:38; 18.01 15:47; 18.01 15:54; 19.01 14:03; 19.01 19:59; 20.01 13:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tegin selle opi oktoobris.
Mul on 2 last ja vanus 36.
Opil mingeid negatiivseid tagajärgi ei ole.
Pigem vastupidi – voolus kadus päeva pealt, seksiisu on isegi tagasi tulnud (peale pikaajalist hormoonpreparaatide kasutamist, mis võtsid kõik isud ära), tujutsemine on kadunud, enesestunne on suurepärane.
Üks väike asi on – nimelt päevade esimesed päevad on vererohkemad kui varem, aga see on üleelatav.
100% rahul ja seega üks õigemaid otsuseid minu elus:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Gissel aga kui pikalt sul valud peale seda olid? Kaua see protsess üldse aega võttis?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 17.01 22:26; 17.01 22:38; 18.01 15:47; 18.01 15:54; 19.01 14:03; 19.01 19:59; 20.01 13:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Operatsioon kestab koos narkoosi panemise ajaga u pool tundi. Haiglas oled ühe öö. Vähe viletsam oled u 4 päeva – istumine ja püsti tõusmine on natsa valulikud jne. Raskemaid asju ei saa tõsta u 2 nädalat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No läksin hommikul kell 7 haiglasse (söömata 24 tundi/joomata). Kell 8 hakati selle päeva planeeritud oppe tegema. Algul öeldi ,et minu opp kõige viimane, aga kella 12-ks kindlasti läbi.
Tegelikult ootasin peaaegu kella 15-ni, aga siis käis kõik kiirelt nagu filmis – raamile pikali, opituppa, kanüül veeni ja kõik, rohkem ei tea midagi. Ärkasin palatis vist umbes 16.30 ja kõht oli meeletult tühi! Sõin kell 17 toodud toidu viimseni ära ja kell 18 tuli mees järgi.
Haiglast astusin välja omal jalal ja õhtul olin kodus rohkem pikali asendis. Enne magama minekut käisin du¨¨i all. Järgmisel päeval võib-olla natukene midagi nagu tõmbas kõhus ja päris sirge seljaga vist ei käinud, aga ülejärgmisel päeval oli juba täitsa ok, jalutasin 2-3 km.
Niidid võeti välja nädala pärast ja oligi kõik.
Oppi tehakse siis, kui päevasid ei ole ja enne peab olema muudest rasedusvastastest vahenditest nn puhas umbes kuu aega.
Päevad hakkasid nädal peale oppi ja vahetult peale oppi ei olnud mingeid probleeme st veritsust.
Vahekorras võib uuesti olla kuu pärast laproskoopilist operatsiooni.
Naba juurde tehti üks sisselõige ja üks siis kubeme piirkonda. Viimast enam näha ei ole ja naba juures olev arm saab nähtamatuks ma arvan, et kevadeks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mul õnneks mees on samuti sellega nõus. Tema 35 ja mina 28a. Eelnevalt temal laps, minul laps ja nüüd siis ootame ka ühist aga rohkem ei sooviks sest lapsed tuleb üles ka kasvatada. [/tsitaat]

arvestades kui palju lihtsam ja kergem meeste vastav op on, siis loogiline oleks sel juhul ikka mehel asi ära teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Välismaal üldiselt on kombeks meestel vasektoomia teha, kui kindlalt teada, et enam lapsi ei soovi. Esiteks lihtsam protseduur ja teiseks on mehed vastutustundlikumad ja saavad aru, et olemasolevad lapsed tuleb üles kasvatada ka siis, kui naisega teed lahku peaksid minema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie peres vist läheks ka nii, et mehe spermat laseks külmutada ja siis teeks mees vasektoomia. Liiga lõplik on asi muidu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga vasektoomia on ju siis mehele lõplik. Mille põhjal otsustada, kumb nn lõpliku teo teeb?
Minul näiteks ei olnud küll südant ega tahtmist mehele öelda, et tee vasektoomia, kui MINA ei soovi lapsi rohkem saada. See oleks olnud ülim nahhaalsus!
Pealegi saab naine rasestuda ka peale sterilisatsiooni ja seda siis kunstliku viljastamise teel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 3 poissi, ise olen 39 ja teadsin kohe pärast viimase poisi sündi, et enam ei taha. Operatsioon oli oktoobris. Sisult sama, kui eelpoolkirjeldatu. Tegelikult nad tahavad jah päev enne haiglasse võtta, aga mul vedas 🙂 läksin samal hommikul söömata-joomata, kuskil 2 ajal tehti op, 4-st olin juba täitsa adekvaatne (pean tunnistama, et magasin end haiglas kuninglikult välja, kodus tite kõrvalt ikka uni katkendlik ja napp ;)) ja õhtuks kauplesin end koju, lubati ka. Üks arm on kohe naba all, kui oskad vaadata, siis seda on praegu näha, kaks armi on alakõhul, need on peaaegu kadunud. Ei olnud mingit haavavalu ega muid opijärgseid vaevusi, kõige ebameeldivam oli niitide eemaldamine 🙂 Otsusega olen 100% rahul!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täitsa nõus sinuga!See ei ole mehe soov vaid see on minu soov, miks ma peaks meest sundima tegema vasektoomiat? Ma ikka mõtlen sellele, et iial ei või teada mis võib juhtuda, mina pean lapsed ka siis üles kasvatama kui me lahku peaks minema ja kahest lapsest piisab. Asi pole üldse mehes, mees toetaks mind lihtsalt sel teemal kuid soov on minu mitte tema idee.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 17.01 22:26; 17.01 22:38; 18.01 15:47; 18.01 15:54; 19.01 14:03; 19.01 19:59; 20.01 13:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Täitsa nõus sinuga!See ei ole mehe soov vaid see on minu soov, miks ma peaks meest sundima tegema vasektoomiat? Ma ikka mõtlen sellele, et iial ei või teada mis võib juhtuda, mina pean lapsed ka siis üles kasvatama kui me lahku peaks minema ja kahest lapsest piisab. Asi pole üldse mehes, mees toetaks mind lihtsalt sel teemal kuid soov on minu mitte tema idee.[/tsitaat]

justnimelt, iial ei või teada, mis võib juhtuda… minu töökaaslane kaotas 38 aastaselt mõlemad oma lapsed, ise on ta ka steriliseeritud.
see on ikka väga lõplik otsus. vasektoomia puhul on 50% võimalus, et läbitavus suudetakse taastada, steriliseerimise puhul on see võimalus 0%.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga naine saab panna ka klambrid mida vajadusel saab ka eemaldada. Vasektoomia puhul aga on väike tõenäosus, et mees saab veel lapsi! Muidugi kurb, et jubedusi juhtub lastega kuid ma arvan, et igal inimesel on oma saatus..Minu arust ei asenda esimesi asju, tundeid inimeste vastu jne mitte ükski see nn. teine..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 17.01 22:26; 17.01 22:38; 18.01 15:47; 18.01 15:54; 19.01 14:03; 19.01 19:59; 20.01 13:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aga naine saab panna ka klambrid mida vajadusel saab ka eemaldada. [/tsitaat]Oskad oma väitele ka mingi allika anda?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui hakati sterilisatsioone tegema, siis algul pandi klambrid ümber munajuhade. Minu günekoloog ütles, et enam seda ei tehta, kuna need ei olnud 100% kindlad (spermatosoidid pressisid läbi) ja lisasks sellele kippusid klambrid liikuma ja tegid haiget.
Tänapäeval lõigatakse munajuhad läbi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

justnimelt, iial ei või teada, mis võib juhtuda… minu töökaaslane kaotas 38 aastaselt mõlemad oma lapsed, ise on ta ka steriliseeritud.
see on ikka väga lõplik otsus. vasektoomia puhul on 50% võimalus, et läbitavus suudetakse taastada, steriliseerimise puhul on see võimalus 0%. [/tsitaat]

Väga kurb, et selline asi juhtus, aga ma ei väsi kordamast, et kunstliku viljastamise teel saab rasestuda küll ja veel, nii et ei ole see naise steriliseerimine midagi nii lõplik. Pealegi on esimene kunstlik viljastamine riigi poolt tasuta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naised steriliseerivad ennast selleks, et saaks ohutult mööda armukesi ratsutada.
Mehed teevad vasektoomiat sellepärast, et naine käskis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära võta kõike oma mõõdupuu järgi, pole elus armukesi pidanud ja ei hakkagi pidama! Mul on selleks mees kellega ratsutada!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 17.01 22:26; 17.01 22:38; 18.01 15:47; 18.01 15:54; 19.01 14:03; 19.01 19:59; 20.01 13:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Gissel kirjutas:[/small]
[tsitaat
Oppi tehakse siis, kui päevasid ei ole ja enne peab olema muudest rasedusvastastest vahenditest nn puhas umbes kuu aega.
[/tsitaat]

Minul eemaldati hormoonspiraal operatsiooni ajal. Muude vahendite kohta ei tea, aga hormoonspiraali puhul see 1 kuu nõue küll ei kehti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hormoonspiraali kohta ma tõesti ei tea, aga tablette, plaastrit ja rõngast (Nuvaring) ei tohi kasutada kuu aega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Ilu ja tervis Kui lapsi enam ei taha..

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.